3e poging ivf/icsi in Nederland of buitenland?

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by Gail, Nov 13, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Gail

    Gail Nieuw lid

    Nov 13, 2014
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wie heeft een ivf/icsi behandeling gedaan in het buitenland? Bijvoorbeeld België ?

    Ik zal mij even voorstellen.....
    Mijn man en ik, woonachtig in rotterdam, hebben inmiddels 2 icsi behandelingen achter de rug en wilden voor de 3e t liefst uitwijken naar t buitenland. De reden dat wij willen uitwijken is dat het ziekenhuis dat ons behandeld heeft hier in Nederland, ons niet verder wilt helpen. Wij willen heel graag kinderen en vragen ons af of het verstandig is om voor de 3e poging gelijk uit te wijken naar t buitenland of om eerst hier in Nederland een ander ziekenhuis te proberen.

    Wie heeft ervaring met het buitenland? En met welk ziekenhuis?
    Of indien hier in Nederland de 3e poging, welk ziekenhuis raden jullie dan aan?

    Een wanhopig duo x
     
  2. Knorretje 85

    Knorretje 85 Fanatiek lid

    Nov 21, 2010
    1,268
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hoi Gail,
    Mijn man en ik hebben na de tweede poging besloten om naar Dusseldorf te gaan.
    En we zijn erg blij dat we dit besluit genomen hebben.
    Ervaring met Gent heb ik niet, maar er zijn hier vast dames die je daar meer over kunnen vertellen.
    Ik weet wel dat ze in dusseldorf niet een standaard protocol volgen, maar meer gerichter kijken naar wat de persoon nodig heeft.
    Nu weet ik niet wat jullie geschiedenis is, en waarom het zkh jullie niet meer verder wil helpen. Ik zou persoonlijk niet in nederland verder gaan met behandelen.
    Mocht je vragen hebben, mag je me altijd een pb sturen.
    Ook schrijf ik mee in het topic: ICSI in Dusseldorf deel 5.
    Hier vind je nog meer ervaringsdeskundigen en we geven graag antwoord op al je vragen.
     
  3. sjak

    sjak Niet meer actief

    Ik denk dat het een beetje aan de reder ligt waarom ze in Rotterdam niet met jullie verder willen. Belgie en Duitsland hebben ook weer hun eigen specialisaties!
     
  4. Wilma24

    Wilma24 Actief lid

    Dec 16, 2011
    232
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij zijn na onze 3e poging in Dusseldorf geweest. Mijn bloed is daar onderzocht. Het behandelplan was daar niet veel anders dan in Nederland. Wij hebben toen besloten onze 4e poging in Nederland te doen. Maar ins ziekenhuis wilde daar nog aan meewerken. Wel na overleg overigens, want ze doen het alleen als ze nog een kans zien.
    Wat is de reden dat Rotterdam jullie niet meer wil/kan helpen?
     
  5. Jon1978

    Jon1978 Fanatiek lid

    Nov 28, 2013
    1,339
    1
    36
    Hoi gail

    Ik heb zelf geen ervaring met het buitenland maar veel dames raken toch zwanger als ze naar Düsseldorf of Gent overstappen. Ze zijn een stuk verder dan in Nederland. Heb al veel positieve verhalen gewordt hierover. Het nadeel is dat het een stuk verder weg is dan het regionale ziekenhuis maar alles voor jullie grote wens. Ze hebben meestal ook wel een wachtlijst van rond de 6 maanden dus indien je een gesprek overweegt zal ik alvast maar gaan bellen. Ook zijn er 2 fora 1 van Düsseldorf en 1 van Gent daar kan je ook terug lezen en vragen stellen!
    Succes met jullie keuze
     
  6. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    Jun 23, 2014
    7,299
    6
    38
    Ik ben na 3 pogingen/4 terugplaatsingen zwanger geworden in Gent. Ik vond het een verademing vergeleken bij Nederland.
     
  7. Gail

    Gail Nieuw lid

    Nov 13, 2014
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi dames,

    Bedankt voor jullie reacties. Heeft ff geduurd met reageren hihi. De reden waarom t ziekenhuis hier in Nederland niet verder met ons wil (een 3e poging) is voor ons niet echt duidelijk. Van verschillende doktoren verschillende antwoorden gekregen maar geen concreet antwoord. Uit de vele gesprekken hebben we wel kunnen halen dat er voor ons geen risico's zijn maar dat hun het niet willen vanwege geld. Beetje vaag allemaal. Vandaar dat wij dus eigenlijk het vertrouwen hebben verloren in de ziekenhuizen in Nederland.

