Teleurgesteld..

Discussion in 'De lounge' started by Lindah, Nov 23, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lindah

    Lindah Fanatiek lid

    Apr 21, 2012
    1,008
    145
    63
    Brabant
    Hoi,

    Even bij jullie mijn verhaal kwijt en doorzettingsvermogen vinden.. Ik ben 1.74 m en weeg 84.1 kg, te zwaar dus..
    Voor mijn zwangerschap woog ik tussen de 72 en 74 kilo en daar wil ik minstens naar terug. Al meerdere pogingen gedaan maar niet volgehouden.. Anderhalve week zag ik weer foto's van mezelf en vond het zo verschrikkelijk dat ik er echt helemaal klaar mee was. Dus afvallen en nu voelde ik ook dat ik er helemaal voor wilde gaan. Mijn eetpatroon aangepast, MyFitnessPal app weer gaan gebruiken en begonnen met 30DaysShred. Laatste heb ik overigens niet iedere dag gedaan( wat wel aanbevolen wordt) maar drie keer in de week. Ook heb ik in het weekend wel een keer iets lekkers mogen pakken maar dus echt met mate. Op het werk viel collega's het op dat ik aan het afvallen was.
    Dus vanochtend( laatste keer wegen was 8 dagen geleden) wegen en gewoon weer 84.1 kg..
    Zo teleurgesteld..

    Ik wil wel echt doorzetten maar had zo gehoopt iig onder de 84 te zitten..
    Wat ik met dit topic wil, even mijn verhaal kwijt en hopelijk wat doorzettingsvermogen vinden..
     
  2. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    Jun 23, 2014
    7,299
    6
    38
    Het zit zelden enkel in eten. Sporten is zeker zo belangrijk. Wat doe je op dat gebied? Zelf heb ik de hulp van een personal trainer ingeschakeld en dat was echt een super-investering. Ik ging niet alleen, maar ik leerde ook veel effectiever sporten.
    Succes en sterkte! (En onthoudt: als het er langzaam afgaat, komt het ook langzaam terug en wat er snel afgaat heb je snel weer terug).
     
  3. Lindah

    Lindah Fanatiek lid

    Apr 21, 2012
    1,008
    145
    63
    Brabant
    Ik doe drie keer in de week 30daysshred, een sportprogramma van een half uur, waarin cardio en spieren aan bod komen.
    Ook wandel ik drie keer in de week ruim een half uur met de hond( andere dagen mijn man) en op mijn werk ben ik ook veel in beweging.. Ik wil binnenkort het badmintonnen weer op gaan pakken..

    Ik weet dat het beter is als het langzaam eraf gaat maar had zo gehoopt dat er iig iets af zou zijn..
     
  4. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    Jun 23, 2014
    7,299
    6
    38
    Misschien heb je wel wat spieren ervoor terug gekregen? En die zijn zwaarder dan vet ;)
    Je kunt misschien gaan meten ipv wegen. Ik vond meten een stuk motiverender :)
     
  5. Divatje

    Divatje Bekend lid

    Aug 22, 2011
    516
    0
    0
    Midden van NL
    Je schrijft dat je je eetpatroon aangepast hebt. Maar hoe/wat dan?

    Ik weet van mezelf dat het bij mij de koolhydraten zijn. Ik eet (in niet-zwangere toestand;)) niet veel op een dag, zelfs eigenlijk te weinig calorieën. Maar in verhouding op een dag wel veel koolhydraten. Als ik geen koolhydraten eet, val ik wel af.
    'Gezond eten, niet snoepen en meer bewegen', daar val ik niet/nauwelijks van af als ik de koolhydraten niet vermijd.

    Je moet denk ik uittesten wat voor jou werkt.
     
  6. Lindah

    Lindah Fanatiek lid

    Apr 21, 2012
    1,008
    145
    63
    Brabant
    Ja miss is het ook nog een beetje zoeken..
    Ik eet als ontbijt rijstwafels met komkommer en kipfilet, in de middag crackers of een smoothie, avondeten eet ik gewoon mee( als we gekookte aardappelen hebben) dan eet ik anderhalve aardappel en schep nog maar een keer op. Drink wel twee koppen koffie met melk en zoetjes, drink water en tussendoor een appel en twee mandarijntjes. Voorheen aten we 1x in de week friet en nu 1x in de 2/2,5 week.

    Misschien ergens een meetlint zoeken en ook mijn cm's gaan meten..
     
  7. Anzza

    Anzza Fanatiek lid

    Jun 23, 2012
    2,345
    0
    36
    drenthe
    Eet je misschien juist te weinig?
     
