Hallo, Misschien een domme vraag, maar toch even voor de zekerheid. Horen zelfgemaakte gehaktballetjes rauw in de groentesoep? En dan 10 minuten mee laten koken? Zijn ze dan goed? Of moet ik ze eerst voorbakken in een koekenpan? Vroeger deed ik altijd van die soepballetjes uit blikjes, maar die troep wil ik niet meer. Dus vandaar mijn vraag. Groetjes, Hanna
Als ik groentesoep maak, maak ik eerst altijd zelf bouillon met oa inderdaad rauwe soepballetjes. Dus niet eerst in de koekenpan.
Ik kook ze meestal apart in een pannetje met een beetje bouillon en dan bij de kant en klare soep en dan nog naar smaak peper en nootmuskaat erin.
Ik gooi ze er gelijk rauw in, maar wel langer dan 10 min hoor Mijn soepje staat al snel 5 kwartier op, dus al die tijd koken ze lekker mee
Inderdaad rauw. Tegenwoordig gebruik ik het vlees uit rundersaucijzen om balletjes van te draaien. Meer smaak en minder droog vind ik
Als ze gaar zijn blijven ze boven drijven. Kook ze altijd apart, komt altijd schuim vanaf en dat wil ik niet in mijn soep.
Ik maak altijd zelf boullion van water en rauwe balletjes. Als de balletjes gaar zijn haal ik ze eruit. Daarna schuim in kokend de pan af met schuimspaan en je hebt heldere boullion. Blokje boullion erbij en de groenten vermecelli en balletjes.
eerst heet water koken doe dan de gehaktballetjes erin. na ongeveer 5 min koken gooi ik de groente etc toe. dit kookt nog wel ff door. ze zijn altijd gaar als de soep ook gaar is