van bv naar kv

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Vrolijkheid, 8 okt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Hi allemaal

    Ik heb even een beetje hulp nodig. Vanaf week 6 (eind volgende week) ga ik afbouwen van bv naar kv. Ik ben alleen een beetje zoekende hoe ik dit het beste kan aanpakken.

    Onze baby drinkt nu 10-12 keer (laten we zeggen 11 keer) per 24 uur. Hij komt meestal om de 1,5 a 2 uur. (heel soms 3 a 4 uur er tussen maar dat is echt nog uitzondering) per dag. Volledig borstvoeding dus ik weet verder niet hoeveel cc.

    Nu begreep ik dat ik van het cb dat ik het beste in fases kan afbouwen waarbij ik steeds een voeding voor de fles vervang. Hierbij houd ik het langste de eerste en laatste voeding als borstvoeding in stand.

    Ook begreep ik dat hij per 24 uur ongeveer 150 ml voeding nodig heeft per kilo lichaamsgewicht. Hij weegt nu 4170 gram. Ik kan dan volgens het cb 6x85 tot 130 ml, 7 x 75 tot 110 of 8 x 60-110 ml aanbieden.

    Nu denk ik zelf gezien zijn huidige drink gedrag dat ik beter kan beginnen met vaker aanbieden (dus 8 keer) Ik ben nu alleen zoekende: hoeveel bied ik aan? En welke kan ik het beste steeds weglaten? Want ik weet natuurlijk niet wat hij nog uit de borst drinkt? Ik wil hem namelijk niet onder of overvoeden. Of zal hij het ook aangeven als hij genoeg heeft?

    Dus lieve ervaringsdeskundigen wie geeft mij wat tips :) (ik weet dat het afhankelijk van je kindje is hoor maar ik zoek even een beetje een houvast :)
     
  2. lolliebol

    lolliebol Bekend lid

    15 nov 2012
    647
    0
    0
    Ik heb geen borstvoeding gegeven, maar hopelijk kan ik je wel wat op weg helpen met kunstvoeding.

    Als eerste is de 150cc die het cb zegt, een gemiddelde. 120cc is het minimum en 180cc de max. Houd je dus niet strak vast aan die 150cc, dat is niet nodig.

    Ten tweede: VERTROUW op je ventje!! Hij zal het echt aangeven als hij genoeg heeft.

    Ten derde: het is een super goed idee van je om meerdere en juist kleinere flessen te geven!!

    Houd er rekening mee dat kv wat zwaarder valt als bv dus waarschijnlijk zul je snel op 6 of 7 voedingen uitkomen, zijn het er 8 dan is dat ook helemaal prima! Vertrouw ook op jezelf! Het enige wat je je wel moet bedenken is dat je wel langere tijd tussen de voedingen moet laten, iedere 1,5 tot 2 uur een voeding is niet zo`n goed idee met kv. Wij kregen van onze kraamhulp minimaal 2,5 uur ertussen te horen. Ook hoef je niet iedere fles dezelfde hoeveelheid te geven. Een klein schema van hoe ik het zou doen de eerste week:
    6.00 bv
    8.00 kv 100cc water + 3 scheppen
    11.00 bv
    13.00 kv 100cc water + 3 scheppen
    de rest van de tijd bv.

    Waarom 100/3 ipv 90/3? Simpelweg om de voeding toch iets makkelijker verteerbaar te maken.
    Waarom de eerste week maar 2x kv? Gewoon om te kijken hoe hij erop reageert. Merk je dat hij het prima aan kan, dan kun je de tweede week 2x borstvoeding vervangen door 2x kunstvoeding. Ik zou het begin van de dag de kv doen omdat als hij er heel sterk op reageert je in ieder geval niet `s nacht een drama hebt.

