Ja dochter fietst los.

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door penseel, 20 okt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. penseel

    penseel Niet meer actief

    Yes ook zij kan los fietsen heerlijk:D

    Maar wil graag naar school fietsen en ik blijf het een eng idee vinden.

    Heb nu gezegd we gaan een keer via de stoep naar school.

    Ze ziet al een aantal klasgenootjes naast de ouders mee fietsen en wil daarom ook dit zo graag. Maar oei.

    Vind het zo moeilijk en elke keer wel een smoes om het niet te hoeven doen. Ben ik de enige bij zoon ben ik ook laat begonnen met naast mij fietsen die had eerder gemogen achter af.

    Maar mijn meisje ze is nog geen vijf jaar. En vind het dood eng kinderen naast de ouders. Kleiner dan een jaar of 7:D.

    Wie heeft er tips.

    Moet hier een drukke weg oversteken met ( trambaan) en dat is denk mijn grootste angst. ik met de brommer aan de hand zij de fiets om over te steken en snel overstappen. Hoe dat te doen.??

    Fietsen zie ik dat nog niet zitten. Als we al gaan is het via de stoep. Wie snapt mij:):):)

    Dood eng kinderen in het verkeer. Help:):)
     
  2. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Hey penseel,

    mijn dochter is al wel 5 en wil dit ook erg graag. Maar ik vind haar er niet klaar voor en dus gebeurt het niet. Wij moeten een flink stuk fietsen en een grote hobbel/kuil nemen en dat gaat voorlopig echt nog niet.
    Als jij het niet wil kan je haar dat toch gewoon vertellen, dat jij het nog geen tijd vind en de andere ouders wel? Dat dat bij iedereen anders is.
     
  3. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    11 dec 2012
    7.373
    343
    83
    Vrouw
    Mijn zoon fietste met 4 zelf, ook meteen naar school,
    Onze dochter fietste met 3,5 zelf ook om zoon naar school te brengen,

    Onze zoon fietst voorop en onze dochter fietst naast mij, onze zoon stopt bij elk over steek punt en samen steken te over,

    Nu wonen wij wel in een dorpje en de grote weg is hoeven we maar 50 meter verder eigenlijk alleen maar zij straatjes dat scheelt wel denk ik,
     
  4. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.970
    2
    38
    Wat leuk dat ze nu los kan fietsen!

    Ik weet niet waar je woont maar op hele drukke plekken zou ik het misschien ook niet aandurven, al hangt het wel van je kind af. Ik doe het wel met onze zoon (3j9m) maar het is hier betrekkelijk rustig en ik heb duidelijke "commando's" ingevoerd. Sinds hij 3 is oefenen we met luisteren in het verkeer, eerst met de loopfiets, nu los met de gewone fiets. Ik heb mijn zadel ook laag staan zodat ik, indien nodig, zoonlief onmiddelijk in zijn kraag kan grijpen.
    Kun je niet op een rustigere plek met je dochter oefenen? Zodat je op elkaar ingespeeld raakt en jij misschien gerustgesteld wordt?
     
  5. misa

    misa Niet meer actief

    Hier kan onze zoon van ruim 3,5 (december wordt hij 4) sinds kort ook los fietsen. Maar nog erg onzeker en opstappen en remmen lukt wisselend. Maar ik ben rete trots en hij ook!
    Maar naast me fietsen..... Neeeee echt nog lang niet. Ze moeten wel een heel klein beetje inzicht hebben vind ik. Al zou het qua gewicht van beide kids niet verkeerd zijn (de jongste mag bijna niet meer voorop, en dan........?)
     
  6. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Dochter fiets (met zijwieltjes) al vanaf 2,5 jaar mee naar school en zoon al vanaf begin (los) vanaf 4 jaar dus. Maar we hoeven geen drukke weg over te steken. Waarom niet lekker op vrije dagen oefenen, met de fiets naar de supermarkt of gewoon lekekr in de wijk? Wanneer ze goed zelf kan remmen voor de wegen etc of netjes op de stoep kan blijven en je kan haar daarin vertrouwen dan zie ik geen bewaar?
     
  7. Charmed72

    Charmed72 Fanatiek lid

    8 mrt 2009
    1.354
    271
    83
    Vrouw
    Onze dochter van bijna vijf fietst al heel erg lang los. In het begin heel erg wiebelig maar deze zomer gaat het prima.

    Als we gaan fietsen, fietst zij voor me. Ze blijft aan de juiste kant fietsen op het fietspad (kant van de bomen, kant van het gras bijv). Als we op de weg fietsen en er komt een auto aan, stopt ze aan de kant van de weg. Daarna fietsen we weer verder.
     
  8. gerdia

    gerdia Bekend lid

    1 sep 2011
    795
    351
    63
    Vrouw
    mijn dochter van dik 3 en half (maart word ze 4) fiets sinds ze 3 is.
    Ze wou ook al snel graag overal op de fiets heen, we hebben die opgebouwd, dus eerst de winkel en op visite dichtbij.
    Ze luistert wel ontzettend goed, wiebelt niet meer en kan heel goed remmen(wat ik zelf nog belangrijker vind dan het fietsen zelf)
     
  9. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Wat goed van haar!

