Hoi allemaal, Ik ben zwanger van mijn derde kindje. De eerste twee zijn via een keizersnede geboren, dit betekend dat ik niet meer natuurlijk mag proberen, zoals ik bij de eerste twee wel heb geprobeerd. Het wordt dus helemaal nieuw met een ks plannen. Nu heb je tegenwoordig ook de gentle keizersnede waar ze kleine niet scheiden van de moeder. Heeft iemand een dergelijke sectio al eens meegemaakt? Wat is de beleving? Etc etc. Ben benieuwd!
Hier werd het een natuurlijk keizersnede genoemd. Ik mocht via een scherm meekijken hoe mijn zoontje uit mijn buik werd gehaald. Niet het snijden dus, maar alleen het moment van de geboorte. Uiteindelijk is daar niets van terecht gekomen vanwege complicaties. Maar zodra hij geboren was en nagekeken werd hij bij mij gebracht en bleef de gehele tijd bij mij liggen. Toen de keizersnede eenmaal klaar was, werd hij even in de couveuse gelegd voor vervoer naar de uitslaapkamer en eenmaal daar aangekomen werden we meteen herenigd. Ik vond het heel fijn moet ik zeggen. Bij mijn dochter was dat wel anders. Na de eerste ontmoeting op de operatiekamer ging ze met mijn moeder mee naar de kamer op de verlosafdeling en toen ik eenmaal op de verkoever lag, kwam ze weer bij mij. Je mist dan toch die eerste momenten.
Ja, bij mijn dochter en zoon werd ik inderdaad gescheiden en ging mijn man met ze mee. De eerste ks was echt onverwacht, dus je hebt echt geen idee wat je overkomt. Bij de tweede bleek mijn bevalling ook niet te vorderen, maar toen hadden we er rekening mee gehouden in het bevallingsplan. Maar een gentle of natuurlijke ks hadden ze toen nog niet. Ik ben blij om te lezen dat deze vorm wel goed bevallen is in ieder geval.
Ik was er zeker blij met deze optie. Zo fijn om die eerste momenten samen met je kindje te kunnen delen. Maakte mijn bevalling en uiteindelijk keizersnede een stukje minder erg. Heb je ook de keus om je kindje geboren te zien worden? Dat lijkt me ook wel speciaal. Helaas kon dat bij mij niet, maar de optie was er dus wel.
Ja, doorschijnende operatiedoek en evt via een monitor kan het zichtbaar zijn... daar ga ik denk ik dan wel voor.
Ik heb op 16 juli een gentle sectio gehad, ik vond het een hele mooie ervaring en mijn man ook. Zodra mijn zoontje uit mijn buik gehaald werd mochten we meekijken door een doorzichtig doek. Kleine werd gelijk op mijn borst gelegd in een zak met warme lucht en daar is hij niet meer vandaan gekomen tot mijn man hem ging aankleden op de kamer
Ik heb een paar weken geleden een Gentle sectio gehad en het beviel mij prima! Het was een hele zachte fijne sfeer op de OK. Daarnaast.... - De kleine meid werd zachtjes er uit geduwd ( uit de buik ) net als bij een natuurlijke bevalling. - Ze mocht ( na de controle van de kinderarts ) gelijk bij mij liggen. En is vanaf geboorte tot aan de kraamsuite niet meer bij mij weg geweest. Heel fijn. - En we hoefde zelfs niet naar de verkoever maar mochten gelijk door naar boven. - Partner mocht de navelstreng symbolisch doorknippen. Ik heb nooit een normale keizersnede gehad dus kan het niet vergelijken. Maar heb wel 3 normale bevallingen gehad en vond dit een hele mooie ervaring.
