Hallo iedereen. Ik zal mij even voorstellen. Ik ben Bella 29 jaar en probeer al een tijdje zwanger te raken. Met mijn vriend is verder alles in orde, maar ik heb endometriose waardoor zwanger raken niet zo makkelijk gaat. Daarom beginnen we vanaf deze maand met IUI omdat ik verder geen ervaring heb met IUI wil ik graag weten of er mensen zijn die er wel ervaring mee hebben. Alvast bedankt voor jullie reacties
Hoi Bella, Zeker ervaring! 3 jaar geleden IUI gehad en bij de tweede zwanger! Nu een maand geleden opnieuw gestart met IUI omdat we heel erg graag een tweede kindje willen! Vorige week weer de eerste ronde gehad (en hopelijk de laatste) Ik ben er dus erg positief over en hoop dat het voor jou ook een positieve werking gaat hebben! Als je vragen hebt hoor ik het wel..... Het blijft altijd een erg spannend proces! Gr. Wila
Hallo wila, Bedankt voor je reactie. Ik probeer ook positief te blijven en er vanuit te gaan dat het gaat lukken. Ik begin over een paar dagen met mijn hormooninjecties. Misschien een persoonlijke vraag, maar wat was de reden dat het bij jou niet op de natuurlijke manier ging? En wat waren jouw ervaringen met de hormooninjecties,
Wat vervelend dat IUI nodig is. Hier ook IUI na diverse onderzoeken waar niks gevonden is. We zijn volkomen gezond en zouden dus vruchtbaar moeten zijn. Helaas heeft dat na 2 jaar zelf proberen niet tot een zwangerschap geleid. We hebben nu 2 pogingen gehad en vanwege de impact die het op mij heeft en de obsessie die de kinderwens werd, hebben we de volgende IUI tot nadere orde uitgesteld. Heeeerlijk om even niet bezig te zijn met cyclus, je lijf en hormonen. Niet op verplichte tijden seks en weer even aan jezelf en je relatie denken.. ook belangrijk. het geeft mij iig veel rust.
Positief blijven is erg belangrijk, maar ik weet ook heel erg moeilijk!! Bij ons is geen reden gevonden! Alles is goed.... Ik spoot de vorige keer hormonen en nu weer! Ja mijn ervaring is dat ik er wel last van ondervind. Dat wil zeggen opgezette buik, wat opgejaagd gevoel en een menstruatie achtig gevoel in mijn onderbuik... Maar ik probeer er niet teveel bij stil te staan, het is voor een goed doel! Maar weet je, die ervaring is bij ieder anders! De vorige keer had ik nl minder last ervan dan nu.... Ik kan me goed voorstellen dat het ontzettend spannend is voor jullie! Zeker bij het eerste kindje! Maar meid, blijf je hoop houden..... ze kunnen zoveel en ook voor jullie is er een weg!!
Hallo mizz Bedankt voor je reactie. Ik hoor idd vaker dat het allemaal een grote impact heeft. Ik snap ook dat je het even laat voor wat het is. Ik hoop voor je dat het bij de vlg x raak is.
Hoi Bella, ik ben 30 jaar en mijn vriend en ik zijn ook al bijna twee jaar bezig proberen een kindje te krijgen (onze eerste ook). Bij ons geen reden gevonden waarom het niet zou lukken, daarom zijn we gestart met IUI. Ik heb vorige maand voor het eerst elke avond hormonen gespoten (menopur). Ik vind het zelf spuiten een beetje eng, dus mijn vriend prikt de naald erin en dan spuit ik zelf de vloeistof erin. Ik was in het begin erg moe door de hormonen en mijn buik voelde beurs door al dat prikken. Ik reageerde erg snel en had op cyclusdag 10 bij de eerste echo al 2 eitjes van 17 mm en mocht die middag pregnyl spuiten en de volgende dag komen voor IUI. De IUI zelf is helemaal niet vervelend, voel je bijna niets van. De week daarna had ik ontzettend veel last mijn mijn borsten en was bij vlagen misselijk, maar ja, dat hoort bij de pregnyl. Helaas kreeg ik een week na de IUI bruin bloedverlies bij afvegen en dat heb ik nu al meer dan een week. Heel vervelend, want geeft veel onzekerheid. Vrijdag ga ik weer voor echo en ik hoop dat we dan ronde 2 in kunnen gaan. Het is praktisch gezien soms wel lastig om steeds rekening te moeten houden met het spuiten en alle afspraken in het ziekenhuis, vooral ook omdat de mensen op mijn werk het niet weten. Maar ja, ik hoop zo dat het de volgende ronde raak gaat zijn! Succes in elk geval bij de eerste IUI en ik hoop voor je dat het snel raak mag zijn
Hallo ann, Bedankt voor je reactie. Ik ben vandaag ongesteld geworden dus mag bijna met prikken beginnen. Ik heb het ook niet verteld op mijn werk. Mijn manager weet er gelukkig wel vanaf. Ik hoop ook dat het snel raak is. Dat hoop ik ook voor jou trouwens. Ik ben nog niet eens begonnen of ik heb al gigantisch veel stress
Ja het is wel stressvol inderdaad. Je wilt er niet teveel mee bezig zijn, maar dat gebeurd toch. Ook wel logisch, want ja, je moet steeds prikken en steeds voor echo's komen ed. Maar goed, het is allemaal de moeite waard als we uiteindelijk zwanger worden!
