Nachtfles afbouwen met baby van 10 weken?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Jaime1709, 2 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    5 dec 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi allemaal!

    Ik weet niet of ik op het juiste onderwerp zit, maar kan het altijd proberen haha!

    Mijn baby van 10 weken drinkt 7 x 120+4 op verzoek. Hij krijgt nu 2 scheppen Nutrilon standaard en 2 scheppen Forte. Geen hele fles Forte, anders heeft hij erg veel last van krampjes.

    Bij het laatste bezoek aan het CB gaf de verpleegkundige aan dat ik naar 6 flessen kon en de nachtfles kon afbouwen door hem maar 30 cc per keer te geven een week lang en na die week lang alleen water en als hij dat niet wilde dan niks. Het zou even doorbijten zijn, maar na 2 weekjes geen nachtfles meer vragen.

    Nu is het mijn eerste kindje en heb er ook niet zoveel verstand van, maar ik vond het gewoon zielig en heb toen aangegeven dat ik dat niet zag zitten. Kreeg als antwoord "nou als dat je oplossing is moet je dat zelf dan maar weten".

    Hij krijgt zijn late avondfles om 23:00 en komt dan om 04:00 weer.

    Heeft hij zijn nachtvoeding niet gewoon nog nodig? Hij is nog maar 10 weekjes?

    Mijn principe is komt hij dan krijgt hij, maar het CB zegt dat hij teveel krijgt voor zijn gewicht (5100 gr) en er daarom 1 fles vanaf moet.

    Heeft iemand hier ervaring mee? Wel afbouwen niet afbouwen?

    Honger laten lijden en er maar aan moeten wennen in elk geval geen optie voor mijn gevoel....
     
  2. kar89

    kar89 Fanatiek lid

    15 feb 2012
    2.246
    727
    113
    Lekker laten komen mijn zoon is vanzelf zijn fles gaan laten vallen.hij kreeg toen 4 flessen van 120 en 2 150 Zat dus wel al op 6 flessen
     
  3. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Nee hoor, je kindje laat hem zelf vallen als hij hem nuet meer nodig heeft
     
  4. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    Ik zou dan proberen om de fles van 23:00 op te hogen, bijvoorbeeld 150 cc, waarschijnlijk trekt hij de nacht dan al wat langer door.

    Je baby honger laten lijden in de nacht is zielig en daar wordt niemand beter van want dan zit je met een huilende baby en dat is voor jullie beider nachtrust ook niet echt bevorderlijk ;)
     
  5. Jeszss

    Jeszss Fanatiek lid

    16 jan 2013
    1.752
    0
    36
    Gelderland
    Nou heb ik geen kaas gegeten van flesvoeding, maar bv of fv, nachtvoedingen bij 10 weken lijken me heel normaal. Ik zou dan ook hetzelfde antwoord gegeven hebben als jij. Hier zijn de nachtvoedingen met een half jaar pas weggegaan en kwam hij wel vroeg voor zn eerste voeding: om 5 uur. Ga lekker op je gevoel af en je baby, hier zijn de flessen er altijd vanzelf vanaf gegaan. Baby knows best :D
     
  6. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Hier fluctueert het. De ene nacht trekt ze het zo door van 19 uur tot 3 uur, de andere nacht komt ze tussen 23 en 00 uur ook nog voor een voeding. Ik geef het haar gewoon, ze is bijna 4 maanden. Hier ook fv volledig op verzoek.
     
  7. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.804
    5.941
    113
    Vrouw
    Met zo'n volle maag gaan slapen...;)

    Inderdaad, nachtvoedingen zijn heel normaal,en zeker met 10 weken.
    Dat rare cb. Doorbijten? Gewoon een kind bewust voeding onthouden, omdat......
    Waarom eigenlijk? Pffffff..
    Die willen elk fleskind met 3 maanden op 4 flessen, en klokje rond slapen.
    Anders is het blijkbaar lastig, niet zoals "het" hoort, afwijkend etc.
    Gelukkig komen baby's niet in een standaardmodel.
    Je doet het prima zo!
     
