Even een vraag over reuma. Degene die hier ervaring mee hebben, kan je reuma (of jeugdreuma) hebben zonder zwelling en roodheid? Vraag dit ivm dochter die ervan word verdacht maar dus geen zwelling heeft.
Hee, Dat kan zeker. Ik heb zelf reuma sinds mijn 11de en op de meeste plekken waar de reuma actief is heb ik geen roodheid en zwellingen. Soms als de reuma wat heftiger is dan kan ik wel wat last hebben van zwellingen maar dit is altijd maar tijdelijk (bij mij dan).
Ja, dat kan. Ik heb zelden roodheid en zwellingen, al heb ik niet de klassieke reuma, maar de ziekte van Bechterew die zich vooral uit in het verbenen en verstijven van mijn bekken en ruggengraat. Wat heftig voor jullie en je dochtertje! Mijn oudste heeft henoch schonlein purpura gehad en kreeg toen ook reumatische zwellingen overal. Dat was echt vreselijk om te zien en meteen heel duidelijk dat het (kinder)reuma was. Het is nu gelukkig weg. Sterkte!
Dit kan zeker. Mijn zoon heeft vanaf zijn 5 de jeugdreuma en dat ging niet altijd gepaard met roodheid of zwellingen. Wel kreeg hij tijdens een piek in de reuma vaker koorts en als de reuma echt heftig is werden vooral zijn knieen en enkels.dik. Sterkte voor je dochter ! Ik.hoop dat ze er overheen groeit. Bij mijj zoontje is het redelijk rustig op dit moment.
Jazeker. Ik heb een pittige vorm van reumatoïde artritis en heb eigenlijk nooit last van zwellingen of roodheid terwijl m'n gewrichten dan erg ontstoken zijn.
Bedankt voor de reacties. Ze heeft nu last van heel veel pijn in de enkels knieën polsen en soms ellebogen en vingers. En Is ook echt bewegingsbeperkt. Nu zo erg dat ze ibu icm pcm gebruikt omdat ze anders niet meer kon spelen van de pijn. Nu heeft ze nog wel pijn maar minder en loopt ze weer rond. Daarbij Is ze erg vermoeiend en heeft ze dagelijks koorts. . . Hoop dat er snel bij een reumatoloog terrecht kunnen.
Jeetje heftig Mijn zoontje heeft een keer diclofenac gekregen, dat hielp toen ontzettend tegen de pijn. Maar de laatste keer konden ze het niet geven, vonden ze toch te risicovol. Zelf slik ik al tijden arcoxia en heb bijna geen pijn meer en voel me veel beter. Dat gun ik je dochter ook. Zielig zeg, zo klein en dan al zoveel pijn.
ja hoor. ik heb artritus en noot geen zwelling of roodheid. alleen mn gewrichten die gewoon pijn doen
Mijn zus had jeugdreuma en nu 'gewone' reuma. Zij heeft vaak wel last van zwellingen (dik en warm, echt flinke ontstekingen) maar geen roodheid. Veel sterkte!
Mijn zoontje heeft ook jeugdreuma. Hij heeft wel altijd als er iets ontstoken is zwellingen, maar geen roodheid.
Ik begreep ook dat dat meestal wel t geval Is. Daarom kon de arts gister reuma niet hard maken bij mn dochter. Maar t ook niet uitsluiten met de klachten die ze heeft... Het Is zeker zielig voor dr. Ze Is ookal sondevoeding afhankelijk door een slikstoornis en heeft een ontregelde bloedsuiker waardoor die gevaarlijk laag zakt bij lang vasten of ziek zijn.