Kind van vriendin erg hardhandig/ongehoorzaam.

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Dee-tje, 6 nov 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    #21 Nahla2013, 6 nov 2014
    Laatst bewerkt: 6 nov 2014
    Het (3-jarige) zoontje van mijn vriendin is autistisch en is ook hardhandig soms.
    Ze spelen altijd net voor onze neus (in de woonkamer) en houden het zo in de gaten. Nu kan de mijne goed van zichzelf afbijten en gelijk een keel opzetten als hij d'r duwt of slaat.

    Ik denk dat kindjes altijd wel hardhandig kunnen zijn naar elkaar en ik denk ook dat het dan juist niet goed is om je kind daar altijd tegen te beschermen. Je moet natuurlijk geen bangerd creëeren.
    De dochter van m'n vriend is altijd bang voor andere kindjes en durft niet te spelen met kindjes omdat schoonmoeder en haar eigen moeder steeds zegt dat jongetjes wild zijn en hardhandig doen.
    Ze mag dus best assertief zijn en van zichzelf afbijten
     
  2. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Ik bedoelde ook niet jou reactie Nahla maar ik bedoelde meer die reacties die hier voorbij komen met "dan mag ze niet meer met hem spelen" etc.
    Dat vind ik best jammer, maar ja komt denk ik ook omdat ik het zelf ook meegemaakt heb? Ik zou dan er zelf voor kiezen om samen een oplossing te zoeken... Of die vriendin hulp te bieden. Voor het zelfde geldt speelt er wel iets maar wil die vriendin er niet over hebben? Weet jij veel...
    Ik vond het in mijn eigen ervaring wel fijn dat er moeders waren die mee wilde zoeken naar een oplossing in plaats van *en dat waren er ook heeellll veel* je kind maar weg te houden en zelfs tegen zeggen dat ze niet meer met mijn dochter mogen spelen (en ja dat hebben sommige van die kinderen ook echt tegen haar gezegd)
    Ik persoonlijk vind dat mensen kinderen die net wat anders zijn, iets mondiger of inderdaad soms slaan veel te snel mijden. Waar is de cultuur van samen naar oplossingen zoeken gebleven?

    Maar goed dat is mijn mening :)
     
  3. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.148
    3.026
    113
    Nederland
    Ik denk dat er wat mist in de opvoeding dat dt kindje zo reageert en niet omdat er wat mis mee is. Kijk als het kind een stoornis heeft dan weet je dat 9/10 keer, en dan zou ik er ook anders tegen aan kijken en op reageren. Maar als het komt door slechte opvoeding nou sorry dan wil ik mijn dochter daar niet meer hebben, tenzij die moeder haar kind bij slaan etc corrigeert. Want als mijn dochter slaat krijgt ze van mij wel een waarschuwing en daarna straf, zou niet eerlijk zijn tov haar als dat andere kindje ermee weg komt en zij bang word.
     
  4. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Ik ben het er wel met je over eens dat ouders veel te snel bepalen dat kinderen niet met dat kindje mag spelen.
    Ouders maken er soms ordinaire ruzie over op schoolpleintjes.
    Het is jouw taak, als ouder, om je kind te corrigeren en als het andere kindje niet ophoudt na herhaaldelijk gecorrigeerd te hebben, dan moet je, net als jij, openstaan voor oplossingen en een plan van aanpak bespreken met de andere ouder. Dat doet die vriendin niet. Dan houdt een beetje op denk ik. Ik ben zelf niet zo van het bemoeien met andermans kind eigenlijk. Ik voed mijn eigen kind op en heb alleen iets over haar te zeggen.

    Het is wel zo dat je je kind niet zijn/haar hele leven kan beschermen tegen anderen natuurlijk. Als mijn dochter een ander kindje slaat en ze krijgt een klap terug, dan heeft ze dat verdiend.
     
  5. mama40

    mama40 Fanatiek lid

    30 mei 2012
    1.583
    5
    38
    Ik zou een gesprek aangaan met de moeder. Als dat een goede vriendin van mij is dan zou dat niet moeilijk moeten zijn.
    Mocht zij haar kind niet corrigeren bij zijn gedrag dan zou ik er snel klaar mee zijn.
    Natuurlijk moet je kind leren voor zichzelf op te komen maar om steeds tijdens een visite geslagen te worden?
     
