Drinkt baby teveel?

Discussion in 'Flesvoeding' started by Jaime1709, Feb 9, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    Dec 5, 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dag dames,

    Ik ben nieuw op het forum dus weet nog niet zo goed hoe alles werkt.
    Er ging net al iets helemaal fout met plaatsen haha oops.....

    Ik ken niemand in mijn directe omgeving met kinderen en dit is mijn eerste kindje. Wist ff niet waar ik terecht moest met mij onzekerheden. Hopelijk kunnen jullie mij helpen of advies geven.

    Avery is nu 3 weken oud, is 3200 gr en drinkt 7 x 100 cc Nutrilon standaard 1. Afgelopen week even naar het CB geweest en ze hebben verteld dat dit veel te veel is en hij het beste 6 x 100 cc kan drinken of naar Nutrilon Forte kan overstappen.

    Eerst geprobeerd om 6 x 100 cc aan te bieden. Was geen succes, omdat hij overdag hongerig was en veel huilde, maar wel 5 uurtjes doorsliep. Dan ga ik er 's nachts liever een x extra uit dan dat hij overdag overstuur is van de honger.

    Ondertussen overgestapt naar Nutrilon Forte, maar hij blijft die 7 x 100 cc drinken. Zou ik meer aanbieden dan zou hij ook meer drinken.

    Heb ook al geprobeerd vaker kleine flesjes aan te bieden, maar dat hielp ook niet. Ik wil hem niet overvoeden, maar een honger huiltje herken ik nu ondertussen wel.

    Hij is met zijn 7 flesjes heel tevreden, huilt weinig en slaapt in de nacht 4 uurtjes. Ik voed op verzoek.

    Volgens de verpleegster van het CB geef ik hem toch echt teveel en moet ik hem 1 fles minder geven.

    Heeft iemand hier ervaring mee en hoe hebben jullie dit "probleem" opgelost?

    Alvast bedankt!
     
  2. Dolce82

    Dolce82 Bekend lid

    Dec 19, 2013
    809
    10
    18
    België - Limburg
    Ben eens even gaan kijken naar de richtlijnen van Kind&Gezin, het Vlaamse cb :).

    Daar staat voor baby's vanaf 3kg:
    6/7x 90ml + 3 schepjes

    90ml + 3 is een totaal van 100ml. Dus daarop afgaand zit je wél goed.

    Dit is de link trouwens:
    Hoeveel per dag?
     
  3. Pluisje88

    Pluisje88 Niet meer actief

    Het CB werkt vaak met richtlijnen, ook op de pakken babyvoeding staan richtlijnen qua hoeveelheid en gewicht. Wat ik altijd aanhield was dat ze niet boven een liter flesvoeding per dag kwam. Buiten dat heb ik, behalve in het begin, weinig tot niet gekeken naar hoeveelheden. Wat ze dronk dronk ze, en wat niet dat bleef over.

    Het enige wat ik, toen ze wat ouder werd, zelf een beetje afgebouwd heb is de late avondfles en nachtvoeding. Van het CB moest ik deze flessen al eerder afbouwen, maar ik heb dat advies niet gevolgd maar mijn dochter gevolgd. Dat voelde veel prettiger dan stressen over hoeveelheden en aantal flessen per dag!

    Als je zoontje het prima doet op 7 x 100cc zie ik niet in waarom dit verkeerd zou zijn? Onze jongste dochter is nu 3 weken, en drinkt afwisselend 6 of 7 x 100cc. Soms laat ze wat staan, maar er gaan er genoeg leeg. Als ze honger heeft, krijgt ze een fles en wat ze wil drinken van die 100cc dat krijgt ze. Als die allemaal leeg gaan gaat er, denk ik, een fles af en krijgt ze meer per fles. Tot aan die liter dan, als ze standaard 1 liter drinkt per dag zou ik wellicht overstappen op voeding voor hongerige baby's.
     
