Hi lady's, Het duurt nog wel even voordat onze kleine spruit zich aandient, maar aangezien ik bezig ben met de kinderkamer en inrichting er van, kwamen enkele vragen aan het licht. Ik heb veel spullen van mijn zus overgenomen en daar zat o.a. een dekbedje voor het ledikantje bij. Nu heeft internet mij geleerd dat je dat pas gebruikt als de kleine een jaar of 2 is??? Dus maak je het ledikantje altijd op met een deken en een laken? Hoeveel exemplaren moet ik dan hebben? En mogen alle type dekens (as in, je hebt er ook met fleece, wol etc.). En waar slaapt je kind in? Gebruik je een slaapzak in combinatie met deken/laken of is het dan juist weer zonder deken/laken? Je snapt het al, I'm lost. Ik verwacht de kleine 21 oktober, dus dan wordt het ook weer kouder buiten. Ben erg benieuwd naar jullie reacties.
Ik lees mee! Ben uitgerekend in december en zie(lees) soms ook door de bomen het bos niet meer... Zo'n slaapzakje lijkt mij heerlijk voor zo'n kleintje, en ik zie het gevaar daar ook niet zo van in momenteel. Waarom dan toch overal het advies voor een dekentje en lakentje?
Ik ben uitgerekend 6 november en heb hier ook al over zitten nadenken. Ik dacht dat een deken sowieso uit den boze was en dat ze dus best gewoon in een dikke, warme slaapzak slapen, niet onder lakentjes of dekentjes... Maar, ik geef toe, zeker ben ik daar dus niet van...
Hier ook november. En wat ik begrepen heb, is dat je begint met een zeiltje, dan een molton, dan een hoeslake voor het matras. Het kindjes zelf onder een laken met een dekentje. Volgens mij is katoen het best en als je een warm dekentje hebt (zoals de teddy van Koeka) dan is een slaapzakje niet nodig. Ik schaf wel een extra slaapzak of wikkeldeken aan voor extra. Als het kindje een romper aan heeft en een pakje met lange mouw dan zou dat wel warm genoeg moeten zijn.
Het hangt een beetje van je kindje af of je een slaapzakje gebruikt. Onze zoon woelt zich altijd los, al zijn hele leven Hij slaapt dus altijd in een slaapzakje, zonder deken. Ik pas de dikte van zijn slaapzak en wel/geen pyjama aan aan het weer. De eerste maand ongeveer heeft hij wel onder een lakentje en dekentje gelegen. Toen woelde hij nog niet en was het december/januari, dus ook wel koud. In pricipe is ledikant/wiegje opmaken met hoeslaken. Dan lakentje en dekentje. Deken het liefst van katoen of wol. Fleece heb je in verschillende soorten, als je het gebruikt koop dat fleece van katoen, dit bestaat ook. Katoen en wol reguleren de warmte goed. Synthetische materialen doen dit veel minder/niet. En dekbedje reguleert de warmte ook veel minder en hier kunnen ze volgens mij in verstrikt raken ofzo.
Een zeiltje moet je echt nog niet doen op die leeftijd. Eogenlijk pas bij zindelijkheidtraining. En dan nog alleen aan de onderkant van het bed, ivm verstikkingsgevaar.
Allereerst ben je niet verplicht bepaalde richtlijnen te volgen. Tijdens onze intake met kraamhulp werd heel duidelijk gezegd dat het ONS kind is en ONZE regels. Zij geven alleen advies en dat advies is nu zo en volgend jaar compleet anders. Ik heb dekbedovertrek met een deken erin (geen dekbed want dat raden ze sterk af ivm wiegendood). Geen lakens dus, vind ik bij voorbaat teveel gehannes. Ze zeggen altijd dat je 3 overtrekken/lakens moet hebben (1 op bed, 1 in de was en 1 in de kast) Een slaapzak heeft de kleine pas aan als het wat gaat draaien en omrollen. Op die manier kan hij dat bijna niet meer. Maar wat een kleine dan precies aan heeft pyjama + deken/laken en later in slaapzak weet ik ook niet precies. Dat moet ik ook nog ontdekken.
