Bijna 1 jaar en niet zelf draaien

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door priscilla1982, 24 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Hallo allemaal,

    Mijn dochtertje is bijna een jaar en draait nog steeds niet uit haar zelf van rug naar buik. Met een klein beetje hulp lukt het wel maar als ik haar op de rug laat liggen doet ze het niet zelf. Verder kan ze zitten, op haar buik schuift ze over de grond, alleen het draaien doet ze niet.
    Hebben meer moeders hier ervaring mee???? Zijn er meer kindjes die ook pas heel laat begonnen met draaien??
     
  2. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.898
    3.931
    113
    Kan ze wel uit zichzelf gaan zitten of zet je haar dan neer?

    Anders eens een fysio raadplegen?
     
  3. Nee ze gaat ook nog niet uit zich zelf zitten. Ik heb niet het idee dat ze het niet kan, maar ze doet het gewoon niet
     
  4. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Help je haar veel met zitten en draaien?

    Wat zegt het CB ervan?

    Ik zou als het mijn kind was wel even een fysio raadplegen. Elk kind bepaalt zijn eigen tempo maar ik vind nog niet draaien met een jaar wel wat laat. Een fysio heeft de echte kennis en kan je ook oefeningen laten zien hoe je je kind kunt helpen.

    Frustreert het haar?
     
  5. HooyoShimbir

    HooyoShimbir Fanatiek lid

    20 aug 2009
    4.390
    1.667
    113
    Vrouw
    Randstad
    Mijn oudste heeft nooit gedraaid. Ging op een gegeven moment ging ze zitten en kruipen. Dus het draaien heeft ze overgeslagen.
     
  6. gusto

    gusto Niet meer actief

    Ik zou idd even contact opnemen met een fysio. Met 1 jaar niet draaien en gaan zitten vind ik wel erg laat.

    Mijn dochtertje noemden ze op het cb 'laat', maar zij draaide en zat wel met ruim 9mnd. Heb je al contact gehad met het cb?
     
  7. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Ik zou hier zeker professionele hulp bij zoeken. Dit is erg laat.
     
  8. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ik zou hier een professional voor benaderen.
     
  9. Wachtende

    Wachtende Fanatiek lid

    29 nov 2011
    4.414
    0
    0
    Ik zou ook even navraag doen bij een arts...
    Dit klinkt mij wel als erg laat in de oren. Krijg je geen controles bij het CB>?
     
  10. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Sluit me aan bij de andere dames..... Even een professional inschakelen!
     
  11. adi

    adi Niet meer actief

    Waarom heb je het idee dat ze het zelf kan? Als je dat denkt dan zou ik haar niet meer op de billen neerzetten (daarmee leer je haar niks), maar stimuleren dat ze de bewegingen zelf maakt.

    Een fysio zal je ook adviseren om een baby nooit zomaar in een bepaalde positie neer te zetten/leggen. Want daarmee wordt de motorische ontwikkeling niet gestimuleerd/ vaak belemmerd (denk aan billenschuivers). Ik zou dus ook een afspraak maken met de fysio, om te kijken of ze stimulans nodig heeft en tips te vragen hoe je haar het beste kunt stimuleren
     
  12. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Mja je moet toch wat als je kind vast voedsel krijgt he. Dat kun je moeilijk aan je kind geven terwijl het op de uik of de rug ligt. ;) Goed stevig zitten wordt meestal gezien als één van de voorwaarden voor het geven van vast voedsel, zelf gáán zitten niet.

    Ik vind het ook laat. Een oriënterende afspraak bij een kinderfysio lijkt me geen overbodige luxe. Willen rollen/tijgeren/zitten/staan/lopen is grotendeels instinctief. Als je kind dus weigert of het niet kan, en de tijd verstrijkt en er verandert niets, is er misschien iets anders aan de hand.
     
  13. adi

    adi Niet meer actief

    Zittend eten is wel belangrijk (kan ook prima met ondersteuning of op de schoot), maar zittend spelen totaal niet. Meeste kinderen zitten niet op de grond te eten ;), en toch worden ze daar vaak neergezet (en gaan vervolgens schuiven), maar dat is een ander onderwerp.
     
  14. Brinta

    Brinta Fanatiek lid

    9 apr 2013
    2.145
    191
    63
    Zuid holland
    Ik ben het niet helemaal met het zitten eens.
    Ik heb mijn zoontje ook vaak zat neergezet om te spelen zonder dat hij uit zichzelf kon gaan zitten. Met 7 maanden ging hij tijgeren, met 7,5 maand ging hij uit zichzelf zitten en met 9 maanden ging hij kruipen. Heb dus niet het idee dat ik hem heb belemmerd in zijn ontwikkeling.
    Wel zal ik even langs de fysio gaan.
     
  15. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    ^ Zelf neerzetten betekent niet dat een kind nooit leert zelf te gaan zitten he. Het is alleen simpelweg nooit aan te raden een kind motorisch tot iets te 'dwingen', want ze moeten de juiste spieren leren gebruiken etc, anders loop je kans iets te forceren.
     
  16. Ik ben onlangs ook bij het cb geweest. Het was inderdaad wel laat, maar omdat ik zelf het idee heb dat ze het wel kan, maar gewoon zelf snel tevreden is in de houding waarin ze zit of ligt, mocht ik het van cb nog wel even aankijken. Gisteren was ze wel ineens uit zich zelf omgedraaid, maar toen had ze wel al een kwartier op haar rug gelegen. Ze gaat gewoon lekker met haar voeten spelen als ze op de rug ligt. Ik ben druk met haar aan het oefenen en eigenlijk heeft ze mij. Hulp nauwelijks nodig om te draaien.
     
  17. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    De meeste kinderen zullen idd ook als ze veel geholpen worden, zich verder wel gewoon ontwikkelen. Dat wil echter beslist NIET zeggen dat je de ontwikkeling van je kind niet belemmeren kunt als je het veel/altijd helpt. Want dat kan dus wel degelijk.

    Voor TS lijkt het me handig een professional, (ik zou denken fysio) in te schakelen: die kan goed meekijken en beoordelen of het een pedagogisch probleem is (teveel helpen) of een onderliggend medisch of ontwikkelingsprobleem.
     
  18. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    In dat geval zou ik haar echt niet meer helpen met zitten, zodat ze wel de ruimte gaat krijgen om het gaan zitten zelf te gaan ontdekken en leren. Als ze al niet zo heel erg gemotiveerd is en het allemaal wel best vindt, is dat namelijk wel erg belangrijk :)
     
  19. piccolina

    piccolina VIP lid

    5 mrt 2012
    7.199
    5
    0
    Gewoon naar fysio gaan en goed heupen laten controleren
    Klooi zelf niet met draaien etc vraag uitgebreide onderzoek en advies bij fysio is echt niet goed dat ze bij jaar nog niet zit en niet draait
     
  20. Ti87

    Ti87 Bekend lid

    12 apr 2012
    613
    0
    0
    Ik zou even de fysio raadplegen. Mijn zoontje is ook erg laat met van alles. Hij ging bijvoorbeeld pas zelf zitten met 14 maanden. Kruipen pas met 13 maanden. Ik heb op den duur zelf de fysio ingeschakeld en met behulp met wat oefeningen ging het wel telkens beter. Het kan geen kwaad om een fysio even maar haar te laten kijken voor de zekerheid ;)
     

Deel Deze Pagina