Baby kamer.

Discussion in 'Zwangerschap' started by Sannuh1988, Nov 9, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sannuh1988

    Jun 11, 2014
    47
    0
    0
    Wij zijn vrij onverwachts zwanger geworden.
    Nu hebben we het geluk dat we bij mijn ouders mogen wonen!! Groot huis, en ook veel plaats, hebben ook onze eigen veranda waar we ons kunnen terugtrekken met de kleine. Alleen hebben we daar maar 2 slaapkamers, die van mijn ouders en die van ons.
    Nu komt over een paar werken de kraamzorg controleren of alles goed is voor de babyuitzet, en ben ik toch wel bang dat ze gaan beginnen over het feit dat de kleine bij ons op de kamer ligt.

    Liggen er nog meer baby's bij jullie op de kamer, en hebben jullie daar problemen mee gehad?
     
  2. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Daar heeft de kraamzorg helemaal niks over te vinden en er zijn er zat die zo leven. Het wordt zelfs aangeraden. Mijn jongste heeft een eigen kamer maar blijft voorlopig gewoon bij ons op de kamer.
     
  3. masami

    masami Fanatiek lid

    Jul 27, 2011
    4,248
    802
    113
    Female
    Ik heb al mijn kinderen de eerste maanden op onze slapkamer gehad.
    Ik vind dat prettig en het is (blijkt) ook goed voor de baby.
     
  4. Polkadotjes

    Polkadotjes Fanatiek lid

    Aug 27, 2012
    1,071
    0
    36
    Oh ik kan zeker zeggen dat ze dat niet erg vinden. De meeste raden het zelfs aan de eerste periode! Rooming-in noemde onze kraamhulp het. Zo kan de baby luisteren naar de ademhaling en het ritme er van. Zo weten ze onbewust hoe ze moeten ademhalen. (Dat zei de kraam hoor :p)

    Wij zijn ook onverwachts zwanger geraakt. Hadden dan wel ruimte voor een kamer maar daar hebben we nu naar anderhalf nog nooit gebruik van gemaakt. We vinden het allemaal zo fijn om op een kamer te slapen.
     
  5. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,548
    524
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Onze dochters hebben het eerste half jaar ook bij ons op de slaapkamer geslapen hoor... juist veel geadviseerd "rooming-in", zeker wanneer je borstvoeding gaat geven.

    Dus geen zorgen maken over de kraamzorg hoor... bij mij/ons kwamen ze langs in ons oude huis, ouwe ter*ngzooi, waar überhaupt geen ruimte was voor een baby ;) en we zaten in een ophanden zijnde verhuizing... dus babyuitzet stond in dozen etc.... nou ze heeft nergens naar gekeken hoor. Gewoon op basis van mijn antwoorden heeft ze dingen genoteerd en tips/aanwijzingen meegegeven.
     
  6. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    Oct 4, 2012
    5,965
    3
    0
    Bij mij heeft de kraamzorg niks gecontroleerd en naar mijn weten komen ze alleen langs voor de intake en controleren of je bed wel hoog genoeg staat. Moest volgens mij 70 cm zijn.

    Mijn dochter is overigens 11 maanden en slaapt ook op mijn kamer.
    Dit doe ik zo tot ze 1 is. Heeft niemand wat over te zeggen hoor.
     
  7. BB88

    BB88 Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,002
    3
    38
    Hier moest ik vrágen of de dame van het kraambureau wilde checken of alles in orde was qua kamertje, ze keek dus alleen omdat ik het vroeg, niet omdat het een regel was vanuit de kraamhulp. Inderdaad gekeken of het bed hoog genoeg was.
    ZL slaapt vanaf 4 weken oud al in z'n eigen bedje, maar dat is persoonlijk inderdaad, ik heb niks tegen mensen die hun kindje bij zich houden ;) doen waar jij je goed bij voelt toch!
     
