Al van baby af aan doucht onze dochter samen met mijn man. Dat vonden we toen handig. En nog steeds. Als onze dochter schoon is, kan ik het afdrogen, aankleden en andere verzorgingsdingen doen, terwijl mijn man zijn eigen haar wast en zich afdroogt. Ondertussen is onze dochter 3 en we zaten vanavond te praten hoe lang dat eigenlijk nog kan. Ik zelf begin er ondertussen een wat onbehaaglijk gevoel bij te krijgen. Mijn man heeft er nog geen problemen mee. Zij zelf lijkt er ook totaal geen probleem mee te hebben. Ze vindt het heerlijk om met papa te douchen en allemaal gekke spelletjes te doen. Papa doet dat veel leuker dan mama. Voor zover we het kunnen inschatten is het voor haar gewoon kinderlijk onschuldig. Maar goed, er komt natuurlijk een leeftijd waarop dat niet meer kan. De vraag is dan: wat is die leeftijd? Tot welke leeftijd doen / deden jullie dat? En zouden jullie nog onderscheid maken tussen kinderen van hetzelfde geslacht als de ouder en kinderen van het andere geslacht dan de ouder?
Ik heb zelf nog geen kinderen maar ik denk persoonlijk dat je het zelf een beetje moet aanvoelen. Wat je al zelf zegt dat je er een beetje een onbehaaglijk gevoel bij krijgt lijkt me niet fijn voor jezelf. Ik zou dat zeker ook met je man bespreken en misschien kunnen jullie het langzaam afbouwen.
Ik zou ook doen tot het voor 1 van beide niet prettig voelt. ik heb totdat mijn neefje een jaar of 5 was zo nu en dan samen met hem gedouched. En dat is niet eens mijn eigen kind
Mijn oudste is 6 en die staat af en toe nog bij mij onder de douche, De dames douchen ook met ons. Hij begint nu wel af en toe te vragen of hij alleen mag douchen en dat is dan ook prima.
Serieus? Ze is 3, kom op zeg. Natuurlijk is het voor haar kinderlijk onschuldig! Vind het apart dat je daar een onbehaaglijk gevoel bij krijgt Ik zou het gewoon doen totdat ze zelf niet meer wil.. of idd als je er zelf problemen mee hebt, dan kun je het natuurlijk beter ook niet doen.
Ja serieus. Waarom moet je daarop reageren met "kom op zeg?" Als ik me dat af begin te vragen, omdat ik het niet heel prettig meer vind voelen, dan mag dat toch? Ik kan mij nog herinneren dat ik het vroeger heel vervelend vond als mijn vader mij waste, omdat hij een jongen was en ik een meisje. Ik wilde door mijn moeder gewassen worden. En dan heb ik het echt over de kleuter-leeftijd, en nog niet eens over samen douchen.
Ik vind het vreemd omdat een 3 jarige echt nog zo'n klein kind is. Maar goed, ieder z'n mening toch. Daarom zei ik ook dat je het niet moet doen als je je zelf er niet prettig bij voelt. Ik vond je opmerking over dat je kind het waarschijnlijk als iets onschuldigs ziet nogal opmerkelijk. Wat verwacht je dan van een peuter Volwassenen maken er een probleem of issue van, zo'n ukkie niet.
nou ik hoop nog heel lang te douchen met mijn zoontjes! Maar vaders en dochter is misschien anders.... Ik heb een leuk boekje over kinderen en sexualiteit "Kleine mensen grote gevoelens" van Sanderijn van der Doef. Daar staat ongeveer dat je het moet doen zolang je kind het leuk vind en je er zelf geen ongemakkelijk gevoel bij krijgt... en dat je je vooral niks aan moet trekken van wat andere mensen er wel niet van zullen denken ofzo.
Dat klopt. Maar goed, als het verhaal zou zijn dat mijn dochter van 9 met haar vader onder de douche gaat, zouden heel veel mensen denk ik vinden dat dat niet meer hoort. Ook als het kind er dan zelf geen probleem van maakt. Ergens, op een bepaalde leeftijd / in een bepaalde fase van de ontwikkeling, vinden we het als volwassenen dus blijkbaar nier meer acceptabel. Ik vraag me dus af wanneer dat is en hoe ik dat weet. Ik ben best wel preuts opgevoed en dat zit er dus toch nog wel een beetje in. Ik ben dan gewoon benieuwd of ik hierin wel op mijn gevoel kan vertrouwen, of dat ik heel erg overdrijf en het gewoon het onschuldige moet laten zijn, dat het voor mijn man en dochter nog is. Vandaar mijn vraag.
