Jongensgezin minder dan meisjesgezin?

Discussion in 'De lounge' started by Mamavanzonen, Jan 4, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. wendy339

    wendy339 VIP lid

    Oct 27, 2010
    9,739
    1,060
    113
    helemaal mee eens.
    en ook hier een ini mini voorkeur voor een jongen, en het was ook een jongen. Nu laten we het bij 1 maar kwamen er wel meer dan zou ik nog een knul heel leuk vinden!
    ben een echte jongens mama :D denk ik..
     
  2. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Volgens mij is het zelfs zo dat als je meerdere kindjes van een geslacht hebt, de kans veel groter is dat het daaropvolgend kind weer dat geslacht zal zijn. Grote kans dus op teleurstelling als het de insteek is om op het andere geslacht te mikken. ;)
     
  3. Mamavanzonen

    Jan 4, 2015
    15
    0
    0
    NULL
    NULL
    Voorkeur is ook echt niks mis mee, absoluut. Maar zelf had ik dus echt geen voorkeur voor geslacht. Iedere keer weer was ik gewoon erg blij dat het ons gegeven was: een baby en dan ook nog gezond.

    Ik heb ook de andere discussies gelezen en die gaan vooral over het feit dat mensen er van balen dat ze maar 1 geslacht krijgen (of juist balen dat ze een bepaald geslacht krijgen). Ik kan me daar zo weinig bij voorstellen.

    Maar ik snap wel dat het vervelend kan voelen wanneer mensen die van beide geslachten een kindje hebben, roepen dat het hen geen bal uit maakt wat het wordt. Ik geloof best dat het zo is, maar helemaal zeker weet je het ooit.
     
  4. Mamavanzonen

    Jan 4, 2015
    15
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier was laatst ook een discussie over op zwangerschapspagina! Volgens mij was daar wel een beetje de conclusie dat het misschien uit maakt, maar niet heel erg (56-44 % of zo).
     
  5. Mamavanzonen

    Jan 4, 2015
    15
    0
    0
    NULL
    NULL
    Maar wat ik me wel afvraag is waarom de meeste vrouwen toch een voorkeur hebben voor een meisje? Is dat om dat ze zich daar beter mee kunnen identificeren?

    Ik zag straks een meisje in de stad lopen met een leuk tasje, leuk jasje, leuke kleertjes en dan kan ik daar echt naar staren. Ik vind dat zo prachtig om te zien en ook zo knap van de ouders dat ze haar zo leuk hebben aangekleed. Ik kan me helemaal voorstellen hoe leuk het zal zijn als je dochter ook een handtas wil (Ha!! dat heb ik ook, denk je dan) of wanneer je dochter ineens nagellak op wil of sieraden (en dan vooral JOUW sieraden). Echt, ik kan me levendig voorstellen hoe fantastisch dat moet zijn!! Maar om nou te zeggen dat ik het dan ook moet hebben? Nee...

    Ik kan me ook levendig voorstellen hoe fantastisch het zou zijn om de lotto te winnen. Wat ik allemaal zou kunnen doen, de vrijheid die ik zou voelen. Maar ben ik dan daarna sjaggerijnig omdat ik besef dat ik de lotto helemaal niet heb gewonnen? Nee hoor, het zijn dromen, fantasieën. Ik ben na die fantasie nog even tevreden met mijn huidige leven.
     
  6. Annedore

    Annedore VIP lid

    Feb 17, 2010
    7,338
    836
    113
    Female
    Flevoland
    Ik sta er precies zo in als jij!!

    Gister nog even met mijn beste vriendin over gehad, zij heeft 2 meisjes, en we zijn tot de conclusie gekomen dat we beiden evenveel reden hebben om gelukkig te zijn met onze kindjes ;)
     
  7. ShineBright

    ShineBright Fanatiek lid

    Jan 29, 2014
    2,251
    670
    113
    Ik heb maar 1 zoon en daar blijft het bij maar heel soms blijf ik het verlangen houden naar een dochter. En waarom? Omdat een meisje me ook gewoon geweldig lijkt. Het cliché het tutten, de mooie kleding en dat soort dingen.

