Ruggenprik

Discussie in 'De bevalling' gestart door Robynn, 16 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Robynn

    Robynn Fanatiek lid

    18 mrt 2014
    1.139
    0
    36
    Wie heeft er een ruggenprik gehad?

    Was dit een goede of slechte ervaring?

    Ik ben 2x zonder bevallen.. maar ben toch benieuwd..
    De laatste bevalling was behoorlijk pijnlijk qua de weeën.
    Het is dus wel iets waar ik over nadenk..
     
  2. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    19 nov 2009
    2.571
    1
    0
    Ik heb een ruggenprik gehad in 2010.
    Een verademing...

    Van het zetten heb ik helemaal niets gevoeld, geen last gehad van de catheter en ook nooit na klachten gehad.
     
  3. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ik heb een ruggenprik gehad bij mijn dochter.
    Artsen vonden dat de beste optie omdat ik me niet ontspande en de ontsluiting na 10u nog steeds t zelfde was.

    Na de ruggenprik ging ik binnen een uur van 1 naar 10cm :)
    Dus ik was er heel happy mee had het veel eerder moeten doen haha
     
  4. Robynn

    Robynn Fanatiek lid

    18 mrt 2014
    1.139
    0
    36
    Maar voel je dan wel iets bij het persen?
    Ben zo bang dat ik dan uitscheur...
     
  5. Enjoy84

    Enjoy84 Actief lid

    8 mei 2009
    274
    0
    0
    Friesland
    Heb beide keren een ruggenprik gehad, omdat de weeën niet op te vangen waren voor mij. Bij mijn dochter voelde ik helemaal geen weeën meer en kon heerlijk ontspannen. Bij mijn zoon voelde ik de helft van de weeën ongeveer, dus had wat meer tijd om tussen de weeën op adem te komen. Over de bevalling zelf kan ik je niets vertellen, omdat het beide keren op een keizersnede is uitgelopen.
     
  6. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    bij de eerste heb ik een ruggenprik gehad omdat de gyn. in eerste instantie was het inderdaad een verademing. ik voelde helemaal niks meer. het zetten deed wel zeer. voelde een soort schokjes door mn lijf.
    er zitten ook veel nadelen aan de prik waar niet iedereen aan denkt.
    zo kan jouw bloeddruk en die van de baby gaan dalen door de prik. dus, 3 banden om mn buik voor de kleine, bloeddrukmeter om mn arm, zuurstofmeter aan mn vinger en een infuus met vocht. banden werden op den duur vervangen door een draadje met schroefje op het hoofdje van de baby. door alle draden kon ik dus geen kant op. niet fijn als je bevalling ruim 18 uur duurt....
    door ruggenprik kan je niet zelf plassen dus werd elke 2 uur gecatheriseert.
    door de prik kan alles langer duren en meer kans op complicaties en kunstbevalling. hier 18 uur geduurd en met pomp eruit gesleurd.
    prik ging halverwege de bevalling scheef zitten. dus voelde alles voor de helft in mn lichaam.
    prik moest hier tijdens het persen uit zodat je het beter kon voelen. volgens hun zou dat ding nog doorwerken. niet dus. ik kwam dus van bijna geen pijn, ineens in heeeeeeeeel veel pijn. verschrikkelijk. ben toen ook volledig uitgescheurd. hier niks van gemerkt.
    prik heeft ook vaak koorts als bijwerking. kreeg ik dus ook ;) hartslag van de baby veranderde erg dus die had waarschijnlijk ook koorts. dus, extra infuus met antibiotica erbij. in de hoop dat kleine dit ook nog binnen zou krijgen. kleine heeft heel even bij me gelegen en daarna weg gehaald en naar andere afdeling gebracht ivm de koorts. mocht daarna na veel zeuren terug naar mij maar eignelijk niet. door al het gecatheriseer en het te laat catheriseren heb ik ook nog blaasproblemen die blijvend zijn.
    dus voor mij was het NOOIT meer een ruggenprik. ook al was ik als de dood voor de pijn. bij de 2e thuis bevallen met hulp van een geboorte TENS. deze geeft prikkels zodra je op de knop drukt en dit verdooft een beetje en leid je af van de pijn. ook zorgt het voor extra aanmaak van je endorfines. echt een superding. heb nauwelijks iets gevoeld, ik was super relaxted en alles was hierdoor zo gepiept.
     
  7. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Voor het persen zetten ze hem meestal uit en zetten ze de weeën opwekkers aan of hoger zodat je weer ''wat'' gaat voelen.

