Op vakantie iets fout gegeten,diarree en overgeven. Wanneer naar z'huis?

Discussie in 'Gezondheid' gestart door kkatinka, 19 sep 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    Hai, ik ben momenteel in het buitenland. Ik heb iets fouts gegeten, waardoor ik nu al zo'n 30 uur (bijna) waterdunne diarree heb, zeker om de twee uur moet ik weer rennen naar het toilet. Daarnaast begon gister ook de koorts en onwijze spierpijn. Gisteravond heb ik mijn avondeten er uitgespuugd, en vanochtend heb ik weer overgegeven, al kwam er niks meer uit, want mijn maag is gewoon leeg.

    Ik twijfel om naar het ziekenhuis te gaan. Weet iemand van jullie wanneer er sprake is (kan zijn) van uitdroging? Zou 30 uur diarree en twee keer overgeven daar al voor kunnen zorgen? Ik heb hier helaas geen verstand van. Ik wou de verloskundige in nl bellen, maar vanaf hier bellen lukt me niet goed.
    Ben bijna 16 weken zwanger.
     
  2. z0nnetje77

    9 mrt 2014
    75
    0
    0
    NULL
    NULL
    Spierpijn kan een teken van uitdroging zijn.. Plas je wel?
    Wanneer je nog wel plast houd je wrsch genoeg binnen, anders als de wiedeweerga aan het infuus!
    Sterkte!
     
  3. Roderoosjes

    Roderoosjes Fanatiek lid

    13 apr 2012
    1.119
    111
    63
    Ga anders even langs de apotheek daar. Leg je verhaal uit en ze ook erbij dat je zwanger bent. Daar kunnen ze het vaak wel iets geven tegen het spugen en de diarree. Als het aan blijft houden zou ik wel naar een arts gaan.
     
  4. LoveP

    LoveP Actief lid

    22 jan 2014
    196
    71
    28
    NULL
    NULL
    Ik zou toch even contact opnemen met een arts..
    Plas je nog wel voldoende en is je urine helder of geconcentreerd?
    Of je uit aan het drogen bent kun je testen door een stuk vel op je arm vast te pakken. Als dat blijft staan ben je aan het uitdrogen..

    Beterschap!!
     
  5. Emily27

    Emily27 Fanatiek lid

    14 nov 2011
    2.616
    2
    0
    Hou je wel water of ORS binnen? Want dan zou gewoon goed bijtanken en ORS nemen mij de stap vóór ziekenhuisbezoek lijken...
     
  6. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Eerste stap is inderdaad ors, dat kan probleemloos gebruikt worden tijdens de zwangerschap. Vocht en mineralen / zouten aanvullen is heel belangrijk! Zorg dus dat je daar snel mee begint. Kun je zo gauw niet aan ors komen, kun je desnoods even een beetje zout op een vinger doen en dat oplikken en een (half) glas water drinken. Probeer met het drinken niet te veel ineens naar binnen te gooien, dat wekt overgeven op. Steeds een slokje en dan weer een minuut of 10 wachten, zorgt er vaak voor dat je uiteindelijk meer binnenhoudt. Je kunt ook een paar lepels soep nemen en dan over een half uurtje weer.

    Er zijn ook wel diarreeremmers, maar dan zul je goed op de bijsluiter moeten kijken of dat veilig is i.c.m. zwangerschap. En bedenk of je dat wil, diarree is op zich onschadelijk zolang je genoeg vocht binnen krijgt zodat je niet uitdroogt. Zowel voor jou en je kind. En diarree & overgeven hebben een functie, namelijk 'rotzooi' afvoeren. En die zooi die afgevoerd wordt, zou wel eens 'schadelijker' voor jou en je baby kunnen zijn dan de diarree en het overgeven op zich.

    Als je het vel van je vingertop tussen duim en wijsvinger pakt en dit veert niet terug maar blijft als een plooitje staan, wijst dit op uitdroging.
    Zoals al eerder gezegd: probeer het ziekenhuis een stap voor te blijven door uitdroging te voorkomen. Niet eens zozeer omdat in het ziekenhuis liggen niet leuk is, maar omdat uitdroging gewoon wel slecht voor je lichaam is.

    Veel beterschap gewenst! Ik hoop dat je snel opknapt en nog van je vakantie kunt genieten.
     
  7. manonniii

    manonniii Actief lid

    4 jun 2014
    117
    3
    18
    Verpleegkundige
    Arnhem
    Ik heb hetzelfde gehad op vakantie en ben zelf aan de ors en norit gegaan. Toen in verband met de terugreis even langs de apotheek geweest voor een middel tegen de misselijkheid. Kreeg hele goede medicatie die veilig is voor zwangere. Dus zou gewoon even advies inwinnen en zelf zorgen voor goede vochtintake
     
  8. MiekieLief

    MiekieLief Fanatiek lid

    2 jul 2014
    1.171
    0
    36
    ♡
    ☆
    Drink coca cola zonder prik. Geen light. Dit helpt tegen diarree. Het is geen fabel. Het werkt echt.
     

Deel Deze Pagina