Een paar uur geleden was ik bij de vk voor de 1e echo. Ik had met 10 dpo positief getest en zou nu dus 7 weken moeten zijn. Wat we op de echo zagen was een vruchtje van 5 weken en dus geen hartactie. De vk zei dat het 2 dingen kon betekenen, of het vruchtje is gestopt met groeien op die termijn en dus een miskraam, of er heeft zich een dia-pauze voorgedaan. Ik had er nog nooit van gehoord maar ze zei dat het wel vaker voor komt. Dat het vruchtje een pauze neemt en dan later begint te groeien en je dus minder ver zwanger bent als gedacht. Ze wou de hoop nog niet opgeven en over 12 dagen heb ik weer een echo. Tenzij er dus eerder bloedverlies optreed uiteraard.. Met 4 weken heb ik een beetje bloedverlies gehad maar daarna niet meer. Kwaaltjes namen de afgelopen week juist toe. Maar ja dat wil niks zeggen want mijn lichaam maakt gewoon hcg aan zolang de vrucht er zit. Ik ben bang voor wat er nu gaat gebeuren. Wanneer gaat het bloeden beginnen en hoe heftig zal het zijn? En dan toch nog dat kleine sprankje hoop dat ik eigenlijk niet wil hebben omdat ik niet nog een teleurstelling wil doormaken. Bah wat is dit klote zeg die onzekerheid.. zijn er hier mensen met ervaring met een zogenoemde dia-pauze?
Ik heb vorige week in dezelfde onzekerheid gezeten. Ik had bloedverlies en kreeg een echo. Vuchtzakje van 7 weken met alleen een dooierzakje erin, geen vruchtje. Na 11 dagen mocht ik terug komen, ik had eigenlijk totaal geen hoop meer. Maar wat denk je? Een vruchtje van 8,5 weken met kloppend hartje. Ik hoop dat jouw kleintje ook even rust neemt en de volgende keer alles in orde is. Hier in elk geval een positief verhaal.
Ow ja, die wachtdagen zijn verschrikkelijk. ik ging al helemaal van het ergste uit en zag me al op de tafel liggen voor een curretage, stress stress stress. Maar allemaal niet nodig geweest dus. Sterkte met wachten meid, ik weet hoe slopend het is.
Dankje voor je verhaal Stevie, wat een wonder, geeft me toch een klein beetje hoop. Wat was je reactie toen je bij de 2e echo toch een kloppend hartje zag? Maar bij jou zagen ze helemaal geen vruchtje zitten op die 1e echo? Misschien zat ie ergens heel goed verstopt? Bij mij zagen ze wel iets zitten maar dat was nog heel klein, rond de 5 weken en geen hartactie. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat het nog goed gaat komen.Maar het stomme is dat ik me juist wel heel zwanger voel, misselijk en moe en opgeblazen. Ik heb nu meer kwaaltjes dan bij de zwangerschap van mijn 1e kindje. Stel het is inderdaad met 5 weken gestopt met groeien, hoelang duurt het dan nog tot mijn lichaam dat ook door krijgt en het gaat afstoten? 12 Mei krijg ik weer een echo. ben zooo nerveus. Mijn vriend zit dan ook nog eens in het buitenland
Wanneer vind zo'n dia pauze plaats dan? Kan dat ook gebeuren bv dat dat nu op dit moment plaats vind of is dst eerder geweest tijdens innesteling?
Noa.. jeetje wat een onzekerheid. Over diapauze is idd weinig te vinden. Heb t ook tot in den treure opgezocht. Het schijnt na de innesteling plaats te kunnen vinden waarna het stopt met ontwikkelen en op een bepaald moment toch verder gaat. Soms zien ze het ook gewoon niet goed. En hoe lang het duurt voor je lichaam het afstoot.. tsja. Daar is niks over te zeggen. Ik heb met 7 wk een lege vruchtzak gehad. Toen met 8 weken een stukje embryo. Dat is helaas nooit groter geworden dan 0,81 mm. Inmiddels ben ik na vele dosissen cytotec vorige week het vruchtje verloren (niet gezien) en ik zou vorige week 17 weken zijn geweest. Dus kan heel erg lang duren. Heel veel sterkte en beslis pas als jij voor jezelf zekerheid hebt.. xx
Hè wat een onzekerheid Noa Helaas heb ik hetzelfde meegemaakt, volgens mijn berekening zou ik bij de 1e echo 8 weken zwanger zijn, maar de echo liet een vruchtje van 6 weken zien. Een week later weer een echo en een vruchtje wat goed gegroeid was. Maar de week erna bleek het hartje niet meer te kloppen. Ik had wel al licht bloedverlies na de 1e echo. Uiteindelijk is mijn mk met cytotec opgewekt.
Noa86: ze zagen idd geen vruchtje. vruchtzak met het formaat dat bij 7 weken pastte en een dooierzakje. Bij de 2e echo was ik zo nerveus, ik ging echt liggen met het idee vaan nou spreek het 'vonnis' maar uit hoor. Ik durfde ook haast niet te kijken, maar ze zette de echokop op de buik en ik zag meteen een kindje!! Via mijn buik zelfs!! Terwijl de echo ervoor inwendig niet eens wat te zien was.
Even m'n ei kwijt. Voel me al een paar dagen heel slecht. Vandaag weer migraine en ben alleen thuis met mijn zoontje van 13 maanden die alle aandacht vraagt. Nog niks van bloed gezien, maar in mijn hart weet ik wel dat het niet goed zit. Moet alleen nog 9 dagen wachten tot de echo en dan pas weten we meer. Ik weet nu al dat ik waarschijnlijk ga kiezen voor een curettage. Ik baal zo van mijn lijf. Als het toch niet goed is waarom stoot het het niet af en heb ik zoveel kwaaltjes? Wil me weer wat beter voelen voor mijn zoontje! Vind het zo zielig voor hem. Zie als een blok op tegen de komende week. sorry voor mijn geklaag, moest ik even kwijt
Ze zeggen altijd 'geen bloed geeft moed', maar snap dat je zelf geen hoop meer kunt en durft te hebben, dus dan zal ik dat wel voor je doen en met mij vast ook alle andere meiden!
Helaas..2e echo gehad en er was geen verandering zichtbaar. Dus niet goed. vandaag met de gynaecoloog bellen en dan hoor ik verder hoe en wat. Maar omdat ik iedere dag zo misselijk ben wil ik er eigenlijk zo snel mogelijk vanaf dus ik denk dat ik kies voor een curettage. Pf heftig hoor.