HELP Vorig jaar had ik een super lekker recept! kan ik hem nu toch nergens weer vinden. BALEN Dus.. wie kan mij helpen aan de aller lekkerste champignonsaus voor over de varkenshaas
Nou...niet helemaal hetzelfde.. Maar ik vind dit sausje erg lekker bij Varkenshaas Spekjes met een uitje en knoflook opbakken Dan champignons erbij bakken. Afblussen met kookroom Dan peper en zout naar smaak toevoegen.
Ik ga deze maken; Varkenshaas In Champignon-Roomsaus recept | Smulweb.nl Geen idee hoe hij smaak, 't is de eerste keer. Maar hij lijkt me heerlijk
Zakje (of 2) champignonroomsaus, poeder. Dan niet aanmaken met water of melk, maar met ongeklopte slagroom. Mega-veel calorieën, maar zoooo lekker. Zelf nog wel champignons bakken en er doorheen roeren.
Ik maak het altijd een beetje uit de losse pols. 2 flesjes kookroom 1 bakje champignons citroen sap sambal zout en peper Champignons opbakken in wat boter samen met het peper en zout en de sambal. Dan de kookroom toevoegen en een scheutje VERSE citroensap toevoegen. Goed laten inkoken. Als de kook room te waterig is kan je er nog wel een beetje maizena in doen. Simpel maar heel lekker. Ik maak het meestal al in de middag zodat de smaken goed in de saus trekken.
Kun je de saus dan weer probleemloos opwarmen zonder dat deze gaat schiften? Ik heb kookroom van Blueband gekozen. Het lijkt me inderdaad ook makkelijker om de saus 's middags te maken, zodat ik 's avonds de varkenshaas medallions alleen nog even hoef te bakken en dan de saus alleen nog even hoef op te warmen..
Roomsaus - Recept - Allerhande - Albert Heijn is echt de allerlekkerste, bij de video zit ook een champignon variant)
Ik fruit een ui en knoflook ongeveer 25 gram boter. Dan de champignons meebakken. Flamberen met 2 eetlepels cognac. Dan 3 eetlepels bloem erdoorheen roeren. En bouillon beetje bij beetje toevoegen. Tot je de gewenste dikte hebt. Wil je meer saus dan meer boter en meer bloem De bouillon maak ik van 2 rundvleesbouilonblokjes waar ik de steeltjes van de champignons, een takje tijm en een laurierblaadje ongeveer een half uur in mee laat trekken.
Ik bak de varkenshaas en de jus van het vlees bak ik een uitje in knoflook en de champignons vervolgens voeg ik room toe en wat kruiden peterselie en bieslook! Mjammieee
Als je het heel rustig aanzet wel, moet je natuurlijk niet het gas vol aan zetten. En vooral heel goed blijven roeren. Het is hier nog nooit geschift
in principe is een zo'n sausje zo gemaakt want het bind snel dus of je echt veel tijdswinst boekt vraag ik me af. Je kunt wel vast het uitje/champignons snijden, dat is zowat het meeste werk.