  8. BB88

    BB88 Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,002
    3
    38
    Hier is VL in 2012 begonnen met afvallen a.d.h.v. het boek "de voedselzandloper" (en bijbehorend kookboek). Is daardoor 35 kilo kwijt (in 1,5 jaar) en zelf ben ik nu 6 kg minder dan voor zwangerschap.
    Hier dus van mening dat voeding een groot deel is, zo kun je je "gewone" aardappelen vervangen voor zoete aardappelen, wij eten zo'n 3x in de week enkel rundvlees (nooit meer varken) en voor de rest geen vlees of vegetarisch.
    Natuurlijk telt beweging ook mee, maar ik denk dat je met een uur wandelen per dag al een heel eind komt.
    Heel veel succes en geef het tijd :)
     
  9. kirst78

    kirst78 Fanatiek lid

    Nov 15, 2007
    4,760
    0
    0
    Herkenbaar!! Ben ondertussen 7kilo kwijt, maar ik ben ook mijn houvast kwijt. Ik ben wel onder begeleiding van een gewichtsconsulente en dat vind ik erg prettig. Is mijn stok achter de deur. Nu is het wel zo dat ik de laatste 3 weken de weg wat kwijt ben en ik in mijn oude patroon dreig terug te vallen. Weet niet hoe ik die schakel in mijn hoofd weer kan omturnen....

    Succes het gaat je vast lukken!!
     
  10. Sarax

    Sarax Bekend lid

    Jan 19, 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Je vet kan ook omgezet worden in spieren en dat zie je dus niet op de weegschaal.
    Wat ik zelf heb gedaan is m'n buik , billen en bovenbenen opmeten, en na 4 weken nog eens en daar zag ik uiteindelijk verschil, niet direct op de weegschaal.
     
  11. Imensa

    Imensa Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    2,463
    18
    38
    hihihihi vet letterlijk omzetten in spieren gaat helaas niet.
    wel kun je aankomen in spiermassa en afvallen in vet tegelijk in het begin (tijdelijk)
    echter zal de afname in vet vele maten sneller gaan dan de toename van spiermassa.
    naar mate je verder komt zullen beide ook in snelheid afnemen. Dus eigenlijk zal je vet altijd sneller gaan dan spiergroei.
    Totdat je op een punt komt dat ze niet eens meer samen gaan en je blij mag zijn met spierbehoud of het minimaliseren van spierverlies als je gaat afvallen/cutten/droger worden.
     
  12. Betty Barclay

    Betty Barclay Fanatiek lid

    Apr 29, 2011
    3,304
    0
    36
    Zuid Holland
    Het klinkt alsof je bijna te weinig eet als ik je daginname zo lees...
    Dan gaat je lijf hamsteren omdat het te weinig voedsel binnen krijgt.

    Misschien steviger ontbijten? Dan komt je spijsvertering misschien wat sneller op gang!
     
  13. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    Jun 23, 2014
    7,299
    6
    38
    Een goed ontbijt (volgens mijn personal trainer dan) is kwark met ongebrande noten. En wat mijn trainer ook adviseerde is om een eiwitshake te nemen als ik met gewichten getraind had. En dan wel een eiwitshake zonder suikers en kleurstoffen.

    Verder waren zijn adviezen voor mij:
    - naar verhouding veel meer (groene blad-) groentes en mager vlees, dan aardappelen of pasta eten
    - Als je kiest voor pasta of rijst, kies dan voor zilvervlies of volkoren.
    - vervang aardappelen door koolraap
    - (rode) linzen (bijvoorbeeld een handje linzen koken tot ze gaar zijn, glas tomatensap erbij en je hebt een dikkige tomatensoep die onwijs vult en waar veel gezonde stoffen inzitten
    - Kies voor kiwi, appels of peren in plaats van bananen
    - Ongebrande (en ongezouten) noten zijn een prima tussendoortje en handig mee te nemen
    - Drink veel! water, minstens 2,5/3 liter per dag
    - Elke dag minstens 30 minuten bewegen (wandelen of zwemmen) op een matige intensiteit
    - 3 keer per week krachttraining
    - Visolie capsules
    - Voldoende eetmomenten op een dag (dus in ieder geval een goed ontbijt/lunch/diner en ook nog 1 of 2 x iets tussendoor)
     
  14. pinter

    pinter Fanatiek lid

    Jan 9, 2010
    4,015
    1
    36
    noord limburg
    Ik heb ook 30 days shred gedaan en viel er wel wat van af...alleen was mijn lichaam daarna toch wel gesloopt.
    Heb lang last van mijn knie gehad,en van mijn rug.
    Dit puur omdat je thuis trainingen gaat doen die best zwaar zijn,maar niemand ziet of zegt je wat er fout gaat...verkeerde houding is dan funest voor je lichaam.

    Nu zit in nog steeds in een negatieve bui,kan me niet aanzetten tot beweging.
    Gelukkig heb ik een baan waarin ik dagelijks veel loop en beweging heb met tillen anders zou ik echt dikker worden.
    Als ik thuis kom van mijn werk is het koken,honden en kippen verzorgen,met onze zoon spelen,eten,keuken opruimen,zoon in douche,knuffelen en boekje lezen en naar bed.
    Nog wat was doen,stofzuigen en dan is het 20:30 en dan ben ik echt gesloopt...
    In de avond heb ik er veel moeite mee om niet te snacken,overdag geen probleem mee.
    Ben nu 1:63 en weeg 65,5 kilo...te zwaar voor mij en voel me niet gelukkig.
     
