Hahah ik ben ook vol verbazing sommige dingen aan het lezen . De gedachten is eigenlijk nooit bij mij opgekomen om ergens een klacht over in te dienen. Als iets niet smaakt of niet blijft plakken denk ik gewoon, jammer dan volgende keer beter. Vind het wel een ander verhaal om te klagen wanneer er iets in je eten zit wat daar niet thuis hoort.
Mijn zoon had een auto van smartmax gekregen, met oplader. Hij had er een keer mee gespeeld, en de oplader was deels afgebroken. Een klacht gestuurd, dat dit niet moest kunnen en heel netjes een nieuwe auto met oplader gekregen, met een doosje rechte staven. Vond het goed opgelost! En de oplader is nu na veel spelen nog heel.
Ik neem eerlijk gezegd ook nooit de moeite om te klagen. Moet ik toch vaker gaan doen als ik dit zo lees! Mijn vader doet het wel vaak en heeft inderdaad ook regelmatig hele pakketten opgestuurd gekregen. Ik kwam wel een keer bij de Jumbo een rotte appel tegen tussen de appels. Deze heb ik toen aan een medewerker gegeven. Kreeg ik als dank een hele zak vol groente en fruit gratis
Ik moest even heel goed nadenken, want ook wij zijn niet van die klagers. Maar we hadden een poosje terug een stuk plastic in een anta flu snoepjes zitten. Deze wilden het snoepje graag opgestuurd hebben. We kregen later te horen dat er een onderdeel van de machine afgebroken was en dat deze inmiddels vervangen was. Als dank stond er in de brief dat we wat zakken anta flu kregen, er zat er wel eentje bij
Ik had 2 spinnetjes in mijn broodje🙊. Ik had niet 'geklaagt' om iets te krijgen, maar alleen om een melding te maken.. Had ik ook gezegd, en toch kreeg ik 15,- aan boodschappen! Super netjes
Was dat in de olvarite friends toevallig? Dat heb ik ook gehad, toen ook een pakket gehad. Laatst ook zonder bon een zwempakje bij de primark mogen omwisselen tegen iets van gelijke waarde (afbeelding had losgelaten, was gevaarlijk) Verder nooit echt gratis maar soms wel een tegoedbon of fikse korting op volgend product. Ook een keer via de site van philips borstschelpen voor m'n kolf besteld, na een week nog niks binnen toen gebeld. Hebben ze ze opnieuw toegestuurd en mocht ik ze dubble krijgsn dan mocht ik ze kostenloos houden. S avonds kwam de pakketchauffeur met m'n pakje, meteen gebeld om de andere te annuleren, maar die waren al onderweg en mocht ik dus houden als goedmaker voor het ongemak. Wat ik wel jammer vind is als ik dan mensen hoor die er misbruik van gaan maken, door expres te klagen terwijl er niks aan de hand is, of nog erger: ze het product helemaal niet eens in huis hebben.
Ik snap goed dat je gaat klagen als er iets van prijzig speelgoed vlot kapot gaat....maar ik lees hier ook dingen dan ik denk.. Had laatst een pakket van Koopmans om zelf pizza te maken,zat helaas geen meel in voor de bodem..ik vondt de doos al erg licht in de winkel maar ik dacht er niet verder bij na... Tja shit happens,ben snel naar de buurtsuper gegaan om een bodem te kopen zodat we toch pizza hadden... Heb geen mail gestuurd of klacht ingediend...had ik wel moeten doen lees ik nu,had ik een gratis pakket gehad!!
Afgelopen zondag een ereader voor ml besteld bij bol.com. Vandaag op het afhaalpunt opgehaald. Ziet ml vanmiddag op de site voorbij komen dat dezelfde ereader vanaf vandaag 20 goedkoper is.......... ik heb vanmiddag gelijk de klantenservice gebeld en krijg het verschil gelijk als cadeau bon retour. Netjes!
Waren van die kant en klare bordjes die je zo in de magnetron kon zetten. Moest hem opsturen. Hun konden geen stukje vinden zeiden ze maar zat er toch echt in.
Ik heb een klacht ingediend omdat er geen cupjes bij ons dolce gusto apparaat zaten terwijl dit wel op de doos stond dat die erin zaten. Ik kreeg een pakketje terug met 2 dozen cupjes en wat chocolade. En een vriend van mij heeft eens geklaagd omdat zijn pringles gebroken (lees: verbrijzeld) waren in de bus en die heeft een doos vol pringles teruggekregen. Was een flink aantal met verschillende smaken. De moeite waard dus haha. Heb ook eens geklaagd omdat een dure speelboog van dochter het na een paar keer al begaf, geluidjes deden het dan weer wel, dan weer niet. Kreeg antwoord dat ik nieuwe batterijtjes moest proberen en als het dan nog niet goed was dan zou ik een nieuwe krijgen (ondanks dat er al lang geen garantie meer op zat want had hem in begin zwschap gekregen en werd pas paar weken na geboorte gebruikt). Nieuwe batterijen werkten toen gelukkig maar de service had dus wel goed geweest als dat niet had gewerkt.
