Kleuter (bijna 5) en neurotisch gedrag...

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Luvv, 12 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Luvv

    Luvv Fanatiek lid

    27 okt 2010
    2.803
    3
    38
    Ik lees op internet dat dit gedrag voor peuters normaal is maar ik vraag me af hoe t zit als ze wat ouder worden en dit gedrag nog steeds vertonen.

    Mijn dochter is nu bijna 5 jaar. Sinds ze een jaar of 4 is heeft ze echter last van wat neurotische trekjes. Alles moet op haar manier. Bepaalde dingen moeten bv bij haar bed staan en als dat niet zo is kan ze heel erg gaan huilen/boos worden. Als haar sok niet helemaal goed zit wordt ze woest, is haar shirt nat dan moet t direct uit, want t is nat.... En dan de enorme woede aanvallen. Dan is er geen land mee te bezeilen.

    Het gedrag wordt wel iets minder extreem maar het is er nog wel. Ik vraag me af of meer mensen dit gedrag herkennen? En is het bij jullie vanzelf overgegaan? De juf merkt niks bijzonders aan haar, maar toch maak ik me wel s zorgen of het wel zo normaal is allemaal.
     
  2. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.970
    2
    38
    Ik had er als kind veel last van maar ben er overheen gegroeid. Aan de hand van de voorbeelden die je geeft vraag ik me af of je dochter niet gewoon heel gevoelig is, fysiek last ondervindt van natte shirts en irritante sokken?
    Ritme en structuur geven kinderen (en de gevoelige al helemaal) houvast, het is niet gek dat een kind graag dingen op dezelfde plek wil hebben en liever niet afwijkt van de gewoontes. Mijn zoon is net op school gestart en dit soort dingen geven hem een gevoel van veiligheid, zijn vasthouden aan patronen verergert sinds hij in gr1 zit. Ik maak me er geen zorgen om en probeer dan maar een beetje mee te gaan in zijn behoeftes.
     
  3. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Op de woedeaanvallen na, herken ik het wel bij onze dochter. Ze is erg gevoelig voor bepaalde dingen. Over het algemeen gaan wij daar wel in mee. Zo kan het voorkomen dat we tijdens een stukje wandelen regelmatig moeten stoppen omdat ze iets in haar schoen voelt (Schoen uit, uuitkloppen, schoen weer aan).
     
  4. flippo

    flippo Actief lid

    3 dec 2010
    396
    5
    18
    NULL
    NULL
    Hi, ik herken het ook bij mijn dochter. Ze is hooggevoelig en kan bijv ook niet tegen een sok die scheef zit, broekrand die te strak zit, natte mouwen van shirt....

    Google eens op hooggevoelige kinderen of op HSP bij kinderen. Kijk of je daar wat in herkent.

    Tip:

    Hooggevoelig kind - Gevoeligheid Grootbrengen

    en dan de blog lezen, heel veel herkenning bij mij!
     
  5. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ik herken het van mezelf als kind. Mijn vader maakte zich ook zorgen en ging dan expres mijn sokken weer scheef hangen etcetera. Heel vervelend. Zolang ze op school er niks over melden: gewoon lekker zo laten, groeit ze vanzelf overheen!
     
  6. Sylvia29

    Sylvia29 Fanatiek lid

    2 jan 2010
    1.996
    0
    0
    Ja hoor, hier ook 1. Het spulletjes bij haar bed gebeuren niet, maar heb toen ze jonger was wel uitgelegd en veel gehamerd op kalm praten of iets pakken als het haar niet zint.
    Echter kan ze zwaar pissig worden als haar sok niet mee werkt, en een nat shirt moet meteen uit (ook als het om 5 druppeltjes gemorst water gaat)
    Volgens mij zijn ze met 4 en 5 sowieso nog kleuter, dus nog alle tijd om dit gedrag te zien verdwijnen toch?
     
  7. Sam86

    Sam86 Fanatiek lid

    16 aug 2007
    1.610
    89
    48
    Vrouw
    Mama
    Amersfoort
    Hier ook heel erg. (Autisme) Alleen zijn de erge buien te linken aan suiker en chocola. Sinds ik dat beperkt/weglaat is het lang niet zo extreem. Nog steeds gaat bij iedere natte plek het kledingstuk uit, broekranden, mouwen, kledinglabels zijn ook rot, maar geen mega driftbuien meer. Als jij je zorgen maakt zou ik het met je h.a. bespreken.
     
  8. linnim

    linnim Fanatiek lid

    24 mrt 2009
    2.027
    367
    83
    in nederland
    Herkenbaar. Vooral het stukje van de sokken en natte kleding. Mijn dochter heeft het ook met haar ondergoed en bepaalde kleding vindt ze echt niet fijn. Soms tot aan krijs buien toe
     
  9. Bloemmm

    Bloemmm VIP lid

    31 mrt 2010
    18.894
    1
    38
    Wormer
    Heel herkenbaar! Mira is bijna 4 en Hooggevoelig! Misschien vind je herkenning als je hierover leest.
     
  10. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.478
    113
    Herkenbaar bij zowel mijn zoon (autisme) als mijn dochter (hooggevoelig).

    Mijn zoon wil meteen iets schoons aan als kleding nat wordt (ook al is het schoon water) voor hem is het dan vies en een naar gevoel. Dus meteen iets schoons aan (nu iets minder bewerkelijk voor mama omdat hij het zelf allemaal kan)

    Mijn dochter miept altijd over de labels in kleding wat er dus vaak uitgeknipt wordt.

    Met het slapen gaan ook vaste rituelen, zoon de leeslamp aan en de radio aan op stand 4 en dan 40 minuten. Mijn dochter ook nachtlampje aan (kan ik ook niet uit doen want als ze wakker wordt is het pure paniek) en altijd een emmertje bij het bed (ze slaapt op zolder en is bang dat ze de wc niet haalt, dit bracht zo'n onrust met zich mee dat het ruim 2 uur duurde voordat ze in slaap viel. In die twee uur liep ze alleen maar naar de wc en weer terug. Daarom ervoor gekozen om een emmertje op haar kamer te zetten, dat brengt rust)

    Met de sokken, bij zoon moet het recht zitten en dan compleet gefrustreerd als dat niet wil lukken. Dus trek ik hem vaak de sokken aan door de week en hij zelf in het weekend (is er geen tijdsdruk)
    Bij onze dochter moeten ze even hoog zitten, die kan dus rustig 5 minuten zitten klooien tot ze even hoog zitten.
     

Deel Deze Pagina