Tweelingmama's

Discussie in 'De mama's' gestart door Niekepiek, 13 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tw79

    tw79 Actief lid

    13 dec 2013
    273
    0
    0
    NULL
    NULL
    Fijn om te horen iris.
    X
     
  2. Huismuis

    Huismuis Actief lid

    3 feb 2014
    237
    0
    0
    NULL
    NULL
    Goed nieuws Iris!!!
     
  3. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Tsjonge, ben even op vakantie geweest en wat een nieuws hier.
    Voor de nieuwe dames: gefeliciteerd met jullie kindjes! Iris wat spannend allemaal, maar vertrouw erop dat alles goed komt. Die kleintjes zijn zo sterk! En dat geld nog extra voor tweelingen, die hebben ook nog elkaar, hoe klein ze ook zijn.

    Wij zijn de afgelopen weken op vakantie geweest. Het weer viel een beetje tegen, maar we (lees vooral de kinderen) hebben het prima naar hun zin gehad. Nu is de school al weer begonnen voor de oudste en vandaag ook ben ik weer aan het werk. Aan de ene kant vond ik de vakantie heerlijk, maar weer wat regelmaat is toch ook wel goed.

    De jongens beginnen enorm te praten de laatste tijd. Zo grappig! Zo zaten we gisteren bij de jaaropening van school en de een roept keihard: Mama jief! En ze spelen nu echt samen, dat is ook zo leuk om te zien. Ook is het erg handig dat ze kunnen aangeven waar ze pijn hebben en vragen ze zelf om drinken als ze dorst hebben. Aan de andere kant weten ze ook heel goed wat ze niet willen. Als ik ze een broodje smeerkaas geef terwijl ze pindakaas willen dan kan ik praten als brugman, maar die smeerkaas komt er echt niet in. Tsja, ze zijn ook bijna 2... dus ik zeg nee...

    Om even op praktische zaken te reageren, ik heb eerlijk gezegd nooit met de tweeling in de maxicosi boodschappen gedaan. Ik deed het altijd lopend met de kinderwagen, of alleen met de oudste als mijn man thuis was. Ik zag het niet zitten, dat gehannes met twee van die onhandige maxicosi's en een dwarse peuter erbij, en me dan door een supermarkt te worstelen... pfff het zweet breekt me al uit als ik er aan denk.

    Tsja en doorslapen... volg je moederinstinct, en probeer wat uit, dat werkt volgens mij het beste. Zolang ze er zelf nog niet aan toe zijn slapen ze ook echt niet door. Bij ons was het van de een op andere dag alsof er een knopje werd omgezet. Bij ons duurde het vier maanden voor dat knopje om ging, bij anderen duurt het 2 maanden, of 14 maanden, of soms nog langer...
     
  4. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Hallo allemaal,
    Fijn zo veel steun hier :)
    Ik kan melden dat de meiden hun dip helemaal te boven zijn.
    Lotte ligt zelfs al weer aan de cpap. Volgende stap word voeding weer op bouwen en misschien met buidelen wel een flowsnorrtje. De verpleegkundige grapte al dat als ze zo doorgaat dat ze wel een heel snel naar highcare zou kunnen. Ze is ook flink gegroeid, weegt nu 1450 gram. Ze ma gook weer een rompertje aan :)
    Sanne is nog aan de bpap maar doet het ook erg goed. Ze is nu een stuk rustiger. Infuus word afgebouwd en voeding opgebouwd. Beide geen antibiotica meer.
    En ik mocht weer met de meisje tegelijk buidelen. Wat is dat toch een genot! Ze pakte elkaars handje vast, zo lief om te zien. We hebben heerlijk 1,5 uur zo gelegen.

    We maken weer stappen hier :D

    vakantie klinkt lekker zeg. Gelukkig heb ik nog verlof. Maar straks met de meiden een keer er op uit lijkt me heerlijk. De frisse buitenlucht mis ik wel een beetje zo met ziekenhuis in en uit.

    gr Iris
     
  5. dewy

    dewy Actief lid

    4 apr 2012
    289
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook nooit boodschappen gedaan met de maxi cosi's. Ik ga eigenlijk altijd 's avondshow of als ik maar een paar kleine dingen nodig heb ga ik met de wandel wagen.

    Het ik ben bijna 2 en zeg nee! Pffffff....... Heel vermoeiend hier ook 2 die er behoorlijk last van hebben.
     
