Binnenkort krijgen wij ons eerste kindje. Mijn man wil na de geboorte een aantal dagen vrij nemen. Mijn vraag is: hoe hebben jullie dat gedaan? Heeft hij vrij genomen in de kraamweek, of in de weken erna? Wat denken jullie?
In de eerste instantie hadden wij in gedachte: de twee dagen die manlief ''krijgt'' en dan pas vakantie opnemen na de kraamweek. Ik beviel op zaterdag dus zondag , maandag en dinsdag was hij vrij. Hij zou dus woensdag donderdag en vrijdag eigenlijk gaan werken en daarna 3 weken verlof opnemen. Eigenlijk zeg ik: voor het eerst papa en mama worden vonden we beide toch best overweldigend en de eerste paar nachten waren slopend (lees constant huilende baby, om de 2 uur voeden dus beide volledig gesloopt. Manlief kon dus ook niet meer echt uit zijn ogen kijken dus heeft ervoor gekozen om toch eerder vakantie op te nemen en ook overdag lekker mee te slapen, boodschapjes te doen (er was genoeg te regelen) en ook kraamvisite te ontvangen. Daarnaast vond hij het heel fijn om samen met de kraamzorg te helpen bij borstvoeding, badje etc. En dat vond ik op mijn beurt weer fijn dat we het echt samen konden doen. Dus eigenlijk is het echt je eigen keuze. Achteraf vonden ik en mijn man het heel fijn dat hij toch in de kraamweek thuis was want ook voor hem was het allemaal heel bijzonder.En gelukkig was hij daarna ook nog ruim 2 weken vrij (Nb ik ben in september bevallen en dit was z'n "vakantie"
Mijn man heeft na de 2 dagen die je krijgt gewerkt. Toen de kraamhulp weg was, heeft hij nog een week vrij gehad. Wij vonden dat heerlijk zo, stond ik er na de kraamweek niet gelijk alleen voor en konden we ook heerlijk genieten met z'n drieën.
Eerst de twee dagen die hij kreeg en toen paar dagen gewerkt om nog wat af te ronden. Toen kraamhulp weg was nog twee weken vakantie. Was erg lekker op die manier
Mijn man heeft twee keer twee weken vakantie opgenomen vanaf het moment van de bevalling: heerlijk! Samen de kraamweek, samen de week erna en daarna gewoon zelf weer helemaal alles.
Ik lees het al, het verschilt per persoon wat prettig is. Heb wel wat goede argumenten voorbij zien komen! Toch fijn om dit met anderen te kunnen bespreken.
Mijn man vind vreemde in zijn huis vervelend, maar hij snapt natuurlijk wel dat ik en de baby een kraamhulp nodig hebben. Dus hij had dan de twee dagen waar hij recht op had en ging daarna weer werken, nadat de kraamhulp weg was, had hij een week vrijgenomen. Zo stond ik er niet gelijk alleen voor.
Wij hebben er ook voor gekozen dat mijn vriend meteen 2 weken vakantie nam. Als voornaamste reden omdat we het gewoon fijn vonden om de eerste dagen van ons kindje samen te delen. Daarnaast was het voor VL ook vermoeiend (bevalling duurde lang dus we waren beiden doodmoe!). Nog een reden was dat mijn vriend veel geleerd heeft van de kraamhulp. Het ging met mij trouwens psychisch niet zo goed dus was erg fijn dat hij er was en als ik sliep kon hij bij de KZ zijn ei kwijt (we hadden dan ook een kanjer van een KZ). Achteraf was hij ook erg blij omdat er toch veel op je af komt. De eerste dag (ben om 3:57u bevallen in ziekenhuis wegens complicatie) was al "opgegaan" aan verblijf in ziekenhuis. Dan had hij alles (aangifte, geboortekaartje, boodschappen, bijslapen) in één dag moeten doen. VL was ook nog vrij nadat kraamzorg weg was dus we hebben veel geleerd van haar, daarna samen toe kunnen passen en wennen en daarna was ik alleen. Ging super!
Vriend heeft toen ruim twee weken gehad, de kraamweek en de week erna. Voor hem was het ook allemaal spannend en nieuw, en ik vond het heerlijk dat we samen waren. Alles moest 'geleerd' worden het was onze eerste daarbij voor allebei even bijzonder en omdat ik niet zoveel kon na de bevallig deed mijn vriend veel en leerde de kraamzorg veel aan hem. Dat vond ik en hij een groot voordeel zo hoefde ik niet nog eens alles te vertellen als hij uit zijm werk zou komen. Toen de kraamzorg weg was had hij nog een week. Afgezien van de slapeloze nachten, en hoe moe je beide nog bent van de bevalling zou ik het zeker een evt tweede keer hetzelfde doen. Ik vond het een groot voordeel dat mijn vriend er in de kraamweek bij was! Had het niet anders gewild
Hier twee dagen in de kraamweek erbij geweest. Resterende 1,5 week opgenomen nadat de kraamhulp weg was. Het was fijn dat hij er was, maar hij voelde zich er ongemakkelijk bij. De kraamhulp nam alles over; poetste en stofzuigde het huis als een malle, deed de was en de strijk en zorgde heel goed voor mij en de baby. Steeds bracht ze drinken naar boven, sneed mn boterhammetjes en mn fruit, noem maar op. Maar dat deed ze dus ook voor mijn man als hij er was en hij vond dat allemaal maar ongemakkelijk. Ik vond het ook een beetje apart. Dat we samen ff op bed lagen en zij druk om ons heen bezig was terwijl mijn man niets mankeerde Ik vond het juiste fijn dat hij na die 11 dagen (verlengde kraamzorg gehad) nog lang vrij had zodat ik niet meteen na die geweldige zorg van de kraam, alleen was.
