Hoe ouder ze worden, hoe meer het er vaak ingeprent zit dat een luier makkelijk en vertrouwd is, maar ik zou ook die luier nu weglaten. Trek de eerste week makkelijke broekjes aan, zodat ze die zelf naar beneden en boven kunnen doen, blijven ze alles onder plassen, terwijl ze prima aanvoelen dat ze moesten, gewoon zelf laten verschonen. Zet beneden en boven een potje neer of zorg voor een wc-brilverkleiner en leg standaard een potje in de auto, zodat je altijd snel kunt handelen als je kind moet.
Hoi meiden, sorry had niet eerder de tijd om even te reageren maar bedankt voor al jullie tips! Heb vd week toch maar weer het stickersysteem ingevoerd. Berg goedkope autootjes gescoord bij de action ( 6 stickers = een auto) en hoera hij heeft het helemaal door! Thuis laat ik de luier nu uit en hij heeft nog wel redelijk vaak een ongelukje maar hé, het begin is er! Nu was het een redelijk drukke chaotische week met veel van huis en hij 3 dagen naar de opvang dus in de vakantie maar even wat serieuzer gaan oefenen!
Hier wou het ook steeds niet lukken. 2 weken geleden had ik zoiets van nu gaan we het weer proberen. Luier uit gelukkig wou de peuterspeelzaal ook mee werken. Dus daar mocht de luier ook uit blijven. Op een paar ongelukjes na doet hij het echt super goed. En boven mijn verwachting is hij ook gelijk 's nachts zindelijk. Mijn zoon is nu 3 jaar en 8 maanden. Vrij laat ook, maar ineens had hij het door. Ook hier werken we met een stickersysteem. Poepen vind hij wel nog een beetje eng, maar dan krijgt hij een kleinigheidje als hij wel op de wc poept.
Mhhhhh, hier gaat het met de plasjes oke, maar hij heeft gisteren 2 x in zijn broek gepoept. Ook dat boeit hem eigenlijk niet.... Maar goed, doorzetten doorzetten doorzetten!
Mijn ervaring: goed naar je kind kijken, doorzetten en je gevoel volgen! Mijn dochter vond WC/potje eng en wilde dus echt geen afscheid nemen van de luier . Toen ze 3 jr 9 mnd was, was ik er klaar mee, genoeg getut, nu MOET het. Aangezien ze zich gewoon normaal ontwikkelde en zelden ziek was, ging ik er ook van uit dat ze het fysiek allang moest kunnen. In hele kleine stapjes (met zachte dwang zeg maar, ik zie haar nog zo krijsend en volledig overstuur op potje zitten: "Er komen druppels uit mij!" ) heb ik haar angst kunnen overwinnen en werd, net op tijd voor school, zindelijk ... Zo heeft ze een tijdje op commando in luier mogen plassen (alleen luier aan als ze plasje voelde komen voor de rest onderbroek, eerst 15 min, daarna 10, daarna 5 min, 1 min, getimed met wekkertje), en heeft ook 'verplicht' met luier op potje of WC moeten plassen om het gevoel van zittend (ipv staand) te plassen te krijgen. Voor haar werkte dit goed. Het hele stickersysteem motiveerde niet genoeg, ook niet haar leeftijd, of het feit dat ze naar school zou gaan. Ze vond het simpelweg te eng ... "Dan wil ik niet naar school!" Dus, kijk wat aansluit bij je kind en wat nu precies nog de 'drempel' is...
mijn zoontje is nog steeds niet zindelijk. Hij is al 4 en gaat met luier naar de basisschool. Ook gaat hij 2 dagen naar het mkd (3 dagen reguliere school, 2 dagen mkd) en daar gaan ze het nu oppakken. Ik heb hier alles uit de kast getrokken, maar helaas.. Nu heeft mijn zoon wel een vorm van autisme en het interesseert hem weinig, dat werkt niet mee. Hij zegt ook dat hij bang is enzo. Mijn dochter komt nu op de leeftijd dat ze zindelijk zou kunnen worden maar die neemt, na het eerste enthousiasme, de angst van haar broer over. Ik ga het binnenkort met haar doorzetten, iig een aantal vaste wc-momenten invoeren en dan zien we het wel..
Mijn ervaring met zoon. Hij was ook dik 3.5.. Pas toen bij mij de knop om ging!! Ging die bij het kind ook om. Het klinkt zo simpel. Als een kind gezond is. Is een kind van 3.5 zeker wel toe aan zindelijkheid. We moeten niet blijven Pemperen maar pamaperen door zetten dus. DE ouders dan. Strenger worden dus. Ik werd ( boos) binnen twee dagen was het gepiept) ik was niet echt boos maar speelde boos het werkte hier. O ja en jongens laten plassen als papa. Dochter was met 2.5 overdag zindelijk en eigenlijk was dat zo gepiept!! Dat had ze snel door. En toen ook gelijk door zetten luier uit is luier uit. Pas zag ik babies bij Netflix moeders in andere landen Afrika molinologie doen niet eens een luier om bij de kinderen. Die laten ze dag in dag uit in de blote kont. Ik snap nu hoe kinderen onder de 2 zo snel hinderlijk kunnen worden. Wij verwennen ze te veel met een luier. Tuurlijk hier kan het niet zonderluier maar toch waren we maar als( de oer) en natuur moeders.!! Waren ze zo zindelijk wij denken te veel na gevoelens gevolg kinderen. Hoe minder na denken hoe sneller iets gepiept kan zijn.
Ik zou het nu even een maand laten. Totaal geen aandacht. Dus ook de psz niet. Dan een aantal dagen van te voren beginnen met een boekje erover, vertellen wat je van hem gaat verwachten met een stickersysteem erbij. Kies stickers die hem interesseren. Koop samen mooie onderbroeken, een wc bril verkleiner en dan de luier uit. Zorg dat je een aantal daen thuis bent en kunt zijn met hem en dan gaan. Geen strijd, geen straf, wel zelf laten helpen met verschonen e.d. En dan volhouden. En na een week of twee kun je best eens boos worden als er amper verbetering is hoor. Vind ik......! En als je denkt dat de jongste het ook zou kunnen, misschien samen doen......? Succes!
Mijn zoon was ook laat en is nu net een maand zindelijk. Hij is nu 3,9 jaar. Wij hebben ook gewerkt met het stickersysteem. Twee vellen. Een voor plassen en een voor het poepen en bij 15 sticjers mag hij een cadeautje uitzoeken. Zoon is eerder zindelijk geweest met 2 jaar maar zo ineens weer in de luier. Gelukkig nu niet meer. Ik heb even doorgezet toen hij wegkroop om te poepen. Ik heb hem direct opgepakt en hem op het toilet laten zitten en aangemoedigd om te gaan poepen. Hij heeft even laten merken het er niet mee eens te zijn maar het resultaat mocht er zijn Samen met mijn man een staande ovatie gegeven en met hem oppad gegaan voor een klein autootje. Was manlief zijn belofte aan hem. Dus wie a zegt moet b zeggen. Daarna was het klaar en roept nu uit zichzelf papa of mama moet plassen of poepen ( het poepen vind hij af en toe nog eng)maar het gaat tot nu toe nog allemaal de pot in Succes tip: Doe het onderbroekje onder de luier zodat ze het gevoel hebben dat het nat is welkicht helpt het. Deze tip heet hier toen hij twee was wel geholpen. een luier is zo goed ontwikkeld tegenwoordig dat het droog aanvoelt en ze niet het idee geven van oow ik ben nat