Bedankt trouwens voor alle reacties. Op basis van jullie reacties is mijn eerste indruk, dat ik het inderdaad overdrijf met mijn gevoel en mijn man en dochter dit gezellige ritueel niet moet ontnemen.
Ook een dochter van drie, en herken het niet. Mijn moeder was heel preuts. Vreselijk vond ik dat als kind, zo krampachtig. Mijn vader liep gewoon bloot rond, badkamerdeur niet op slot ook of zo. Dat hebben wij (3 dochters) allemaal echt nooit raar gevonden. Nooit iets van gedacht ook of zo. Maar dat krampachtige gedoe van m'n moeder vonden we vreselijk.
Nou dit. Mijn oudste is inmiddels 7.5 en die vindt alles nog prima. Zodra hij het ongemakkelijk vindt om mij naakt te zien, dan zal ik er misschien wat meer om denken. Maar dan nog, dan kijkt 'ie maar de andere kant op
Hmm, best een goede vraag! Ik zou het niet echt weten.. hier douche ikzelf altijd met mijn zoontje, en zolang hij dat nog leuk en gezellig vind wil ik dat wel blijven doen. Misschien is vader/dochter toch anders, voor je gevoel? Ik denk inderdaad dat je zelf moet aanvoelen of jij/je man/je dochter het nog prettig vinden. Liefs,
Kan me zo voorstellen dat een kind rond 9 a 10 jaar gewoon zelf wil douchen. Onze zoon is bijna 6 en daar zit ik nog geregeld samen mee . Meestal wel dat ik garen was en hij lijf zelf doet ( ik rug uiteraard) en dan ga ik eruit. Hij speelt graag big even en dan is het irritant al mijn douchestoel uit is en hij minder ruimte heeft. ��
De mijne is nog geen eens 2 en vind het al onprettig als ik samen met hem zou douchen dus gaat hij met papa Als het een keer niet anders is so be it (alleen douchen gaat nog niet zo goed) maar anders geef ik er de voorkeur aan dat hij met z'n vader gaat Hij vind het namelijk mega interessant dat ik een voorgevel heb en ik vind het niet zo prettig als hij er telkens naar wijst
Ik heb drie zonen. Vanaf dat ze een jaar of 3 zijn douche ik niet meer met ze. Dan krijgen ze het verschil door tussen hun lichaam en het mijne en vinden ze het interessant om mij aan te raken. Heel onschuldig, gewoon nieuwsgierigheid, maar ik hou daar persoonlijk niet van. Mijn man gaat overigens nog heel vaak met alle drie tegelijk samen in bad. Dat zal eerder stoppen omdat het niet meer past, dan omdat ze het niet leuk meer vinden, denk ik, want ze hebben de grootste lol.
Zolang mijn kinderen nog samen met ons willen douchen vind ik dat echt geen probleem . Voor het gemak douchen ze eigenlijk altijd samen ( 7 en 5) Heel Soms als ik sta te douchen kruipen dochter en zoon er ook vlug onder . Wij zijn totaal niet preuts en zien elkaar allemaal naakt. Kinderen zijn 7 en 5. Man gat altijd erg laat douchen of juist erg vroeg dus krijgen de kans niet samen te douchen. Tja ze zien de verschillen tussen man en vrouw, jongen,meisje maar wat is daar mis mee. Ze vinden het niet raar of vreemd. Mijn ouders zijn heel preuts. Mijn vader Ging ook wel is douchen met ons maar wel met zwembroek aan haha . Mijn moeder heb ik ook nooit naakt gezien, zelfs geen borsten.
Mijn dochter van ruim 2,5 doucht ook vaak met haar vader. Ook gegroeid uit praktisch oogpunt want dan kan ik haar afdrogen en aankleden en kan hij zelf nog even douchen. Ik geloof dat het voor mijn dochter ongeveer het hoogtepunt van de week is. We moeten haar altijd met geweld onder de douche weg slepen..maar even ontopic, ik vind het prachtig dat ze ook haar dingetjes met haar vader heeft en niet alleen met mij. En toevallig is een van die dingetjes douchen, ik denk daar verder echt niet over na. Sinds kort zitten mijn dochter en zoontje ook samen in bad, vinden ze geweldig. Hoe lang dat zo blijft? Geen idee, ik denk dat dochter vanzelf aan gaat geven dat ze haar broertje er niet meer bij wil hebben. Soms zegt ze ook al dat ze zelf wil douchen, maar dat is meer omdat ze dat interessant vindt dan dat ze niet met haar vader wil douchen. Ik zou het gewoon lekker zo laten zolang ze het zelf leuk vindt. Er is natuurlijk wel een soort van grens uiteindelijk. Mijn dochter heeft op deze manier wel heel natuurlijk geleerd wat het verschil tussen jongetjes en meisjes is