Beste lotgenoten, Dat is mijn eerste behandeling. Ik gaan starten vandaag met Gonal-F, we weten niet of we Ivf of ICSI behandeling gaan doen (hangt af van de zaad kwaliteit van mijn man). Iemand ervaring hiermee?
Ja mijn zoon kom uiteindelijk vanuit een IVF behandeling, wat ook makkelijk isci had kunnen worden. Hier schommelt het rond slecht en zeer slecht, dus bij slecht is IVF mogelijk en bij zeer slecht isci. In het zkh bleek na ee punctie het zaad slecht te zijn dus IVF. Voor mij maakte het niet uit, maar voor mijn vriend wel. Die vind IVF een fijner idee omdat de natuur uiteindelijk kiest hoe de bevruchting verloopt ipv de laborant. Succes met je behandeling.
Bij ons wees de zaadkwaliteit eigenlijk al snel op ICSI ipv IVF.. Maar dat bekijken ze inderdaad pas op het moment zelf.. Mij is het toen zo uitgelegd dat ze een minimaal aantal (goede) zaadcellen nodig hebben voor IVF om de wand van de eicel toegankelijk te maken voor die ene zaadcel om er doorheen te kunnen.. Als je dit qua aantal niet haalt gaan ze over tot ICSI omdat het anders weinig kans van slagen heeft, en dat zou jammer zijn na zoveel moeite..
Jaren ervaring (helaas) Wat is bij jullie de aanleiding om IVF/ICSI te gaan doen, als ik vragen mag? En heb jij misschien vragen?
Hi, nog geen ervaring mee. Ga nu ook starten met eerste (waarschijnlijk) ICSI. Ben nu nog bezig met de pil. Waarschijnlijk rond eind augustus de punctie. Ben benieuwd naar je ervaringen.
hallo, ik schrijf ook eens mijn eerste berichtje. Woensdag naar de huisarts geweest voor een verwijsbrief naar Nijmegen. De stap genomen om te gaan beginnen met een ICSI behandeling. Vind het nu al spannend, maar gewoon omdat ik niet weet wat op me af gaat komen en hoe lang het allemaal gaat duren voordat je op gesprek mag gaan komen etc. Ik zou graag wel wat ervaringen van mensen in Nijmegen willen. en dan het ICSI traject!
Beste lotgenoten, Gisteren is enige overgebleven embryo van 1e IVF terug geplaatst. Nu even twee weken wachten
Hoe gaat het met afwachten? Ben nu nog aan het spuiten met Gonal F en decapeptyl. Vindt het nu al lang duren... A.s woensdag weer terug voor echo. Ben nu op dag 11 van het spuiten met Gonal F. Verwacht einde van deze week de punctie. Spannend..!
Beste lotgenoten, Na 14 dagen van tp heb ik test bij ziekenhuis gedaan Na eerste IVF behandeling zwanger Veel succes allemaal Bedankt voor jullie steun in de moeilijke wachtdagen Izabella
Hoi meiden, Ik zou me graag bij jullie clubje willen aansluiten als dit kan/mag. Even in het kort mijn verhaal: Hier nu al meer dan anderhalf jaar bezig en sinds januari bij de gynaecoloog. Ging naar de huisarts ivm al een tijd bezig te zijn met kinderen krijgen samen met ML maar ook omdat mn cyclus zich steeds verder uitstelde en mn cyclussen steeds langer werden en steeds onregelmatiger. Bij mij was er al vrij snel duidelijk dat ik PCOS heb. Hiervoor eerst aan de clomid geweest. Bleek ik na een aantal rondes resistent voor te zijn geworden helaas. ML zijn zaad was het eerste zaadonderzoek niet oke. 10 week later opnieuw getest en dus 12 mei te horen gekregen dat het nog niet oke was en dat we over gaan op IUI icm Gonal f en pregnyl. Na de eerste iui was het zaad na bewerken zo dus danig slecht dat het met iui geen kans van slagen heeft. Nog een proef iui gedaan om te kijken of het zaad na bewerken zo slecht bleef. Helaas was dit het geval. Het schommelt tussen de 0.1milj en 0.7milj goede zwemmers. We worden nu vanuit dit ziekenhuis doorgezet naar een ander ziekenhuis dit omdat we over moeten op icsi (ivf) en dat wordt in dit ziekenhuis niet toegepast vandaar doorverwijzing. Het nieuws is nog al rauw op ons dak gevallen en moeten nog erg aan het idee wennen dat we over moeten op icsi. Ik heb nu de afgelopen dagen echt huilbuien gehad en het heeft toch een behoorlijke impact. Nu dus in een pauze op afwachting oproep ander ziekenhuis. Hoop dat we hier geen weken/maanden op hoeven wachten.
Ohhh zo kan het ook maar wel geluk hoor. Geniet ervan!! Hoeveel goede zaadcellen waren er bij jullie en wat is je leeftijd als ik vragen mag?
Beste anoniem 26 Mijn leeftijd is 32 jaar ik heb POS en geen eileiders , kwaliteit van de zaadcellen was prima. Na de punctie had ik 6 eicellen, waarvan 4 zijn over gebleven. Na 2 dagen Alleen 2 bevrucht, 1 teruggeplaatst en eentje vernietigt(te weinig cellen 3 ipv.4-8). We hadden alleen de 1 verse embryo en is ons gelukt. Nu ben ik 4 wkn zwanger volgens mijn gynaecoloog. Jullie moeten positief blijven Groeten
Gefeliciteerd izabella! @anoniem 26 wij zijn ook gestopt met iui omdat er na het opwerken van het zaad veel te weinig zwemmers overblijven. Ik ben bang dat ik ongesteld ga worden. Heb sinds gisteren licht bloedverlies.
Succes met het heftige traject! Ik heb ICSI in april gehad en half mei de punctie. Dit vanwege zeer slecht zaad. Er waren 53 stuks (!) gevonden, waarvan 35 goede zwemmers. Ik had 16 follikels, daarvan 13 rijpe eitjes, daarvan 6 bevrucht, daarvan 4 in de cryo en 1 teruggeplaatst en 1 vernietigd (te weinig delingen). Direct van een verse embryo 8-cellig, type 2 zwanger geraakt. Het is het echt waard! Zo prachtig om (weer) zwanger te mogen zijn. Ik ben 36 jaar. Oja, mocht het lukken om zwanger te worden.... Een combinatietest tijdens de zwangerschap geeft mogelijk een foutieve uitslag vanwege de hormonen toegediend in ivf traject. Hormoonwaardes in het bloed van de moeder zijn dan erg laag, waardoor (foutieve) verhoogde kans wordt ingeschat voor trisomie 13 en 18.
Daar hoef je niet meer bang voor te zijn! Inmiddels is het standaard onderdeel van het protocol dat men vraagt of je IVF of ICSI hebt gedaan, zodat dat meegenomen kan worden in de uitslag.