  6. tw79

    tw79 Actief lid

    13 dec 2013
    273
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heerlijk iris al die fijne berichten. Bem echt eel blij voor jullie dat ze het zo goed doen lekkere sterke meiden. Lukt het nog met kolven

    Bay moest voor een co echo van zijn hoofd. Toen hij net geboren was heeft hij een echo van zijn hersenen gehad om te kijken of hij daar een bloeding had omdat hij bloed miste. Dat was niet het geval maar er was wel flaring te zien (onrijping hersenen) maar dat hebben alle premature baby's had de ka mij verzekerd maar moest wel een co bij 40wkn laten doen of het dan weg was. Moest me totaal geen zorgen maken zei ze, heb het wel een aantal keer gevraagd maar ze bleef bij haar standpunt. Totdat eem week later een andere ka kwam en die zei dat er wel wat te zien was die flaring en kan duiden op littekens. Dus wij boos en ze wist geen houding meer te geven. Gesprek met de eerste ka en die bleef bij haar standpunt niets aan de hand dus weer hetzelfde uitleg en gerustgesteld. Vannacht moest ik ineens aan dat gesprek denken en maakte me ineens toch zorgen en was naar in staat om die afspraak af te bellen want sommige dingen wil je niet weten. Na een gesprek met mijn man toch maar laten doen want als er wel iets uitkomt dan kan je daar vroeg bijzijn om hem daar in te begeleiden.
    Gelukkig deed de radioloog hetzelf en hoefde niet nog een wk te wachten. Alles was goed en geen littekens aan de bevalling of shock overgehouden. Ze kunnen je in het zh onnodig ongerust maken.
    Net ook bij cb geweest bay 4210gr en Joey 4154gr. Ze doen het geweldig zo trots op mijm mannen.
     
  7. sherly182

    sherly182 Bekend lid

    13 jul 2009
    944
    0
    0
    brabant
    zo hier ook weer een berichtje van mij.
    Gelukkig gaat het met Sky en Dex prima eigenlijk.
    Wel hebben we nu voor Dex ander voeding omdat hij toch erg ongerust was en dan ook nog vaak spuugde en nu ook heel erg schaal werd in zijn gezicht en ook borst en armen. voor het schralen hadden wij een zalf gekregen maar helaas die werkte niet voldoende. dus het CB zei dat we eens andere voedingen moesten proberen i.v.m. een koemelk allergie. en ja hoor sinds woensdag gebruiken we dus de nieuwe voeding en we zien al echt wel verschil zeker in het gezicht van Dex.
    met mij is het wat minder. ik ben na de keizersnede gaan vloeien voor denk ik een maand lang. daar na heb ik nog een halve dag gevloeid waar van ik dacht dat zijn mijn menstruatie wel zijn maar ja een halve dag dat kan eigenlijk niet. maar onder tussen heb ik dus ook al weer 3 weken lang van buik pijn en rug pijn je weet wel van die menstruatie pijnen. ik dus gebeld naar de gyn en vandaag een echo laten maken daar was een zakje in de baarmoeder te zien. volgende week mag ik naar de gyn voor de uitslag en dan kijken wat het is en wat ze er aan kunnen doen. IK maak me gelukkig geen zorgen denk dat het een vlees boom is of zo maar ja wat ze er aan gaan doen is nog afwachten.


    tw79 jheetje zeg dat is niet niks he gelukkig doen ze het nu weer goed dat is het belangrijkste.

    dewy wij hebben bij onze dochter dat niet mee gemaakt die nee fase maar ben erg bang voor hoe het gaat worden met sky en dex denk dat ze elkaar wel uit proberen en ver ergen
    veel sterkte

    Iris86 mooi bericht zeg van je meiden. veel sterkte lijkt me best zwaar zo voor jullie gelukkig doen de dames het zo goed
     
  8. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Hoi dames,

    @tw79: Ja het ziekenhuis.... Wat zal ik zeggen. Je moet als ouder flink opletten en een hoop vragen. Voor je het weet gebeurt er iets. Gelukkig dat alles goed is. En wat groeien je knullen hard!

    @Sherly182: wat fijn dat de andere voeding lijkt te helpen. Een koemelk allergie is dan heel vervelend als je dat niet weet. Hopelijk verdwijnt het snel, krijgt hij weer een gaaf huidje. En stopt het spugen.