    Hopelijk heb ik een beetje duidelijk geschreven :)
     
  3. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Top lolliebol! Goed omschreven en super bedankt voor de houvast! Ik wist niet dat de 150 een gemiddelde was 😊

    Het leek mij ook niet handig om zo vaak kV te geven als hij nu bv pakt nee. Ik vroeg me alleen af of hij dat zelf ook zo zal zien. Maar misschien is hij zelf ook al eerder verxadigd . Maar waars zal het zich ook wel wijzen en kom ik al een heel eind als ik goed naar hem kijk! Inderdaad lijkt dat me een goede start voor de eerste week! Nogmaals dank!!
     
  4. Hooverphonic

    Hooverphonic Fanatiek lid

    30 sep 2013
    2.234
    0
    0
    Goed verhaal van lolliebol. Uit ervaring weet ik dat een kindje echt niet opeens een schrokop wordt van kunstvoeding. Hij voelt zelf prima zijn grens aan. Genoeg is genoeg en dat merk je vanzelf. Veel kleine felesjes is altijd beter

    Veel succes!
     
  5. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Dankje Hooverphonic!
     
  6. lolliebol

    lolliebol Bekend lid

    15 nov 2012
    647
    0
    0
    Als je gestart bent met de kv en je hebt weer wat houvast nodig, dan mag je ook altijd een pb sturen :)
     
  7. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Nog een aanvullende tip;
    Zorg dat een fv lang genoeg duurt. Je kindje is nu gewend om te werken voor een voeding. Bij bv heb je eerst de toeschiet reflex, waardoor het drinken gemakkelijk gaat, vervolgens gaat het drinken moeilijker en moet een kindje werken voor de voeding.
    Een fles geeft een constante stroom af, die vaak gemakkelijker wegdrinkt dan bv. Een baby moet circa 15-20 minuten drinken voordat de hersenen het signaal geven 'ik ben verzadigd'.

    Zorg er dus voor dat een flesvoeding ongeveer 20 minuten duurt, anders heb je kans op spugen, krampen of het onnodig oprekken van een maagje.
    Persoonlijk vind ik de dr browns fles erg prettig. Op de smalle variant past ook een prematuurspeen, deze zorgt voor nog langzamer drinken dan de speen die erbij zit. Mocht het nodig zijn ;)
    Hou je kindje tijdens de voeding zo rechtop mogelijk en de fles zo horizontaal mogelijk, maar er mag geen lucht in de speen komen.
    Enneh, op de verpakking van fv staat iets in de trant van "schud de fles" (om het poeder te laten op te lossen). Niet doen (!). Rustig roeren met een vork, anders komt er te veel lucht in de fles.
     
  8. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Thanks lolliebol! Zal ik zeker doen als het nodig is! Lief van je! :)
     
  9. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Thanks wat een goede tips! Daar kan ik zeker wat mee!
     
  10. lolliebol

    lolliebol Bekend lid

    15 nov 2012
    647
    0
    0
    Ja, dat is inderdaad nog een goeie tip Averlhach! Soms vergeet je nog weleens iets te vermelden als het al zo`n verhaal is :)
     
  11. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    @ Vrolijkheid, graag gedaan. Daarvoor kan een forum als zp handig zijn ;)

    @ Lolliebol, ach ja :) daarom een aanvulling. Waar waarschijnlijk ook nog aanvullingen op mogelijk zijn. Maar als je alles van alles wilt omschrijven, zal niemand het meer lezen ivm te lang verhaal.
     
  12. mamsie86

    mamsie86 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.635
    0
    0
    Nog een tip, als je gaat afbouwen zou ik je niet aanraden om de eerste dag 2 flesvoedingen te gaan geven. Je krijgt dan erg stuwing wat borstontsteking tot gevolg kan hebben. Begin met 1 flesje per dag, en kijk zelf hoe erg de stuwing is. Dit kan best 3 dagen duren voordat je met een volgende flesvoeding kan beginnen. Neem de tijd om af te bouwen.
     
  13. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Dank mamsie daar zat ik zelf ook aan te denken zeker omdat ik op dit moment kamp met een beginnende borstontsteking ...
     
  14. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.804
    5.941
    113
    Vrouw
    Dan is het zaak om eerst volledig ontsteking vrij te zijn.
    Pas als dat echt het geval is, kan je gaan afbouwen!

