Hoeveel weken van te voren met verlof bij een geplande keizersnede

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Kleinukkie12, 30 mrt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kleinukkie12

    6 sep 2012
    84
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoe veel weken van te voren zouden jullie of zijn jullie met verlof gegaan bij een geplande keizersnede?

    Ik Krijg tussen week 38 en 39 een geplande keizersnede maar twijfel nog wanneer ik met verlof zal gaan. Er loopt hier nog een peuter rond.
    Ik ben nu 31 weken zwanger en voel me nu nog redelijk goed maar ik weet dat er binnen een 1/2 weken veel kan veranderen.
    Als ik 4 wegens van te voren met verlof ga dan heb ik in principe nog 'maar' 2/3 weken voor de keizersnede. Maar goed daarna heb ik wel weer langer verlof. Kunt uiteraard ook bijv 5 weken voor de uitgerekende datum met verlof gaan.

    Lastig lastig maar ik moet deze week wel knopen doorhakken ivm aanvragen wazo door mijn werkgever.

    Bedankt alvast voor jullie reacties.
     
  2. Shin

    Shin Actief lid

    24 jul 2014
    170
    0
    0
    Hoi,

    Hier hetzelfde verhaal. Ik heb altijd geroepen zolang mogelijk door zodat ik erna meer heb. Tot nu toe gaat het goed. Ik heb laatst wel 1 dag extra vrijgenomen aangezien koningsdag erin valt bij mij komt dat dan neer op 1 week eerder vrij. Nu dus met 35 weken met verlof. Dan nog ca. 4 weken tot de keizersnee. Succes!
     
  3. Kleinukkie12

    6 sep 2012
    84
    0
    0
    NULL
    NULL
    Weet jij al welke datum je de keizersnede krijgt Shin?
    Koningsdag valt er dan toch net buiten als je 5 weken van te voren met verlof gaat?
     
  4. fluitekruid

    fluitekruid Fanatiek lid

    5 okt 2011
    1.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben 6 weken voor de uitgerekende datum en uiteindelijk 4 weken voor de bevalling met verlof gegaan. Ik wilde goed uitgerust de operatie ingaan. Ik heb hier ook nog een bijna kleuter rondrennen.
     
  5. mavi derya

    mavi derya Fanatiek lid

    4 dec 2011
    3.414
    0
    36
    Vrouw
    zuid holland
    Ik heb dan wel geen keizersnede gehad maar ik heb altijd geprobeerd om tot 36 weken te werken en tot nu toe is dat gelukt.

    Nu ben ik de 31 weken voorbij en het gaat nog prima. Ik vind dat ik meer aan die 2 weken erna heb.
     
  6. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Hier geen keizersnee gehad maar wel met 36 weken met verlof gegaan en met 38+6 bevallen. Zou als mijn zwangerschap hetzelfde zou zijn als bij de eerste en met 38 weken keizersnee gewoon tot 36 weken doorwerken. Ben niet zo van het thuiszitten dus 2 weken vind ik meer dan zat. Was er de vorige keer ook al snel zat van. De weken extra daarna waren heerlijk maar dan ven je ook gewoon lekker druk en aan t genieten
     
  7. Shin

    Shin Actief lid

    24 jul 2014
    170
    0
    0
    Ja klopt koningsdag valt er net buiten maar ik werk op maandags dus die dag is geen werkdag. Mijn datum weet ik helaas nog niet. Hoop wel gauw kan ik gaan aftellen.
     
  8. Klaartje863

    Klaartje863 VIP lid

    10 mei 2012
    6.606
    57
    48
    Ik heb dan geen keizersnede gehad, maar ben wel met 38 weken bevallen. Maar dat wist ik dus niet van te voren:D

    Ik ben met 34 weken met verlof gegaan, ik had geen keuze want ik zat gedeeltelijk in de ziektewet vanwege bi.
    Uiteindelijk vond ik het heel fijn dat ik 2wk eerder was bevallen, zodat ik daarna meer tijd samen had met mn zoontje. En toch nog 4 weken heb kunnen genieten van mijn zwangerschapsverlof..

    Dus als je weet dat je rond 38 weken bevalt, zou ik voor verlof gaan met 34 weken. Zodat je toch lekker rustig aan kunt doen voor de operatie. Erna heb je dan toch nog 12 weken met je kleintje.
     
  9. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Ik ben met 36 weken met verlof gegaan, toen wist ik nog niet dat ik een geplande ks zou krijgen met 39+2 :p Mijn zoontje is met 38+2 nog in een stuit gaan liggen. Ik voelde me prima, ik was nog erg actief tot de dag van de keizersnede, werken was dus ook geen probleem. Ik denk dat je vooral naar je lichaam en naar je gevoel moet luisteren.
     
  10. Kleinukkie12

    6 sep 2012
    84
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor alle reacties.

    Ik voel me nog steeds redelijk goed gelukkig. Zoals ik me nu voel zou ik prima tot 4 weken voor de uitgerekende datum kunnen werken. En ik vind mijn werk heel leuk scheelt ook.
    Heb de knoop gisteren doorgehakt met mijn werkgever. Aangezien de WAZO minimaal 2 weken voor ingangsdatum verlof aangevraagd dient te worden moesten we opschieten als ik 6 weken van te voren met verlof wil. en ik weet ook niet hoe ik me over 2 weken voel. Straks wilde ik wel met 6 weken met verlof en dan is het verlof voor 4 weken voor de uitgerekende datum aangevraagd. Zit je daar nog mee. Dan zijn het 2 lange weken.
    Daarnaast zitten we nog in een verbouwing en is de babykamer nog niet klaar dus dan kan ik die mooi in mn verlof aankleden ed en de rest van de spullen voor de nieuwe spruit kopen en huis aan kant maken na verbouwing.
     
  11. Panda81

    Panda81 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    3.419
    443
    83
    Limburg
    Volgens mij kun je nog altijd voor 6 weken kiezen, als het niet meer zou gaan en je zou je ziekmelden gaat je verlof automatisch in. Zou nu dan ook voor 4 weken kiezen, kan het altijd nog eerder.
     
  12. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Bij alle 4 pas met 36 weken met verlof gegaan. Ik ben niet zo van het thuiszitten :) No2 was een geplande ks en vond het eigenlijk heerlijk, want ik was toen na 2 weken verlof al "aan de beurt" en heb die twee weken daaraan vooraf lekker uitgerust en ging dus topfit de ks in. Heeft veel gescheeld denk ik. Mijn oudste was toen 15 mnd dus kon nog veel rusten om zijn slaapjes heen.

    Good luck!
     

Deel Deze Pagina