  4. daantjedubbel

    daantjedubbel Bekend lid

    Apr 2, 2014
    721
    1
    16
    Arnhem
    7x 100 cc vind ik helemaal niet te veel! Het cb vertelt soms ook maar wat, is mijn eigen ervaring :) mijn zoontje dronk op die leeftijd ook 7x 100 en was zelfs iets lichter. Als jouw zoontje het goed doet op die 7 flesjes van 100, gewoon zo laten. Het cb hoeft jouw kind niet te kalmeren als hij loopt te huilen van de honger ;) Forte zou ik niet aan beginnen als ik jou was. Hebben wij ook gegeven en inmiddels mee gestopt, hij kreeg er enorme krampjes van deed er ook niet langer mee. Bovendien schijnt het effect niet wetenschappelijk bewezen te zijn.

    Lekker je kindje volgen, ze geven zelf aan wat ze nodig hebben. Je doet het prima!
     
  5. horselover

    horselover Fanatiek lid

    Aug 24, 2008
    2,518
    1
    0
    Als jou kleintje het hier goed op doet , dan lekker zo doorgaan!
    Als het veel te veel zou zijn geweest dan gaat de sirene van de krampen vast wel aan.

    Naar je eigen gevoel luisteren, en grofweg te richtlijnen er bij pakken.

    De ene heeft meer dan genoeg aan 120 x gewicht
    En de andere heeft maar net genoeg aan de 150 x gewicht.
     
  6. Celika

    Celika Fanatiek lid

    Jul 15, 2013
    1,893
    381
    83
    Female
    Dicht bij de zee
    Vind het ook niet te veel! Mijn zoontje kreeg ook 7 flesjes.
    Cb houd zich aan richtlijnen en niet elk kindje is hetzelfde dat vergeten ze soms.
    Volg je kindje maar en zo te horen gaat dat goed hij huilt weinig en is tevreden en daar doe je het voor!
    De onzekerheid kan ik me zeker voorstellen.
    Wij kregen ook vaak van het cb te horen dat we teveel flesjes gaven maar ben gewoon mijn kindje gaan volgen en dat werkt het beste.
     
  7. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    Dec 5, 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de reacties! Ben blij dat ik niet te enige ben die niet alles aanneemt van het CB. Vanaf gisteren toch even z'n fles opgehoogd naar 110 cc (120+4 en de afgegoten). Alles gaat op. Vandaag laatste fles om 23.00 en zojuist (04:00) begon hij een beetje te miepen. Nou bed uit ff speen erin en naar beneden om de fles te maken. Kom ik terug met de fles... Ligt hij alweer te slapen? Moet ik hem nou wakker maken of laten slapen?

    Ik zit nu standy in bed met een volle fles en een snurkende baby haha
     
  8. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    Lekker laten slapen ;)
     
  9. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    Aug 6, 2013
    5,495
    2,948
    113
    En volgens mij kunnen baby's niet over-eten. Ze stoppen gewoon met drinken als ze genoeg hebben gehad.
     
  10. horselover

    horselover Fanatiek lid

    Aug 24, 2008
    2,518
    1
    0
    heb je de kleine laten slapen?
    is mij ook al een aantal x over komen. liet haar lekker slapen en al ze in korte tijd wakker werd gaf ik die fles. en anders gewoon weer naar onder nieuwe fles klaar maken
     
  11. Pluisje88

    Pluisje88 Niet meer actief

    Ik heb ook vaak gehaast om een fles te maken om vervolgens met m'n goede gedrag op de rand van het bed te zitten wachten. Ik liet haar altijd lekker slapen, als ze honger hebben worden ze echt wel wakker. Na een aantal keer een fles voor niks gemaakt te hebben ben ik begonnen met minimaal 5 minuten aankijken of ze terug ging slapen.
     
  12. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    Dec 5, 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja heb hem maar gewoon laten slapen. Hij werd een uurtje later wakker dus heb gewoon een nieuwe fles gemaakt. Maar stond echt ff verbaasd te kijken.....
     
  13. Maantje93

    Maantje93 Niet meer actief

    mijn zoon dronk altijd te veel nu hij potjes mag dronk hij opeens maar 4 flesjes van 180+ potje. dus het los ze eigen op hoor.
     
