Kaakoperatie... tijd eerste consult tot operatie

Discussie in 'De lounge' gestart door Chiggy, 18 nov 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Truelove

    Truelove Fanatiek lid

    30 mrt 2014
    3.006
    0
    0
    Bij mij hebben ze trouwens tijdens de operatie gelijk twee verstandskiezen verwijdert
     
  2. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Truelove dat is fijn. Was geen optie bij mij me zenuwen liepen als een golf bij mijn verstandskiezen en juist op de plek waar mijn bOt moet splijten zaten die kiezen. Dus het moest nu
     
  3. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Hebben we ook voor/na foto's ?
     
  4. Catheny

    Catheny Actief lid

    1 jul 2014
    320
    34
    28
    ....
    ...
    Mijn gezicht is zeker veranderd. Ik had een rond hoofd en nu een ei vormig hoofd.
    Ik had een standaard dubbele kin en een vreselijk gebit en nu een mooie kaaklijn en mijn onderkin is weg :D
     
  5. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Volgens mij werkt het wel ongeveer hetzelfde. Basisverzekering dekt niets (tenzij medisch noodzakelijk), extra verzekering dekt een beetje.

    Ik heb het niet heel veel last van, behalve dat ik niet heel netjes kan eten. (ik kan niet met mijn voortanden happen)
    Ik wil het dus puur omdat ik mijn gebit niet mooi vind.


    Ik ben ook erg benieuwd naar de voor en na foto's! :)
     
  6. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Mijn ortho beweerde stellig dat een kaakoperatie altijd uit de basisverzekering vergoed wordt maar dat is dus helemaal niet zo. Voor osteotomie heb je een machtiging nodig van je verzekeraar.
    Iemand hier die dat punt al voorbij is? Natascha heb jij al toestemming?
    Ik vraag me af wat voor 'eisen' hieraan gesteld worden maar kan nergens wat vinden.
     
  7. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Ik heb al toestemming van de verzekering. Ik moest eerst al toestemming voor me beugel hebben. Maar mijn tanden beten in mijn gehemelte dus het Was echt noodzaak. Daarom toestemming van verzekering voor de beugel. En daarna was ik bij de kaakchirurg en die vroeg dus ook toestemming bij de verzekering maar dat was niet eens nodig voor hun was al duidelijk dat medische noodzaak is. Maar kreeg wel direct dikke rekening dat ik me volledige eigen risico moest betalen.
     
  8. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Natascha, gekke vraag misschien, maar staat er bij jouw aanvraag/toestemming ook een verrichtingscode vermeld?
    Ik moet weten welke verrichtingscode gebruikt wordt voor een operatie aan alleen de onderkaak, heb m'n ortho al gemaild maar ben ongeduldig en dacht misschien weet jij t ook :p

    Eigen risico is er dan idd wel meteen door ja, dat is wel balen!
     
  9. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Ik ben vorig jaar in augustus aan beide kaken geopereerd. Bovenkaak naar beneden gezet en gekanteld, onderkaak naar voren gezet, kin gebroken en herplaatst... En daar kwam een hele nieuwe ik uit. De eerste week was vreselijk, maar ook ik ben zo ontzettend blij dat ik het gedaan heb!

    Overigens kun je prima spugen met je kaken op elkaar. Ik was er als de dood voor, maar aangezien je alleen bloed spuugt (en geen voedselresten omdat je nuchter moet zijn) gaat dat heel makkelijk. Klinkt nasty, maar dit was echt mijn grootste angst. Achteraf was ik nog zo onder invloed van de narcose, dat ik er nauwelijks iets van meegekregen heb.

    De eerste week werd mijn kaak gefixeerd met elastieken. Na een week gingen de elastieken eraf en mocht ik gaan oefenen met het openen van m'n mond. Na een week of 2/3 sabbelde ik stukjes brood, knakworst, aardappelen, groenten etc. 6 Weken vloeibaar moeten eten is echt achterhaald. Alleen de eerste week moet je dus echt vloeibaar eten.

    In juni 2012 is mijn beugel geplaatst en in augustus 2013 ben ik geopereerd. Da's vrij vlot, maar ligt ook aan de problematiek en / of wachtlijst. Een collega van me moet dezelfde operatie ondergaan. Zij kreeg ongeveer tegelijkertijd met mij haar beugel. Zij wordt nu, in december, pas geopereerd.