Hier toevallig van de week geklaagd. Mijn zoontje heeft vorig jaar een houten loopfiets cadeau gekregen van opa en oma. Best een prijzige (60,-). Daar fietste hij afgelopen zondag op en toen brak opeens het handvat af. Of eigenlijk brak het hout onder het kunstof handvat. Hij heeft een aardige klapper gemaakt hierdoor. Heb maandag een bericht gestuurd met foto's maar helaas nog niets gehoord. Ben er zelf in ieder geval goed van geschrokken.
Ik had een medebewoner in mijn studentenhuis die daar echt een 'hobby' aan had.. Heel flauw, I know... Maar eerlijk is eerlijk, we hebben er met het hele huis van mogen meegenieten.. Ging hij een brief sturen dat er geen croutons in de cup-a-soup zaten, of dat de papiertjes om de toffees bleven plakken, waardoor je er altijd nog stukjes vanaf moet peuteren.. (vind ik ook altijd heel irritant ) En zo nog meer van dat soort dingen, haha Nou dan kreeg hij bijna altijd gratis nieuwe producten toegezonden..
Pakketje van Nutricia omdat ik een beschimmeld potje had Rietjesbeker van Nuby, omdat ie zogenaamd antilek moest zijn, rietje was na 1 x al gebarsten waardoor ie niet meer antilek was. Kreeg een nieuwe toegestuurd. Bobike. Voetensteun/stuurtje waren afgebroken vn m'n Bobike mini city. Terwijl ik m nooit intensief gebruikt had. Mail gestuurd, geen respons, via facebook contact gezocht, foto's bijgevoegd. Kreeg ik nieuw stoeltje toegestuurd. Vandaag gehoord dat het materiaal van het oude stoeltje (bj 2012) niet zo stevig was en dat dat met de nieuwe stoeltjes verbeterd is.
Jep bij bibi dat de speen van het schild was losgegaan in de mond van mijn dochter.. (gelukkig was ik er optijd bij!) moest hem opsturen. Kreeg 2 weken later een brief dat ze dit erg vreemd vonden, dat mijn dochter er vast iets mee gedaan had en dat hun altijd alles testen volgens regelgeving. Kreeg wel 2 nieuwe spenen erbij geleverd. En voila nog geen 2 maanden na mijn klacht zijn ineens alle spenen uit de winkels gehaald!?
Haha bij sommige dingen vraag ik mij af of het wel serieus is. Ik klaag nooit, maar laatst liep ik bij de Jumbo en gooide ik een zak aardappelen in mijn kar. Op een gegeven moment begon het ontzettend te meuren. Ik kijk tussen mijn boodschappen, bleek dat die zak gewoon rot was, en de rotte sap droop gewoon over de andere boodschappen, echt te ranzig. Dus toen heb ik de zak aan een medewerker gegeven, want die kon echt niet meer terug. Ik heb toen een andere zak aardappelen gratis gekregen.
Heb het eigenlijk nog nooit in mijn hoofd gehaald om een klacht in te dienen als een product niet naar behoren is. Meestal mopper ik ff en gooi het weg. Maar als ik dit nu lees moet ik ook maar eens een klacht insturen als het product niet goed is.
Mijn vriend werkt op een wooning voor gehandicapte en die heeft ook van dokter oetker (schrijf je dat zo? ) een heel pakket gehad omdat een zelf bak pakket iets miste.
Ik heb een keer een briefje van 5 euro teruggestuurd gekregen van de Aviko. Een vervangend onderdeel van de Fisher Price. Een Bolletje-pakket. Een paar doosjes kinder Surprise eieren toen ik klein was en reclamemateriaal. En dat was het, volgens mij.
Mijn man had een paar jaar geleden een klacht ingedient omdat er iets mis was met een potje olvarit. Toen kregen we een heel pakket met verschillende produkten.
Ik had een trainpotje met die muziekjes gekocht op Koningsdag bij de intertoys. Ze staan dan altijd buiten met spullen die iets missen of een defect hebben voor evht heel goedkoop. Dit potje miste een gedeelte waar je de batterijen in kon stoppen.. Ik ging bellen naar het bedrijf en vroeg of ik dat los kon kopen bij ze waarop ze zeiden dat ze het gratis zouden opsturen.. Ipv dat ze dat onderdeel opstuurde, stuurde ze een heel nieuw potje op😁