Ook zo weinig discipline in de huishouding? Wie sluit aan?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Mama-in-love, 16 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    11 mei 2010
    7.354
    158
    63
    Vrouw
    Verpleegkundige
    De kinderen kunnen hier wel gewoon boven spelen als ik schoonmaak.

    En als ze gaan huilen dan doen ze dat maar even ;) Soms moeten ze gewoon even wachten tot ik klaar ben met andere dingen.

    Door een schema te maken hoop ik mezelf wat meer motivatie te geven. Als je namelijk 1 lange lijst voor je neus hebt dan kun je al opgeven bij voorbaat maar als je voor iedere dag een paar dingen ziet staan en de rest mag je even vergeten dan lijkt het op de één of andere manier toch minder belastend :p
     
  2. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    28 mrt 2015
    1.998
    221
    63
    O gelukkig. Ik ben niet de enige :). Nooit een poetsmiep geweest. Het schoonmaakgen is bij mij overduidelijk overgeslagen. Ml heeft tijdens mijn zwangerschap zelfs weleens gevraagd wanneer die nesteldrang zou komen. Nu met dochter van 7.5 maand gebeurd er nog weinig, vind het veel leuker om dingen met haar te ondernemen als ze wakker is en pas sinds 1.5 maand slaapt ze s middags in haar bedje. Wij overwegen een schoonmaakster zodat ik alleen nog hoef op te ruimen. Maar eens zien of ik dat dan wel ga doen. Schema's al een keer geprobeerd, werkt bij mij niet :p
     
  3. Miepiemoos

    Miepiemoos Bekend lid

    13 mei 2013
    973
    160
    43
    O hier nog Een schuldige! Ik ben Een sloddervos! Maak wel schoon (badkamer, keuken) maar ben Echt heeeel Goed in rommelmaken. Ik heb Een man die Zeer netjes is dus dat scheelt. Heb Een baby van 7 maanden maar na hele rottijd met lang ziekenhuis enz enz Geniet Ik nu wanneer het kan met haar! We gaan er dagelijks op uit En Als Ik vrij ben gaan we sowieso hele dag weg ongeveer! Heerlijk! Nu het mooi weet wordt zal het nog wel erger worden maar eigenlijk kan het me NIKS schelen!
     
  4. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    Mooi weer is voor mij wel een stimulans :)
    Dan heb ik zoiets van "vandaag is het nog niet zo mooi weer, morgen wel dus als ik vandaag wat doe hoef ik morgen niks te doen " :D
    Of dat ik Sochtends wat doe en Smiddags in de tuin man zitten..
     
  5. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Wij zijn beiden rampzalige huishouders, maar we hebben nu gezorgd voor effectievere opruimmogelijkheden en iets meer ritme. En dat doet me goed. Onze slaapkamer is laatst omgegooid en dat ziet er zoveel leuker uit dat het zorgt ervoor dat ik het schoner wil houden. Ik wil nu ook stukje bij beetje beneden bijwerken en dat zorgt ook voor meer rust.

    Wat bij mij trouwens het beste werkt is in een keer doorstomen. Ik breng de oudste naar school en ga daarna meteen door met stofzuigen en dweilen. Dan heb ik om 9.15 al de grootste klus gedaan. Als ik uit werk kom heeft mijn man het eten nog niet klaar, dan ga ik niet zitten, maar meteen door met de vloer leegmaken en spullen in de kast doen. Ik heb namelijk gemerkt dat zodra ik ga zitten ik niet meer toe kom aan actief worden, maar als ik door ga, dan lukt het wel om het af te maken.
     
  6. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    11 mei 2010
    7.354
    158
    63
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Ja dat heb ik ook. Als ik actief begin ga ik actief door maar als ik ga zitten kan ik het wel vergeten :p

    Schema is nu al weer paar dagen een drama :(
    Jammer
     
  7. Umm Asmae

    Umm Asmae Actief lid

    25 mei 2012
    249
    0
    0
    huisvrouw/ kapster
    ik moet zooo lachen hé om jullie! ( niet negatief bedoeld)
    bij mij moet het echt pik en span zijn, dagelijks zowel boven als beneden de boel doen. 1x per week de keuken grondig en de badkamer en WC
    wc verder elke dag ff doekje over.

    en dan de ramen en de rest om het huis, dit doe ik eigenlijk alleen als ik zie dat het moet gebeuren.

    strijken? ja, zeker maar echt niet elke dag en alleen wat nodig is.

    jullie zullen me wel voor gek verklaren.
    geloof me ik ben echt niet de hele dag aan het poetsen, als je iets bij houd dan ben je er zo klaar mee ;) kom je bij mij binnen dan zie je echt wel dat er 2 kleine kinderen rond lopen met speelgoed ect.
     
