Veel te veel kindgebonden budget gekregen.

Discussie in 'De lounge' gestart door Ganesh, 23 dec 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    8 okt 2009
    3.212
    1
    0
    Nou ik zeg ook spaarrekening voor de kids of wat voor kopen of storten die bijna niks heeft.
    belastingdienst heeft het niet nodig.
     
  2. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    en dit klopt niet. ik heb bruto meer dan dit en ik krijg 343 euro kindgebonden budget.
     
  3. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    #63 Damay77, 26 dec 2014
    Laatst bewerkt: 26 dec 2014
    TS: Ik had het dus never nooit terug gestort. als je geen geregistreert partnerschap hebt, samenlevingscontract of whatever dan heb je er gewoon recht op.
    heel lief van je dat je zegt dat ze het mogen houden omdat "anderen het harder nodig hebben", maar denk je echt dat het nu bij die mensen terecht komt??
    echt niet hoor. en ik denk eerlijk gezegt ook dat ze zich daar bij de belasting rotlachen.
    ik had het gewoon aan genomen en apart gezet. voor je kindje en als je het echt niet wilt dan schenk je het toch aan een stichting of iemand die het goed kan gebruiken?
    *wil mijn rekeningnummer wel geven, ik verzeker je dat het echt goed terecht komt* :D

    en je zegt dat je nooit alleenstaande ouderkorting gekregen hebt maar dat kan ook niet kloppen. alleenstaande ouderkorting is niet een bedrag wat je zo op je rekening gestort krijgt maar het is een heffingskorting op je belastingaangifte. je krijgt ergens een vraag of je een fiscale partner hebt en daarna ergens of je kinderen hebt die langer dan 6 maanden bij je wonen (of zoiets). als je hier "ja" op antwoord dan krijg je dus de heffingskorting. kijk maar eens bij een digitale aangifte en dan helemaal aan het einde bij de eindberekening. dan zal je zien dat er in die heffingskorting ook de alleenstaande ouderkorting verwerkt zit. bij mij is dat bijvoorbeeld al een bedrag van bijna ruim 3000 euro wat ik altijd terug kreeg. je hebt de alleenstaande ouderkorting dus al jaren gekregen. je zal met de aangifte over 2015 dan ook merken dat je minder geld terug krijgt. omdat de alleenstaande ouderkorting vervalt en overgaat in meer kindgebonden budget.
     
  4. Kiwi25

    Kiwi25 Niet meer actief

    Bij nader inzien verander ik m'n mening van 'naïef' naar 'verstandig'. ;)

    Als TS binnenkort weer gaat samenwonen met de vader van haar kindje heeft ze er denk helemaal geen recht op dit jaar, omdat het (denk ik) op jaarbasis bepaald wordt?

    Met de alleenstaande ouderkorting moest je in ieder geval minstens 6 mnd per kalenderjaar alleen met je kindje op je huisadres wonen/ingeschreven staan, voordat je er recht op had om als 'alleenstaande ouder' gezien te worden voor dat kalenderjaar. Dat mijn dochter te vroeg geboren werd (in juni ipv juli/augustus 2013) had namelijk 1 'gelukkig' gevolg, dat ik bij de belastingaangifte van 2013 in aanmerking kwam voor alleenstaande ouderkorting (2500 euro netto o.i.d. die ik dat jaar niet gekregen zou hebben als ze op tijd geboren was, want dan had ik minder dan 6 mnd alleen met haar gewoond)

    Zou de kindgebonden budget alleenstaande ouder toeslag ook niet (na)berekend worden op jaarbasis? Als ze dan voor 1 juli van plan zijn te gaan samenwonen, zou ze het moeten terugbetalen.
    Dus inderdaad even kijken of je kan regelen dat ze dit aanpassen bij de belastingdienst, of anders het geld echt apart zetten en niet aankomen omdat je weet dat het volgend jaar weer terug moet.
    Ik denk niet dat het veel helpt om je bruto jaarinkomen heel hoog in te schatten, want het grootste gedeelte van je kindgebonden budget is zo hoog omdat elke alleenstaande ouder eenzelfde vast bedrag kindgebonden budget extra krijgt (grootste deel), bovenop het kindgebonden budget waar je recht op heb op basis van je jaarinkomen (kleiner aandeel)

    Ik ken bijvoorbeeld ook mensen die huurtoeslag 'terecht' krijgen aan het begin van het jaar, maar als ze dan later in het jaar een goedbetaalde baan krijgen, dan wordt de huurtoeslag over het hele jaar (en veranderde jaarinkomen) naberekend en kunnen ze alles terugbetalen van dat jaar, ook al leek het aan het begin van het jaar terecht ontvangen.
     
