Hallo mama's, Hopelijk hebben jullie een oplossing. Onze kleine meid wordt vrijdag alweer 12 weken. Ze slaapt nog bij ons op de kamer. Al van bij haar geboorte friemelt/wappert ze zich wakker met haar handjes. In mei konden we haar nog makkelijk inbakeren. Toen was het nog niet te warm. Ondertussen loopt de temperatuur op en draait ze zich ook al op haar buikje. Van inbakeren kan dus geen sprake meer zijn. Nu is mijn vraag, hoe kan ze dit afleren? Is dit überhaupt af te leren? Gek worden mijn man en ik ervan. Ze wappert niet alleen ons maar ook zichzelf wakker.
Het wapperen zelf verdwijnt meestal wel, van afleren is bij zo'n jong kindje nog geen sprake. Misschien is "sleepy wings" wat? Dat schijnt een oplossing te kunnen zijn, zelf geen ervaring mee. Hier was het over toen hij op zijn buik ging slapen...
Of lekker op haar eigen kamertje slapen? Ons meisje kraaide en brabbelde al heel wat af vanaf 3 weken dus die ging toch echt in haar eigen kamer slapen, kregen papa en mama ook wat rust haha
wij hebben haar ook vanwege (in haar slaap) smakken/snurken/bewegen op haar eigen kamertje gelegd toen ze 3,5 maand was. Konden wij weer slapen..
Ik denk ook echt dat dat een hele goed oplossing is. Femke is ook altijd een wilde slaper geweest. Eerst ingebakerd en gelukkig zonder al te veel moeite dat af kunnen bouwen. Maar sindsdien zwerft ze door haar bed heen. Best grappig hoor, ze ligt vaak in de meest vreemde houdingen in d'r bed te slapen. Ze word vaak nog wel wakker van zich zelf, maar doordat ze alleen in haar bedje ligt, valt ze heel snel weer in slaap en word ze niet afgeleid omdat ze ons voelt. Probeer het een weekje. Vind je het niks en werkt het niet, kan ze altijd nog terug. .
Gezien haar leeftijd geef ik dan toch het advies; tot 6 maanden samen slapen is echt het veiligste ivm risico op wiegendood. Mijn zoon heeft vanaf de kraamweek op zn buik geslapen, dat scheelt echt veel tegen wapperen. Mn dochter stopte ik heel strak in onder een lakentje.
Tsja.. lastig die tegenstrijdige adviezen.. Ik persoonlijk vindt buikslapen weer meer risico geven dan in eigen kamertje slapen..
Hier ook zo'n wapperaar gehad, ze heeft nooit bij ons in bed geslapen wel in haar reiswiegje naast ons bed maar dan nog maaide ze zichzelf wakker. Wij hebben er niks aan gedaan behalve strak (proberen) instoppen en in slaap helpen want dan werd ze minder snel weer wakker. Deden we dat niet dan probeerde ze zelf te slapen maar lukte dat niet door de armpjes. Na heel wat weken werd het minder en sinds ze op haar buik kan draaien is het helemaal over. Ze gaat heel het bed rond en elke keer als ik op de babyfoon kijk ligt ze anders (ze slaapt ook zonder laken, slaapzak vind ze niks dus iets meer kleding aan) maar ze slaapt wel door. Een lastige periode met die armen maar het wordt beter! Overigens scheelde het ook toen ze van de reiswieg naar haar gewone ledikantje in haar eigen kamer ging. Ze werd niet meer wakker van ons (gevolg: maaiende armen en niet slapen) en minder snel van zichzelf doordat ze niet telkens iets meteen aanraakte en tegen haar armen voelde.
Het is beiden een risicofactor, net als flesvoeding. Ik vond zelf een buikslapende baby die altijd bij mij in de buurt ligt - en waar ik dus wakker van wordt als hij anders als anders reageert - minder gevaarlijk als een baby in zn eigen kamer leggen.
En iets van een trutteldoekje in haar handjes geven? Onze dochter wapperde ook zo maar toen ze haar eerste enting had gehad wilde ik haar niet inbakeren en heb haar toen een happy horse doekje in dr handen gegeven en die hield ze vast (aan de puntjes). Ze kon niet wapperen want ze had allebei de handen aan dat doekje en ze hield het echt stevig vast. Tot op de dag van vandaag slaapt ze nog met dat doekje. Ze "slaat" hem nu tegen haar hoofd, en ze friemelt aan het waslabel.
Buikslapen geeft vooral risico bij kindjes die zich nog niet kunnen omdraaien. Ts geeft aan dat haar kindje al naar de buik toe draait. Hoe wil je een baby die zelfstandig omdraait naar de buik 'verbieden' om op de buik te slapen?
Als je je baby op zijn buik laat slapen, zou ik er idd zeker bij blijven. Dat verhoogt de kans op wiegendood aanzienlijk.
Mijn zoontje slaapt sinds dat hij 5 weken oud was op zijn buik. Dit was het advies van de fysiotherapeute. Hij was erg sterk in z'n nek en het ging prima. Al is het in het begin even eng. Maar wel fijn dat hij zich zelf niet meer wakker kon maken met z'n handjes. Nu slaapt hij nog op z'n buik.
Ongelofelijk maar waar! Sinds gisterenavond ligt ze in haar eigen bedje en haar eigen kamertje: ze heeft geslapen van 20u tot 4.30u!!! Nadien tot 7.30u. Nog nooit heeft ze 8,5u aan een stuk geslapen. Ze is nog net geen 3 maanden! Vandaag lag ze een uurtje vroeger in bed. Het was haar doopfeest en door de drukte heeft ze niet zoveel geslapen tijdens de dag. Vandaar dat ze er een uurtje vroeger inligt. Ik ben benieuwd hoe vannacht zal verlopen....