2 of 3 kinderen? (paar vragen/ ervaringen gezocht)

Discussion in 'De lounge' started by JNS25, Oct 20, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    May 18, 2012
    3,897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    - Hoeveel kinderen heb je?
    Eentje en nu de 2de op komst.
    - Hoeveel uur per week werk je?
    40 uren per week van maandag tot vrijdag - 9 to 5 job.
    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    Idem, 40 uren per week.
    - Hoe is de opvang geregeld?
    's ochtends brengen we hem naar de opvang tot 12u. Dan gaat oma hem halen en blijft bij hem (bij ons thuis) tot 18u. Dan komen wij thuis.
    - Hoe bevalt het?
    Zwaar soms, vooral omdat je in het begin het gevoel hebt geen moment voor jezelf te hebben maar het betert en gaat nu wel goed hoor.
     
  2. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    - Hoeveel kinderen heb je?
    2

    - Hoeveel uur per week werk je?
    32 (met reistijd van ca. 35 minuten enkele reis), over 4 dagen.

    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    40 (met reistijd van ca. 30 minuten enkele reis), maar in bijzonder rooster, verdeeld in de volgende diensten: 8 uur (gewone werkdag), 8 uur (gewone werkdag), 24 uur (16 uur werk, 8 uur 'slaapdienst'), gevolgd door 3 dagen vrij.

    - Hoe is de opvang geregeld?
    De jongste gaat naar de dagopvang en de oudste naar de BSO op dagen dat wij allebei moeten werken. Dit komt neer op twee dagen in de week.

    - Hoe bevalt het?
    Heel goed, maar dit komt vooral door het rooster van mijn man. Hij kan hierdoor veel bij de kinderen zijn. Drie dagen in de week dus. En ik ook. Soms overlappen die dagen (in het weekend of op woensdag), dus dan kunnen we met het hele gezin wat doen, maar het nadeel is dat er ook weekenden zijn, waarbij ik er alleen voor sta. En dus om de zes dagen dat ik 24 uur zonder man zit en dus én de 'ochtendspits' én de 'avondspits' alleen moet doen. Maar we krijgen er dus heel veel voor terug.
    Hahaha da's ouderwets :p
    Bedoel je niet 'half negen tot vijf'? ;) (je snapt me wel :p )
     
  3. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    Feb 1, 2009
    2,889
    0
    0
    Wij hebben 4 kinderen. 3,5,12 en 14 jaar.
    Ik werk 18 uur mijn man 36. Vrijwilligerswerk 15 uur. Oudsten geen opvang nodig. Jongsten 1x bso en hdo.
    Ervaring: te druk..2 kids is een makkie en voelt als vakantie wanneer de oudsten er niet zijn.
    In dat volgende leven hou ik het er bij 2, kom je ook nog eens aan jezelf toe wel zo leuk.
     
  4. riean

    riean VIP lid

    Apr 21, 2014
    5,779
    7,366
    113
    * nu 2 kinderen, straks 3, van dan 6,3 en 0 jaar
    * flexibel werk, hoogseizoen 30 uur, laagseizoen soms maar 2 uur
    * Geen opvang nodig, ik werk thuis. als het een keer wel nodig is, dan past oma of schoonzus op
    * Bevalt geweldig. Heb altijd buitenshuis gewerkt, maar toen de oudste naar school ging en jongste er was vonden we dit te onrustig voor ons gezinnetje.

    Ik denk dat bij ons de derde er makkelijk bij gaat straks. De overgang van 0 naar 1 vond ik een eitje, we pasten ons leven verder niet aan. Maar van 1 naar 2 vond ik heftig, wat een verandering.
    Nu hebben we ons leven aangepast aan de kids, dus denk ik dat een derde juist makkelijk er bij zal gaan.
     
  5. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    Nov 17, 2008
    9,362
    2
    0
    #25 kleintje88, Oct 20, 2014
    Last edited: Oct 20, 2014
    Ik werk normaal 28 uur maar heb nu 4 uur ouderschapsverlof.. Vrijdags in principe een vaste vrije dag..

    Man werkt zo'n 50 - 60 uur in de week is s'avonds vaak pas laat thuis

    Onze jongste gaat 2 dagen in de week naar de opvang en 1 of 2 dagen bij oma. Onze oudste zit op een speciale school, gaat in de vakanties ook door (maar dan aangepaste tijden van 9 tot 13 ) en als ik haar niet weg kan brengen gaat ze van te voren ook naar opa en oma en wacht op de taxi en na school gaat ze met de taxi terug wanneer ik niet thuis ben en moet werken..
     
  6. evenstar

    evenstar VIP lid

    Jan 22, 2009
    9,809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    - Hoeveel kinderen heb je?
    Nu 2, straks 3.