    De foto spreekt voor zichzelf. Afgelopen januari is mijn beugel verwijderd. Nogmaals, ik ben echt heel blij met het resultaat!!

    Overigens wordt de kaakchirurg inderdaad uit de basisverzekering vergoed, maar je hebt te maken met een specialist en dus betaal je wel gewoon eerst je eigen risico.
     
  10. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Nog een fotootje van het plaatwerk.. :D
     

    Bijgevoegde bestanden:

    • image.jpg
      image.jpg
      Bestandsgrootte:
      30,8 KB
      Weergaven:
      11
  11. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Chiggy nee sorry heb die papieren zelf niet. Mijn kin word trouwens ook verbouwd haha..

    Anna waaaauuuwwwwww prachtig zie je eruit zeg,,,!!!
    Wat fijn dat alles zo goed is gegaan? Vond je het niet eng toen de elastieken eraf gingen en je zelf je kaak moest trainen?
     
  12. Zus9

    Zus9 Bekend lid

    25 jul 2014
    967
    688
    93
    Vrouw
    Noord NL
    Ook ik heb dit traject doorlopen vanwege steeds erger wordende overbeet met lichamelijke klachten (in gehemelte bijten, kaken op slot, hoofdpijn). Om die reden kreeg ik ook akkoord van mijn verzekering en heb ik alleen eigen risico hoeven betalen.

    Ik heb eerst 10 maanden een beugel gehad, toen geopereerd en daarna nog 2 jaar een beugel gehad. Dit was ook ongeveer de tijd die de orthodontist en kaakchirurg mij van te voren hadden verteld.

    Het traject is mij alleszins meegevallen. Tijdens de operatie zijn mijn verstandskiezen getrokken, dus daar heb ik gelukkig ook niks van hoeven merken. Ik zat de eerste 3 weken vast met elastieken (met ijzerdraad doen ze al heel lang niet meer) en kon vanaf het begin mijn mond wel een paar mm open doen. In totaal moest ik wel 6 weken vloeibaar eten, maar dat kwam omdat tijdens de operatie aan 1 kant de breuk moeilijk was gevallen en ik nog geen vast voedsel mocht kauwen. Helaas is door die nare breuk ook mijn zenuw blijvend beschadigd geraakt en voel ik de helft van mijn onderlip en kin niet meer. De motoriek is echter niet gestoord, dus je ziet er aan de buitenkant niks van en ik ben er zelf ook helemaal aan gewend en stoor me er niet aan.
    Dit is overigens een van de complicaties die kunnen optreden bij deze operatie en ik was helaas 'een van de gelukkigen'. Je wordt hierover van te voren wel goed ingelicht en moet ook akkoord geven dat je met de risico's instemt.

    Het operatietraject viel me verder ook mee. Ik heb echt geen pijn gehad, alleen wat ongemak door de zwelling. Ik ben ook niet misselijk geweest, daar zijn ze extra alert op en je krijgt extra medicatie hiertegen.

    Mijn beugel is er nu 1,5 jaar uit en ik heb nog geen moment spijt gehad van mijn keuze. Ik heb nu een heel mooi gebit en mijn gezicht is wel wat veranderd, maar niet heel drastisch. Ik heb geen lichamelijke klachten meer en durf weer voluit te lachen op foto's.

    Ik kan mensen die twijfelen alleen maar aanraden om het absoluut te doen!

    Ik wil de meiden die er nu nog mee bezig zijn heeeeeel veel succes wensen en geniet straks maar van je mooie glimlach!!
     
  13. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Ik vind het zo fijn om hier de ervaringen te lezen. Mensen in mijn omgeving zijn heel negatief. Vinden het allemaal eng alle risico's en dat me uiterlijk gaat veranderen. Maar ik wil af van me hoofdpijn het bijna niet kunnen kauwen kaken op slot en dan ook nog me ondertanden die continu in me gehemelte bijten. Ik heb vlg maand gesprek met me ortho om te kinken wanneer ik op de wachtlijst kom voor de operatie..
     
  14. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Chiggy, die machtiging heb je nodig voor de vergoeding van de beugel. De operatie wordt wel uit de verzekering vergoed, maar omdat je een specialist raadpleegt, moet je daarover eerst eigen risico betalen.

