Wie heeft er ervaring met de nipt in eigen land? Is dat een aanrader? Wat zijn de kosten? Is het inclusief geslacht? Of zou je toch België aanraden en waarom?
Bij mijn weten wordt de NIPT niet gedaan in NL, maar wordt er hier bloed afgenomen wat naar Belgie wordt gestuurd.
Ja hoor. Arnhem doet dit ook. Weet de kosten niet, helaas. Ik 'moest' de vlokkentest laten doen. Ze kijken naar trisomie 13, 18 en 21. Volgens mij niet naar alle chromosomen zoals geslachtschromosoom. Wel met vlokkentest.
Ik weet dat je in Duitsland en op verschillende plaatsen in België terecht kunt voor de nipt. Lees ook dingen over nipt in Nederland. Wordt dan naar hetzelfde lab gestuurd als vanuit België en uitslag duurt iets langer schijnt. Ben op zoek naar ervaringen hiermee. Ook benieuwd wat de kosten zijn en wat daar dan allemaal bij in zit. Klopt het dat het olvg het ook doet? Logistiek zou dat het handigst zijn.
Je kunt de NIPT in Nederland alleen laten doen als er een kans van < 1:200 uit de combinatietest komt. In Duitsland en België kun je hem ook tegen betaling doen ongeacht of je een vergrote kans hebt of niet.
De Nipt is nu nog in de klinische testfase in Nederland. Alleen bij een verhoogde kans nav de combinatietest kom je in aanmerking voor de Nipt. Wat sommige ziekenhuizen wel aanbieden is de mogelijkheid om bloed te prikken wat zij vervolgens opsturen naar België voor de daadwerkelijke test. Dit bespaart je dus een rit naar Antwerpen of Brussel. Maar de Nipt echt in Nederland laten uitvoeren kan momenteel alleen als je een verhoogde kans hebt bij de combinatietest. Geen idee wanneer het onderzoek is afgerond en ze het vrij zullen geven voor de privé sector zeg maar.
Wij zitten momenteel ook in de wel-of-niet-NIPT-fase zeg maar (bij de 20 weken echo zijn vergrote hersenkamers gevonden, dit kán op een chromosoomafwijking wijzen; we hebben geen combinatietest laten doen). Ons is verteld dat het alleen in Duitsland/Belgie kan, kosten zijn zo'n 600,-.
Hoorde wel op tv dat de overheid deze 'illegale praktijken' (dus ziekenhuizen zoals olvg die voor je prikken en opsturen naar België) wil gaan aanpakken. Ze ontduiken daarmee namelijk de wet en gemaakte afspraken van de minister.
Ja maar zag niets over nipt. Heb wel de mobiele website bekeken trouwens. Misschien dat ik t daarom niet kan vinden? Heb geen gewone computer.
Volgens mij zijn het nu nog de academische ziekenhuizen die de nipt doen, waarvoor je alleen in aanmerking komt na of een verhoogde kans bij de combinatietest of bij een sterk verhoogd risico (bijvoorbeeld een eerder kind met down), leeftijd is geen factor (ik ben 39, dus nagevraagd). In Belgie (of duitsland) kost het meestal ongeveer 600 euro. Als je boven de 35 bent, wordt wel een vruchtwaterpunctie of vlokkentest vergoed als je niet op de combinatietest durft te vertrouwen (deze is wel betrouwbaarder bij een hogere leeftijd).
Ik heb na de de uitslag van de combi test een doorverwijzing gehad naar het Erasmus MC in Rotterdam. Hier heeft het ziekenhuis zelf de Nipt uitgevoerd en getest en dit werd niet doorverzonden naar België. Kosten zijn hier volledig vergoed door de uitslag 1 op 52 van combitest.
NIPT test bij Echopraktijk Zuid Amsterdam Ik zit ook op een tablet, maar krijg de gewone site. Als ik het goed begrijp is het de echo-afdeling van een verloskundigenpraktijk.