    En ja waar ts over begint hoor ik ook weleens om me heen hoor of lees ik wel vaker maar ik zou mijn zoon voor nog geen 1000 meisjes willen inruilen en prijs mij enorm gelukkig met mijn heerlijke stoere knul.

    En ja in sommige dingen ben ik dus echt een jongensmoeder al denk ik dat je er helemaal in meegroeit welk geslacht je ook krijgt.
     
  8. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    Dit hoorde mijn vader dus altijd met zijn 7 dochters :). er waren dagen dan nam hij de oudste 3 mee naar bij speeltuin. Daar hoorde hij dan van andere vaders en moeders , zo das wel kippenhok zo met 3 meiden. Hoezo zij mijn vader dan. Heerlijk is dit, heb er thuis nog 4 haha dus 3 is niks.
    die gezichten dan.
     
  9. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik ben vooral blij dat ik mijn ( dure en zeer geliefde ) make up later niet hoef te delen 😂
    Of mijn parfum, shampoo's, haarmaskers etc.
    Mits mijn jongens, jongens blijven natuurlijk 😉
     
  10. Mamavanzonen

    Jan 4, 2015
    15
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ha ha ha!!! Die vind ik echt goed! Die ga ik onthouden als ik weer zo'n rare opmerking van een wild vreemde krijg.
     
  11. Mamaatje81

    Mamaatje81 Fanatiek lid

    Oct 29, 2013
    1,046
    0
    0
    NULL
    NULL
    Apart dat mensen zo denken. Ik heb 2 geweldige knullen en ben stapelgek op ze. Ik heb absoluut geen verlangen naar een meisje, waarom? Ik ben ook geen meisjes type tuttelen enzo. Misschien dat ik daarom bewust ook jongens toebedeeld heb gekregen. ;)
     
  12. Juels75

    Juels75 Actief lid

    Aug 11, 2014
    294
    0
    0
    Wat een onzin! Het is allebei leuk!

    Het ene gezin zal meer gericht op voetbal zijn en het andere meer op my little pony ;)

    Alhoewel, mijn dochter zit ook op voetbal.

    Gewoon lekker genieten van je kids! Jongens of meisjes!
     
  13. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,281
    2,231
    113
    Female
    Nederland
    Mensen vinden het nooit goed, hoe de samenstelling ook is.

    Ken iemand die 3 meiden heeft en zwanger is van nr. 4 (of eigenlijk nr. 5). Mijn moeder maakte gelijk de opmerking: als het maar een jongen is. Heb haar gelijk op haar kop gegeven en gezegd dat ze moest hopen op een gezond kindje aangezien ze al een kindje verloren zijn.
    Iemand anders zei juist weer dat ze hoopte dat het een meisje was, anders was het jochie zo zielig tussen al het roze :p

    Ken ook iemand met 5 kinderen. De een na laatste is een meisje. Toen was het ook niet goed, toen zei iedereen tegen haar: je bent zeker doorgegaan tot je een meisje had... Dit was een van de redenen dat ze nog een kindje kreeg :$

    Ik kreeg een dochter. Mijn moeder: ik hoopte op een jongen (ze zei wel dat gezondheid het belangrijkste was hoor en ze is helemaal oma en superblij met haar kleindochter). Ook mijn schoonvader hoopte op een kleinzoon. Tsja. ... 50/50 hè ;)

    En over trouwen en zwangerschap van een dochter en dat je met een zoon daar minder bij betrokken zal worden.... dat ligt er maar net aan! Hoe vaak lees ik niet dat meiden geen contact meer hebben met hun moeder. Of dat een zoon juist zijn moeder op handen draagt?
    Ik heb zelf trouwens mijn schoonmoeder ook uitgenodigd om mee te gaan met jurken passen toen we gingen trouwen. Ook met haar wezen shoppen voor de baby. Bij echo's en de bevalling wilde ik alleen mijn man erbij hebben dus daar zat ook geen onderscheid in. En voor mij zijn beide oma's evenveel oma hoor!
     