  8. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Nou op zich, mijn dochter bleef onrustig na haar laatste flesje, tussen 19 en 20 uur komt ze daar meestal voor. Daarna gaat ze ook echt duidelijk een diepe slaap in. Toen we haar nog 30 cc extra gaven werd ze ineens veel rustiger. Nu geven we de laatste fles dus ook 150 cc. Maar, die drinkt ze ook heel vaak weer niet leeg haha. Maar op zich vind ik het geen gek idee dat je voor een lange slaap wat meer voeding nodig hebt. Alleen vind ik 150 met 10 weken wel weer erg veel ;)
     
  9. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Gewoon geven inderdaad. Hier liet ze de nachtvoeding zelf vallen met 7 maanden.
     
  10. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Wat een vreemd advies.
    Mijn meisje is ook 10 weken en komt ook gewoon s'nachts.. Ze krijgt ook 7 flessen per dag. Een paar keer drinkt ze maar 90/3 maar oook enkele keer 180/6. De ene keer zit ze over haar 'max' heen en de andere keer weer niet. Komt goed. Mijn dochter is wel een tikkie zwqqrder. Bijna 6 kilo, of misschien al er over heen! (zwqre baby met geboorte haha)
     
  11. daantjedubbel

    daantjedubbel Bekend lid

    2 apr 2014
    721
    1
    16
    Arnhem
    Pfff, consultatiebureau weer in de bocht hoor, haha. Lekker laten komen, als hij het niet nodig had vroeg hij er niet om. Honger laten lijden is voor mij ook nooit een optie geweest, goed dat je dat ook bij het cb hebt aangegeven. Je zou wel kunnen proberen om de nachtfles iets kleiner te maken, 90+3 bijvoorbeeld, en kijken of hij hier genoeg aan heeft. En zo niet, dan weet je ook genoeg. Nachtvoedingen met 10 weken zijn hartstikke normaal. Ik zeg: volg je kindje, en advies cb het ene oor in en het andere weer uit ;)
     
  12. Celika

    Celika Fanatiek lid

    15 jul 2013
    1.893
    381
    83
    Vrouw
    Dicht bij de zee
    Idd gewoon je kindje volgen hoor je doet het super goed!
    Met 10 weken is nachtvoeding normaal en als je kindje het nodig heeft zou ik het gewoon geven.
    Je kindje gaat vanzelf aangeven als hij/zij er klaar voor is wij hebben tm 5mnd nog nachtvoeding gegeven.
    Ik heb altijd bij het CB aangegeven dat ik fv op verzoek geef en dat ik geen schema's volg maar mijn zoontje.
     
  13. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Heel vreemd. Dl heeft tot een jaar nachtvoedingen bv gehad en tot twee zelfs soms nog gewoon een nachtfles.. Als ze t nodig hebben hebben ze t nodig,

    10 maanden he, en dan ook nog zon lullig antwoord op jouw eerlijke reactie. Zou er wel klaar mee zijn met dat cb.
     
  14. Linnepin86

    Linnepin86 Fanatiek lid

    10 jun 2013
    1.324
    184
    63
    Gelderland
    Bij ons werkte het prima om de laatste fles wat op te hogen. En eerlijk is eerlijk, ik werd er blij van dat ie wat langer sliep.
    Hij krijgt nu nog steeds een fles (210cc) voor het slapen gaan en heeft weinig moeite met zo'n volle buik.

    Ik vind 10 wkn wel erg jong om de nachtfles af te bouwen. Al is het best lekker als ze doorslapen ☺️ Je eigen gevoel volgen!
    Ons ventje begon rond de 4 mnd door te slapen, vooral toen hij er rijstebloem doorheen kreeg.
     