  6. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Maar als je vriendinnen bent dan kun je zulke dingen toch gewoon bespreekbaar maken???
    Dan kan je er toch over hebben?
    Misschien is er wel wat aan de hand met het kindje? Misschien is moeder over vermoeid daardoor en kan ze de puf niet meer opbrengen om hem te corrigeren? (niet dat ik het dan goed praat hoor)
    We zijn het er allemaal over eens dat moeder er iets mee moet doen en haar kind moet corrigeren. Maar als vriendinnen kan je dat toch wel bespreekbaar maken vind ik.. Misschien zit ze zelf ook met haar handen in haar haar?
    Praten dat is de oplossing niet mijden...
     
  7. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    wel sportief vaak zie je dat niet.

    Ja mijn zoontje was ook heel lomp en onbehouden en (achteraf gezien) voor 85% doof dus we zeiden er natuurlijk wel wat van en lieten ook duidelijk merken dat het niet kon maar heeft jaren geduurd voordat echt duidelijk was dat ie zachter moest doen, met veel oefeningen.

    Ik vond dat vaak heel vervelend en schaamde me dood, gelukkig had ik hier vaak oudere kids om hem heen die hem wel even op zijn plek zette (werkte vaak ook het beste, er is geen betere onderwijzer dan een kind zelf)
     
  8. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Ja ik vind zeker dat je als vriendinnen er iets over kan zeggen en het samen bespreken. Als ze de puf er niet meer voor heeft, dan zou je dat, als vriendin, moeten weten/merken.
    Alleen, als je kind systematisch in elkaar wordt geslagen en je dochter wordt écht bang, en die moeder wuift het steeds weg....
    Dàn zou ik er ook wel een beetje klaar mee zijn.
    In dit geval negeert de moeder het gedrag van haar zoontje.
     
  9. Dee-tje

    Dee-tje Fanatiek lid

    17 okt 2011
    1.435
    320
    83
    Vrouw
    Ik denk inderdaad ook dat het het beste is om het er eens rustig over te hebben met haar. Ik ben nu ook echt op een punt beland dat ik er wat mee moet voor mijn gevoel. Het is ook denk ik dat ik het gewoon moeilijk vind om het te bespreken, omdat ik vanuit haar merk dat ze zich er blijkbaar niet zo druk om maakt. Ze bagatelliseert alles maar een beetje. En het is ook echt niet dat ik niets zeg, ik laat wel duidelijk merken aan haar en haar zoontje dat het niet oké is wat hij doet. Ik ben echt niet zo'n moeder die haar kind voor alles wil beschermen en betuttelen, maar in dit geval kom ik ook zeker wel voor mijn dochter op door me er mee te 'bemoeien'. Normaal ben ik ook niet zo van een ander kind aanspreken of opvoeden, ik vind dat dat de taak is van de ouder. Maar soms kun je niet anders. Alleen iedere keer als ik dat dus doe, krijg ik zo'n antwoord als ik hier boven beschreven heb met 'Ach, dat zal ze nog wel vaker meemaken', of 'Tsja, dat doen kinderen nu eenmaal'. Ook speelt mee dat zij nog niet ontzettend lang een hele goede vriendin van mij is. Het is de vrouw van een goede vriend van mijn man, die hij al zij hele leven bijna kent. Ik ga nu zo'n 8 jaar met mijn man, en zij 2 a 3 jaar met haar man. Het contact dat wij hebben bestaat nu ongeveer 1,5 jaar. Dus de vriendschap is nog 'pril'. Ik heb dus ook het gevoel dat ik niet alles met haar kan bespreken. Maar, in dit geval zal ik wel moeten.

    Ze zegt wel af en toe ' Nee, nee.' Of ' Dat mag niet', maar dan meer in 1 adem met het gesprek wat ze op dat moment aan het voeren is. Dus dat noem ik niet echt optreden/corrigeren. En negen van de tien keer zegt dat dat niet eens hoor. Als mijn kind slaat, dan sta ik op en spreek haar meteen streng toe, en vertel haar wat de consequenties zijn als ze het nog eens doet.

    Zo is het ook dat ik liever naar haar toe ga, want zodra ze hier op bezoek komen maait hij mijn fotolijstjes en vazen van de tafel en kast, en gooit mijn kaarsen van de schaal door het huis. Hij sloopt dan gewoon de boel, en zij blijft zitten en roept af en toe eens 'Nee!'. Vervolgens loop ik dus met mijn dikke duik achter hem aan te rennen om te voorkomen dat mijn huis verbouwd wordt.