  14. Catheny

    Catheny Actief lid

    Jul 1, 2014
    320
    34
    28
    ....
    ...
    Heel eerlijk? Ik ben blij dat ik een dochter heb.
    Het is een echt meisje meisje en ik vind het heerlijk, roze kleertjes, staartjes....
    De jongetjes die ik ken zijn echt zo druk en wild en ik kan daar echt slecht tegen. Nu zijn ze echt niet allemaal zo maar in mijn omgeving wel. Ik heb ook een mmm achter de rug en had echt geen voorkeur maar ik kan mij nu echt wel voorstellen dat iemand liever een meisje heeft.
    Stel dat ik in de toekomst een jongen zou krijgen zou ik natuurlijk superverliefd zijn op het mannetje maar ik ben wel blij dat ik een meisje heb op dit moment, maar dat is puur persoonlijk.
     
  15. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    Sep 15, 2008
    15,693
    1
    0
    Mijn eerste was een zoon, en daar was ik blij mee. Ben zelf altijd een halve jongen geweest :) En toen ik opnieuw zwanger was, kon ik mij wel vinden in een jongensmama. Uiteindelijk bleek het een meisje, prima, ook leuk.
    Iedereen prijst mij nu gelukkig met mijn koningswens, maar zo heb ik dat nooit gevoeld. Heb nooit een voorkeur gehad. Ben heel blij met mijn jongen en meisje, maar met 2 jongens of 2 meisjes was ik ook blij geweest. Voor mij is het belangrijkste dat ze gezond zijn.
     
  16. hetlichtje

    hetlichtje Fanatiek lid

    Dec 3, 2010
    1,061
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ik ben zóó gelukkig met mijn zoontje, daar kan geen meisje tegenop. Nu ben ik zelf ook echt geen vrouw die houdt van tutten, dat scheelt ook. Ik had ook echt de hoop op een jongetje, ik zou namelijk onzeker worden als ik moeder zou zijn geweest van een meisje-meisje. Die snap ik gewoon niet.

    Maar dat geschreeuw en geruzie om niks, zo blij dat we daar (nog) niet mee te maken hebben, erg prettig.

    Kortom, hier staat mijn mening ook bol van de vooroordelen en angst. Maar echt dolgelukkig met mijn kleine mannengezin.
     
  17. Kolovski

    Kolovski Niet meer actief

    Ik heb twee zonen waar ik enorm blij mee ben!

    En een bonus dochter :D dus ik kan soms lekker tutten!

    Ik merk nu wel als wij bijv met zijn alle boodschappen gaan doen ik tegen 2 zeg kom bij mama en de ander zeg kom eens bij *mijn eigennaam* ik dan heel raar aangekeken wordt haha..
     
  18. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    Oct 8, 2013
    1,686
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ach ja, mensen zeggen tegen mijn man ook, wat jammer dat je geen jongens hebt. Het is nooit goed.
     
  19. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    Jun 15, 2012
    4,270
    402
    83
    Female
    Ik lees sommige reacties echt met open mond. Bizar dat mensen überhaupt denken in termen als meisjes-meisje, jongensmoeder. Etc.
    Zoals iemand al zei: ieder kind is uniek. Wees dankbaar, ongeacht het geslacht
     
  20. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Ik vind dat aanvallend reageren altijd erg overdreven. Alsof je jezelf moet verdedigen tegen over de ander. Natuurlijk mag je blij zijn als je überhaupt een gezond kindje mag krijgen. Maar je mag toch ook best een voorkeur hebben. Ok.... het gaat misschien wat ver als je er zelfs verdrietig om bent. En trouwens.... na zo n echo mag dat best wel heel even. Maar het mag niet je hele zwangerschap beïnvloeden.

    En ja ik had een lichte voorkeur!
     

Share This Page