  15. Cammy

    Cammy Fanatiek lid

    24 feb 2014
    1.905
    2
    38
    Kom op zeg, hij is 10 weken!!! Lekker geven joh, die van mij liet pas met 6 maanden de nachtvoeding vallen. Het advies van CB's wat ik hier af en toe voorbij zie komen, mijn hemel! Herken dat totaal niet van mijn CB. Maar goed....negeren dus;)
     
  16. Mommyplus

    Mommyplus Actief lid

    22 jul 2014
    358
    0
    16
    Niets van aantrekken. Prima zo. Nachtvoedingen zijn goed voor de ontwikkeling. Kind is 10 weken. Gewoon een flesje wanneer hij honger heeft. Voeden op verzoek is volkomen natuurlijk.
    Aan flarden die schema's van het CB. En dat hij een beetje zwaarder is is ook geen probleem.
    Ga op je gevoel af je doet het prima!
     
  17. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    5 dec 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt allemaal!

    Mijn gevoel zegt inderdaad gewoon dat het niet juist is om te nachtfles eraf te dwingen.

    De verpleegkundige van het CB is ook echt een naar mens hoor haha.
    Ze had inderdaad al aangeven dat hij rond de 3/4 maanden op 4 flessen moest zitten en minimaal 8 uren achter elkaar kon slapen zonder voeding.
    Maar ik krijg wel wat meer adviezen van haar die niet in mijn straatje passen. Kindlief wil namelijk niet veel slapen overdag. Hij huilt niet, maar is gewoon druk met spelen en erg vrolijk.
    Kreeg toen als advies om hem in te bakeren en ze heeft me erna 3 x gebeld of ze een huisbezoek bij me kon afleggen. Nu is er niks mis met inbakeren, maar hij wil gewoon lekker spelen. Ik heb toen aangegeven dat dat niet nodig was. (Was ze niet zo blij mee, maar dat is haar probleem)

    Na elk bezoek bij het CB ga ik met een onzeker gevoel weg.
    Ik heb het idee dat ik die adviezen maar met een korreltje zout moet nemen....
     
  18. daantjedubbel

    daantjedubbel Bekend lid

    2 apr 2014
    721
    1
    16
    Arnhem
    Meen je dat nou? Wat een rare verpleegkundige! Volgens mij vergeet ze dat ze advies moet geven, in plaats van haar manier op te dringen ;) is er niet een ander consultatiebureau bij je in de buurt? Het lijkt mij niet de bedoeling dat je er elke keer met een onzeker gevoel weggaat.
    Je doet het hartstikke prima zo hoor!
     
  19. Klaartje863

    Klaartje863 VIP lid

    10 mei 2012
    6.606
    57
    48
    Lekker je eigen gevoel volgen.. Elk kind is weer anders en past nou eema niet in het standaardplaatje van het cb..

    En wat slapen betreft, als hij gewoon lekker vrolijk is, is het toch prima. Mijn zoontje sliep met 10 weken ook iminder dandat hij nu doet.

    En mijn zoontje heeft tot 10 weken ook nog een nachtflesje gehad, 90+3 daar had hiij genoeg aan om tot de ochtend te slapen.
    Toen ik overdag over ben gegaan op 150+5 is hij langer gaan slapen en kon de nachtfles naar 60+2.
    Kort daarna is hij 8 uur gaan slapen en inmiddels zit hij op 4 voedingen van 180+6. Dus dat is ineens heel snel gegaan.

    Gewoon lekker je kindje volgen :)
     
  20. Jaime1709

    Jaime1709 Lid

    5 dec 2014
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja er zijn er meerdere in mijn woonplaats, maar deze zit dan wel weer om de hoek...

    Gisteravond heeft de kleine een fles van 150+5 gekregen om 10.30 en hij werd pas om 05:00 wakker. Vind het prima zo.

    Als hij er zelf aan toe is vervalt de nachtvoeding wel. :)
     

Deel Deze Pagina