Hi allemaal, Ik ben nu bijna 6 weken zwanger en voor mijn werk moet ik volgende week reizen naar China. Dit soort werkreizen zijn altijd heel erg lang en zwaar en ik kijk er stiekem best wel tegenop. Nu wil ik het even aankijken maar stel dat het echt fysiek te zwaar gaat zijn (ik moet een week lang een grote beurs afstruinen en 's avonds werken), moet ik het dan al vertellen? Het liefst zou ik even wachten. Ik heb trouwens ook nog eens een jaarcontract t/m september en ben december uitgerekend. Dank jullie wel alvast voor advies!
Hi, Ik zou nog even wachten en indd kijken hoe je je voelt. Je kunt natuurlijk altijd zeggen dat je niet helemaal fit bent (wat ook zo is, toch?) en dat je daarom vroeger naar je kamer gaat oid. In ieder geval een fijne tijd en goede reis!
ik denk dat je gewoon moet proberen te werken , je bent pas 6 weken zwanger en moet nog een hele tijd tot je verlof . het zou misschien wel even pittig zijn en is dat een rede om wel te vertellen maar denk eerlijk gezegd dat een werkgever er op dit termijn nog niet heel veel rekening mee gaat houden hij betaalt je immers om te werken
Ik heb ook een congres in het buitenland moeten bezoeken toen ik 7 weken zwanger was, weliswaar in Zwitserland, maar de tip die ik je kan meegeven is om in ieder geval zeker te weten dat je geen zwangerschap hebt buiten de baarmoeder. Niet dat je straks daar met spoed in je uppie geopereerd moet worden. Verder je programma proberen aan te passen op hoe je je voelt. Ben je moe ga je eerder naar je kamer, gaat het goed blijf je. Geen trappen extra lopen bijvoorbeeld als het niet nodig is. Je kan er altijd voor kiezen om iemand in je gezelschap in vertrouwen te nemen, dat mocht het niet goed gaan om wat voor reden, iemand wel van je zwangerschap af weet.
Ligt er erg aan hoe je je voelt, met 7 weken voelde ik nog niets. Maar als je het wil vertellen, moet je dat natuurlijk doen. (mijn contract is ooit niet verlengd toen ik het vertelde, hoewel het daarvoor al wel toegezegd was)
Ik moest ook 4 dagen nadat ik positief had getest op zakenreis in Amerika en 2 weken erna weer. Ik heb besloten het niet te vertellen en inderdaad aan te geven dat ik niet helemaal fit was, maar wel zoveel mogelijk gedaan. Ik zat soms kotsmisselijk aan het ontbijt, maar toch is het gelukt. Bovendien had ik diverse diners waar de drank rijkelijk vloeide, af en toe heb ik aangegeven ziekig te zijn en een keer heb ik het restaurant gebeld om te vragen of zij alcoholvrije drankjes wilde schenken ondanks dat ik wel alcohol bestelde. Dat werkte perfect en mijn collega's hebben het daar nog over . Uiteindelijk, ivm promotie (die ik evengoed wel had gekregen maar ik nam het zekere voor het onzekere), pas na 17 weken (en nog een paar reisjes) mijn baas ingelicht.
hai, je bent er waarschijnlijk al maar ook ik was net zwanger van de eerste toen ik voor het werk naar Maleisie moest. (kwam erachter door deze reis, dag voor vertrek, dus snel naar spoedapotheek voor aangepaste Deet etc) Eigenlijk ging het best en ik taaide gewoon af als het te veel werd. Ik kon als smoes prima het benauwde weer gebruiken en misschien wat last van jetlag hopelijk werkt dat bij jou ook. Echt niet nodig om het te vertellen hoor, kan altijd nog