Ik was van de week bij de Babydump en zag een hele leuke Dooky van Lief. Ik wilde eigenlijk een parasol halen voor de zomermaanden, maar vroeg me af wat handiger is. Ik heb het idee dat je ze met een parasol niet meteen helemaal afsluit van alles. Wat is jullie ervaring?
Ik heb het allebei gekocht alleen nog niet in gebruik. Een dooky kun je natuurlijk oom gebruiken voor de wind wat tege te houde en als de zon wat lager staat en een parasol niet helpt. Of als ze slapen in de wagen voor wat minder prikkels bijvoorbeeld.
Ik heb ze beiden. Mijn voorkeur gaat echt uit naar de dooky. Parasol moet je bij elke bocht die je neemt weer bijstellen
Ik vond een parasol altijd vreselijk irritant, je blijft buigen met dat ding! Dooky is ideaal (en veel mooier ook!)
ik had bij de 1e een parasol, heel irritant. Nu een dooky. ook tegen geloer van andere mensen. In het begin is het nog leuk als je even de supermarkt in duikt en iemand wil even in de wagen kijken maar als het de tigste keer is vind ik het irritant.
In de zomer, met de kap omhoog, en een dooky eraan... Weet je wel hoe heet het in zo'n kinderwagen word?
Tijdens het wandelen vond ik de parasol altijd heel vervelend. Constant draaien en met zoveel draaien ging hij ook nog eens "uitlubberen". Als we lekker in de tuin zaten vond ik het wel ideaal. De wind kon lekker onder de parasol door maar de zon bleef weg! Ik zag nu dat ze of bij de babydump of bij de prenatal een aanbieding hebben op de dooky en eigen merk parasol. Ik denk dat ik beide haal maar vooral de dooky zal gebruiken.
Onze kinderwagen heeft een zonnekap die ver omlaag kan (bugaboo donkey met vernieuwde zonnekap, ik meen dat de cameleon het nu ook heeft); ideaal! Daardoor geen parasol of dooky nodig, ook erg prettig met bv wind. Maar bij de oudste hadden we geen 'verlengde' zonnekap; ik gebruikte een hydrofiel om de zon buiten te houden, zelfde idee als een dooky. Parasol vind ik niet mooi en onhandig, dus ik zou voor een dooky kiezen! En het werd echt niet bizar heet onder de kap hoor, juist niet eigenlijk! Maar verschilt misschien ook per soort bekleding.
Klopt. Met hoge temperaturen vind ik een kinderwagen ook niet de beste plek voor een kleintje. Meestal draag ik op die momenten.
Beetje rare vraag misschien, want zie die dooky's nu overal. Komt er wel genoeg zuurstof de kinderwagen bak binnen met die dingen? Naar mijn idee nl niet, daarom er ook niet naar gekeken. Hier ook geen parasol, die dingen willen nooit doen wat ik wil...
Heb laatst een artikel gelezen dat er inderdaad al minder zuurstof in de wagen komt als de kap omhoog staat, en dat als je er ook nog allemaal doeken voor hangt dat er echt een te laag zuurstofgehalte kan ontstaan.. Zal eens kijken of ik het nog kan vinden..
Vandaag de dooky besteld. Zag m laatst voor de eerste keer, ziet er leuk uit en handig! Volgens mij kun je m op een bepaalde hoogte vast maken dus dan kan er nog genoeg lucht onderdoor lijkt mij!
Ik heb beide. Want dooky is niet alleen handig in de zomer, maar ook in de winter. Houdt toch de wind wat meer tegen. En idd dat geloer in de wandelwagen is niet altijd leuk. Parasol heb ik ook. Had ik vaak de wandelwagen buiten staan, kon ze er in slapen. Parasol op, kap naar beneden. Ging prima.
Meer voors dan tegens lees ik hier dus. Heb een patroon gevonden om er zelf een te maken, dus mocht hij me dan toch om een of andere reden tegenvallen, ben ik in ieder geval niet zo duur uit. Bedankt voor jullie feedback!
Nee hoor, het ligt niet aan bekleding.... normaal als de kap naar beneden is 'waait' de lucht overal om de kinderwagen, het ventileert Met een kap omhoog ventileert het veel minder, en als je het ook nog eens afsluit met een dooky, dan kan je lekker koken
Ik weet niet eens of het alleen de zuurstof is hoor, dat durf ik niet te zeggen.. Maar ga zelf eens buiten zitten, met 25 graden in een tentje....