Wat kost een uitvaart?

Discussion in 'De lounge' started by Maria1983, Aug 10, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Hier hetzelfde, wij zijn net verhuisd en verbouwd a 5000 euro dus weg is al het spaargeld als er nu iets kapot gaat wordt dat lenen van mijn ouders , het is niet anders maar geen ramp.
    Als partner zou overlijden heb ik ook een probleem alhoewel ik nooit op straat zou komen aangezien mijn moeder altijd bij zou springen maar handig is anders..
     
  2. Gaos

    Gaos Actief lid

    Jul 16, 2014
    171
    0
    0
    NULL
    NULL
    Maar als je dus niet binnen nu en 9 jaar komt te overlijden (en dat hoop ik niet voor je) dan is er eigenlijk niets geregeld qua opgebouwd bedrag voor je uitvaart?
     
  3. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    Jul 3, 2013
    1,741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Auto hebben we niet (en als we die in de toekomst wel kopen zal dat er ook eentje zijn van niet meer dan 400£) en de rest kun je op freecycle of marktplaats (in geval van Nederland) vinden.

    Hier een levensverzekering (Niet op pand, want dat hebben we niet) maar die keert bijv niet uit bij zelfmoord, en pre existing conditions. Als ik dr dus in blijf tijdens een asthma aanval hebben we bijv. pech.
     
  4. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    zoals ik het begrijp niet, want de nabestaanden krijgen dan die 100.000 uitgekeerd. (hier gaat nog wel belasting vanaf)
     
  5. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    niemand heeft toch zin om een uitvaart te regelen?! Wij hebben zelf mijn moeders uitvaart in elkaar gezet (en dit is echt heel super gegaan, we mochten alles op ons eigen tempo doen zonder gehaast dat het binnen 2 dagen gedaan moet worden e.d.) en ik zou dat never nooit door een vreemde gedaan hebben willen laten doen. Natuurlijk wordt je die dagen geleefd, ben je na een week helemaal steen kapot, maar dit hoorde voor mij ook zeker bij het rouwen en los kunnen laten!
     
  6. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    Je moet het sowieso wel regelen, of er nou iemand is die je daarbij 'helpt' of niet. Wij hadden een waardeloze uitvaartverzorger, van een gerenommeerde maatschappij. Er ging heel veel fout en we hadden er minder werk aan gehad als we alles zelf hadden kunnen regelen.

    Een uitvaart kan al voor 1200 euro, als je de plechtigheid niet in zo'n 'fabriek' doet. Win-win :D.
     
  7. Gaos

    Gaos Actief lid

    Jul 16, 2014
    171
    0
    0
    NULL
    NULL
    Maar als je 96 euro per jaar (verzekering kost 8 euro pm) inlegt om gegarandeerd een ton uitbetaald te krijgen... Normaal zou je 1000 jaar voor dat bedrag moeten sparen. Dan zijn we allemaal gek dat wij niet zo 'n verzekering hebben!
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Dit is toch iets wat je met je nabestaanden regelt?

    Mijn ouders hebben geen begrafenisverzekering, maar genoeg geld op de spaarrekening om de begrafenis van te kunnen betalen, het is voor ons ook geen probleem om het eventueel voor te schieten.

    Wij hebben ook geen begrafenisverzekering, wel allebei een overlijdensrisicoverzekering van 50.000 euro die nog 30 jaar loopt, nou, daarna zie ik wel weer verder hoor.

    Dat jouw ouders het niet goed geregeld hebben zegt natuurlijk weinig over een ander, dat wil niet meteen zeggen dat het onverstandig is om geen uitvaartverzekering te hebben.

    Wij willen trouwens alles zo goedkoop mogelijk, we hechten er totaal geen waarde aan. Mijn man gaat de mogelijkheid uitzoeken om zijn lichaam te doneren aan de wetenschap.
     
  9. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Meestal zit er nog wel wat anders achter hoor... Mijn moeder had zoiets namelijk afgesloten bij NN wat vrij zou komen als ze met pensioen ging, helaas heeft ze dat niet gehaald dus hebben wij een deel hiervan uitgekeerd gekregen. Dat uitkeren gaat vaak gepaard met een flinke som aan belastingen e.d. Maar omdat wij het via een andere weg hebben kunnen laten uitkeren betalen we er alleen loonheffing over..
    Hoe deze polis in elkaar steekt weet ik ook niet.... :(
     
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Maar waarom dan niet een overlijdensrisicoverzekering afsluiten? Dan betaal je ongeveer hetzelfde per maand, maar als je man mocht overlijden komt er een groot bedrag vrij, waar je in elk geval een begrafenis van kunt betalen, maar ook een tijdje zonder inkomen kunt overleven.
     