    - Hoeveel uur per week werk je?
    Op papier 32, maar in het echt 40 (academische loopbaan, ben postdoc)

    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    36 (4x9)

    - Hoe is de opvang geregeld?
    Helaas geen oma's in de buurt :( ma gaat de oudste naar de VSO, en de jongste een halve dag naar de opvang (tot 13:00, maar als er plek is tot 14:30), di is ML thuis, wo hele dag kdv en de oudste in de middag naar de BSO, do ben ik thuis, vr zelfde als wo. We hebben dus een halve dag minder dan dat ik werk, maar ik werk van 8-18 op dinsdag als mijn man thuis is (nog naast de overuren die ik vaak maak).

    - Hoe bevalt het?
    Tja. Het is druk en ik ben op mijn thuisdag echt moe, zeker nu ik zwanger ben. Het is wel een stuk beter geworden sinds we iets meer naar ons inkomen zijn gaan leven - we hebben sinds kort een hulp in de huishouding en hebben ook een aantal mensen die tegen betaling kunnen oppassen als er kinderen ziek zijn (niet als ze super ziek zijn, dan blijft een van ons natuurlijk thuis). Het grootste probleem vind ik het onvoorspelbare waarmee kinderen plots 40 graden koorts kunnen hebben en het gestress om dan opvang geregeld te krijgen. Ik vind het dan echt k-u-t dat ik niet, zoals veel anderen wel, een oma in de buurt heb bij wie ik kindje rustig kan afleveren en zelf mijn college kan geven oid. Toch zou ik geen tbm willen zijn, om het inkomen niet, maar dat is secundair: je wil niet weten wat voor stuk van mijn salaris er rechtstreeks naar de opvang gaat :$;):x Ik werk graag en heb een loopbaan waar je niet kunt stilstaan. Ik baal wel eens dat je in die loopbaan juist op je top moet zijn in mijn levensfase (zo tussen je 30ste en 40ste), terwijl dat nou ook net het moment is dat je meestal jonge kinderen en bijbehorende tropenjaren hebt. Ik heb soms wel eens het gevoel dat ik altijd 'aan' moet staan, dat het nooit ophoudt, dat ik altijd iets 'moet'. Maar ik hou me voor dat het tijdelijk is. Dat het rustiger wordt als alle kinderen op school zitten. En dat ik zoveel mogelijk van de vrije tijd met de kinderen ben (toch 1,5 dag per werkweek en weekend, en natuurlijk de tijd om school/werk heen).

    Sorry wat een lap! Hopelijk helpt het je.
     
  7. mammievan2

    mammievan2 Fanatiek lid

    Mar 31, 2012
    1,207
    0
    36
    Wij hebben 2 kinderen van 4 en 2
    Ik werk 28 uur en mijn man 40 uur
    We hebben een gastouder voor 2 dagen ik werk ook savonds en in het weekend
    Vind het soms best wel zwaar maar nu de oudste nu naar school gaat vind ik het wel makkelijker
     
  8. Joyciejj

    Joyciejj Fanatiek lid

    Mar 10, 2011
    1,486
    223
    63
    - Hoeveel kinderen heb je?
    2 kindjes van net 3 en 13 maandjes..
    - Hoeveel uur per week werk je?
    15 uren per week, in december weer 20 uur, nu ouderschapsverlof! Nu werk ik ook vaker gewoon 20 uur maar soms ook maar 10 uurtjes..Soms werk ik 3 dagen maar soms ook maar 1 zoals deze week! Maar nu met 15 uur is standaard 2 dagen eigenlijk maar wel verschillende tijden..
    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    45 uren contract! En heeft om de 3 weken storingsdienst, dus dan werkt hij ook in het weekend, wel alleen smorgens maar soms tussendoor als hij storing heeft, veel kan via de telefoon op laptop!
    - Hoe is de opvang geregeld?
    Mijn moeder komt 1 dag hier in huis, op donderdag, die dag sta ik standaard ingepland en mijn moeder heeft die dag standaard vrij:)
    de andere dagen soms 1 dag soms 2 dagen brengen we ze bij schoonouders, tenzij ik een kort dagje heb, dan komt ze ook hier in huis!
    - Hoe bevalt het?
    Soms zwaar omdat de jongste echt een druktemaker is maar ik vind het ook wel fijn om te gaan werken! Maar meestal vind ik het gewoon leuk om lekker bij mn kindjes thuis te zijn!
     
