Flesjes/spenen etc, 2e ronde of nieuw?

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door ikkie97, 14 sep 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.898
    3.931
    113
    Voor mijn dochtertje (nu ruim 2) hebben we destijds flesjes van Avent gebruikt, dus heb een redelijk assortiment liggen aan flesjes, spenen, doppen, bewaarbekertjes, etc.

    Ben nu de boel aan het uitzoeken voor ons zoontje wat we half oktober verwachten. Net als dochter zal hij eerst borstvoeding krijgen, maar uiteindelijk zullen we ook flesjes nodig hebben en ik wil het ook gewoon klaar hebben liggen mocht de bv niet lukken.

    De flesjes hebben allemaal wat een wittige aanslag aan de binnenkant, lijkt net of ze beslagen zijn.
    Is dit gewoon een kwestie van goed schoonmaken, steriliseren en zijn ze dan gewoon weer te gebruiken of is het toch beter om nieuwe te kopen?
    Of alleen nieuwe spenen kopen en de flesjes weer gebruiken?

    Wat hebben jullie gedaan of zouden jullie doen?
     
  2. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Ik zou zeker de spenen niet opnieuw gebruiken. Vaak staat er al op de verpakking dat je die na een bepaalde periode moet vervangen ivm slijtage, scheuren etc. Ook niet erg hygiënisch.

    - flesjes zou ik ook nieuw kopen als ze een witte aanslag hebben. Mijn ervaring is dat ze intensief gebruikt worden (ook bij borstvoeding ivm afkolven). De aanslag krijg je vaak niet meer zo goed weg. En ik vind een nieuwe fles wel zo fris. Een fles is niet eens zo heel duur en soms zitten ze gratig in een pakket.

    Doppen, ringen en bewaarbekers worden minder intensief gebruikt en het vorige kindje zit daar niet met de mond aan. Die zou ik (als ze er nog goed uitzien) dus gewoon reinigen en opnieuw gebruiken.
     
  3. Danielle86

    Danielle86 Fanatiek lid

    13 feb 2012
    2.787
    0
    36
    Noord-Brabant
    je kunt proberen of je de witte aanslag eraf krijgt door de flessen te koken met water en een flinke scheut azijn. zo nee, dan zou ik persoonlijk nieuwe kopen, al denk ik niet dat het na het uitkoken nog maar enigszins kwaad zou kunnen (meer voor mijn eigen gevoel dus).

    Spenen zou ik wel echt opnieuw kopen.
     
  4. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Spenen zou ik opnieuw kopen. Die blijven niet zo lang goed.

    Flessen heb ik deels herbruikt. Heb ze uitgekookt en de heldere gehouden. Een paar leken een witte aanslag te hebben, in het plastic. Die zijn weg gegaan..
     
  5. JD74

    JD74 Bekend lid

    17 sep 2013
    514
    0
    0
    Kindercoach De Vuurtoren Den Haag
    Aan de kust
    Spenen sowieso vervangen. De flessen van onze oudste wilde ik gewoon weer gebruiken, maar ik ben gezwicht voor de 'nieuwe' Avent Natural. Bovendien waren de cijfertjes op de oude niet meer zo goed te lezen, dus dat leek me niet fijn. Nieuw dus! :)
     
  6. Liz

    Liz Fanatiek lid

    9 jul 2010
    1.873
    0
    36
    Ik zou gewoon alles opnieuw kopen...ik heb alle flesjes en spenen van mijn eerste dochter(3,5) allang weggegooid..vind het gewoon niet hyginisch
     
  7. Mamajen

    Mamajen Bekend lid

    8 nov 2013
    634
    1
    0
    Hier komt allebei nieuw
     
  8. Dyson

    Dyson Fanatiek lid

    8 mrt 2013
    1.404
    551
    113
    Hier komen er nieuwe spenen en ventielen in maar de (difrax) flessen gaan nog gewoon een ronde mee (als de kleine tenminste ook aan de difrax wil)
     

Deel Deze Pagina