Hallo, op internet staat dat een persoon die aanwezig is bij de bevalling aangifte kan doen maar wat verstaan ze onder aanwezig zijn kan dat ook iemand zijn die bv op de gang staat. Hoe gaat het in z'n werk hoe weet burgerzaken ofdat de persoon die aangifte komt doen daadwerkelijk aanwezig was bij de geboorte. Kan het bv ook iemand zijn die net na de bevalling aanwezig was Die te laat was zeg maar Wil het wel zelf doen maar ben nu op het einde en de baby is nog steeds niet ingedaald dus misschien wordt het dalijk een ks en dan moet ik natuurlijk dagen herstellen
Vader of moeder van het kind, zie verder deze link daarin staat t precies uitgelegd Aangifte geboorte in Nederland | Aangifte geboorte en naamskeuze kind | Rijksoverheid.nl
Ik heb me dat ook afgevraagd. Ik ben alleenstaand moeder en zou eigenlijk een keizersnede gekregen hebben maar ben toch gewoon bevallen... Maar bij mij was mn beste vriendin aanwezig die had ook de aangifte mogen doen. Dus als je iemand bij je hebt mag degene t doen en anders het ziekenhuis... Dus die kunnen dat ook voor je doen als er verder niemand bij is.
Krijgt de persoon die bij de bevalling aanwezig was dan een bewijs mee ofzo dat ze echt kunnen weten ofdat die persoon ook echt aanwezig was. Zo niet dan kan toch iedereen het in principe doen?
Soms is er een mogelijkheid om het in het ziekenhuis te doen. Voorheen was er bij ons een speciale balie in het ziekenhuis. Maar omdat het niet zo druk was hebben ze dat verandert en komen ze aan bed.. Dus misschien even navragen in het ziekenhuis?
Op het geboorteformulier van het ziekenhuis staat vermeld wie er bij de geboorte aanwezig waren. Dit wordt direct na de geboorte ingevuld. Dus bijv Dr.A, verpleegster B, verloskundige C, papa, etc.... in geval van alleenstaande zou er bij papa dus kunnen worden geschreven oma/opa/naamvriendin.
Ik ben in het MMC in Veldhoven bevallen en ik kreeg een geplande keizersnee. Voor de geboorteaangifte kwamen ze een ochtend in de week langs op de kamers, dus wij hadden geluk! Maar misschien doen ze dat bij jou in het ziekenhuis ook wel?
Je krijgt in de meeste ziekenhuizen geen formulier of zo. Degene die aangifte doet, moet lijfelijk bij de bevalling aanwezig zijn geweest (vader, moeder, maar ook verpleegkundige, verloskundige, gynaecoloog...) Wel mag het ook bijvoorbeeld het afdelingshoofd van de verloskamers zijn, die gemachtigd is door de directeur van het ziekenhuis ("degene in wiens huis de bevalling plaats vond". )