Zeiltje zeker niet doen. Dat ademt niet. Hier in begin: moltonhoeslaken - gewoon hoeslaken - deken + laken. Dekbed mag inderdaad nog niet. Fleecedekens ook niet. Voor wat betreft slaapzak. Zelf ben ik deze gaan gebruiken toen mijn dochter niet meer rustig bleef liggen maar steeds zonder deken/laken kwam te liggen. Dan is een slaapzakje erg fijn. Waarbij je er op moet letten dat ie niet te groot is. Check ook deze website: VeiligheidNL l Checklist Veilig Slapen
Bedankt. Kijk, dat zijn al antwoorden waar ik wat mee kan. Mijn petekindjes hebben op den duur ook in een slaapzak geslapen, maar ik kan me herinneren dat ze dan ook nog een laken (en dekentje?) over zich heen hadden. Maar zeker weten doe ik dat niet meer. Volgende week heb ik intake van de kraamhulp, dus kan ik ook nog advies inwinnen. En binnenkort maar eens gaan shoppen dan .
Ik maak het bedje als volgt op: Molton hoeslaken Hoeslaken Lakentje Dekentje Onder het hoofdje een hydrofiel Toen mijn zoontje veel ging draaien en zich loswoelen zijn we overgegaan op slaapzakjes, verder niets er overheen want onze zoon is zeer warmbloedig. Maar dat is wat je eigen voorkeur is, ken genoeg mensen waar de kindjes in een slaapzakje ligt en onder een lakentje
Is het in het begin, als je het bedje voor de helft opmaakt, ook mogelijk om wiegdekens en wieglakens te gebruiken in het ledikantje? Heb namelijk voor in de kinderwagen wieglakens en wiegdekens en voor het ledikantje 2x ledikantdeken en 2x ledikantlaken. Echter hoor ik wel eens dat sommige kindjes zo kort onder een dekentje/lakentje liggen dat ik het zonde vind om nog een set lakens/dekens aan te schaffen voor in het ledikantje. Mocht dan onverhoopt alles in de was zijn, kan ik eventueel een wieglakentje + wiegdekentje pakken?
Dat zou je eens moeten uitproberen. In mijn herinnering zijn de wiegdekens en lakens daar te klein voor.
Ja, volgens mij wordt dat ook een beetje krap maar dacht misschien heeft iemand ervaring mee voordat ik al het beddengoed wat er nu op zit er weer af trek.
► 1:43► 1:43 Bedje van je kleintje opmaken in 6 stappen - YouTube 23 aug. 2013 - Geüpload door Prénatal Nederland In zes eenvoudige stappen laten wij je graag zien hoe je het ledikant van je pasgeboren ...
Het kan wel hoor, alleen kun je het dan minder strak instoppen, omdat je gewoon minder stof onder het matrasje hebt. Als je dan een beweeglijk kindje hebt kunnen ze zich sneller loswoelen. Ik zou het gewoon proberen. Als het niet lukt, is een extra lakentje en dekentje zo gekocht toch?
Oh kijk, dat filmpje is helemaal handig. Dat wordt nog een gehannes met dat lakentje en dekentje haha. Maar goed, daar krijg je vanzelf handigheid in.
Hier wordt het december... Ik heb een winterslaapzak aangeschaft, maar ook een dekentje met laken. Gewoon even kijken waar ze het lekkerst in/onder slaapt. En idd, wat ik hier ook lees, wanneer ze de deken lostrekken/woelen is een slaapzakje waarschijnlijk veel handiger
Deze vond ik ook handig: De Kraamvogel - het opmaken van een baby bedje - YouTube Ik geloof dat ze een lakentje in de wieg afraden voor in het ledikantje omdat je het dan niet goed kan instoppen waardoor je kindje het kan lostrekken en erin verstrikt kan raken. Maar goed, vraag het gewoon aan de kraamzorg! Een echt zeil mag idd niet maar er stond wel moltonzeil op de uitzetlijst van de kraamzorg. Dus heb ik deze gekocht: Moltonzeil Ledikant 60 x 120 cm | Zeiltje/Matrasbeschermer | Baby-Dump
Hier doelde ik op in mijn eerdere post met zeiltje. Inderdaad geen plastic zeil, maar het speciale moltonzeil. En je doet het niet onder het hoofdje, maar vanaf de middel.