ik heb 5 jaar geleden een gewone ks gehad. was helemaal niet goed bevallen. zo ie zo omdat het heel druk en veel stress was en de ruggenprik niet goed ging, deze zat pas na 7 pijnlijke pogingen, en kwam daarna ook nog eens te hoog. ik was helemaal in paniek en kreeg iets om te kalmeren . dus was er niet meer helemaal bij . toen moesten mijn man en de kleine meid na de geboorte en een snel afscheid bij me weg en duurde het een hele tijd voor ik ze weer zag. afgelopen maandag heb ik een gentle sectio gehad en deze was super bevallen ! ( was in een ander ziekenhuis ) de anesthesist nam alle tijd omdat ze wisten van de vorige keer waren ze er extra op voorbedacht. de ruggenprik zat meteen goed , en niet te hoog. ik was helemaal ontspannen en keek uit naar de geboorte van mijn kleintje. alles verliep heel rustig en in een ontspannen sfeer. toen de kleine man was geboren is hij even snel onderzocht en kwam meteen bij me terug. hij is toen ook niet meer bij me weg geweest. een hele mooie ervaring die ik nooit had willen missen
ik ben .afgelopen vrijdag bevallen dmv een natuurlijke keizersnede. tijdens de operatie zelf kon ik niks zien. op het moment dat het kindje werd geboren werd het doek naar beneden gehaald. k heb het kindje even gezien. kimdje ging naar de kinderarts met papa. papa mocht daar nog eens de navelstreng doorknippen. ik werd in de tussentijd dichtgenaaid, en op een ander bed geheven. Toen ik eenmaal op het andere bed lag kwam kindje bij mij op de borst en is daar eigenlijk ook een hele tijd gebleven. was een hele mooie ervaring bij de andere 2 had ik dit namelijk niet.
Ja, hier een natuurlijke ks gehad (kon alleen niet zien dat ze mijn kindje eruit haalden, maar dat vind ik niet erg). Het was echt een enorm verschil met de eerste 2 keizersnedes, een geweldige ervaring. Mijn zoontje direct bij mij onder een warmtedekentje, is een kleine 5 minuutjes weggeweest doordat de operatie wat langer duurde dan gepland en hij afkoelde, maar kreeg hem daarna direct op de verkoever met alleen een luiertje om weer lekker bij me.
hier bij de eerste een spoedkeizersnede Over een aantal weken staat de gentle sectio gepland.. dan kan ik je meer vertellen
Hier afgelopen maandag bevallen met een gentle sectio na 2 "ouderwetse". En het is zooooo mooi! Op het moment dat het hoofdje geboren zou worden ging het scherm er tussen uit en konden we haar geboren zien worden. Heel bijzonder om te zien. Ze was er namelijk alleen nog maar met haar hoofd uit en schreeuwde alles al bij elkaar. Nadat ze er helemaal uit was, is ze naar de kinderarts gegaan, die haar samen met papa helemaal heeft nagekeken. Daarna ingepakt in een handdoek en werd ze mee gegeven aan papa, die haar naast mijn hoofd kon neerleggen. Ivm de infussen en bloeddrukmeter kon ik haar niet zelf vast houden, maar wel aaien en kusjes geven. Zodra ze klaar waren met hechten, werd ze op de verkoever alleen in een pampertje bij mij onder de deken gelegd en ging ze meteen zoeken naar mijn borst. Ze is om 12.35 geboren en om 17 uur zeiden ze dat het toch wel tijd werd om haar aan te kleden. al die tijd heeft ze bij mij gelegen. Heel heel heel bijzonder. Heb nooit geweten dat pas geboren kindjes zo zacht zijn, dat je niet eens in de gaten hebt dat je ze aanraakt....
Ja, afgelopen april mijn 3e ks gehad, nu een gentle sectio gehad en ohhh wat is dat bijzonder!! Nadat ze Door de kinderarts is nagekeken mocht ze gelijk op mijn borst liggen ze is om 12.17 geboren en om 3 uur hebben wel haar aangekleed en de Fam gebeld... Ze is nu zo een rustig meisje, slaapt al Door en heel vrolijk en lief... mijn oudste wat een spoed ks, mijn middelste een geplande en geen gentle sectio gehad en wat erg onrustig tot 1 jaar als ik dit nu zo meemaak komt t misschien wel dat die kleintjes zonder die gentle sectio zo abrupt uit de buik worden gehaald en pas veel te laat contact maken met de moeder... als je die kans ervoor krijgt, doen!!! Succes
Ik heb een halve gentle sectio gehad. De ks moest op zeer korte termijn gepland worden maar ik heb er op zitten hameren dat ik Ella na de geboorte bij me wilde houden dat ze dat voor me hebben kunnen regelen. Ik kan je zeggen dat dat al zo veel fijner is dan dat ze je baby meteen weghalen en dat je elkaar pas in de kraamsuite echt ziet! Dat was hoe het ging bij de geboorte van mijn zoon, een spoed ks. Dus mocht je de mogelijkheid hebben zou ik zeker voor de gentle sectio gaan.