Het gaat niet om familiefotos het zijn fotos van haar net mijn kind in haar armen en een foto van mijn kind in de wieg. Uiteraard heb ik dit bij FB gemeld, maar het gaat erom dat ik niet als een politieagent dit bij FB moet melden, maar dat onze wens gerespecteerd wordt. Ik ben blij dat veel van jullie er net zo over denken als wij De tip om haar geen fotos meer te sturen cq te laten maken is een hele goede! Ga ik doen!
Anderen die je niet kent kunnen ondanks je priveinstellingen toch via bekenden die reageren de fotos zien.
Hoe meld je het eigenlijk bij Facebook als je een foto van jezelf of je kind tegenkomt die je niet op Facebook wilt hebben?
Euhm... je kunt een bericht rapporteren. Rechts boven verschijnt een klein pijltje naar beneden als je daar met de muis gaat staan.
Hmmm, ik zit op de iPad en zie niks verschijnen. Niet dat ik nu iets te melden heb hoor. Ik heb bij school en de opvang wel aangegeven dat ik onze kinderen niet op Facebook vind. Al is het ook onmogelijk te controleren natuurlijk. Nou ja, school kan ik bijv. wel zien want dat is allemaal openbaar. Maar van een ander die het heeft afgeschermd kun je natuurlijk nooit zien wat die voor foto's op Facebook kwakt. Daar moet je dan dus maar op vertrouwen... Maar ja, het blijkt maar weer dat dat niet altijd kan.
Ik zag het op mijn Android tablet ook niet, maar via de browser in op mijn chromebook wel... Misschien is het via de app niet mogelijk maar wel via de browser wel?
Ik heb geen app, dus ga altijd gewoon via de browser van de iPad (safari). Ik kijk eigenlijk alleen op de Facebook van school.
Klopt idd...ik vind dat soms wat overdreven wordt over fb en alles openbaar...met de goede instellingen kan dat niet.
Ik begrijp jullie keuze, en dat hoort je familie ook te respecteren. Waar je bij deze keuze op moet letten is dat je absoluut geen foto's maakt met je smartphone of tablet, en deze daarop bewaart. Want de apps op je media hebben ook toegang tot je bestanden. Foto's op een smartphone met een Facebook app of een Gmail account erop, zijn ongeveer net zo (niet)beschermd als afgeschermde foto's op Facebook. Hetzelfde geldt voor het aanmaken en bestellen van digitale fotoalbums. Dus uitsluitend foto's maken met een fototoestel en locaal bewaren op een externe harde schijf, of laten afdrukken. In alle andere gevallen komen de foto's ook op internet en blijven ze rondzweven in de cloud.
Als je je foto's op "alleen zichtbaar voor vrienden" zet, dan is er op zich niks aan de hand toch. Al is het wel zo dat als jij het niet wilt en dit ook aangegeven hebt, het wel beetje vaag is dat zij het dan toch gewoon gaat doen. Althans, ik heb alleen mensen in mijn lijst staan die ik ook echt ken en dus vertrouw. Het is overigens niet zo dat als het op je smartphone staat het dan ineens "opvraagbaar" is voor andere mensen hoor ik zag net ergens zoiets staan. Zolang jij niks openbaar maakt en met je volle verstand met je telefoon en gegevens omgaat althans.
Ben het met je eens TS. Alles wat je plaatst op internet, ook al doe je het prive en is alles afgeschermd dan nog kunnen er altijd mensen bij. Van ons staan ee fotos op waarbij bijv net eennpaar voeten van zoonlief te zien zijn. Ieders eigen keuze natuurlijk. Als je het wilt dan zeker doen. het is wel vreemd dat je eigen schoonzus niet jullie punt hierin respecteert.
Maar even voor iedereen die zo panikeert bij wat foto's van je kind in de speeltuin oid...heb je in de gaten hoeveel foto' s er misschien genomen worden waar jij niks van weet?? Stiekem of per ongrluk wanneer iemand zijn of haar kind fotografeert?
Nee, maar dat zijn de afgeschermde foto´s op facebook ook niet . Hackers die door de beveiliging van facebook kunnen komen om aan privé bestanden van de gemiddelde gebruiker te komen, kunnen dat ook op je smartphone, je cloudbestanden, en je aangemaakte fotoalbum op hema.nl. Want daar hebben we het over als we praten over 'foto's op internet zijn altijd openbaar'. Die zijn niet openbaar voor een leek, puur voor degene die echt weet waar te zoeken en hoe daar te komen. En dat geldt dus voor veel meer dan social media.
Ik wil ook geen foto's van mijn zoon op de FB van school omdat het allemaal openbaar is. Wij hadden zelfs een formulier ingevuld, maar hier werd tot 5x toe geen gehoor aan gegeven. Ik heb het telkens gemeld bij de juf, maar na de laatste keer hebben wij een mooie mail gemaakt en deze naar de directrice gestuurd. Degene die de FB pagina beheerd kijkt mij nu niet meer aan (is ook een juf daar en de moeder van een kindje waar mijn zoon bij in de klas zit). Ik begrijp sowieso niet dat scholen alles zo willen delen via social media. Vind het zo'n onzin. Nu moeten mijn zoontje en een ander kindje dus elke keer aan de kant staan wanneer zij wéér iets moeten filmen of foto's moeten maken. Maar goed liever dat dan mijn kind zo open en bloot op die FB...
En hoe groot is de kans dat "hackers" het voorzien hebben op jouw privé foto's? een hacker is over het algemeen iemand die schade wil aanrichten bij overheidsinstanties, banken, e.d. en mensen die op een goede manier hacken gaan bij de beveiliging van bedrijven wroeten net zo lang tot ze een ingang hebben en melden dit dan bij de bedrijven zelf zodat die bedrijven maatregelen kunnen nemen. Die laatstgenoemde groep doet sowieso weinig met gegevens die ze tegenkomen. Ik weet veel over computers en weet ook hoe je dingen zou kunnen opvragen, ten eerste ben jij als huis, tuin en keuken gebruiker absoluut niet interessant voor mensen die kwaad zouden willen en ten tweede snap ik dat paranoïde gedrag allemaal niet zo. Als je niet wilt dat mensen aan je foto's kunnen komen, moet je gewoon helder denken en al helemaal geen foto's op internet laten zwerven. Bij welk iets dan ook. Bovendien worden foto's die je upload voor bijvoorbeeld een fotoalbum via een beveiligde server gedaan (nu zegt dat niets natuurlijk, maar heb nog nooit gehoord dat iemand een server van een Hema bijvoorbeeld kraakt omdat ie (vakantie)kiekjes van Jantje Jansen wil hebben) en erna worden ze verwijderd. (en nee, dat zal misschien ook niet altijd iets zeggen) Als iedereen zijn of haar gezonde verstand gebruikt op internet is er m.i. weinig aan de hand. Ik zet zelf ook geen foto's op internet, niet omdat ik het niet durf, maar omdat ik het niet nodig vind En in die zin zoals iemand anders al zei: met al die smartphones kan iedere Jan met de korte achternaam tegenwoordig zelf wel foto's van je kinderen maken bij wijze van. Dus tja... Maar goed, het ging over de schoonzus