Mijn man had het idee dat hij de volgende dag gewoon weer ging werken. De kraamhulp is wel aanwezig dus wat kan hij doen. In de praktijk wilde hij graag thuis zijn, moesten er middeltjes en dingetjes gehaald worden wat hij dan deed en hij vond werk ineens helemaaaaal niet meer zo belangrijk. Hij is in de kraamweek 1 ochtend op z'n werk geweest en toen de kraamhulp weg was werkte hij weer volledig maar kwam hij vaak eerder thuis of nam hij hele middag vrij. Gelukkig had hij het niet druk waardoor hij ook eens vaker thuis kon zijn wanneer dat nodig was. Het is maar net wat je zelf prettig vindt. VOor de man is het ook wel fijn als hij alles een beetje leert. Hangt ook af van hoe de bevalling gegaan is. Ben ij snel weer op de been dan is de hulp van je man ook minder nodig.
Bij de eerste zou mijn man de kraamweek en de week erna vrij zijn. Maar na 2/3 dagen had hij echt een beetje t gevoel van wat doe ik hier?! alleen maar een beetje de kraamverzorgster achterna huppelen. Dus toen is hij weer gaan werken en is hij de week na de kraamweek vrij geweest. Dit vond ik zelf wel heel prettig, dan kan je echt samen wennen aan het papa en mama zijn. Nu met de tweede ben ik bevallen op donderdag, dus donderdag en vrijdag vrij het weekend vrij en maandag weer beginnen met werken. En ook nu de week na de kraamweek vrij, is me weer heel goed bevallen!
Bij de eerste nam hij meteen vakantie en dat vond ik wel zo prettig, alles samen meemaken. Bij de tweede werd ik onverwacht opgenomen met 35w en bleef hij toen thuis voor de oudste, met 36+5 bevallen en in de kraamweek ging alles zo goed, dat hij een paar keer is gaan werken omdat hij door die ziekenhuisopname toch wat achterliep.
Mijn man had op zijn werk af kunnen spreken dat zodra onze kleine geboren was hij zijn vakantie van 3 weken op kon nemen. Wij vonden het fijn dat hij er in de kraamweek ook was omdat we dan allebei alles konden leren van de kraamhulp. We hadden ook een hele lieve en gezellige kraamhulp dus dat was voor mijn man ook gezellig. En daarna waren we nog lekker 2 weken met z'n drietjes. Dat vond ik echt heel erg fijn. Ben blij dat we het zo hebben gedaan en konden doen.
Mijn man neemt de eerste week na de bevalling halve dagen vrij, de kraam is er tot 1 a 2 uur en dan komt hij weer thuis. en de week erna neemt hij de hele week vrij, dus dat is echt wel heel fijn!
Mijn man heeft recht op 10 dagen vaderschapsverlof (België) en die gaat hij gewoon aansluitend op de geboorte nemen Zijn we fijn 2 weken samen
Ik ben op een woensdag bevallen en daarna had mijn man nog 2 dagen verlof. Die vrijdagochtend na de bevalling kwamen we thuis uit het ziekenhuis en die middag en zaterdagochtend was mijn man vooral aan het boodschappen doen en spullen aan het halen. Die maandag is hij weer gaan werken tm donderdag. Wel kwam hij 2 uurtjes vroeger thuis. Hij was natuurlijk ook moe en zo kon hij nog even met de kraamzorg de dag doornemen, hoe het ging met mij en de baby. Vrijdag was de laatste dag van de kraamzorg en toen was hij ook thuis, dat was wel fijn omdat je dan nog uitleg krijgt over van alles en nog wat. De week erna is hij de hele week thuis geweest. Nog een tip: Mocht je in het ziekenhuis bevallen en moeten blijven laat je man dan 's avonds lekker naar huis gaan en slapen. Je hebt je uitgeruste man nog nodig. Onze kleine meid had toen we thuis kwamen vreselijk last van krampjes en hij is degene geweest die 's avonds laat met haar heen en weer liep. Ik kon dat namelijk niet. Maar dan is het fijn dat je man nog fit is.
Man is vrachtwagenchauffeur maar werkte in de kraamweek op kantoor met aangepaste werktijden, na de kraamweek nam hij twee weken vakantie op en vanwege mijn lichamelijke gestel kreeg hij nog een week extra van het bedrijf...ideaal scenario was dat.
Ml was 2 dagen nade geboorte vrij en daarna week toen kraamhulp weg was. Een heerlijke week met z'n 3en! Helaas moet ie morgen weer aan het werk.. Maar super om nog even met z'n 3en te zijn hoor zonder kraamzorg.. E