  5. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    Het is niet mijn intentie geweest om er zo een topic van te maken.

    Even voor de duidelijkheid, mijn vriend en ik hebben altijd samen gewoond alleen 1,5 jaar geleden moest hij vertrekken naar boven in Nederland voor werk, er was anders niks en daar woont hij nu, we zien elkaar in de weekenden als ik niet hoef te werken.
    Het is echt een hel geweest, maar je moet wat wil je werk behouden om op het gebied van financieel zorgeloos te kunnen zijn.

    Als alles doorgaat zijn we vanaf februari weer een echt gezin, sparen doen we al voor dochtertje dus hebben we niet nodig.
    En eerlijk is eerlijk wat is 340 euro? Ik zou me niet meer in de spiegel kunnen kijken, want ik weet hoe mijn situatie in elkaar zit. Liefde is belangrijker dan geld.
    Dat andere mensen het anders doen prima, maar respecteer mijn keuze dan ook alsjeblieft en noem me niet naief want ik ben alles, behalve dat.
     
  6. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    ow ja, ik heb nog nooit belastingaangifte gedaan :cool:
     
  7. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    ehhh en dat is gewoon niet zo verstandig in mijn ogen.
     
  8. Lyt

    Lyt Actief lid

    21 dec 2009
    296
    0
    0
    Je hebt nog nooit belastingaangifte gedaan??
    Dan mis je echt heel veel heffingskortingen.

    Ik moet zeggen dat ik dat ook naïef vind, nooit bekijken of je te veel (of te weinig) belasting hebt betaald. Vooral met kinderen heb je zoveel recht op kortingen.... Je kunt nog tot vijf jaar terug aangifte doen en ik kan je garanderen dat dat heel veel geld op levert. Kun je heel mooi van op vakantie. En mocht je er niet uit komen dan wil ik je wel helpen. Maar echt.... Je loopt zoveel geld mis wAr je gewoon recht op hebt. Waarom zou je dat laten liggen"


    Je bent niet getrouwd of geregistreerd partner met je vriend neem ik aan? Ik vind het trouwens wel verstandig om het stop te zetten als je er binnenkort geen recht meer op hebt. Maar dan moet je het gewoon apart zetten totdat je een brief krijgt waarin staat hoeveel je terug moet betalen (als je je gewijzigde situatie hebt doorgegeven).
     
  9. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    nooit aangifte gedaan? sorry, dat vind ik ,netjes gezegt, een beetje dom.....
    grote kans dat je een flinke zak met geld misgelopen bent waar je gewoon recht op hebt. zeker als je de afgelopen tijd volgens de belastingdienst, alleenstaand bent. en dan kan je het nu goed hebben, dat geld zou ik dus echt niet laten lopen. nu is nu en het kan in de
    toekomst zomaar anders zijn waardoor je het geld hard nodig gaat hebben. als ik de afgelopen jaar geen aangifte gedaan zou hebben, dan had ik nu op zn minst 16.000 euro laten liggen....
    en reken maar dat de belastingdienst dat helemaaaaaal niet erg vind;)
     
  10. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    Sorry verkeerde emoticon, ik dacht gewoon dat het niks zou opleveren. Heb er zelfs geen verstand van en studeerde eerst nog en heb tot 4 jaar geleden gewoon thuis gewoond. Heb dus nooit jaaropgave gehad wat je dus nodig hebt om zo een teruggave in te vullen.
     
  11. Lyt

    Lyt Actief lid

    21 dec 2009
    296
    0
    0
    Als ik jou was zou ik de aangifteprogrammas downloaden vanaf het jaar dat je uit huis ging:

    Hoe vraagt u belasting terug?


    En gewoon beginnen met invullen. Het gaat stap voor stap. Je moet in ieder geval je jaaropgaaf van je loon bij de hand houden. Waar je op moet letten is of je een fiscaal partner hebt gehad, in jouw geval is het misschien nodig dit per jaar te beoordelen aangezien dit misschien veranderd is ivm de woonplek van je vriend.
    Als het goed is helpt het aangifteprogramma met het bepalen of je een fiscaal partner hebt.
     
