Opa wil oppassen

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door NiteOwl, 3 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. NiteOwl

    NiteOwl Actief lid

    1 feb 2013
    118
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo iedereen,

    Ik sta in het onderwijs en ga volgend schooljaar starten in een 4/5 systeem. Zo ben ik een dagje thuis met men kleine man. Hij gaat voor de rest van de week nog drie dagen naar een onthaalmoeder en één dagje bij de papa. Wijzelf vinden dit een goed systeem en zijn hier tevreden over.

    MAAR, nu is dit weekend men schoonbroer komen vragen of het toch niet mogelijk was om dit nog te veranderen en terug gewoon FT te gaan werken, omdat men schoonvader (schoonmoeder is spijtig genoeg overleden) een dag op onze zoon wil opletten.

    Er werd serieus op mij ingepraat en op het einde van het gesprek zat ik met een serieus schuldgevoel.

    Ikzelf WIL gewoon NIET FT gaan werken omdat het te veel werk is gewoon en ik geniet echt van men dagje met men zoon. Ook men man was meer dan blij met de regeling, maar nu zit ik echt met twijfel.

    Moet ik nu echt men dagje opgeven om opa tevreden te stellen?
     
  2. Lutty

    Lutty Actief lid

    26 okt 2012
    469
    0
    0
    Neen!
    Gewoon afspreken met opa dat je het aan hem vraagt als je een oppas nodig hebt als je bv. eens uit wil met een vriendin of als je boodschappen wil gaan doen.
    De opvang zal ook wel eens sluiten (vakantie?) en dan kan je hem ook inschakelen.
    Maar ik zou er mijn vrije dag niet voor laten neen... Het is jouw kindje, jij wil ook een dagje samen zijn (buiten het weekend dan).
     
  3. NiteOwl

    NiteOwl Actief lid

    1 feb 2013
    118
    0
    0
    NULL
    NULL
    Soms valt het wel eens voor dat men man zijn vrije dag (dit wisselt ELKE week) valt op een zaterdag of op mijn vrije dag en dan hebben we iemand nodig en dan willen we hem wel vragen. Maar ze willen dus dat ik men school zou contacteren en het stelsel zou laten vallen zodat ie het elke week kan komen doen. Persoonlijk vind ik dit heel verregaand en ikzelf zou dit gewoon niet DURVEN vragen...
     
  4. Driessen21

    Driessen21 Fanatiek lid

    13 jan 2012
    1.021
    284
    83
    Vrouw
    Ik vind dit ook nogal veel gevraagd. Jullie leven, jullie kind, jullie keuze. En inderdaad er zijn straks vast nog voldoende momenten om hem wel te laten oppassen. Je kunt hem ook bijvoorbeeld eens op je vrije dag (of die van je man) naar opa brengen zodat jij even je handen vrij hebt voor een paar uurtjes om bijv het huishouden te doen of de boodschappen of gewoon even lekker iets voor jezelf. Ik noem maar wat mogelijkheden.

    Ik zou zelf voor geen goud meer ft gaan werken omdat iemand ANDERS dit graag wil. Doe even normaal denk ik dan. Echt absoluut niet schuldig over voelen hoor! Gewoon doen wat jullie graag willen en wat voor jullie goed voelt.

    Succes!
     
  5. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.174
    113
    Nope, ik zou het niet doen! Beetje gek om je vrije dag met zl op te geven omdat opa wil oppassen. Wat je wel kan doen is een keer iets leuks gaan doen met je man en dan opa laten oppassen.
    Het enige wat je nog kan overwegen is 2dagen onthaalmoeder, maar daar zou ik ook neit aan beginnen, vind ik persoonlijk net iets te veel afwisseling voor zo'n kleintje.
     
  6. NiteOwl

    NiteOwl Actief lid

    1 feb 2013
    118
    0
    0
    NULL
    NULL
    We hebben aan opa al een paar keer gevraagd om op te letten en ook een keer gevraagd of ons zoontje daar kon blijven slapen (omdat we ergens MOESTEN naartoe gaan), maar spijtig genoeg had opa nooit tijd.

    Nu wil hij plots WEL oppassen en wil hij ook dat ons zoontje blijft slapen.

    Onze mening is dat we de grootouders vaak uitnodigen of meevragen op een uitstap (dat ze zo goed als nooit kunnen is niet onze fout), maar om nu zo maar onze zoon te gaan "uitlenen" terwijl het niet nodig is, hebben we het toch moeilijk mee, enkel en alleen omdat opa dan wel tijd heeft.
     
  7. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.174
    113
    Oh dan is het simpel (in mijn ogen), dan heeft hij pech. Best vreemd!
     
  8. proudmommy2013

    proudmommy2013 Niet meer actief

    Rare vraag van je zwager...

    Jij bepaald zelf toch wel of je meer/minder werkt

    Mss kun je een dagje kdv dan vervangen? Minder kosten
     
  9. snoeppapiertje

    snoeppapiertje Bekend lid

    24 feb 2014
    582
    0
    0
    Dat je het jezelf nog afgaat vragen ook...
    Niet doen, en je kleine gewoon sporadisch bij je schoonpa brengen als dat jullie uit komt
     
  10. Eki

    Eki Fanatiek lid

    20 jan 2012
    2.127
    1
    36
    Wat vreemd zeg, dat zou dus betekenen dat jij je dag met je zoontje op moet geven zodat opa op kan passen? Zou er bij mij nevernooitniet ingaan. Lekker niet doen dus!
     