    Heb je niet zelf ook een fiets en kan je met haar eerst oefenen met het naast fietsen. Duidelijke afspraken maken naar welke "commando's" ze moet luisteren. Dit zijn wat dingen die ik kan bedenken.
     
  10. penseel

    penseel Niet meer actief

    Ben dus duidelijk een angst haas.

    Gaat goed komen.
     
  11. Witnie

    Witnie Actief lid

    14 aug 2013
    120
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben ook een angsthaas hiermee hoor. Hier fietsend kind van 3,5 maat slingert wanneer allee in de gaten gehouden moet worden en remmen gaat door de voeten op de vloer ipv terug trappen (krijgen we er niet in, kind fietst al een half jaar zonder zijwieltjes). Langs auto's op enzo vind ik dan toch nog net wat te link. We oefenen wel (man is daar overigens beter in, ik vind het te spannend)
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hier mag ze op de weg sinds ze een "grote fiets" heeft.
    Daarvoor hebben we druk geoefend in het park en dergelijke.
    Maar op die 12" ziet niemand d'r fietsen... Dus dat ging gewoon niet door.
    Daarna kreeg ze een 20" en kon ze EN goed naast me fietsen EN is het geen kabouter op de weg meer :)
     
  13. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    21 mei 2011
    2.278
    1
    0
    Als jij zelf op een brommer rijdt lijkt het me dat het moeilijker ingrijpen is dan wanneer je naast haar rijdt op een fiets. Geeft voor jezelf ook een ander gevoel.

    En verder, veel oefenen op rustige plekken. Geeft jou en haar vertrouwen.
     
  14. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Oh en ook heel handig is als ze weten wat links en rechts is.
    En uberhaupt recht kunnen fietsen. Diverse klasgenoten van dochterlief hebben daar ook nog moeite mee en dat fietst toch niet heel prettig.
     
  15. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Mijn dochter fietste met 3,5. Eerste paar keer erachteraan gerend op de hei of op de stoep, maar dat schoot niet op.
    Goed helmpje aangeschaft en gewoon naast mij fietsen. Als ik dr vastpakte aan dr schouder, kan/kon ik haar heel goed (bij)sturen en (laten) remmen. Hoe beter het ging, steeds meer loslaten.
    Beginnen op een rustig stukje.

    Ligt ook helemaal aan t kind of t ook kan door ze zelf op de stoep te laten fietsen en ouder op de straat, maar dat vond ik bij mijn dochter echt geen optie. Die luisterde vaak niet zo goed, dus dan moest ik dr gewoon vast kunnen grijpen.
     
  16. penseel

    penseel Niet meer actief

    Ja met brommer maakt niet zo veel uit denk ik kan heel langzaam rijden en in nood de brommer voor haar gooien.

    Het luisteren ben ik denk het bangst voor. en links rechts ga dat ook eens op pakken goede tip Saskia. En dan maar op de stop ik er naast kan makkelijk onderweg naar school. Oversteek tram baan vind ik het engste richting school. Dan samen afstappen en oversteken. En ze moet goed luisteren.

    Een paar kinderen fietsen al naar school daarom WIL zij ook zo graag. Bedankt voor de tips ik ga er mee aan de slag. En er de tijd voornemen.

    Bij zoon was ik ook laat hoor. vond het toen ook al dood eng was pas 8 voor hij echt mee fietste maar bij hem was het niet nodig school stond in de straat dus fietsen was geen noodzaak nu zit ik 5 minuten van school af. Ik woon in een middel grote stad( delft) en juist rond school tijd is het drukker.
     
  17. Storm

    Storm Niet meer actief

    Mijn oudste fietste met net drie ook naast me naar de psz. Die fietste meteen goed.
    Nummer twee fietst sinds september ook zonder zijwielen. En die fietst ook naast mij. Ben ik ook wel heel blij mee, want zijn zusje is te zwaar om nog voorop de fiets te kunnen en die kan nu achterop. Wij wonen rustig, hebben twee oversteken, niet druk, dus goed te doen. Maar hij fietst sinds hij het kan ook dag en nacht zo'n beetje. Heeft de fiets goed onder controle, kan goed remmen en opstappen en luistert boven verwachting goed. En hij is groot, dus zit ook al op een 16 inch.
    Maar ik laat hem ook rustig meefietsen naar de bieb en de winkel.
    Je leert ook door te doen.
     
  18. penseel

    penseel Niet meer actief

    We hebben het gedaan vandaag mijn verassing voor haar. Het is goed gegaan. Mijn hart heeft het haast begeven maar het is gelukt.

    Met oversteken trambaan zijn wij gaan lopen. Deels via de stoep en een klein beetje over de weg.

    Wat jammer was dat andere kinderen ons in haalden rechts in plaats van links grrrr. Maar het is gelukt en dochter is helemaal blij dat ze heeft kunnen laten zien dat ze kan fietsen.

    Nu straks nog terug in de regen. Ik kies ook wel goede dagen uit haha.
     
  19. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Mijn dochter fietst sindskort naar school en we moeten drukke weg over, ik heb wel eerst geoefend met haar, ze moet wel naar me luisteren anders is het klaar en gaan we met de auto...

    Met de auto vind ze niet leuk want dan krijgt ze geen sticker op school..
     

Deel Deze Pagina