  12. my1969

    my1969 Actief lid

    26 aug 2009
    216
    17
    18
    amsterdam
    Hoezo niet NAIEF? OMG ik lach me rot hier. Net als ze dat bij de belastingdienst waarschijnlijk ook hebben gedaan.
     
  13. womantje28

    22 nov 2013
    28
    3
    3
    NULL
    NULL
    Ik ben een alleenstaande moeder van twee kids en ik heb een uitkering. Ik krijg vanaf deze maand elke maand 406 kindgebonden budget gestort. Klopt dit ook niet dan?
     
  14. womantje28

    22 nov 2013
    28
    3
    3
    NULL
    NULL
    406 euro kindgebonden budget bedoel ik natuurlijk
     
  15. adi

    adi Niet meer actief

    Als ik het complete verhaal van ts lees is zij helemaal niet naïef, maar juist verstandig en ze kijkt verder dan haar neus lang is.

    Ts, aangiftes zou ik wel even invullen.
     
  16. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    Zoals ik de reacties van TS lees, is TS niet naief, maar juist eerlijk en heel tevreden met wat zij wel heeft. En wil zij niet afhankelijk zijn van toeslagen. Zij redt zichzelf zo ook wel, zonder het geld van de belastingdienst. Dat is toch superfijn voor TS?

    Ik wilde trouwens dat meer mensen die geen geld nodig hebben van de belastingdienst dit zouden aangeven ipv alles op te potten, zijn we meteen eerder van de staatsschuld af.

    TS wel aangiftes gaan invullen, het kan ook zijn dat je nog geld terug moet betalen.
     
  17. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    Bedankt voor jullie adviezen, in het nieuwe jaar zal ik eens kijken naar een financieel adviseur die me erbij kan helpen met het invullen.

    @ my 1969 : Beetje zonde jou reacties, je reageert zo negatief op mij, ga eens bij jezelf na waarom je dit doet. Dit zegt meer over jou dan over mij.
     
  18. my1969

    my1969 Actief lid

    26 aug 2009
    216
    17
    18
    amsterdam
    Nou, ik bedoel dus, je wilt niet eens geld van de belastingdienst waar je wel recht op heb als alleenstaande.
    Als je gaat samenwonen straks, heb je er geen recht op, dat snap ik dus wel. Maar nu heb je er wel recht op, hebben ze je toch ook bij de belasting gezegd zei je eerder.
    Als je het geld nu niet nodig hebt, zet je het apart voor als je het wel een keer nodig kan hebben.
    Je hebt goede en slechte tijden.
     
  19. Lyt

    Lyt Actief lid

    21 dec 2009
    296
    0
    0

    Ben ik het mee eens. En de gedachte dat je het niet nodig hebt en dat de staatsschuld dan sneller weg zou zijn is heel nobel en loyaal. Maar geloof me, de Belastingdienst is niet loyaal als je een keer geld terug moet betalen om 1 of andere reden.

    Je hoeft niet eens naar een (duur) adviesbureau te gaan. Heb je niemand in je familie die altijd zijn/haar eigen aangifte in vult? Die kan je vast al een heel eind op weg helpen. Toeslagen kun je toch niet van heel lang geleden terug vragen, dus ik zou je eerst even focussen op de aangiftes inkomenstenbelasting.
    Heb je een huurhuis? Ontvang je daar ook geen huurtoeslag voor?
     
  20. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    yeah, sure;)
    wat een naieve gedachten zeg. denk je nu werkelijk dat het zo werkt:)

    het gaat naar inkomen en de "rijken" krijgen dit niet hoor. er zijn maar weinig mensen die zo'n bedrag krijgen en het echt niet nodig hebben.
    en ik zou het best kunnen redden zonder dat geld. ik kan alleen dan niks sparen voor de toekomst. maar mooi niet dat ik dit ga aangeven hoor. er zit gewoon een inkomensgrens aan en daar zit ik aan dus ik heb er recht op. ik red het nu zonder dat geld omdat ik heel zuinig leef. dus, dan zou ik het niet mogen krijgen omdat ik het best zonder red?
    r ben me daar gek zeg. geld waar ik recht op heb en waar ik hard voor gewerkt hebt. er word al genoeg geplukt en dat geld kan ik later goed gebruiken als het eens slechter gaat. dus ja, hier word het "lekker opgepot" voor als mijn kinderen een studie nodig hebben of wanneer ik zonder baan komt te zitten....
     

Deel Deze Pagina