Placenta die niet los laat.

Discussie in 'De bevalling' gestart door LoveXx, 24 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Hier geen spuit gehad, liet na een paar minuten vanzelf los, en ook erg weinig bloed verloren. Ik zou het niet prettig vinden als ze ineens die spuit zetten zonder overleg als het eigenlijk niet nodig is.. Hier vorige keer prima gegaan dus hopelijk nu ook weer.. Lijkt me dat je eerst even de kans moet krijgen dat het vanzelf gaat..

    Mits je niet eerder problemen hebt gehad uiteraard..
     
  2. Eki

    Eki Fanatiek lid

    20 jan 2012
    2.127
    1
    36
    Bij de eerste (zh bevalling) liet de placenta na een hoop duw en trekwerk na 45 minuten pas los. Weet eigenlijk niet meer of ik toen dat spuitje gehad heb.
    Bij de tweede (thuisbevalling) meteen spuitje gehad na de bevalling en de placenta kwam er uit zichzelf na een minuut of 10 uit.
    Twee totaal verschillende ervaringen, dus.
     
  3. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier vaginaal, onder narcose. Ik had een ruggeprik en mocht ook met die ruggeprik gecurreteerd worden, maar de gyn raadde dat erg af omdat ze dus wel flink te werk gaan en dat geen prettige ervaring is als je bij bent.
     
  4. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.181
    113
    Brabant
    Idd onder narcose en vaginaal.

    omdat mijn baarmoeder niet samenkneep en ik bleef bloeden heeft de gyn tijdens de ok de wond moeten stelpen met haar vuist:$ en met haar andere hand buiten op mijn buik. Ik had de blauwe plekken op mn buik staan;)
    Ben dus heel blij dat ik onder narcose was en ik niks van de paniek en t slagerswerk heb meegekregen.
     
  5. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Helaas liet mijn placenta niet los. Er kwamen kleine stukjes uit. Dus naar de ok voor een manuele placenta verwijdering. Hoewel ik een goedje kreeg waardoor ik heel ver weg was heb ik het als heftig ervaren.
    De gynaecoloog zei dat ik een verhoogde kans heb dat dit weer gebeurt. Niet fijn.
     
  6. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik was ook onder volledige narcose en niks meegekregen van wat ze hebben gedaan. Zelfs de bloedtransfusie heb ik nog onder narcose op de ok gekregen.
     
  7. Divarg

    Divarg Bekend lid

    12 okt 2014
    913
    21
    18
    Oef heftig zeg, goed om te weten!
     
  8. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Nog niet aan denken, Divarg!
    Bij een buurvrouw van me deden ze het met de ruggeprik die ze al had dus ze had ook alles meegekregen. Ik was maar wat blij met de volledige narcose!
     
  9. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Heb begrepen van gynaecoloog dat ze het er echt uit schrapen met de hand :$
     
  10. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Klopt ja, dat hoef ik niet bewust mee te maken :D
     
  11. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Nou inderdaad. Brrr. Het idee alleen al. Leuke baan heb je dan :D
     
  12. Lovely123

    Lovely123 Fanatiek lid

    28 nov 2013
    1.249
    228
    63
    Leiden
    Hier ook een eigenwijze placenta..
    Na 2 spuiten en een hoop geduw en getrek (en bloed wat er letterlijk uitspoot!:$)
    Naar de OK gereden en onder narcose is hij er handmatig uitgevist.
    2,5 liter bloed armer.
    Moest een nacht in het ziekenhuis blijven.

    Erg jammer, want de bevalling zelf was een droom bevalling.

    Ben dus blij dat ik voor een ziekenhuis bevalling heb gekozen, anders kon ik dus met spoed uit mijn huis getakeld worden en per ambu naar het ziekenhuis.

    Bij deze bevalling zal ik verplicht in het ziekenhuis moeten bevallen onder leiding van Gyn omdat ik een verhoogde kans heb dat het opnieuw gebeurt.
     
  13. ikbenderweer

    ikbenderweer Actief lid

    4 apr 2013
    172
    0
    0
    NULL
    NULL
    3x in de problemen gekomen door de placenta.
    1x thuis opgehaald na bevalling en in ok eruit gehaald.
    1x zkh met heel veel voorzorgsmaatregelen en direct handelen is het uiteindelijk (als een wonder) bij een dagopname gebleven.
    1x placenta eruit, bleef bloeden, ben op IC beland, uiteindelijk behandeling aangeslagen, maar was al op weg om baarmoeder eruit te laten halen.. (Heb ik van te voren al toestemming voor gegeven, omdat dat 1 van de opties voor de gyn was voordat ik naar de ok ging, uiteindelijk heeft ze net zo lang geprobeerd om deze te behouden).
     
  14. cocko

    cocko Fanatiek lid

    21 apr 2011
    3.594
    19
    38
    Ergens in Nederland
    De eerste kwam los na veel gesjor en getrek..
    Bij de tweede kwam hij niet los na veel gesjor, geduw, getrek (inmiddels heel boos dat het zo ging) Dus onder narcose in OK.
    Dus bij de derde aangegeven dat ik dat nooit meer wilde, en als hij niet los kwam na 2 spuiten, ik dan direct naar de OK wilde. En dat is ook gebeurd.
    Nu afgesproken dat als hij binnen 20 min niet los is, ik weer naar de OK ga, onder narcose. Bij de laatste twee idd ook veel bloed verloren.
    Enerzijds baal ik daarvan, want je mist gewoon heel veel tijd met elkaar(vind ik) na de geboorte van de baby. Maar anderzijds denk ik: dat getrek en gesjor vind ik echt helemaal niks en wil dan liever direct geholpen worden.
     
  15. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ja, ik ga daar voor de volgende inderdaad ook een limiet op afspreken. Ik vond die 2.5 uur echt wel lang!!
     
  16. kaatje04

    kaatje04 Lid

    2 jul 2014
    13
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij ons is het ook standaard dat ze gelijk na de bevalling een spuit zetten. Het helpt ook tegen meer bloedverlies.
     
  17. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Bij de eerst kwam hij niet snel, daarna nog wat rest, dus naar ok. Bij de tweede kwam hij zonder problemen snel vanzelf.
    Geen spuit gehad, verloskundige was ook te laat voor de bevalling :p
     
  18. moi26

    moi26 Lid

    25 apr 2007
    58
    0
    6
    Hier ook drie X een placenta die bleef zitten. En dus ook drie X ok. Ook veel bloed verloren en bloedtransfusie nodig bij de eerste twee. Bij de derde lag ik al na tien minuten na bevalling op ok. Toen hebben ze placenta niet afgewacht. Was een hele goede beslissing van de gyn... Succes! Komt vast goed. Ze houden echt wel rekening met je voorgeschiedenis.
     
  19. Kara

    Kara Fanatiek lid

    2 dec 2010
    3.037
    15
    38
    Randstad
    Bij de 1e geen probleem, maar bij de 2e kwam die ook niet los. Dat had waarschijnlijk met bevaltermijn te maken (41 weken versus ruim 35). Toen ik op de OK tafel lag en ze me bijna onder narcose wilde brengen kreeg ik alsnog zelf heftige naweeen, en flop-toch nog eruit :)
    Ze stonden even gek te kijken natuurlijk, maar ik was erg blij!
     
  20. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Hier kwam hij zelf los na 5 min, wel flink gemasseerd op m'n buik.
    Hoop dat het bij de 2e ook zo makkelijk gaat als ik die verhalen hier lees😳
     

Deel Deze Pagina