  15. pinter

    pinter Fanatiek lid

    Jan 9, 2010
    4,015
    1
    36
    noord limburg
    Wat ik eet op een dag:

    Ontbijt. 3 crackers met appelstroop,runderrookvlees en light pindakaas.
    2 koppen koffie zwart en een glas water.
    Tussendoor. Water,koffie,en iets van een appel of amder fruit.
    Lunch. Magere yoghurt met 33 gram havermout,een appel in stukje met kaneel en wat zoetstof (vloeibaar vd Kruitvat),een kop koffie en een kopje bouillon of cup a soup groente.
    Tussendoor. Wederom water en iets van groente of fruit....op werkdagen dus fruit,als ik thuis ben pak ik sneller een koek:)
    Avondeten. Gewoon normaal,alleen gebruik ik geen jus of andere saus,en eet wat minder vlees als het een vette variant is en meer groente.
    In de avond. 2 kopjes koffie zwart...tja en dan komt mijn heikel punt en snaai ik soms iets van een snoepje of 4,wat chips,of een koekje of 2...en hier moet ik dus echt mee stoppen.
    Soms denk ik dat ik overdag iets verkeerds doe met eten waardoor ik in de avond nog zo'n snaai buien heb...
     
  16. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik begrijp het niet.

    Je bent 1,5 week bezig en er is niks af.

    Dat spieren zwaarder wegen dan vet, ja leuk, maar je hebt nog amper spieren opgebouwd hoor na 1,5 week.

    En je eet heel weinig. Op gegeven moment zal je lichaam daardoor in spaarstand gaan, maar de eerste 1,5 week zal je daar 2 - 4 kilo mee afvallen.
     
  17. Lindah

    Lindah Fanatiek lid

    Apr 21, 2012
    1,008
    145
    63
    Brabant
    Bedankt voor jullie reacties!

    Ik dacht inderdaad ook echt wel dat er wat of minstens 1 kilo vanaf zou zijn. Ik zal proberen wat betere producten in huis te halen waar ook minder koolhydraten in voor komen.. Bedankt voor jullie tips daarover!

    Als jullie nog adviezen of ideeën hebben, hoor ik ze graag!
     
  18. missym

    missym VIP lid

    May 14, 2006
    7,750
    12
    38
    Ik ben begonnen met 1200-1300 calorieën per dag te eten en ben nu in bijna 1 week 2 kilo kwijt, terwijl er daarvoor 5 weken geen gram afging en ik heel veel aan t wandelen was.

    Ik denk dat t ook zoeken is welk dieet bij je past..
     
  19. Wensmamma

    Wensmamma Fanatiek lid

    Jun 4, 2013
    2,347
    993
    113
    Ik denk ook dat je geen dieet moet gaan doen, maar gewoon een hele andere levenswijze qua eten/bewegen moet gaan aanhouden. Ik weet bij mij dat het ook van de koolhydraten komt bv. Zodra ik daar in minder val ik echt goed af.
    Want als je een dieet doet en je bent de kilo's kwijt die je wilt zijn en daarna ga je weer 'normaal' eten dan zitten die kilo's er zo weer aan en dat wil je niet lijkt mij!

    Denk trouwens ook dat je te weinig eet. Ik heb een tijdje grip op koolhydraten gedaan (maar mee gestopt want ik mistte het fruit) en dat werkte bij mij echt heel erg goed qua afvallen. Ik moet nog een balans vinden hierin.
     
  20. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    Ik zie dat er geschreven wordt dat het zelden alleen aan het eten ligt, maar bij de meesten is dat wel echt het probleem.

    Ik woog 3 jaar geleden ruim 100 kg, ben 1,78 m, veel te zwaar dus.
    Mijn ideale gewicht is 70-75 kg.

    Ik ben lichamelijk beperkt en sporten kan dus echt niet, wandelen doe ik elke dag sowieso al met de hond maar ik deed echt veel te veel eten.

    Heb toen mijn eetpatroon echt omgegooid naar maximaal 1500 calorieën per dag.
    Poeh wat was dat lastig in het begin :D maar het is me toch gelukt, ik ben 20 kg afgevallen in 2 jaar, tja als je niet sport gaat het niet zo snel maar als je echt doorzettingsvermogen hebt dan red je het wel.
    Ik was dus nog niet klaar met afvallen toen ik zwanger werd maar woog wel bijna 80 kg. Was maat maat 44 naar maat 40 gegaan!

    Nu ik zwanger ben, kom ik natuurlijk wel bij en dat vind ik helemaal niet leuk maar weet dat het erbij hoort :(

    Na de bevalling ga ik gewoon gestaag weer verder zodat ik uiteindelijk wel mijn doel behaal tussen de 70 en 75 kg.
     

Share This Page