Opzoek naar mede dames/heren die ook een PESA traject gaan starten of gestart zijn. Afgelopen donderdag hebben wij ingestemd met PESA, ben vooral nieuwsgierig hoe anderen dit ervaren/ervaren hebben. Wat was de uitkomst? Werd het IVF of ISCI? Gewoon opzoek naar ervaringen dus eigenlijk. Hoop dat er mensen zijn die ook in dit traject zitten.
Wij hopen aankomende week meer duidelijkheid te krijgen, of we ook pesa traject in gaan. Welk zhuis zitten jullie ?
Een late reactie (te druk gehad) Wij lopen in het UMC, gisteren de brief gehad. 16-10 gaat het gebeuren... heel spannend allemaal.
Wij, althans mijn partner heeft PESA gehad afgelopen februari in het AMC. De operatie duurde veel langer dan verwacht. Toch zeker twee uur duurde de behandeling zelf en hij werd vooraf al meegenomen. Zorg dus dat je een boek of een tablet bij je hebt. De behandeling zelf was niet geheel pijnloos. Het terugduwen van de bal door het buikvlies was nogal onaangenaam. Aan het begin moest wel nog wat verdoving worden bijgegeven. Die prikken waren best onprettig. Mijn partner had wel een dag of 3 pijnstillers nodig achteraf. Na een maand ongeveer was hij helemaal pijnvrij maar de bal blijft wel gevoelig. Er was voldoende zaad gevonden gelukkig want we hadden het geheel ietwat onderschat. Maar dat verschilt denk ik per persoon en situatie. Volgens mij volgt er op een TESE of PESA altijd ICSI omdat er met onrijp zaad wordt gewerkt. Van de eerste poging had ik twee terugplaatsingen en ben ik tweemaal zwanger geraakt. Helaas miskraam. Nu zit ik in de wachtweken van verse terugplaatsing poging twee. Veel succes en sterkte!