  11. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Sinds wanneer is het de taak van jouw zwager om dit soort dingen met jullie te bespreken? Kan opa dit zelf niet?

    Hebben ze een reden gegeven waarom hij nu wil en daarvoor nooit wilde?
     
  12. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.912
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik zou je vrije dag zeker niet opgeven. Eerder zou ik je zoontje een dagje minder naar de onthaalmoeder of kinderopvang laten gaan. Scheelt in kosten en jij houdt je dagje samen met de kleine.
    Maar dat zou ik alleen doen als je er ook een goed gevoel bij hetbt dat zoon een dag bij opa is. En tussen de regels door, leer ik eigenlijk dat dit niet het geval is.
     
  13. NiteOwl

    NiteOwl Actief lid

    1 feb 2013
    118
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben verplicht om ons zoontje 3 dagen per week naar de creche te doen, anders had ik daar geen plaatsje. Bovendien is mijn zoontje daar heel graag en geniet hij er van, zie dus ook niet goed in waarom ik hem daar weg zou halen. Ook wij zijn er heel tevreden over.

    En heb ik er een goed gevoel bij? Neen eigenlijk niet... Ik hou niet van de "verplichting" die er aan vast hangt. Hebben we eens opvang nodig of moet hij eens ergens gaan slapen omdat we weg moeten, daar heb ik geen probleem mee, maar het verplichte wegbrengen van men zoontje omdat opa dat wil, dat hoeft voor mij niet.

    Bovendien hebben we hier een heel goeie babysit waar we heel tevreden over zijn en kan hij ook makkelijk, indien nodig, bij de meter terecht.

    Het is dus niet dat we echt verwachten van de opa dat hij daar terecht kan, maar we willen, als opa dit wil, wel eens doen. Maar als opa ons gaat "verplichten" om dit wekelijks te doen, dat vind ik niet kunnen.

    En over het feit dat men schoonbroer daarmee afkwam... Dat is hier de gang van zaken hoor, al jaren zo. Naar men man toe zeggen ze niks, maar heeft ie me even alleen, dan krijg ik zo'n dingen op men nek.
     
  14. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Nah, dat je überhaupt twijfelt... Nee, natuurlijk ga jij geen dag extra werken om opa een vaste oppasdag te geven. Het moet niet gekker worden zeg :(...
     
  15. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Waarom niet gewoon je creche 3 dagen betalen maar maar 2 dagen gaan en opa die dag laten oppassen? Je betaald toch je creche dus ze kunnen hier niet over zeuren maar of hij die dag nu naar opa gaat of naar de creche maakt toch niets uit? En zo krijgt hij ook een goede band met opa, leuk toch?
    Als opa dan eens een dag niet kan, kan je hem nog altijd naar de creche doen.
     
  16. NiteOwl

    NiteOwl Actief lid

    1 feb 2013
    118
    0
    0
    NULL
    NULL
    Meen je dat? Een dag creche betalen terwijl hij niet eens gaat? Enkel en alleen om opa een plezier te doen? Tja, als opa die dag betaalt dan! ;)

    En opa krijgt genoeg mogelijkheden om een band op te bouwen. Ik denk niet dat je wekelijks een oppasdag moet hebben met je kleinkind om een goede band te krijgen.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    ik zou het idd heel raar vinden als je een dag extra gaat werken zodat opa kan oppassen..zijn ze zot daar? Maar wat ik eigenlijk ook raar vind is dat je je kindje vrrplicht 3 dagen moet brengen...welk kdv kan dat nou verplichten.

    wat betreft je zwager..ik zou dat steeds afkappen en kort houden. Dus duidelijk zeggen dat je hier niet met hem over wenst te praten, het gaat hem geen bal aan en dat je dit bespreekt met je man erbij en anders niet.
     
  18. Dweeb

    Dweeb Niet meer actief

    Je moet doen waar jij je goed bij voelt en als ik het zo lees is dat door een dag vrij te zijn voor je kindje. Het is dan erg jammer voor opa maar hij kan toch eens oppassen als jij eens weg moet, of als jullie een paar uurtjes of een dagje alleen weg willen? Je moet je in ieder geval niet schuldig voelen, jou kindje en jou leven.
     
  19. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Huh, dus het idee van die zwager is dat jij 1 dag extra gaat werken zodat opa die dag op kan passen? Wat?! :D Ten eerste bepaal jij hoeveel je werkt én wie je kind opvangt, dus niet luisteren naar hoe je zwager wil dat je het regelt. En ten tweede... Je zwáger?! Laat opa lekker voor zichzelf praten.
     
  20. Logan

    Logan Niet meer actief

    Je gaat toch niet een dagje met je zoon opgeven omdat opa dat zo leuk vind? Nee hoor. Gewoon zo houden :)
     

Deel Deze Pagina