Wel of geen geboortekaartje?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door mamav3, 6 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bloem1990

    Bloem1990 Actief lid

    21 jul 2014
    237
    0
    0
    NULL
    Almere
    Echt kinderachtig zeg. Ik snap wel dat je het lastig vindt. Ik heb er ook echt lang mee gezeten. Nu probeer ik het gewoon los te laten.
    Ik heb vroeger ook maar 1 opa en 1 oma gehad. Zij waren ontzettend lief en betrokken. Ik heb mijn andere opa en oma nooit gemist, al heb ik ze wel gekend. Misschien dat ik het daarom in die zin iets minder erg vind.
     
  2. Ly1

    Ly1 Fanatiek lid

    1 mrt 2012
    1.148
    3
    38
    Drenthe

    Inderdaad, waarom zou je continu jezelf in die positie brengen om vervolgens elke keer weer de rug toegekeerd te krijgen! Lekker geen energie meer in steken en lekker laten gaan, liever geen familie dan zulke familie
     
  3. Anna25

    Anna25 Fanatiek lid

    6 sep 2011
    2.049
    0
    0
    Ik zou er niet eens over na hoeven te denken om ze wel of geen kaartje te sturen. Als iemand mij en mijn gezin en dan vooral mijn kinderen zo zou behandelen dan krijgen ze echt geen geboortekaartje hoor!
    Wel heel vreemd trouwens dat jullie nog steeds niet weten waarom het ineens zo gelopen is.. lijkt me een moeilijke situatie!
     
  4. Lovely123

    Lovely123 Fanatiek lid

    28 nov 2013
    1.249
    228
    63
    Leiden
    Wat naar en helemaal verdrietig voor je kinderen!
    Ik denk dat je/jullie genoeg pogingen hebben gedaan.
    Als ik en mijn kinderen zo behandeld zouden worden zou ik er toch echt klaar mee zijn.
    Het is graag of niet! Ik zou de eer aan mezelf houden en geen geboorte kaartje sturen.
     
  5. mamav3

    mamav3 Lid

    1 feb 2015
    25
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dankjewel voor de reacties. En inderdaad het waarom weten we niet. Het lijkt vooral afgunst te zijn mijn partner en hun zoon heeft een goede baan waardoor we het financieel ruim hebben. De overige kinderen van hun zijn gescheiden en afhankelijk van mijn schoonouders hierdoor lijkt het alsof ze daarmee een soort macht voelen. Terwijl je toch zou denken dat ze blij moeten zijn dat hun zoon het zo goed heeft. Het waarom altijd ruzie zoeken etc zou ik wel antwoord op willen aan de andere kant denk ik nu wij gaan genieten en ons niet meer in alle bochten wringen voor hun. Wij zijn gelukkig pogingen genoeg gedaan, zij zullen straks degene zijn die spijt krijgen als er weer een kleintje is die ze moeten missen als het hun tenminste iets doet. Ik begin nu op een punt te komen van nee geen kaart. Nu ook niet naar onze 2 oudsten omkijken dam ben je een kaartje van ons 3e wonder niet eens waard.
     
  6. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Ik zou ook geen kaartje sturen hoor.. Waarom nog energie erin steken? Wil je de deur openen naar contact, net zoals je al eerder hebt gedaan en het nog een kans geven? Dan kan je een kaartje sturen..

    Maar na zoveel teleurstelling en als er niet eens normaal een reden kan worden gegeven waarom jullie zo behandeld worden, en het feit dat jullie überhaupt zo behandeld worden.. Ik zou er klaar mee zijn, deurtje lekker gesloten laten en ook geen kaartje sturen..

    Geboortekaartjes zijn in mijn ogen ook een uitnodiging om de baby te komen bekijken en daar zou ik in dit geval niet op zitten te wachten..
     
  7. flowersoflove

    flowersoflove Bekend lid

    15 nov 2013
    811
    0
    16
    Kinderopvang
    Wij hebben ook met bepaalde familieleden geen contact, maar sturen wel een kaartje. Niet als uitnodiging, maar puur om ze op de hoogte te stellen van de geboorte van ons kind.
     
  8. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Tja. Ik vind een geboortekaartje toch echt wel een uitnodiging om naar het kindje te komen kijken. Wij sturen dus alleen kaartjes naar mensen die wij graag zouden willen zien. De rest hoort het via via wel ;)
    Beleefdheidskaartjes sturen vind ik zo ouderwets. Dat deed men vroeger. Dan nodigde je ook mensen op je bruiloft uit omdat het zo hoort. Niet meer van deze tijd is mijn mening :)
     
  9. Truelove

    Truelove Fanatiek lid

    30 mrt 2014
    3.006
    0
    0
    #29 Truelove, 8 feb 2015
    Laatst bewerkt: 8 feb 2015
    Ik heb een soort gelijke situatie meegemaakt.
    Toen ik zwanger was van mijn eerste hebben wij heel lang geen contact gehad met mijn schoonouders/schoonzus..

    Heb toen met mijn man overlegd en besloten om wel een kaartje te sturen..
    Wij kregen helemaal niks geen reactie!

    Bij de tweede zwangerschap ging het ook moeizaam.maar nog wel contact.
    Uiteindelijk hebben ze niks meer laten horen.. En mijn man ook eigenwijs dus niet.. (Het gaat nergens over)

    Mij stoorde het heel erg en heb uiteindelijk gezegd tegen mijn man dat ik dit gedoe niet wilde..
    Hij schoonmoeder gebeld maar mocht niet baten.

