Ik krijg met 39+1 een geplande keizersnede voor ons kindje maar ik heb het gevoel dat ze niet zo lang zal blijven zitten... (planning zat propvol en kon echt niet eerder... standaard is 38 weken) Bij wie begon de bevalling spontaan voordat het de datum van de geplande keizersnede was en hoe was dit gelopen? kreeg je weeën? Werd je eerst nagekeken of het wel echte weeën waren, of braken de vliezen spontaan? Ik ben nu 36 weken...
Hier wel veel voorweeën gehad, maar heeft niet doorgezet gelukkig. Mannetje is met precies 39 weken gehaald en dat is meestal nu d'r standaard ook in ziekenhuizen omdat de longen dan echt goed rijp zijn.
Planning bij dochter was keizersnede met 38+ 5 en met 37+5 kreeg ik weeen in de nacht. Naar ziekenhuis gegaan en daar volgens schema van geplande keizersnede is de kleine gehaald. Ik had juist totaal niet verwacht dat ze zich eerder zou melden!
Hier is het niet standaard met 38 weken hoor. Ik mocht echt niet eerder dan 39+ weken! Maar iig. Ik had heel erg gehoopt dat het eerder zou beginnen, alleen maar zodat ik iig het idee had dat m'n lichaam iets zelf deed. Maar neen, madam is gewoon op het geplande tijdstip door het luikje gekomen Achteraf snap ik niet waarom ik me er zo druk over heb gemaakt..
Hier is het standaard vanaf 39 weken. Bij hoge uitzondering was mijn geplande keizersnede met 38+5 gepland omdat de eerste spontaan met 38+0 was geboren. Toch heb ik dat niet gehaald en is de kleine twee weken terug met 38+2 geboren. Omdat de ontsluiting bij de eerste erg snel ging zijn we bij het eerste gerommel meteen naar het ziekenhuis gegaan en heb ik daardoor geen heftige weeen ervaren voor de keizersnee.
Wat ik me afvraag is dat als t toch vanzelf begint of je dan sowieso standaard een keizersnee krijgt of dat je ze dan toch Willen dat je t eerst natuurlijk probeert? Ervan uitgaande dat t wel mogelijk is. Dus als je bijv gekozen hebt voor weer keizersnede omdat 1e bevalling traumatisch eindigde, krijg je dan toch een keizersnede als t natuurlijk begint?
Als het medisch is zoals een stuit oid dan wordt het gewoon een keizersnede (mits je een stuitbevalling wilde doen maar dan sta je ook niet gepland neem ik aan) want voor een stuitbevalling dienen er bepaalde artsen in het ziekenhuis aanwezig te zijn want niet iedere arts doet het of heeft de juiste expertise. Qua trauma ervaring zou ik het niet weten..
Ja was bij mij wel zo,als de weeën eerder zouden komen zou ik ook naar de OK moeten,vaak is dat wel zo,je krijgt niet voor niks een geplande ks
Dit hangt helemaal van de reden van de ks af natuurlijk. Soms ben je te laat in het ziekenhuis en zit het kindje al helemaal in het geboortkanaal. Tja, om hem dan terug te duwen Maar overnhet algemeen is het zo dat als er in je dossier staat dat je een geplande ks gaat krijgen je ook een ongeplande ks krijgt als het kindje zich eerder aandient.
Bedankt voor jullie antwoorden. Ben bang dat ze dan steeds weer opnieuw met je gaan kijken wat er gebeurt, en dat je je keuze moet verdedigen zeg maar.
Bij mij zeiden ze zodra je ook maar denkt dat de weeën zijn begonnen, dan gauw bellen! Met 36 weken had ik dus enorme voorweeën, en ik twijfelde heel eventjes of dit nou het begin was of dat het loos alarm was. Mijn man vond dat ik moest bellen, en dat hebben we ook gedaan. Ik kon gelijk naar het ziekenhuis komen, en de verloskundige van het ziekenhuis vertelde dat de voorweeën best aanwezig waren. Dus moest ik een nachtje blijven ter observatie. Ook vertelde ze dat als het zou doorzetten, ik weeënremmers zou krijgen en ze daarna de OK in orde zouden maken zodat de keizersnede gewoon door kon gaan. Dus de verloskundige was hier ook heel begripvol in. Gelukkig is onze dame netjes blijven zitten tot de 39 weken en is ze gehaald met een gentle sectio.