    Ik moet eerlijk zeggen,ik was mega uitgescheurd maar ze zette hem bij mij dan ook veel te laat pas uit.
     
  8. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Ik ben bevallen met de ruggenprik omdat ik het zelf wou.
    Het was een bewuste weloverwogen beslissing.

    M'n bevalling duurde 16 uur en het is door de ruggenprik gelukkig niet in een roes aan me voorbijgegaan.
    Bij het persen hebben ze het (op mijn dringende verzoek) niet uitgezet. Ik ben niet uitgescheurd.
    De gynaecoloog zei precies wat ik ging voelen.
    Toen ik een branderig gevoel kreeg kwam d'r hoofdje er uit.

    Met de ruggenprik had ik dus meer controle en meer rust over me heen. Dus ik was heel blij met m'n keus
     
  9. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben ingeleid met 36+5 weken en de gyn gaf aan dat haar ervaring was dat weeen dan heel intens zijn omdat je lichaam niet echt klaar is voor de bevalling. Dat was ook mijn ervaring; hele heftige weeen, maar vervolgens geen vordering in ontsluiting... Toen om een ruggeprik gevraagd en dat haalde bij mij de heftigheid uit de weeen; ik voelde ze wel nog en moest ze soms ook nog wegpuffen. Maar na een uur met ruggeprik was ik van 3cm naar 10cm ontsluiting gegaan; fantastisch! Doordat ik de weeen nog steeds wel voelde, kon ik goed persen, maar deed het persen geen pijn.

    Ik heb het als zeer prettig ervaren, zou het nu ook zeker overwegen bij een niet-inleiding.
     
  10. LW85

    LW85 Fanatiek lid

    24 jun 2012
    4.082
    604
    113
    Ik vond het ook prettig. Met de ruggenprik ook binnen no-time van 4 naar 10 cm (geloof 1,5 uur). Voelde de weeën bijna niet en heb het persen ook geen pijn gevoeld. Ben niet uitgescheurd (wel een knip gekregen want de kleine paste niet onder mijn schaambot langs en moest met de vacuüm geholpen worden).
     
  11. cizmo

    cizmo Fanatiek lid

    26 jun 2012
    1.898
    4
    38
    Ik vond de ruggenprik fijn om rust te vinden tijdens m'n continue weeenstorm.

    Bij het persen uitgezet en inderdaad na een tijdje weeopwekkers gehad. Ik voelde t persen en hechten wel gewoon. Maar weinig hechtingen gehad gelukkig.

    Ik heb wel koorts gekregen tijdens de bevalling van de ruggenprik en een paar dagen later blaasontsteking door de katheter.

    Ook voelde ik een hele tijd na de bevalling totaal niet of ik moest plassen. Als ik na een paar uur op het toilet ging zitten kwam er een flinke plas uit, maar dat had ik niet onder controle. Ik heb nooit in bed of in m'n broek geplast hoor. Ergens ook wel fijn om een hele nacht door te komen zonder te plassen, maar ik vond het heel eng. Ik was bang dat het niet zou herstellen.

    Ik vond t ook zielig dat de baby een wondje in het hoofd heeft van de meter die wordt aangebracht. Dat had ik niet door, maar wordt echt in z'n hoofdje vastgezet.

    Al met al zou ik wel weer een ruggenprik kiezen als ik t deze keer weer niet trek vanwege de snel opvolgende weeën. Maar ik wil t zonder proberen.
     
  12. Mamaatje81

    Mamaatje81 Fanatiek lid

    29 okt 2013
    1.046
    0
    0
    NULL
    NULL

    Ja hoor je moet je persweeen goed kunnen voelen. Als dit niet het geval is dan zetten ze 'het kraantje' tijdelijk dicht. Was bij mij niet nodig want ik voelde de weeen en kon goed persen..
     
  13. groenvlindertje

    groenvlindertje Actief lid

    25 apr 2014
    158
    1
    18
    NULL
    NULL
    Hey,

    Ik ben 5 dagen geleden ingeleid en heb ook een ruggenprik gehad. Bij mij hielp deze 3 uurtjes en heb dan ook een blaassonde gekregen. Na die 3 uurtjes kreeg ik zulke hevige rugweeën en indalingspijn in mijn lies dat die prik eigenlijk niets meer deed. Bij de knip hebben ze mij dan ook plaatselijk nog extra verdoofd omdat epidurale niets meer deed.