    De regel is 1 voeding per week. Bij sommigen kan het sneller, anderen hebben meer tijd nodig. Je geeft nog niet zolang borstvoeding, dus wellicht loopt het dan ook vrij snel terug.
    Gespannen borsten is niet erg, harde plekken wel.
    Dus wees daar voorzichtig mee.
     
  15. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Dankje Zoë voor je reactie. Afbouwen is sowieso pas over een klein poosje aan de hand en inderdaad zal ik het dan stap voor stap doen. Ik heb nu 39,5 graden koorts, rillerig ijskoud koppijn algemeen griepgevoel en een schijf in m'n rechter borst. Voeden doet zeer dus vandaar dat ik het denk (of griep want m'n man is ook ziek...
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Oei, oppassen. Zoveel mogelijk aanleggen of afkolven, en goed warmhouden (onder douche voorzichtig masseren). Veel sterkte en beterschap! En idd nu niet denken aan afbouwen, eerst moet die schijf weg. Zien je borsten ook rood?
     
  17. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief


    Gaat wat beter! Inderdaad veel aanleggen, nakolven, warm houden en masseren onder de douche. Het lijkt al ietsje minder te worden maar nog even oppassen inderdaad! Dank meiden!
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Die 150cc per kilo lichaamsgewicht geldt voor jonge babietjes. Als je kind ouder wordt wordt het aantal cc's per kilo lichaamsgewicht ook lager. Als je kindje nu zo'n 11 keer op een dag drinkt, begin dan met flessen die niet groter zijn dan 90cc water met 3 scheppen voeding.

    Het beste kun je als eerste een voeding vervangen die op een moment valt dat je zelf het gevoel hebt dat er wat minder melk komt. Bij de meeste vrouwen is dat aan het einde van de middag.
    De rest van de voedingen blijf je gewoon op verzoek geven. Het beste trek je voor elke voeding die je afbouwt 10-14 dagen uittrekt.

    Je hoeft overigens niet totaal af te bouwen, je kunt kunstvoeden ook blijven combineren met zelf voeden.
     
  19. FloorMax

    FloorMax Fanatiek lid

    27 nov 2011
    1.098
    0
    0
    NULL
    maastricht
    Ik heb met afbouwen een week lang een voeding vervangen, toen een week twee etc. Ik heb bewust een keer bv volgehouden en daar ben ik nu erg blij mee! Hij wordt namelijk weer 's nachts wakker;) en ik hoef geen fles te maken...
    Die eerste keer fv heb ik trouwens in de ochtend gegeven...ik denk als hij er krampjes van krijgt loop ik in ieder geval niet 's nachts met hem rond ;)
     
  20. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Ondertussen borstontsteking helemaal weg en begonnen met één fles introduceren. Nu kreeg hij af en toe al een fles afgekolfde melk. Dat dronk hij gematigd soms wel soms niet. De kunstvoeding hetzelfde ik krijg er nu met hangen en wurgen 65 cc in. Dr Brown fles krijgt hij amper wat uit, Avent fles gaat veel te snel waardoor hij zich verslikt en veel moet boeren, hikken etc.

    Nu moet ik wel zeggen dat hij de laatste dagen sowieso ook aan de borst onrustig is. Kort drinken, los laten en dat eigenlijk met de fles ook doorzet. Ik ben nu wel verschillende flessen/ spenen aan het proberen. Ik gebruik op advies van CB Kruidvat Standaard.

    Zou het erg zijn dat hij nu een voeding nog zo ''weinig'' pakt (hij is 4300 gram) van de flesvoeding? Waarschijnlijk regelt hij dat zelf weer aan de borst maar ik ga natuurlijk steeds vaker een fles introduceren en hoop dan wel dat hij ook wat meer gaat drinken.

    Of maak ik mij druk om niets en moet ik gewoon kijken hoe hij dit zelf regelt en is het heel logisch dat hij nu anders of minder drinkt uit een fles?
     

Deel Deze Pagina