  8. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    kraam komt helemaal niet controleren. gewoon een gesprekje en hierin krijg je de vraag of je kruiken hebt en nog wat andere spullen. hier is ze bij beide kids niet eens boven geweest. had ook geen nut, kamertje was toch nog niet klaar.
    ik heb hier maar 2 slaapkamers en de jongste slaapt al vanaf het begin bij mij op de kamer. heeft een eigen hoekje. niemand die daar wat van zegt hoor;)
    ze raden het juist aan om vooral het eerste half jaar (of jaar??) de kleine op je kamer te hebben.
    en al had ze er wel wat op aan te merken, jammer dan. het is MIJN huis en MIJN kind. al stop ik 5 kinderen bij mij op de kamer, dat is mijn beslissing:)
     
  9. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    Mar 10, 2013
    2,803
    4
    38
    Het belangrijkste is dat je de belangrijke spullen hebt en je bed op een bepaalde hoogte is. Sommige wonen ook in een 1-kamer appartement dus komt allemaal wel goed :)
     
  10. mamavanmenno200

    mamavanmenno200 Fanatiek lid

    Oct 16, 2012
    1,674
    0
    0
    Steenokkerzeel, BE
    onze jongste is 7 maand en slaapt nog steeds bij ons .. hier ook wat plaats gebrek

    we zijn op zoek naar nieuw huis, en als dat te lang zou duren dan komen de twee kinderen samen op de kamer te liggen voor een tijdje (vanaf jongste doorslaapt iig)
     
  11. Dweeb

    Dweeb Niet meer actief

    Wij hebben onze dochter het eerste half jaar ook bij ons op de kamer gehad. Helemaal niets mis mee en voor ons erg handig.
     
  12. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Hier slaapt hij nog steeds op onze kamer. Niet van harte; maar ik kan nou eenmaal geen extra kamer tevoorschijn toveren. We zijn op zoek naar een groter huis, maar we hebben wel eisen die we daar aan stellen dus het duurt nog wel even.
     
  13. roomsoesje27

    roomsoesje27 Bekend lid

    Jul 28, 2013
    899
    1
    16
    Assen
    Lotte heeft een hele mooie kamer maar heeft er nog geen seconde geslapen, nee hoor lijkt me totaal geen probleem.
     
  14. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    Jul 4, 2014
    4,945
    1,033
    113
    Voorschoten
    Ik woon in een twee-kamerwoning, dus met maar 1 slaapkamer. Wiegje moet dus wel in onze slaapkamer komen. Kraamzorg vond het geen probleem. Ook dat we overwegen geen commode aan te schaffen ivm weinig ruimte was geen probleem. Verschonen kan ook op een zeiltje op bed. We moesten dan wel het bed ophogen naar ongeveer 80cm ivm de arbo- regels voor de kraamhulp. Verder hebben we geen badstandaard, want we hebben een opvouwbadje van de Stokke. Die kan op het aanrecht of op een tafel gezet worden. Aangezien alles wel aanwezig is om het kindje goed te verzorgen, is dit allemaal helemaal geen probleem.
     
  15. anjak

    anjak Actief lid

    Mar 13, 2014
    219
    0
    0
    Freelance Fotograaf/Grafisch vormgever bij eigen s
    Groningen
    Maakt niet uit hoor! Kraamzorg komt vooral kijken of je de spullen voor elkaar hebt voor de kraamtijd, zodat de kraamzorg haar werk kan doen..
     
  16. lil

    lil Bekend lid

    Apr 3, 2014
    766
    0
    0
    Arnhem
    gefeliciteerd nog!

    Ik denk dat de kraamzorg net zoals de mijne het op prijs stelt dat de kleine bij jullie op de kamer ligt! Omdat rooming in veel gestimuleerd word de laaste tijd! wij hebben wel voor haar een eigen kamer, maar op verzoek en na veel google onderzoek van me zelf, toch nog snel een wieg aangeschaft! verder komen ze bespreken hoeveel zorg je nodig hebt, en overleggen of alles duidelijk is en of er nog dingen zijn die je in huis moet halen! succes
     

Share This Page