Hallo, ook ik ga binnenkort weer beginnen aan IUI. Ons dochtertje is ook gekomen door IUI met hormoonstimulatie. In de 3e iui was ik zwanger maar werd helaas een miskraam. Toen 2 iui's verder was ik weer zwanger van mijn dochtertje. Volgende week dinsdag gaan we weer naar het ziekenhuis voor een 2 e kindje. Wila...hoe is dat bij jullie gegaan? Kregen jullie weer opnieuw onderzoeken, zoja welke? Kreeg je weer prikles? Wij gaan dinsdag voor een intakegesprek maar heb geen idee wanneer we echt kunnen starten met iui.
Wat fijn om te lezen dat je met IUI een dochtertje hebt gekregen. Ik begin er steeds meer vertrouwen in te krijgen
We kregen de keuze om weer opnieuw onderzoeken te doen, maar hebben dat niet gedaan! De arts gaf aan ook aan het goed te begrijpen dit niet te doen omdat het "pas" 3 jr. geleden was. Ze deed wel even een inwendige echo om te kijken of alles er goed uitzag! Bij het inleveren van het zaad konden ze ook direct zien hoe het zaad was, gelukkig erg goed! Ik merkte dat ze ervan uitgingen dat je het prikken nog wel wist, maar toen ik aangaf dit niet meer te weten leggen ze het weer gewoon even uit hoor!het intake gesprek stelde ook erg weinig voor en omdat ik al op de dede dag van mijn menstruatie zat kon ik direct beginnen met hormonen spuiten en 1,5 week later IUI! Laat ik hopen dat het raak is! En zo ook zsm voor jullie!! Spannend weer hè, en ook weer dat beladen gevoel om weer die mm door te gaan! We hopen op snel en goed resultaat!!!
Hoi bella, Ook ik zit in het iui traject sinds februari.. ik heb nu 2 iui's achter de rug en 1x overstimulatie gehad. Ik gebruik hormoon injecties ( menopur ) .. in het begin vond ik het injecteren best eng maar dat went ontzettend snel. Het vervelendste is dat je op een vast tijdstip moet injecteren wat soms vervelend is als je een afspraakje hebt of een etentje.. Ik weet niet of jullie een iui in eigen cyclus zullen doen of met hormoonbehandeling. Iig moet je om de zoveel dagen naar het ziekenhuis om d.m.v. een echo te meten hoe groot de follikels en het bms groeit. Als het eitje of eitjes rond de 18mm zit, moet je pregnyl spuiten.. dit zorgt ervoor dat de eisprong wordt getimd en een iui wordt afgesproken. Als de iui is ingeplant moet de man een uur van ter voren ongeveer zijn zaad afgeven en wordt dit bewerkt, daarna kun je dit weer komen ophalen en vindt de iui plaats.. dit doet totaal geen pijn !! En voelt soms een beetje als een uitstrijkje. Duurt nog geen 5 min. Ik moet altijd even blijven liggen 15 min. En mag dan naar huis. En dan beginnen de 2 langeee wachtweken. ik heb net als hierboven is beschreven ook vaak last van me buik.. de eisprong is met 2 of 3 eitjes extra pijnlijk, en ook krijg ik na de eisprong last van pijnlijke opgezette darmen. Soms is het wel erg stressvol.. vooral omdat je er voordurend mee bezig bent hebben wij ook even 2 maanden pauze gehouden. Succes meis !!
