Wasbaar maandverband, menstruatiecup

Discussie in 'De lounge' gestart door Tweekids, 11 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Hier een paar dagen geprobeerd maar ik ben nog niet overtuigd. Het in brengen vind ik vervelend en eruit halen eigenlijk ook. Nu was ik wel in mijn laatste dagen dus misschien voelt het beter als ik echt ongi ben.
    Maar het meest vervelende is dat ik nu een schimmelinfectie te pakken heb. Daar Daar heb ik met tampons of maandverband nooit last van.
     
  2. Annalise74

    Annalise74 Fanatiek lid

    6 mei 2006
    2.258
    2
    38
    West Nederland
    Daar heb ik ook een keer last van gehad. Ik heb nu een andere zeep om de cup te wassen. Ik heb Chilly Protect met antibacteriele werking (eigenlijk om jezelf van onder te wassen maar ik was de cup er tussendoor mee, wel heel goed afspoelen natuurlijk) en steriliseer 'm ook wat vaker tussendoor.
    Inmiddels gaat het prima.
     
  3. Suzanne1984

    Suzanne1984 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    1.613
    0
    36
    Weet iemand of de meluna door de brievenbus kan als je m besteld?
     
  4. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Best is geen zeep maar gewoon heet water en eens steriliseren.
    Ik had vroeger vaak een schimmelinfectie, sinds de cup nooit meer gehad....

    Oh en suzanne, ja normaal wel hoor.
     
  5. Eiveo

    Eiveo Niet meer actief

    Die van mij wel, mooi ingepakt met cadeaupapier zelfs (het doosje dan).
     
  6. LuckyMommy

    LuckyMommy Fanatiek lid

    17 feb 2010
    3.632
    1
    38
    Overdag bij mijn kids, Avonden & weekenden werken
    Dames die wasbaar maand verband gebruiken, het is erg makkelijk zelf te maken! Ik heb er wat besteld maar die kosten mij bij elkaar 45 pond, daarom heb ik het zelf geprobeerd en het is best te doen, ook is het zo veel goedkoper.
    PhotoGrid_1408982980416.jpg
     
  7. Suzanne1984

    Suzanne1984 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    1.613
    0
    36
    Oké dank je wel!
     
  8. Annalise74

    Annalise74 Fanatiek lid

    6 mei 2006
    2.258
    2
    38
    West Nederland
    Goed gelukt hoor! Welke stoffen gebruik je?
    En waar haal je de drukkertjes vandaan?
     
  9. LuckyMommy

    LuckyMommy Fanatiek lid

    17 feb 2010
    3.632
    1
    38
    Overdag bij mijn kids, Avonden & weekenden werken
    Ik gebruik cotton flannel als bovenste laag, in het midden 3 laagjes flannel dan een laagje waterproof terry katoen, en als achterkant gewone katoen.
    De druk knopjes komen van hobbycraft.

    ik woon in de UK dus weet eigenlijk de Nederlandse benaming van sommige stoffen niet.
    Het scheeld wel onzettend veel geld zo, en ze werken ook net zo goed als het wasbaar maand verband dat ik gekocht heb.
    Dus kopen ga ik ze niet meer lol.
    PhotoGrid_1409000842173.jpg
     
  10. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Leuk gedaan!
     
  11. Meisje89

    Meisje89 VIP lid

    9 jun 2009
    7.154
    1.394
    113
    Vrouw
    België
    Hier ook nog niet helemaal overtuigd :( in en uithalen gaat goed, ook geen last dat die er zit, minder kramp. Maar ik lek constant :( cup is volledig uitgekapt en niet vol. Heb al geprobeerd hem hoger te plaatsen maar ook dat maakt geen verschil... iemand tips?


    En leuk die zelfgemaakte maandverbanden! Als mijn mama terug is van vakantie dan ga ik er ook maken, wel inlegkruisjes want maandverband gebruik ik nooit. Achteraf hoop ik ook luiertjes te kunnen maken. Baby komt er pas over 2 jaar denk ik (zal van studie en beschikbare donor afhangen) maar het kan al maa klaar zijn he :p
     
  12. Annalise74

    Annalise74 Fanatiek lid

    6 mei 2006
    2.258
    2
    38
    West Nederland
    Meisje 89--> Welke cup heb je, en welke maat? Kan het zijn die ie te klein is voor je?
    Heb je echt veel lekkage of wat vegen? Als het alleen wat vegen zijn kan het komen door wat bloed wat al aan de wanden van de vagina zat voordat je de cup inbracht...
     