  14. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    Dec 5, 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Eerst dacht ik ook gewoon dat de kleine zelf wat meer mocht hebben dan de aangegeven richtlijnen, maar de verpleegkundige op het CB deed bij het eerste bezoek alsof ik een misdaad beging?

    Kreeg een telefoontje van het cb, omdat ze wilden weten of de rust in huis al een beetje was teruggekeerd en heb toen aangegeven dat hij gewoon wat meer wilde drinken. De verpleegkundige zei toen dat de kleine met dit gewicht een maximaal aantal cc heeft wat hij mag drinken. Toen vroeg ik vanaf wanneer baby's gingen doorslapen (wist ik al wel: als ze zelf geen behoefte meer hebben aan de nachtvoeding) en mevrouw zei toen "ja, elke baby is anders". Ik zei toen gelijk "maar dat geldt dan toch ook voor de voeding? Als elke baby anders is kan het toch dat de mijne misschien wat meer wil?"

    Kreeg toen als advies om 10 cc meer te geven.


    Jullie reacties hebben me in elk geval heel erg gerustgesteld :)
     
  15. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    Aug 6, 2013
    5,495
    2,948
    113
    Haha slimme opmerking van dat slapen!
     
  16. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    Jan 9, 2013
    9,521
    3,739
    113
    Hier dronk mijn zoontje de eerste weken ook altijd 'teveel' volgens de richtlijnen. Tja... een baby huilend van de honger is ook niks.
    Ik mocht niet meer dan 6x 120/4 geven, ik gestresst, baby huilen. Totdat ik het los liet en hem gewoon gaf wanneer hij wilde en wat hij wilde.
    Zelfs m'n vader zei op een gegeven moment, geef dat kind toch meer, hij heeft gewoon honger.
    Hij kon het namelijk prima zelf regelen, soms kreeg hij een dag 7x 120/4 en soms maar 5x, alles op verzoek.
    En nu is meneer ruim 7 maanden en denkt.... rot op met je flessen, ik hoef ze niet meer :p
    Moet m'n best doen om er melk in te krijgen elke dag ;)
    Dus kijk naar de richtlijnen en bekijk dan of dat werkt voor je kindje, je hebt nou eenmaal ook grote en kleine drinkers, niet alle kindjes zijn gemiddeld en doen t volgens het boekje ;)
     
  17. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    Aug 6, 2013
    5,495
    2,948
    113
    Precies Olifantje. Gewoon je kindje volgen. En volgens mij zijn er wel steeds meer cbs die ook met kunstvoeding voeden op verzoek adviseren.
     
  18. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,118
    1,824
    113
    Rare richtlijnen.
    Toen in 2009 was het dat je de flesje tot 150cc mocht hebben tot je naar het cb ging en hun anders aan geven.
    Dit heb ik ook zo gedaan bij C.

    1e week was het elke dag 10 bij tot 90 cc.
    2e week mocht ik naar 120.
    en zo door tot 150 x 5/6. Soms hadden ze behoefte aan meer.
    Lieten ze dus slapen en waneer ze waker werden en duidelijk aan gaf dat ze wilde drinken gaf ik hun dat (max 5 u).
     
  19. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,118
    1,824
    113
    Wat je ook zou kunnen is 120x6 inplaats 100x7
    Dan zou die wat meer tijd tussen de voedingen krijgen.

    Luister naar je kindje is mijn ervaring en hou gewoon in gedachte dat je niet over de liter gaat.
    s6
     
  20. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    Dec 5, 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh jeetje...

    Hij neemt nu met 110 per fles ook geen genoegen meer :( Gisteren even opgehoogd naar 120, maar met 6 flessen kom ik echt niet weg. Hij begon om de 2,5 uur al te miepen en nu met 120 wel 3 uur tussen elke voeding.

    Oma vroeg vandaag waarom ik hem dan geen rijstebloem in z'n flesje gaf zoals vroeger, maar ben daar eigenlijk geen voorstander van...

    Iemand nog tips?? :(
     

Share This Page