    Nou goed, ik denk dat het wel duidelijk is. Ik loop gewoon een beetje over van frustratie merk ik. Ik vind het jammer, omdat het juist zo leuk was dat ik een vriendin had leren kennen die ook een kindje heeft van dezelfde leeftijd. Dat had ik eerder niet. Maar op deze manier is het natuurlijk ook niet leuk. Ik ga toch maar eens de moed bijelkaar rapen en een gesprek proberen te voeren met haar. Mijn man vind het ook onacceptabel en wil liever niet dat mijn dochter op deze manier steeds gemept blijft worden tijdens thee afspraakjes. Ik laat het verdere contact gewoon afhangen van haar reactie. Misschien komen we tot een oplossing, misschien niet. Hangt er vanaf hoe open ze er voor staat.
     
  10. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    19 okt 2010
    2.751
    62
    48
    Vrouw
    Groningen
    Het is hier al een paar keer aangekaart door TS, omdat dochter ging gillen wanneer het vriendje er weer aan kwam.
    Moeder vond het maar niks en meisje moest niet zo gillen, hij deed immers niks.

    Na de opmerking: "tja, ze zal nog wel vaker geslagen worden" zou ik er echt klaar mee geweest zijn.
    Heel sneu voor het kindje als hem wel wat mankeert maar ik laat mijn dochter niet als boksbal gebruiken totdat mama eindelijk eens ophoud met alles te bedekken met de mantel der liefde, sorry hoor.
    Als moeder heb je ook een taak om je eigen kind te beschermen.
     
  11. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Mijn kind ging daar niet meer spelen. Wat voor mogelijke stoornis het kind in kwestie ook mogelijk zou kunnen hebben. Jammer voor het sociale contact; maar het gebeurt niet. En die vriendin mag kiezen; of afspreken zonder kinderen of in zijn geheel niet meer ;) Toedeledokie :D
     
  12. Thunder

    Thunder Bekend lid

    30 apr 2014
    811
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het zou kunnen dat er iets met het kindje aan de hand is dat zijn gedrag veroorzaakt. Het zou ook kunnen dat er niks aan de hand is maar dat het gedrag voort komt uit een gebrek aan grenzen/opvoeding. In beide gevallen is het heel erg zielig voor het kindje.

    Moeder helpt het kind niet door haar manier van reageren op zijn gedrag.

    Misschien kan "zorgen om haar kindje" die jij hebt een mooi startpunt voor een gesprek zijn. Zijn gedrag benoemen en aangeven dat je je zorgen maakt omdat een kind zich meestal niet zomaar zo gedraagt. En dan vragen hoe zij er over denkt en wat haar visie is wat betreft het reageren op zulk gedrag en wat zij denkt waar haar kind behoefte aan heeft. (Misschien denkt ze wel dat ze haar kind helpt door m zn gang te laten gaan...mijns inziens helpt ze hem daarmee juist helemaal niet..een kind heeft grenzen nodig om zich veilig te voelen).

    Daarnaast zou ik persoonlijk ook klaar zijn met de situatie als herhaaldelijk mijn spullen door de kamer gemaaid worden en mijn kind regelmatig vervelend benaderd wordt door dat andere kindje. Ook dat kun je misschien gewoon zeggen dat je daar klaar mee bent en vragen wat zij als oplossing ziet.

    Als zij die lakse houding blijft houden...tja dan zou het afgelopen zijn met de speeldates wat mij betreft.
     
  13. EdelHertje

    EdelHertje Niet meer actief

    Ik weet niet of ik er overheen heb gelezen maar waarom niet eens met die vriendin het gesprek aan gaan?
    En dan geen vage hints geven in de hoop dat ze het snapt maar gewoon zeggen wat je hier ook zegt?

    Het hele PSZ/KDV gebeuren vind ik nogsteeds onzin, 1 dagje gekeken op het KDV mijn met 1 jarige en daar lopen ook gewoon kindjes rond die speelgoed afpakken en tikken uitdelen.

    Jullie zijn vriendinnen, praat met elkaar.

    Daarbij, als mijn zoontje geslagen zou worden dan zeg ik er wat van. Als zijn speelgoed afgepakt word en ik zie dat hij er last van heeft dan zeg ik er wat van en wacht ik niet op de andere moeder.
     