  13. GekkeSaskia

    19 aug 2014
    21
    0
    0
    Duitsland
    Hoe zit het overigens met hoesten, zware dingen optillen, naar de grote wc gaan...? Duw je 'm er dan niet toevallig uit?
     
  14. TriCo77

    TriCo77 Fanatiek lid

    10 mrt 2006
    1.591
    0
    36
    daar had ik ook al aan zitten denken, ik las dat sommigen wat meepersen om hem naar beneden te krijgen met uithalen. maar als je een grote boodschap op de wc doet, of zwaar tilt of hoest...... moet je dan een wc opzoeken om hem weer omhoog te duwen, of zoekt ie ook zelf zijn plekje wel weer op?
     
  15. Annalise74

    Annalise74 Fanatiek lid

    6 mei 2006
    2.258
    2
    38
    West Nederland
    Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Ik merk wel dat hij soms wat zakt bij een grote boodschap maar zodra ik weer opsta en loop zit hij alweer goed. Anders kun je 'm altijd weer een beetje omhoog duwen.
     
  16. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    #296 Bajou, 26 aug 2014
    Laatst bewerkt: 26 aug 2014
    Dames, de cup moet vacuüm zitten, rond jullie baarmoedermond. Je baarmoedermond is zoals de ingang van een ballon. De cup moet dat volledig omsluiten. Dat is de juiste manier om hem te dragen. Op die manier kan je geen lekken hebben. (Tenzij hij ineens overvol is natuurlijk, maar dat heb ik, die veel vloei, nog nooit gehad! )

    Als hij vacuüm zit kan die er ook nooit uitvallen...
     

    Bijgevoegde bestanden:

    • image.jpg
      image.jpg
      Bestandsgrootte:
      9,1 KB
      Weergaven:
      7
  17. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    30 jan 2014
    2.334
    258
    83
    Heb de meluna classic, en heb besloten het de volgende menstruatie nogmaals te proberen kaar dan als ik ongesteld ben en niet ervoor. Dus over drie weken weer een kans.:)
     
  18. Eiveo

    Eiveo Niet meer actief

    Mijn cup zit zeker niet om mijn baarmoedermond, die ligt gekanteld en dan zou de cup wel erg beroerd zitten. De cup zit wel vacuüm onder in mijn vagina waardoor hij niet lekt. Lager kan dus zeker ook. Een softcup moet wel tegen je baarmoeder mond aan, maar die zijn voor eenmalig gebruik en anders dan bijvoorbeeld een Meluna of een Ladycup.


    Bang dat hij 'er-uit-valt' bij hoesten, grote boodschap ed. ben ik niet, door het vacuüm en het feit dat ik de cup iets moet vouwen om hem er uit te halen.

    Dat is niet een hele 'softe' en kan redelijk wat druk aan. Spreek ik uit ervaring, ik gebruik hem wel eens als inlegkruisje en tussen de menstruatie's door dat het daar binnen allemaal wat strakker is dan tijdens. Ik hoop voor je dat het de volgende keer makkelijker gaat.
     
  19. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Nou, die van mij ligt ook gekanteld en heb daar geen last van... Je bedoelt dus dat je cup niet raakt aan de achterwand van je vagina?
    Dan kan hij toch ook niet vacuüm zitten? Voor vacuüm te zitten moet de rand van de cup rond om rond afgesloten zitten.

    Nu, als het voor jou goed is zo, best. Maar ik begrijp het niet.
    Lastig uit te leggen ook, het is nogal plastisch.
     
  20. Annalise74

    Annalise74 Fanatiek lid

    6 mei 2006
    2.258
    2
    38
    West Nederland
    Mijn cup zit ook niet om de baarmoedermond. Hij zit helemaal onderin de vagina, rondom "afgesloten" en wel degelijk vacuüm, want bij het verbreken van het vacuüm hoor ik zo'n raar "zuig" geluid.

    Hier een plaatje waar hij moet zitten, de baarmoeder staat er ook op:

    http://viezehippie.files.wordpress.com/2012/10/croppeddivainards.jpg
     

Deel Deze Pagina