  9. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,272
    17,147
    113
    - Hoeveel kinderen heb je?
    3 (4.5, 3, 7weken)
    - Hoeveel uur per week werk je?
    niet
    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    veel te veel ;) regelmatig dagen van 16-18uur, 6dagen per week (maar werkt wel thuis, dat scheelt nog iets, al sta ik er qua verzorging bijna altijd alleen voor)
    - Hoe is de opvang geregeld?
    niet nodig gehad nog nu met 3. Daarvoor ook bijna niet nodig gehad
    - Hoe bevalt het?
    heel goed, wel hectisch soms overdag maar heb het geluk dat ons meisje al nachten maakt van 8/10 uur :)
     
  10. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    Jul 14, 2009
    13,173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan
    Bijna 2,
    werk 22 uur
    man 36 uur

    zoonlief gaat naar school, op maandag werk ik van 9 tot 3, zodat ik hem zelf kan brengen en halen en hij eet op school.
    Donderdags passen schoonouders op
    vrijdags even weken is mijn man thuis (1 x in de twee weken dus) oneven weken past mijn moeder op.

    Nummer twee gaat zometeen mee in hetzelfde ritme, behale dat die op maandags naar mijn vriendin gaat van 9 tot 3, en dat alleen tot hij 1 jaar is, dan gaat deze naar een KDV, maar als ze nog maar 10 weekjes zijn en dan al weg moeten dat vond ik persoonlijk zielig, en mijn vriending nog meer dus die heeft aangeboden het eerste jaar op te passen voor die uurtjes! het kdv waar hij daarna heen gaat is op de route naar mijn werk (werk 1 dorp verderop)

    hoe het nu bevalt met onze oudste zoon, top! hoe het straks gaat bevallen met numero 2 erbij... weet ik nog niet :)
     
  11. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    - Hoeveel kinderen heb je? 3
    - Hoeveel uur per week werk je? 36
    - Hoeveel uur per week werkt je partner?36
    - Hoe is de opvang geregeld? Drie keer per week een gastouder, man en ik allebei een dag thuis
    - Hoe bevalt het? Prima, fijne en flexibele go die ook voorschoolse opvang doet, en kinderen die ook veel met papa doen omdat ze veel tijd met hem doorbrengen
     
  12. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief

    nu 1 kind, straks 3

    ik werk fulltime 40u
    man werkt 32u
    opvang: 2 dgn oma aan huis, papa 1 dag,1 dag kdv en 1 dag andere oma.

    straks:
    Ik werk fulltime
    man werkt 20 uur

    opvang: papa 2.5 dag thuis, oma 1.5 dag aan huis en 1 dag andere oma.
    Oudste blijft 1 a 2 dgn naar kdv gaan.
     
  13. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    ik heb 2 kinderen.
    ik werk zo'n 30 uur in de week. soms wat meer.
    ben alleenstaand.

    ik werk ochtenden door de weeks en in het weekend en avonddiensten. de doordeweekse ochtenden gaan ze naar het kdv. 3x in de week. 's avonds en in het weekend passen mijn ouders op. dit alles gaat prima bij elkaar.
     
  14. teigetje1

    teigetje1 Fanatiek lid

    Jun 18, 2009
    2,299
    116
    63
    Zuid-oost brabant
    3 kinderen
    man werkt fulltime
    ik ben thuis een kennel op aan het starten (dus veel shows in weekenden)

    Kinderen zijn gewoon thuis en in de weekenden gaan ze bijna altijd mee naar shows, behalve als oma dan niet hoeft te werken. Dan gaan ze naar oma en opa.

    ons leventje is op zich een mooie roze wolk. Ik lekker thuis en toch mijn hobby uit laten groeien tot iets moois.
     
  15. Lindangel

    Lindangel Fanatiek lid

    Dec 27, 2007
    3,742
    1
    0
    2 kinderen, ik werk 36 uur, mijn vriend 28 en hij doet een deeltijd-hbo-opleiding: die kost ook een dag. Ik heb heel flexibel werk en werk veel thuis (bijna elke vrijdag). Maandag/ Dinsdag gaan de kinderen naar Kdv/bso, woensdag ben ik thuis, donderdag/vrijdag is mijn vriend thuis. In het weekend werkt mijn vriend 's avonds en ben ik bij de kinderen.

    Dit bevalt me eigenlijk heel goed zo. Mijn vriend en ik kunnen beide werken en beide bij de kinderen zijn, die bijna altijd thuis zijn. Soms zou ik wel minder willen werken, maar dat is meer voor mijn eigen lol, voor de kinderen hoeft het niet.
     
  16. Luppy

    Luppy VIP lid

    Dec 1, 2007
    7,166
    2,282
    113
    Ik vind 3 kinderen wel aanmerkelijk drukker dan 2, vooral omdat er bij ons 4 jaar leeftijdsverschil tussen de middelste en jongste zit. Wij waren eigenlijk net uit de fase van echt kleine kinderen en nu schipperen we de heel tijd tussen de behoeftes van de oudste 2 en van de jongste. Bovendien was ik al bijna toen aan die fase van meer tijd voor mezelf of werk en zit dat er nu niet voorlopig weer niet in. Maar het is wel heel gezellig, gelukkig kunnen ze alle drie erg goed met elkaar en zijn de oudste twee dol op hun kleine broertje.