  14. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    30 jan 2014
    2.334
    258
    83
    Precies want als de moeder echt radeloos zou zijn omdat haar kind misschien een syndroom heeft en er niet mee om kan gaan zal, dan zou ts minimaal pogingen moeten zien waarin de moeder haar best doet haar kind in zijn gedrag te begeleiden of iets dergelijks.

    Heel naar wat jij hebt meegemaakt maar denk dat dit een gevalletje slecht opvoeden is
     
  15. Libelle82

    Libelle82 VIP lid

    26 jun 2008
    5.081
    372
    83
    Gezinsbegeleider
    Zeeland
    Vooral erg lastig voor alle partijen...

    Overigens vind ik het wel erg kort door de bocht ( en te makkelijk gezocht in deze tijd ) door te suggereren dat het kindje mogelijk een stoornis of ander 'probleem' zou hebben... vind dit altijd jammer te lezen...

    Ik zou de vraag bij haar neerleggen.. 'heb je een idee waarom hij dit doet? ',... help de kinderen in 'samen spelen',.... de tijd van rustig kletsen komt nog wel,..... ze hebben nu nog sturing nodig! Van kinderen in de leeftijd van 2 jaar kun je niet verwachten dat ze dit al kunnen. Ze zitten juist nu in de fase hun eigen IK te ontdekken.
     
  16. ikke175

    ikke175 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    2.576
    0
    36
    NULL
    NULL
    Oooh ik heb het niet eens afgelezen... dit vind ik echt heel erg dat je dochtertje dit mee moet maken.
    Ik ben iemand die er echt wel wat van zou zeggen en ik zou proberen dit te voorkomen. Ik had mijn kids bij me gepakt en direct als een ander kind iets afpakt wat ik goed ken nee hebben gezegd.
    Tuurlijk moeten ze samen delen en spelen... maar je kindje laten pijnigen.. nee dat vind ik echt heel erg. Vooral omdat de moeder ook nog een vriendin van je is. Als hij dit bij iedereen doet wordt het dadelijk alleen maar erger. Wel goed dat je dochtertje laat blijken dat ze het niet leuk vind. Maar ik zou echt zeggen dat je dat niet leuk vind.. En die reactie van haar vind ik ook niet normaal dat het nog wel vaker voor komt dat ze geslagen wordt.

    Uh nu komt het over alsof ik er direct op zit maar is niet zo. Ik bedoel meer als ik weet dat ik vaker bij een kindje kom wat zo doet, dat ik alles wat meer bewuster in de gaten hou en er wat van zeg ook tegen het kind.
     
  17. Vlinder1985

    Vlinder1985 Bekend lid

    10 sep 2012
    802
    4
    18
    Utrecht
    Pfff, ik zou er echt heel snel klaar mee zijn dat mijn kind als boksbal gebruikt wordt en had, als vriendin dat niet doet, hem zelf wel op z'n flikker gegeven en weggegaan.
     
  18. LiveLaughLove

    LiveLaughLove Niet meer actief

    hij is 2 jaar en 2 maand? Vind ik heel wat anders dan als hij ouder zou zijn. Dat ze er niks aan doet is natuurlijk niet goed. Mijn zoon word bijna 2 en die is ook vrij lomp en duwt ook weleens. Ook 'slaat'hij weleens met iets, niet expres maar hij heeft het gewoon nog niet helemaal door. En door zijn lompheid heeft zijn mini vriendinnetje die veel kleiner maar wel ouders is het weleens te verduren.
     
  19. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    28 feb 2012
    2.862
    0
    36
    Nouja vind dit echt bewust pest gedrag. Mijn zoontje heeft ook periodes dat hij met alles gooit en ook naar kindjes maar meer om te spelen en niet als het andere kindje iets niet wil afgeven ofzo . Ik zou hier echt niet blij mee zijn en er zeker wat van zeggen !
    Vind het heel raar dat zijn moeder het gewoon toelaat !!
     
  20. honeyy

    honeyy VIP lid

    5 nov 2008
    7.635
    44
    48
    verkoopster babyspeciaalzaak
    tja ook al heeft dat kindje iets, dan laat ik nog niet mijn dochter slaan. Kom nou.. helaas daar mag ze dan indd niet mee spelen.
     

Deel Deze Pagina