  11. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Daar had ik serieus nog nooit van gehoord voor dit topic :)
    Ik ga er eens even naar kijken.
     
  12. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    Wij hebben een uitvaardverzekering voor het hele gezin en betalen 14,50 totaal. Kinderen zijn tot 18 gratis meeverzekerd maar hebben gewoon een polis genomen die spaart voor hun. Ik en partner krijgen van hij geen geld na overlijden maar hebben voor alle benodigdheden een budget. Bijv kist 1000, kaarten 250, etc. Totaal zo rond de 8500 pp.

    Daarnaast hebben we een Overlijdingsrisicoverzekering waarbij ik 100.000 krijg als partner overlijdt en partner 70.000 als ik overlijdt. Hiermee kan de uitvaart altijd uitgebreid worden, overgeblevene financieel helpen etc

    Ook hebben we nog een levensverzekering die verplicht was voor de hypotheek. Al met al goed verzekerd.

    Hebben dit alles 8 jaar geleden afgesloten en gelukkig maar. Mijn gezondheid is nu zoveel slechter als toen. Partner is ook 30 kg zwaarder dan toen. Al met al zou de premies nu vele malen hoger zijn
     
  13. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Als je niet doodgaat krijg je ( nou ja je begunstigde) ook niks he.

    Dus stel je sluit m voor 30 jaar af, en je gaat in de 30 jaar niet dood, heb je 30 jaar premie 'voor niks' betaald. Je bouwt geen kapitaal op.
    En ja, de kans dat je niet overlijdt is volgens de statistieken nog altijd groter dan dat je wel overlijdt. Kassa voor de verzekeraar dus. :)

    Ps. ik heb er dus wel 1 via de hypotheek, verplicht.;)
     
  14. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    Hoeft niet. Je hebt ook kapitaalverzekeringen die ook bij leven uitkeren.
     
  15. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Maar dat is toch iets anders dan een overlijdensrisicoverzekering. Zoals ik het lees is dat een andere vorm waarbij je bij leven uitgekeerd krijgt na een bepaalde looptijd. En dan kan je het alsnog apart verzekeren als je in die periode overlijdt. Maar dat is dan een combinatie, een gemengde verzekering. En ik geloof nooit dat je dan voor 8 euro pm een ton uitgekeerd krijgt na 30 jaar.;) dan zou inderdaad iedereen die verzekering willen, amper 3000 betalen en een ton krijgen.:$
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Jep, kassa voor de verzekeraar in de meeste gevallen, maar mij zeggen statistieken nooit zoveel, ja, kleine kans misschien, maar de kans is niet 0, dus ik kan net zo goed bij die kleine groep zitten. Bovendien geeft het mij ook een beetje zekerheid dat in geval van nood het financieel goed geregeld is voor de kids, daar betaal ik danngraag voor.
     
  17. hetlichtje

    hetlichtje Fanatiek lid

    Dec 3, 2010
    1,061
    0
    36
    NULL
    NULL
    Zoals ik al eerder schreef, wij hebben ook een overlijdensrisicoverzekering. Kost ons € 7,- per maand, is per maand opzegbaar. Van dit bedrag kan ik de begrafenis betalen en kom ik het eerste jaar wel door.

    Wij hebben hem bij de Interpolis lopen, al een paar jaar. Ik moet eerlijk zeggen, het geeft rust zo'n verzekering.
     
  18. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Het is ook niet erg, financiële rust is zeker wat waard. Zeker als je er goed over nagedacht hebt of het voor jou het juiste product is.

    Maar ik wilde even zeggen tegen degene die ik gequote had dat het dus niet zo is dat je euro-tekens in je ogen moet krijgen, het is niet even snel verdienen. (Naast t feit dat je er zelf geen bal meer aan hebt, maar dat even terzijde).
     
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Dat klopt! Ik hoop ook dat hij niet wordt uitgekeerd haha.
     

Share This Page