Bij mn laatste bevalling was ik ook zonder man of familie. Het duurde even voordat de oppas er was, dus gingen de vk en ik alvast naar het ziekenhuis. Eenmaal daar vond ik het ook wel ok om alleen te zijn en heb ik mijn man afgebeld. Hier heeft man wel de geboorte aangifte gedaan, ondanks dat hij er niet bij was.
Ik vind het zeker niet raar, ik weet zeker dat ze in het ziekenhuis het vaak hebben meegemaakt. Er zijn zoveel situaties die zich kunnen voordoen waarbij een vrouw alleen moet/wil bevallen. Een vriendin van mij is ook 2x alleen bevallen en 1x met haar echtgenoot. Zij vond het juist prettig om alleen te bevallen. Doe waar je je prettig bij voelt
Ik vind het zeker niet raar.. houd er alleen wel rekening mee dat als je bijv. in het ziekenhuis bevalt je dan wel hele delen van de bevalling echt alleen bent. Je hebt dan niemand die je door de weeën heen kan helpen al is het maar met simpele dingen als helpen anders gaan liggen, een glaasje water aangeven of als je bijv. rugweeen krijgt even tegendruk geven op je rug. Mocht je er wel iemand bij willen hebben alleen geen vrienden of familie dan zou je inderdaad een doula kunnen zoeken (gewoon eens googlen, je hebt ze overal wel). Dat is een vrouw die er de hele bevalling is als jij dat fijn vindt en die je kan helpen. Aangifte zul je inderdaad zelf moeten doen. Soms kan het meteen in het ziekenhuis al en is het dus niet zoveel moeite, als je thuis bevalt zou je de kraamverzorgende lief aan kunnen kijken (zij is tenslotte bij de bevalling aanwezig geweest).. Ik denk dat je er wel uit komt! Ik vind het in elk geval niet raar als je alleen wilt bevallen en denk ook dat artsen er niet raar van op zullen kijken hoor.. Succes met de bevalling!