    @hier: Ja! Lotte mag buidelen met een flowsnorretje. En wat doet ze dat goed. Ze mag er 6 uur op en dan weer 6 uur af. Geen daling te zien, en als ze er een krijgt dan komt ze er snel zelf uit. Kleine kanjer. Nu nog de voeding via de maag krijgen en dan word het high care denk ik ;)
    Sanne is helaas weer ziek geworden, een infectie door een infuuslijn. Dus weer terug aan de beademing voor een dag en antibiotica. Nu is ze weer beter aan het worden, en van de beademing af. Ze is wel erg onrustig. Ze komt moeilijk in slaap en slaapt ook moeilijk lang door. Gelukkig laat ze zich door ons wel troosten, maar wij zijn er niet de hele dag om haar vast te houden. Dat ze dan zo huilt en we er weinig aan kunnen doen vind ik wel moeilijk. Het fijne is wel dat ze alle voeding nu via de maag krijgt. En alles word verteerd. Ik kan alleen maar hopen dat ze ook snel met een flowsnorretje mag gaan oefenen, ik denk dat dat een hoop gaat uitmaken.

    Gr Iris
     
  9. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat fijn dat het beter met ze gaat Iris! Hopelijk komt de dag dat ze naar huis mogen steeds dichterbij..
     
  10. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Jippie! Sanne is beter en maakt ook een lekkere inhaalslag. Gister mocht ze ook even de flowsnor proberen. Maar alleen nog met buidelen. Vanmiddag komt de oogarts hun ogen controleren ivm zuurstof. En bij Lotte is een echo gemaakt om nog eens te kijken naar de ductus. Ik hoop dat ie vanzelf verder dicht is gegaan. Eind van de dag weet ik meer.
    Nog een paar dagen, dan word het highcare! Ze staan op de lijst, dus hopelijk is er snel een plekje voor ze.
    Gr Iris
     
  11. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Joehoe! Onze jongens zijn gisteren twee jaar geworden! Wat zijn die jaren omgevlogen zeg. En ik ben zo super trots op ze! Ze zijn zo groot geworden en ze kunnen al zo veel.
    Echt, hoe zwaar die eerste tijd ook is, geniet, geniet en geniet van die kleine hummeltjes want ookal kun je het je nog niet voorstellen, ze zijn echt heel snel groot.
     
  12. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Eameltsje gefeliciteerd !
     
  13. dewy

    dewy Actief lid

    4 apr 2012
    289
    0
    0
    NULL
    NULL
    Leuk hè!? Hier zijn ze van de week ook 2 geworden! Heerlijk de dingen die ze nu kunnen
     
  14. elisabethbas

    elisabethbas Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.886
    2
    38
    't Gooi
    Dewy en Eameltsje, gefeliciteerd! Ik vond twee zoooo'n leuk jaar bij Timo. Ze leren zoveel en worden zo wijs.

    Iris, wat een goede berichten, doet me goed om te lezen.
     
  15. tw79

    tw79 Actief lid

    13 dec 2013
    273
    0
    0
    NULL
    NULL
    Fijn iris al die positieve berichten.

    Gefeliciteerd dewy rn eameltsje , iedereen zegt ook geniet en geniet gaat snel voorbij is geloof ik ook.

    hier zijn de mannen door de ka GOEDGEKEURD en Hoeven niet meer terug te komen. Hb van bay was nu ook weer goed.
    De laatste dgn vind ik de avondvoeding erg lastig. Gisteravond ben ik van 9u tot ze om 23u op bed lagen bezig geweest om te voeden. Steeds kort drinken en kort slapen, vaak ook te driftig om de tepel te pakken en zetten ze het op krijsen ze zitten dan wel tr happen. Aan de voeding ligt het niet heb genoeg in mijn borsten en drink ze ook niet leeg. Eergisteren hetzelfde verhaal en toen afgekolfd en het zo met flesje gegeven. Uiteindelijk wilde ze toch nog de borst hebben. Overdag komen ze soms om de 3uur maar vaak anderhalf tot twee uur. S nachts komen ze om half 4 en half 7. Overdag vind ik het niet zo erg maar als ze s avonds zo krijsen is vermoeiend en ik raak er soms ook gefrustreerd van omdat ik niet weet wat de reden is. Zal wel een fase zijn.
     
  16. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Ha TW79, wat fijn dat het zo goed gaat met je kids. Fijn om niet meer terug te moeten naar de kinderarts kan ik me indenken.
    Pittig hoor met de voedingen. Ik hoop dat het een fase is voor je. Wel heel knap van je dat je ze de borst geeft!! Respect daar voor, ik kan alleen maar hopen dat m'n meisjes dat ook gaan doen, drinken uit de borst.