    Mij stoorde het nog steeds en ik kan me niet voorstellen dat je zo hard kan zijn naar je eigen kind!

    Ik heb achter de rug om van mijn man dus een kerstkaart geschreven dat we van ze houden, en graag willen dat ze opa en oma zijn voor onze kinderen.
    Ook heb ik er een pasfoto van onze oudste toen bij gedaan zodat ze zagen wat ze miste..

    Achteraf ben ik heel erg blij dat ik dit heb gedaan.. Mijn schoonvader is daarna namelijk plotseling een paar dagen erna overleden..
    Wij hebben dit dus nooit meer uit kunnen praten.

    En ik kan je vertellen.. Dit gun je niemand niet.. Ik vond het verschrikkelijk voor mijn man dat hij geen kans heeft gehad om in levende lijven het goed te kunnen maken.

    Daarna is het weer goed gekomen..
    Maar er blijft altijd iets aan je knagen..

    Dus mijn advies: hou de eer aan jezelf! Stuur een kaartje.. Misschien doen ze er niets mee maar dan heb je hun de kans gegeven.
     
  10. mamav3

    mamav3 Lid

    1 feb 2015
    25
    0
    0
    NULL
    NULL
    Beetje hetzelfde lijkt het wel.. Ik zit nog echt in twijfel nu weer.. Na alles wat er is gebeurd heb ik tig pogingen gedaan en dat mag steeds niet helpen..

    Zelf ben ik benieuwd wat ze gaan doen als ze straks horen dat we zwanger zijn.. of ze dan contact op gaan nemen of voor de bevalling iets laten horen.. ik denk dat daar de keuze wel vanaf gaat hangen.. geen belangstelling vantevoren dan hoeft het ook niet na de bevalling.. en misschien als we zover zijn dat we dan wel denken ze krijgen een geboortekaart gewoon ter info.. maar de schoonzussen en zwagers die sla ik bij deze wel gewoon over.. zodra hun ouders met ons praten doen zij dat ook, zeggen ouders niks dan hun ook niet dus ik ben daar wel klaar mee.
     
  11. Nicole85

    Nicole85 Actief lid

    23 jan 2009
    315
    1
    18
    Pfff ik ken je gevoel. Ik heb of beter gezegd had ook van die knettergekke schoonouders die geen contact wilde omdat wij niet de dingen deden zoals zei dat wilde hebben.

    Heb ook altijd getwijfeld ze op de hoogte te stellen, maar heel eerlijk. Ik vind het veels te fijn hun niet in mijn leven... Dus niet doen, geeft alleen maar aanleiding tot nieuwe ellende! Mijn man denkt er trouwens net zo over gelukkig!

    Succes en ik zou zeggen probeer je te concentreren op andere dingen. En als mensen zeggen dat het kinderachtig is om zo te doen. Tja jij bent ook een mens en hoeft niet zomaar alles te pikken!!
     
  12. Baby Love

    Baby Love Fanatiek lid

    25 aug 2014
    1.113
    0
    36
    Je moet het proberen los te laten, hoe moeilijk ook.
    Mijn schoonouders weten van de zwangerschap, hebben ons niet gefeliciteerd! (Bij de derde ook niet trouwens, we hadden er toch twee? Wat wilden we nog meer...)

    Op verjaardag van man niks gehoord. Wij hebben met de verjaardag van schoonmoeder een kaart gestuurd, met kerst een kaart en met nieuwjaarsdag een peroonlijk berichtje, nergens reactie op gekregen. Dan is het prima, toch!
     
  13. mamav3

    mamav3 Lid

    1 feb 2015
    25
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nou hier ook zo ja.. kinderen hebben er beide een eigen geschreven kerstkaart heen gebracht dus dat had voor hun ook zoiets kunnen zijn van we geven in ieder geval de kinderen ook 1 terug.. maar nee helemaal niks. Ook met hun verjaardagen helemaal niks geen kaart etc.. Dus deze 2 kijken ze niet naar om dus een 3e zal geen verschil maken al is het in het begin natuurlijk wel weer even interessant een baby!! Want wat moeten ze tegen de omgeving zeggen als die hun feliciteren... dat ze de baby nog nooit hebben gezien? Dus ja misschien zullen ze toenadering zoeken, maar voor mij is het wel klaar nu.

    wat erg om te lezen dat er heelveel in deze situatie zitten zeg, dat opa en oma blijkbaar zo ver gaan en dan hun eigen kleinkinderen niet meer zien en hun eigen kinderen. En dan lees ik ook nog dat veel kinderen dus wel toenadering hebben gezocht net zoals ons, toch maar weer toenadering zoeken blijkbaar interesseert het ze niet.

    Jammer dat het zo loopt ik ben nu ook meer daar mee bezig dan het zwanger zijn.. wel of geen geboortekaart? En als we geen kaart doen gaan we dan een kaart doen met foto van de kleine of niet... eigenlijk liever niet want als ze dan bij enkele familieleden de kaart zien weten ze hoe de kleine eruit ziet en dat wil ik dan ook niet want als ze hun niet interesseren dan ook niet via een ander...
    Zo lastig... Ik wil dat het oprecht van hun uit komt, nou ja we hebben nog tijd zat.. mochten ze voor de bevalling contact zoeken wat ik overigens niet denk hoor maar dan wil ik het misschien nog een kans geven. Moet het na de bevalling weer vanaf onze kant komen met een kaartje nee laat dan maar. Ik heb geen zin om in mijn kraamweek de hele familie hier dan te hebben alsof er niks gebeurd is.
     

Deel Deze Pagina