Een keizersnede is niet voor de lol hier maar medische noodzaak. Ik ben erg bang dat het toch eerder begint, niet dat ik het dan normaal "moet" proberen dat is in mijn geval niet verantwoord. ik ben benieuwd of ik de signalen wel op tijd herken, ik moet de andere kinderen ook onderbrengen. Ik vind het ook wel jammer dat het pas met 39 weken is omdat de gynaecoloog had gezegd de 38ste week. Maarja vol is vol...
Denk dat bij niemand hier in nl een ks voor de lol wordt gedaan hoor.... Met hoeveel weken zijn je andere kids gekomen en waren dat hele snelle bevallingen? Zodra je twijfelt of het begint gewoon direct contact opnemen met de gyn.
Tuurlijk niet, maar soms wegen de nadelen van een keizersnee (6 weken revalideren) absoluut op tegen de nadelen van een vaginale bevalling (2, 5 jaar revalideren en nu chronisch pijnpatient)
Hoi, Bij mijn tweede zwangerschap stond de keizersnede gepland op dinsdag 8 januari, ivm psychische redenen kreeg ik een keizersnede trouwens, Maar in de nacht van 4 op 5 januari braken mijn vliezen ik was toen 39.1 weken zwanger, Na het breken van de vliezen de kraamafdeling gebeld, en ik mocht rustig de boel bij elkaar gaan pakken,evt nog even lekker douchen en dan rustig die kant opkomen,ik moest wel even checken of het vruchtwater helder was, maar dat was het wel! Ondertussen kreeg ik ook al best serieuze weeen op weg naar het ziekenhuis, we waren rond 03:30 in het ziekenhuis, en hebben afgesproken proberen te wachten tot 08:00 omdat ze dan geen spoedteam op hoefden te roepen, ik vond dat toen prima want had om het kwartier een keer een lichte wee..... Maar een uur later werd het wel serieus en kennelijk zagen ze dat ook en hebben ze toch nog het spoedteam opgeroepen, en toen was ik binnen een kwartier op de ok, en toen minuten later waren we weer papa en mama van onze tweede zoon, Toch nog een spontane bevalling!
Mijn eerste keizersnede stond gepland op een woensdag met een termijn van 39+1. Op maandagavond 38+6 begonnen spontaan de weeën, ik dacht eerst voorweeën maar dat ging vlot over in heftige weeën. Ik had gebeld met de kraamafdeling en moest zsm komen. Ik liep om 23:55 uur het ziekenhuis in, om 00:05 lag ik aan de ctg waar ik in principe 30 min aan moest liggen, maar na 5 min mocht ik er al weer af. Het was duidelijk dat onze baby geboren wilde worden. Gyn werd opgeroepen en om 01:00 uur lag ik op de ok, om 01:25 is ons meisje geboren en om 2:15 uur lag ik alweer op de kraamafdeling.
Ik zou 21 maart vorig jaar een geplande ks krijgen voor mijn tweede kindje. Echter 15 maart braken mijn vliezen om 5.00 uur 's morgens in bed. Het zkh gebeld en die zeiden dat we moesten komen en dan zou de ks vervroegd worden. We waren om 6.15 uur in het zkh en het rommelde al aardig in mijn buik en had al om de 4 min. weeën. De weeën waren behoorlijk pijnlijk, maar ze wilden me over de wisseling van teams heen tillen en dat zou om 8.00 uur plaatsvinden. Ik wist niet wat normaal was, omdat ik nog nooit vaginaal bevallen was en ook nooit weeën had meegemaakt. Mijn oudste is ook met een geplande ks geboren nl. Om half 9 kwam dan eindelijk de gyn om te zeggen dat we zo naar de OK zouden gaan en ik klaargemaakt zou worden. Ze wilde net weer weglopen toen ik persdrang kreeg. Toen ging ze eerst toucheren en toen bleek ik 9,5 cm ontsluiting te hebben en mocht ik niet meer naar de OK en moest ik dus vaginaal bevallen. Het hoofdje stond al en het zou teveel risico zijn om dan nog naar de OK te gaan en het kindje 'terug te trekken'. Binnen een kwartier en 4 persweeën was mijn zoontje er. Achteraf wel bijzonder om voor een ks naar het zkh te gaan (met het idee 4 dgn in het zkh te liggen) om vervolgens enkele uren daarna met je zoontje met de maxicosi het zkh uit te rijden.