Mijn zusje kon haar huis verkopen voor 40.000 euro minder, maar daar ging de NHG niet mee akkoord, want was te laag (terwijl in een aardbevingsgebied), dus zo makkelijk gaat het niet altijd.
Het kan soms wel dat je een lening afsluit, maar daar zal wel veel rente over berekend worden dus het zal een wel een flink stuk duurder uitkomen dan 194 ben ik bang.
Ik heb het inderdaad even opgezocht maar wat er wordt voorgesteld klopt niet. Je kunt de restschuld niet in 15 jaar aflossen. Je kunt wel een lening afsluiten en de (vaak torenhoge) rente die je voor die lening betaald mag je 15 jaar lang aftrekken bij de belastingdienst.
Wij hebben het in ieder geval wel zo geregeld. De lening bij de bank (zelfde als waar de hypotheek is afgesloten) afgesloten. Ze zijn tegenwoordig coulant, omdat ze anders wel naar hun geld kunnen fluiten als er niet betaald kan worden.
NHG moet ik navragen, weet ik zo eerlijk gezegd niet of we dat hebben, zal het zo gelijk even navragen. Zelf heb ik het idee om nu zoveel mogelijk geld te sparen en inkomsten te genereren, om zoveel mogelijk de schuld van de evt verkoop op te vangen. En misschien ff met de bank om de tafel gaan zitten, onze hypotheeklast is echt heel erg laag, mijn man kan het makkelijk betalen, alleen is de hypotheek meer dan 4.5 keer zijn jaarsalaris... Lastig lastig, we hebben afgesproken het even te laten bezinken en na te denken over de opties die we hebben. Thanks voor de reacties
Ik blijf zelf in het huis wonen met de kinderen en ik word dus eigenaar. Vanaf een bepaalde peildatum zijn alle kosten en baten van het huis voor mij. Mijn ex weet dat ik geen rare dingen ga doen en vertrouwd mij. Dit wilden wij beiden graag zo, vooral omdat de kinderen dan niet hoefden te verhuizen en om uiteraard een restschuld te voorkomen. Maar hij zit daarmee inderdaad nog wel steeds aan die schuld vast.
Ik vind 70.000 euro heel veel klinken, is dat echt vastgesteld door een taxateur? Ik heb trouwens ook meer voor mijn huis gekregen dan waar hij op is getaxeerd. Je kan altijd proberen het in de verkoop te zetten? Via een internetmakelaar betaal je dan niet zo heel veel.
Restschuld is gewoon een annuïteiten hypotheek tegen normale hypotheekrente. En idd mag sinds dit jaar mer een looptijd van 15 jaar. Gewoon even navragen bij je bank. Wij hebben vorig jaar zonder problemen een financiering gekregen voor de restschuld.
Wij verloren op een simpele tussenwoning in een klein dorp al zomaar 48000 met wat verbouwen en een huizen daling van zo'n 25.000 ben je daar al snel.
Ik zou eerst heel goed uitzoeken of je nhg hebt en dan contact met hun opnemen en alles volgens hun regels doen, daar zijn ze best streng in namelijk En als je nhg hebt kunnen hun je echt verder helpen, dus echt uitzoeken hoor ze kunnen dan de restschuld vergoeden en heb je geen schulden, maar dan moet wel alles volgens hun regels En voorwaarden gaan
Nhg is niet van toepassing. (jaja, i know, niet slim , ik wist het niet....laten we zeggen dat ik hier van leer) Er volgt een overleg met familie, familie die altijd onze verzekeringen en hypotheek etc geregeld hebben. Dan gaan we kijken naar de opties. Het huis is niet getaxeerd, maar afgaande op huizen in de omgeving staan we er niet sterk voor. Heb al zitten neuzen naar een kamer voor mijn ex in de omgeving, dat is een optie, of toch weer samenwonen. Zoveel mogelijk en zo snel mogelijk sparen, huis tip top maken en kijken wat een verkoop doet. Ik zeg wordt vervolgd...
Heb er wel erg in to dat jullie geen recht op een sociale huurwoning hebben, zolang jullie beiden eigenaar zijn. Hopelijk komt er snel een oplossing voor jullie! Sterkte!
Ik wil niet heel vervelend overkomen, maar kan je niet beter een financieel adviseur bezoeken ipv die familie? Je geeft aan dat zij jullie verzekeringen en hypotheek geregeld hebben. Dan vraag ik me al af waarom jullie dat zelf niet gewoon doen en daarnaast komt het op mij ook over alsof zij mede 'schuldig' zijn aan het feit dat jullie geen nhg hebben.
In een andere reactie zag ik dat jullie een hypotheek hebben van 168.000. Dan zou ik 70.000 restschuld wel erg veel vinden op dat bedrag hoor. Hebben jullie dan een (over-de-)top-hypotheek afgesloten toen en er niks op afgelost? Als ik jullie was zou ik echt alles zelf uitzoeken, niet door familie laten doen, maar zelf. Zo krijg je een reëler beeld van de situatie denk ik. Persoonlijk zou ik niet willen samenwonen met een ex voor langere tijd. Zeker als er stress is over geld. Of stel dat er op een gegeven moment iemand iemand anders tegenkomt enzo. Lijkt me geen fijne situatie. Maar goed het is wel een molensteen aan jullie nek. Ik hoop voor jullie dat het meevalt. Sterkte.
ik weet niet of je op mij reageerde, maar ik bedoelde wat voor soort, want bij een spaarhypotheek dan spaar je binnen de hypotheek en dat deel heb je dan betaald en is dan geen schuld meer.
Vergeet niet dat de bank bij restschuld altijd toestemming moet geven. Wij zijn gewoon samen, getrouwd, maar hebben onze vorige woning bijna 5 jaar te koop gehad, waardoor we nu ook achter gebleven zijn met een restschuld. Daar zitten zoveel haken, ogen en ellende aan.. Er komen meer kosten bij kijken dat je op voorhand weet, zoals de taxatie die de bank op jullie kosten te pas en onpas kan laten uitvoeren als ze er lucht van krijgen.. als je het al voor de prijs verkoopt die je nu in gedachten hebt. Mijn advies, probeer een andere oplossing te zoeken, leven met een restschuld is heel zwaar. Bovendien krijg je standaard een zware bkr notering (vaak voor jaren), heeft de bank veel touwtjes in handen, en legt het veel druk op je financiële plaatje en toekomst. Ze hebben het recht om je tot 90% van bijstand niveau over te laten om maandelijks van te leven en de rest op te eisen als terugbetaling, zij bepalen de hoogte niet jij. Denk 3x na voor je voor deze optie kiest, zeker omdat je nu zelf nog keuze hebt (wij hadden die na 5 jaar waarin de waarde maar kelderde en kelderde niet). Misschien kun je jullie huis opdelen in 2 gedeeltes? Rustig slapen in de buurt van elkaar is misschien beter dan op afstand slapeloze nachten van zorgen en stress en financiële ellende.
Nee reageerde op TS, maar vermoed dat er geen spaarhypotheek is ivm de zeer lage lasten die ze hadden en dat komt niet overeen met de lasten van een spaarhypotheek. Maar het kan natuurlijk dat ze wel bijv jaarlijks iets aflossen. Ik zou het gewoon erg bijzonder vinden als het huis nog geen ton waard is, het kan natuurlijk wel..procentueel is het wel een hele grote waardedaling.
Dat kan best. WIj hadden een hypotheek van 180.000 Waarde huis daalde in 5 jaar tijd 50.000 Euro. Wij hadden geen over de top hypotheek ofzo, dus het kan wel.