  8. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Jazeker!

    Drie kids van 6 jaar, 2 jaar en 10 maanden, werk 20 uur verdeeld over 2 of 3 nachten per week in de zorg. Ik kan het niet bijbenen.

    Oplossing, wij hebben sinds een paar maanden elke week 2 uurtjes een poetsvrouw. Ik hoef nu alleen mezelf op de was concentreren en zuig wel elke dag en de wc evne, maar de grote dingen doet zij.

    Kost wel wat, maar scheelt een berg stress/
     
  9. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    11 mei 2010
    7.354
    158
    63
    Vrouw
    Verpleegkundige
    nou sorry maar zo werkt dat hier niet. 2 grote honden in huis en 2 kleine kinderen waarvan er 1 zindelijk aan het worden is maar regelmatig ongelukjes heeft en je kunt elke dag wel van boven naar beneden alles zuigen en dweilen. Vanmorgen kussensloop van onze bank van de waslijn gehaald en zojuist weer een lading pies eroverheen. Nou sorry maar dan ben ik er wel effe nor amused van.
    Alles wat ik in huis doe lijkt zinloos want 2 tellen later is het weer net zo smerig. Dus krijg ik de mentaliteit als ik het nou 1 of 2 dagen niet doe zie je er toch geen verschil van.
     
  10. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Ik doe eender welk stuk van het huis gewoon als het vuil is.
    Niks schema, planning of regelmaat.
    Ik wil ook "vuil" zien, dat ik tenminste resultaat zie van mijn werk achteraf. Voor piet snol elke week iets stofzuigen ... dat vind ik volkomen zinloos.
    We eten hier overigens van borden, niet van de vloer.

    Strijken ... ik heb niet eens een bout of een plank. En mijn man draagt geen kostuums.
    Dat anderen hun tijd eraan verdoen is hun zaak. Ik begin er niet aan.
    Ik ben overigens bij mijn man ingetrokken indertijd en die had ook geen plank. Hij mist het dus niet :).

    Als ik dan poets, gaan alle meubels en dergelijke in die kamer wel naar buiten of de hoogte in. Ik heb niets met halfslachtig rond de meubels stofzuigen / dweilen. Alleen een kleerkast of de grote zetel blijft dan eventueel staan.
    Maar daar heb ik dus echt niet elke dag / elke week zin in.

    Hier overigens voorlopig nog geen kinderen. Wel 3 katten die door het hele huis razen.
     
  11. Martine1983

    Martine1983 Fanatiek lid

    4 feb 2014
    1.568
    1
    0
    Drenthe
    Ik maak dan schoon bij iemand anders, maar mijn eigen huis...
    Hoewel voor het oog alles wel schoon is, de 'grote' schoonmaakklussen blijven vaak wel te lang liggen.

    Nu hecht ik er ook niet zo veel waarde aan. Ik wil niet alleen maar aan het poetsen zijn.
    Zeker met mooi weer ga ik liever met zoon aan de wandel, en zo samen tijd doorbrengen vind ik belangrijker dan een smetteloos huis.

    Laat ik het zo zeggen, ik maak alleen schoon als het écht weer moet. Of als er visite komt. ;)
     
  12. Tulpenbol

    Tulpenbol Actief lid

    28 mrt 2015
    452
    6
    18
    Vrouw
    Ik zou niet weten wanneer ik het moet doen... Zoontje is bang voor de stofzuiger en daarbij moet ik hem de gaten blijven houden. Hij wil zittend spelen, maar valt soms om. In de box is huilen, kinderstoel gaat een kwartiertje goed. En mijn huis is 150 m2, ik zou een oppas moeten regelen zodat ik wat kan doen. Het is niet mijn hobby maar heb een hekel aan al die kattenharen en stofjes. Als hij slaapt ben ik muisstil, anders wordt hij wakker. Lastig hoor..
     

Deel Deze Pagina