    Ik kolf nog fulltime, bijna een liter per dag. Mijn vriezer raakt over vol en die in het ziekenhuis ook. Ik heb het dubbele van wat de meiden nodig hebben. Dus ik dat ik ga melk doneren aan het VU. Ik kan er vast en ander kindje ook nog mee helpen... Ik vond het wel een win win situatie.
    Bel ik net en na wat vragen blijkt dat ik geen donor mag worden :(
    Ik heb tien jaar geleden een bloedtransfusie gehad en daardoor mag ik dus geen donor worden. Ik baal daar eigenlijk heel erg van. Ik heb zo veel melk op dit moment en ik kan er helemaal niks mee. Ik ben zelfs bang dat ik het straks weg moet gooien omdat het niet meer in de vriezer past :(
    Pff dat is echt wel balen zeg, al dat harde werken....Fijn dat ik zo veel melk heb, maar kan er dus niks mee tot Lotte en Sanne het dubbele van nu drinken....


    Zo dat moest ik even kwijt geloof ik.

    Hopelijk kunnen jullie van het mooie zonnetje genieten van de week

    Gr Iris
     
  17. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Pff nou zeg...Lotte haar ductus was nog niet helemaal dicht, maar nu heeft ze er toch weer last van. Gelukkig willen de artsen eerst nog het medicijn proberen, dat hielp vorige keer ook goed. Hopelijk weten we eind van de week of de ductus nu echt dicht gaat zijn. Ze groeit ook zo hard hi hi. Nog even en dan past ze niet meer in de couveuse.
    Maar blij ben ik ook wel, want Sanne heeft zo waar mijn tepel als soort fopje gebruikt :D
    Ze was met haar tongetje naar buiten, grote ogen aan het kijken, en maar draaien. Dus ik dacht, weet je wat... Ze is morgen 34 weken, we proberen eens wat. Ze heeft ze heerlijk om mijn borst gelegen en wat 'gesabbeld'. Nu waren mijn borsten erg op spanning dus ik geloof dat er af en toe een drupje melk op haar tong belande want ze kreeg nog grotere ogen haha. Zo is ze heerlijk in slaap gevallen bij me. Wat een genot, dat geeft de burger weer moed.

    Hoe is het verder met de dames hier? Allemaal weer druk aan het werk dan de vakantie?

    Gr Iris
     
  18. tw79

    tw79 Actief lid

    13 dec 2013
    273
    0
    0
    NULL
    NULL
    #478 tw79, 2 sep 2014
    Laatst bewerkt: 2 sep 2014
    Iris, hopelijk gaat het deze keer met die medicijnen ook dicht. Haha couveuse te klein, fijn dat ze zo goed groeit.
    Bijzonder moment met sanne moest gelijk ook weer aan mijn moment met bay denken. Geweldig gevoel is dat en het begin, zodra ze snapt wat de bedoeling is komt het vanzelf goed.
    X

    Ik ben moe van die gebroken nachten, gisteren kunstvoeding voor hongerige baby's gekocht voor de nacht. Maar durf het toch niet te geven en wil gewoon nog niet opgeven. Gisteravond ging de voeding erin zonder gegil en gehuil maar moest er wel 3x uit bed. Ik kan tussen de middag rusten maar helaas val ik niet in slaap. Ga ervan uit dat het regeldgn zijn.
     
  19. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Over groeien gesproken. De meiden zijn weer gewogen. Ze zijn in een week echt heel hard gegaan. Sanne weegt nu 1720 gram en Lotte 1890 gram. De 2 kilo komt in zicht! Nog even en dan naar een gewoon bedje en misschien wel eens een keer in bad :)
    Nog steeds geen plekje op de hc, maar goed we wachten maar af. Zal vast niet lang meer duren.
    Morgen hebben we een fotoshoot in het wkz. Als kadootje voor mijn verjaardag. Daar heb ik zo veel zin in! Hopelijk ook eindelijk eens een foto van ons als gezin. Mag ook kleertje meenemen. Dat is ineens lastig, want wat doe je aan op een eerste foto?? Ik breek me het hoofd over wat nou leuk is haha. Dadelijk manlief maar even vragen wat hij van de opties vind.

    Tw79, echt heel naar voor je dat je kereltjes zo onrustig zijn op het moment. Lukt het verder een beetje?
     
  20. tw79

    tw79 Actief lid

    13 dec 2013
    273
    0
    0
    NULL
    NULL
    O wat leuk een fotosessie. Leuk dat ze kleertjes aan mogen. Zal een prachtige serie worden alle baby kleertjes zijn schattig. Je had misschien al een pakje voor direct na geboorte.
    Gisteravond spuugde bay zijn complete voeding met een krachtige grote boog eruit. Ik de joey zaten eronder wat een troep zeg. Ondanks dat kwamen ze rond 4u en 7.30. Dus heb ook bij kumnen tanken en vandaag een relaxte dag komen nu niet vaker voor de voeding. Heerlijk. Misschien ook de laatste tijd druk voor die mannen geweest henben nog steeds kraamvisite.

    X
     

Deel Deze Pagina