Beste Bella, Wij hebben twee weken geleden onze 2e IUI gehad, de 1ste is helaas mislukt. Nu is het afwachten en hopen. Hoop dat het voor jullie snel raak is. Bij ons is er niks gevonden maar duurt wat langer.
Hoi Bella, We hebben al eens met elkaar geschreven op het andere IUI-topic. Hier genoeg ervaring met IUI, helaas nog niet in positieve zin, als in een positieve test. Ik lees dat jullie de onderzoeken al achter de rug hebben, fijn dat met je vriend niks aan de hand is. Bij ons is het net andersom. Met mij alles in orde, de eileiders zijn wel nog na IUI 3 doorgespoten, ze waren beide gelukkig open. Mijn man heeft weinig zaadproductie. Diverse potjes ingeleverd en het hoogst gemeten onbewerkte aantal was 5 miljoen. De beweeglijkheid is volgens de arts wel redelijk tot goed, al hebben wij hier nooit cijfers van gezien. Bij de een na laatste IUI zagen wij na bewerking een beweeglijkheid van 64%. De eerste drie pogingen hebben wij in een natuurlijke cyclus gedaan, met alleen een Pregnyl-spuit om de eisprong te timen. Na drie pogingen helaas dus nog niet zwanger. Na deze poging heb ik een HSG onderzoek ondergaan. Dit is een röntgenfoto van de baarmoeder. De ervaringen hierin zijn wisselend, ik kan je vertellen dat ik het niet prettig vond. Het was te doen tot het inspuiten van de vloeistof. Heb het als zeer pijnlijk ervaren en lag in tranen op de behandeltafel. Als het doorgespoten is, trekt het pijnlijke gevoel gelukkig snel weg en was blij te horen dat zowel links als rechts open waren. Na de HSG vol goede moed aan poging 4. Deze poging heb ik ook voor het eerst hormonen gespoten. Fostimon. Deze spuit moet je zelf in elkaar zetten, maar is vrij simpel. 75 IE kreeg ik. Om te kijken hoe ik erop zou reageren moest ik de eerste poging om de dag spuiten. Resultaat: maar één follikel. Wat een domper zeg, vooral omdat ik uit mezelf ook mooie follikels maak. Poging ging toch door en 3,2 miljoen is ingebracht. Teleurstelling was groot toen het wederom mislukte. Nu in afwachting wat poging 5 gebracht heeft. Ik moest elke dag spuiten en dit leverde twee follikels op. Helaas had man deze keer moeite met produceren en daardoor hadden wij maar 1 miljoen zaadcellen, beweeglijkheid onbekend deze keer. Op het andere forum had ik hier het een en ander al over geschreven, misschien heb je het gelezen. Weinig vertrouwen in deze poging, inmiddels op cd 19 en voel me niet anders dan anders. Hopelijk komt dat nog, maar ik ken mijn lijf inmiddels wel. Maar het is nog even afwachten. Mocht het tot een poging 6 komen, dan zal hopelijk ook het IVF-verhaal besproken gaan worden. De IUI zelf stelt niet zo heel veel voor. Ik voel er niets tot weinig van. 15 minuutjes blijven liggen na behandeling is aan te raden. In ons ziekenhuis doen ze dit standaard. Er is een onderzoek naar geweest, vertelden ze ons. Ik lees veel goede verhalen over IUI, helaas kan ik hier nog niet over meepraten. Dit hoeft voor jou dus absoluut niet te gelden! Ik wil je heel veel succes wensen als je gaat starten. Maar ik wilde wel even mijn verhaal met je delen.
Hoi bella. Ik zit een beetje met hetzelfde als jij. Ik ben nu 1.5 jaar bezig voor een tweede kindje. Het eerste jaar vooral bezig geweest om.mn cyclus weer op te wekken. Ik had totaal geen cyclus. Vormden cysten etc. Maar waarom snappen ze niet. Ik ben begonnen met clomid dat had totaal geen invloed. Dus geen follikelgroei. Nu 4 rondess met menopur achter de rug. Alleen nog niet met iui. Ik wil heel graag de iui starten aangezien de natuurlijke manier niet wilt lukken. Ben benieuwd hoe jij het ervaart. Mijn idee is dat de kans op bevruchting hoger ligt. Ik ga volg week eerst even van een vakantie genieten met mn dochter en man. En daarna staat een hysteroscopie gepland. Ben benieuwd!