    Mijn man en ik hebben in t weekend nog gesproken hierover en alles rustig op een rijtje gezet. Gaan toch naar het buitenland. Lees er heel veel positieve verhalen over. En natuurlijk hebben jullie reacties ook meegeholpen hihihi. Gaan morgenochtend bellen voor een gesprek. Kijken waar we eerder op gesprek kunnen komen.

    Klopt idd jon1978, dat las ik ook op internet dat ze daar veel verder zijn. Voor ons is de afstand geen "probleem" want of we nou naar Amsterdam of bijvoorbeeld Gent zouden gaan, de tijd dat we erover doen blijft hetzelfde. Dus ook weer een positief punt hihi.

    Hilly1980, ik denk ook wel dat het een verademing zal zijn hoor. Hier in Nederland, in t ziekenhuis waar wij zijn geweest, voelde ik me echt een nummer. Ook irritant dat je steeds verschillende artsen te spreken krijgt.
     
  8. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    Jun 23, 2014
    7,299
    6
    38
    In Gent krijg je ook verschillende artsen aan je stoel/bed. Ik vond dat niet erg, omdat de prof wel duidelijk de regie voert over de behandeling. En dat zij dan niet degene is die de follikelmeting doet, dat snap ik best. Ze heeft nu al een mega-wachtlijst, als ze ook nog al dat soort echo's zou moeten doen, dan zou dat nog langer worden...
     
  9. Gail

    Gail Nieuw lid

    Nov 13, 2014
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Snap ik. Maar in t ziekenhuis bij ons had je niet 1 duidelijk aangewezen persoon die de regie voerde over de behandeling. En vaak wisten de verschillende artsen niet wat er al besproken en gedaan was of nog besproken of gedaan moest worden.
     
  10. Het EMC zeker? :)

    Wat mij betreft is het buitenland ook een enorme aanrader.. Over Düsseldorf en Gent zijn enorm veel positieve verhalen bekend (en ik sluit me daar geheel bij aan ;) ). Je kunt eventueel bij beide een intake-gesprek plannen (de wachtlijst is behoorlijk lang..) en daarna kijken waar je je het fijnst bij voelt :)
     
  11. sjak

    sjak Niet meer actief

    Gail, ik denk ook dat je ook een afspraak in Voorburg zou kunnen maken. Kleine afdeling, maar 3 ivf-artsen, en een groepje (8?) ivf-vereegkundigen.
    Heel relaxed, nemen de tijd, doen ook 'probleemgevallen' (voor zover er een probleen is?) en geen wachttijden.
    Vraag jullie dossier op tijd aan in rotterdam, stuur dat vast door naar de evt. Kliniek(en) waar je een afspraak hebt/kan krijgen. Dat scheelt ook tijd.
    Veel succes inieder geval!
     
  12. Kassandra

    Kassandra Nieuw lid

    Nov 19, 2014
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Beste Knorretje 85, ik wil graag mijn eicellen invrizen en later gebruik van maken met ICSI waneer ik een partner heb.
    Wat is het adres van die kliniek in Düsseldorf? Dank je wel alvast!
     
  13. Knorretje 85

    Knorretje 85 Fanatiek lid

    Nov 21, 2010
    1,268
    0
    36
    NULL
    NULL
    Kassandra, ik heb een reactie geplaatst op het dusseldorf topic.
     
  14. zuuske

    zuuske Fanatiek lid

    Oct 9, 2010
    1,317
    0
    36
    Tilburg
    De redenen dat wij nooit naar het buitenland zijn gegaan is omdat ze ons daar medisch niet anders/beter kunnen helpen dan hier wat betreft onze situatie, menen wij. Maar dat zal dus voor iedereen vast verschillen, het ligt eraan wat de oorzaken/achtergrond is.
    Verder alle lof voor onze fertiliteitsafdeling, ze zijn erg kundig en begaan, doen er alles aan om ons zwanger te krijgen, het voelt er vertrouwd en wat voor ons dan dus ook meetelt is dat het erg dichtbij is dus geen reisstress.
     
  15. Anja1977

    Anja1977 Fanatiek lid

    Feb 22, 2013
    2,654
    1
    0
    NULL
    NULL
    In het kader van ervaringen delen:
    Wij hadden het plan om onze derde icsi poging in Gent te doen. Vanwege de wachtlijsten heb ik contact gezocht na onze eerste icsi poging "je kan maar beter alvast op de lijst staan".
    Het secretariaat belde dag later dat er een plek vrij was twee weken later! Het kan dus ook heel snel gaan.
    Wij gaan waarschijnlijk weer verder in NL, maar dat is weer een ander verhaal... Onze ervaring in Gent als het gaat om de artsen is niets dan lof
     

Share This Page