    De dagen dat wij allebei werken vind ik wel heel druk. Om 8 uur bij het kdv, dan doorracen naar school, werken, een race tegen de klok om iedereen om 6 uur weer opgehaald te hebben op 2 locaties, snel naar huis, eten opwarmen, eten, wassen en naar bed, anders wordt het weer te laat voor de volgende dag. Quality time ho maar, op die twee dagen. Daarom wil ik dat op dit moment ook echt niet voor meer dan 2 dagen per week zo doen.
     
  17. Anakin

    Anakin VIP lid

    Mar 17, 2006
    6,694
    301
    83
    - Hoeveel kinderen heb je?

    Ik heb 2 zoontjes, bijna 5 en 7 jaar oud.

    - Hoeveel uur per week werk je?

    Ik werk 22 uur, verspreid over 3 dagen (ma, di, woe).

    - Hoeveel uur per week werkt je partner?

    Meer dan 40... veel meer :D
    Hij vertrekt zondag op maandagnacht om 4 uur en is dan donderdagavond rond 22.00 weer thuis.
    Die 4 dagen ben ik dus een 'single mom'

    - Hoe is de opvang geregeld?

    Maandag en dinsdag: voorschoolse, tussenschoolse en naschoolse opvang, dit is in de basisschool waar ze ook op zitten.
    Op woensdag: voorschoolse opvang en na school bij opa en oma.

    - Hoe bevalt het?

    Dit bevalt me (ons) prima.
    Ik ben blij met professionele opvang, zo ben ik van niemand afhankelijk. Op woensdag passen de oma's om beurten op, dit is ook nog te overzien.
    In de toekomst zou ik graag 4 dagen gaan werken, maar daar wacht ik nog even mee, omdat mijn man zo vaak van huis is nu.
     
  18. Withinshin

    Withinshin Bekend lid

    Oct 1, 2009
    972
    0
    16
    NULL
    NULL
    - Hoeveel kinderen heb je?

    Ik heb 2 jongens van net 3 en net 1 jaar oud

    - Hoeveel uur per week werk je?

    Ik werk 18 uur, op dinsdag en donderdag

    - Hoeveel uur per week werkt je partner?

    32 uur (1 dag ouderschapsverlof, normaal dus 40 uur)

    - Hoe is de opvang geregeld?

    Op dinsdag is mijn man thuis bij de kindjes en op donderdag neem ik ze mee naar mijn werk (werk op een KDV). De andere dagen zijn ze bij mij thuis.

    - Hoe bevalt het?

    Goed! Wij hebben nu beide het gevoel genoeg bij onze kinderen te zijn en ze te zien opgroeien en ik ben toch ook lekker twee dagen aan het werk. Ik zou niet anders willen
     
  19. xxx1976

    xxx1976 Bekend lid

    Aug 14, 2006
    594
    0
    16
    #39 xxx1976, Oct 20, 2014
    Last edited: Oct 20, 2014
    - Hoeveel kinderen heb je?
    Twee, van 10 en 7 jaar

    - Hoeveel uur per week werk je?
    Ik werk sinds 11 maanden 27 uur (3x9) en voorheen werkte ik 32 uur (3x9 + 1x5 uur)

    - Hoeveel uur per week werkt je partner?
    60+ in de avond/nacht, eigen onderneming

    - Hoe is de opvang geregeld?
    Ik breng de kinderen naar school, en mijn man haalt ze op mijn werkdagen van school

    - Hoe bevalt het?
    Nu de kinderen wat ouder zijn, merk ik dat het drukker is met allerlei activiteiten buiten de deur (speelafspraken, sporten etc.). Om deze reden ben ik ook minder gaan werken. Toch is het soms best pittig, om dit allemaal te kunnen combineren met het huishouden...
     
  20. fayenne

    fayenne Bekend lid

    Sep 3, 2013
    935
    0
    0
    NULL
    Wij hebben 3 kinderen 8,5 , 6 en bijna 3

    Mijn man heeft een eigen zaak en werkt veel uren gemiddeld zo een 60 -70 uren in de week.
    Ik werk 2 halve dagen bij hem in de zaak dit is onder schooltijd .
    Ze worden altijd door mij opgehaal en hoeven nooit naar de opvang.

    Ik heb veel geluk dat mijn man goed verdient en ik geen betaalde baan hoef te vinden anders zou ik het vrij pittig vinden met drie kinderen.
     

Share This Page