    Ik heb er dus even geniet van gehad, maar niet voor lang. Ik heb wel geen nadelige gevolgen ondervonden.

    Groetjes
     
  14. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Een kennis is vorige week bevallen en heeft een ruggenprik gehad. Deze was verkeerd gezet waardoor ze het heel benauwd kreeg, wat uiteindelijk een spoedkeizersnede werd.
    Natuurlijk heb je meer kans dat het goed gaat, maar houd er wel rekening mee dat er altijd risico's aan verbonden zitten. Voor jou en je baby.
    Ik besloot na 6cm dat ik een ruggenprik wilde want ik kon niet meer. 15minuten later aangekomen in het ziekenhuis had ik al 8cm ontsluiting dus het mocht niet meer. Wat was ik kwaad! Maar achteraf toch heel blij dat ik het zelf had gedaan :D
     
  15. Lizzy1986

    Lizzy1986 Fanatiek lid

    22 feb 2011
    4.230
    28
    48
    Vrouw
    Noord-Brabant
    Hier bij de eerste ruggenprik gehad omdat de ontsluiting heel traag ging en ik lang niet geslapen had.. Wat heerlijk zeg.. Ik voelde de wee opkomen en weer wegebben.. Echt een verademing na uren pijn.. Bij mij was het een onderzoek om de ruggenprik aan te laten staan tijdens de uitdrijving.. Nou dat heb ik geweten want bij mn tweede zonder gedaan en dat was toch een stukje pijnlijker :p
     
  16. Malika1989

    Malika1989 Bekend lid

    19 feb 2014
    815
    59
    28
    Vrouw
    Thuisblijfmoeder
    Zuid-Holland
    Ik wil mijn bevalling zonder enige pijnstillers en verdrovingen.
     
  17. babyhope

    babyhope VIP lid

    23 jun 2009
    16.199
    1.082
    113
    Vrouw
    Mama
    somewhere
    Hier ook ruggenprik gehad.
    Nooit meer heb er een hernia aan over gehouden
     
  18. oktober91

    oktober91 Fanatiek lid

    22 mei 2013
    1.121
    398
    83
    Ik kreeg uiteindelijk ook een ruggenprik omdat de ontsluiting niet vorderde. Nou ook voor mij nooit meer want er zijn veel complicaties gekomen. Zh zegt dat dit niet persé door de ruggenprik komt maar ik geloof van wel. Op het moment zelf was het heerlijk want ik zat in een weeenstorm en had nog maar 5 cm. (na al een lange dag). Ik was ingeleid ivm PE, veel te hoge bloeddruk. Toen ik de ruggenprik kreeg vloog ik in 1x naar 10 cm. zonder dat ik wat voelde. Daarmee daalde mn bloeddruk van 155/115 naar 60/30. En daarmee ook de hartslag van de kleine wat uiteindelijk zo ernstig werd dat ze met een spoedkeizersnee geboren is. Dit zijn de risico's van een ruggenprik die ik van te voren niet wist. Dus, een ruggenprik is fijn maar hou er rekening mee dat er complicaties op kunnen treden. Nadien heb ik een tijdje geen gevoel gehad in mn benen(kan ook van de narcose zijn) en de blaasproblemen (geen aandrang voelen) zijn nog niet helemaal verdwenen. Dus ja....
     
  19. Robynn

    Robynn Fanatiek lid

    18 mrt 2014
    1.139
    0
    36
    ai... nu komen de horrorverhalen.. dat geeft niet..
    Ik wil er juist alles van weten..
    Ben 2 keer zonder pijnstilling bevallen en heb dat overleefd..
    Maar als het iets minder kan..GRAAG!

    Ik zal er nog eens goed met de VK over hebben..

    bedankt trouwens iedereen die gereageerd heeft,
    of nog gaat reageren,.. fijn om de verschillende ervaringen te lezen..
     
  20. cocko

    cocko Fanatiek lid

    21 apr 2011
    3.594
    19
    38
    Ergens in Nederland
    Hier precies hetzelfde. Was bij de eerste bevalling, werd ingeleid maar zette niet door en ik kon de pijn niet meer aan. Vervolgens ruggenprik, was even een verademing. Maar toen het uitgezet wers voor de persweeen, heb ik t geweten.. ook een hernia eraan overgehouden. Laatste bevalling zonder pijnstilling e.d. Tuurlijk pijn maar vond het niet erg.. alles beter dan de herniapijn.

    Succes met je keuze! Blijft lastig denk ik.
     

Deel Deze Pagina