    Ik beet ook met mijn ondertanden in mijn gehemelte en had ook veel last van hoofdpijn. Volgens het VGZ was de problematiek niet ernstig genoeg (ook een overbeet van ruim 10 mm). Ik heb mijn beugel dus zelf moeten betalen. De operatie werd wél vergoed! Ik had namelijk nooit €20.000 euro zelf kunnen ophoesten voor die operatie.. :D
     
  15. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Je moet je zeker niet door anderen laten leiden hierin. Het is de moeite zeker waard!

    Ja, je uiterlijk gaat zeker veranderen, maar ook zeker in positieve zin! Ik heb alleen maar complimenten gehad! Mensen die ik al een tijd niet meer gezien had, moesten soms 2x kijken of ik het wel was. Ook oog ik een stuk jonger. Ik moet regelmatig mijn ID laten zien wanneer ik alcohol of sigaretten haal. Erg grappig. (Ben 30 :D)

    Ook heeft de operatie mijn afvaltraject gestart. Ik ben nu bijna 20 kilo lichter als dat ik voor de operatie was. (Van 75 naar 56 kg). Ik kon het ook wel hebben dus.

    Ik kan alleen maar positief zijn! De eerste zes weken waren bikkelen, maar ik ben zo vreselijk blij dat ik het gedaan heb! Het heeft me echt heel veel positiefs gebracht!
     
  16. Anna84

    Anna84 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.011
    1
    0
    Docente Engels
    Limburg
    Ik heb ook 6 weken lang niet mogen kauwen, maar nadat de fixatie eraf ging (na de eerste week) kon ik gaan oefenen met m'n mond open te maken. Na een week of 2/3 kon ik stukjes brood (zonder korst) en andere zachte dingen (ook met een theelepeltje ofzo) naar binnen werken. Hier sabbelde ik dan op. :)

    Over dat misselijk zijn; ik had veel bloed binnen gekregen en aangezien je maag dat niet kan verteren, komt het er vrij gemakkelijk ook weer uit. Ondanks de medicatie tegen de misselijkheid. :)
     
  17. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Dit klopt niet. 9 vd 10 verzekeraars eisen een machtiging bij osteotomie, staat ook duidelijk in de polisvoorwaarden. Dus zonder machtiging mag je bij de meeste verzekeraars die operatie volledig zelf bekostigen. Misschien is dit onlangs veranderd maar zo is het iig voor 2014 en 2015. Alleen de verzekeraars die onder Achmea vallen zijn hier in 2015 een uitzondering op.

    Mijn beugel wordt vergoed uit aanvullende verzekering. Vergoeding uit de basisverzekering is afgewezen :)
     
  18. Bloembie

    Bloembie Bekend lid

    12 sep 2011
    621
    0
    16
    Ik weet niet meer precies maar ik geloof dat ik in januari voor het eerst bij de kaakchirurg was uiteindelijk ben ik in november geopereerd (3 jaar terug). Ik kreeg wel al meteen de operatiedatum mee en kaakchirurg heeft alles ingediend bij de verzekering. De operatie zelf werd uit de basisverzekering vergoed (interpolis), en had niet eens aangevraagd hoeven worden. Gelukkig wel gedaan. Beugel kreeg ik niet vergoed. Bij mij zijn mijn onder en bovenkaak verplaatst (kin niet), hierdoor is mijn uiterlijk niet veranderd. Wel mooiere tanden natuurlijk :)! Ik heb helaas wel complicaties gekregen waardoor ik ruim een week in het ziekenhuis heb gelegen en ook in het natraject heb ik nog een hoop ziekenhuisafspraken gehad helaas. Maar ondanks alles ben ik ontzettend blij dat ik het gedaan heb!
     
  19. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Anna thnx voor het delen van je ervaringen. En wat goed zeg zoveel kilo's kwijt.. Ik weeg nu 57 kilo ik ben veel in sportschool te vinden doe heel veel krachttraining. Ik zie het meeste op tegen de periode na de operatie het niet kunnen en mogen eten en het niet sporten
     
  20. natascha1

    natascha1 VIP lid

    1 sep 2009
    8.421
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    Bloembie oohhh nee wat een Ellende heb je nog gehad dan jeetje. Gelukkig ben je wel heel tevreden nu...
     

Deel Deze Pagina