Hoi allemaal, Ik zag een onderwerp voorbij komen over voogd en dit zette mij aan het denken. Ik heb namelijk mijn schoonouders in een ander land wonen(Niet ver, Europa) maar hun staan het dichtste bij ons qua opvoeding. Mijn ouders zijn veel veranderd en gaan nu ook super met onze kleine om maar hadden en hebben soms nog moeite hun eigen leven ''opzij'' te zetten voor andere en ik weet gewoon dat ze bij schoonouders alles krijgt wat ze nodig heeft enz enz. MAAR dan is ze dus niet meer in haar vertrouwde omgeving, niet alleen een andere stad maar geheel ander land/taal/cultuur. Dit doet mij dus twijfelen aan de voogd. Wat zouden jullie doen? Groetjes!
Bij mij zou veel van de leeftijd afhangen. Een 8-jarige zou ik nog rustig van land laten verhuizen als het echt moet. Die past zich uiteindelijk wel aan. Bij een 14 à 16-jarige of ouder ... die studeert hier, die heeft hier zijn vrienden en die zal veel minder snel "aarden" in een nieuw land, een andere omgeving, een andere taal. Stel dat hij jullie al allebei verloren is ... die doe je waarschijnlijk op zo'n moment écht geen plezier om ook nog es alle bekende dingen én zijn school hier zomaar achter te laten. Ik zou er dus een soort van leeftijdsclausule inzetten (waarbij je nog kan discussiëren over tot welke leeftijd zo'n grote verhuis doenbaar / wenselijk is).
dit. tevens zou het voor mij uitmaken welk Europees land, krijgen ze daar dezelfde kansen en mogelijkheden als hier? natuurlijk ook de leeftijd en gezondheid van de (schoon)ouders. lastig hoor! maar goed dat je er over nadenkt, vooral doen waar je je goed bij voelt en als dat jouw schoonouders zijn zou ik me niet laten tegenhouden door een grens.
En hou er ook rekening mee dat je schoonouders nu misschien nog fit en zo zijn, maar hoe is dat over 10 jaar? Wij hebben laten opnemen dat mijn broer gaat kijken waar onze kinderen het beste af zijn op het moment dat het nodig is. Dat kan bij hem zijn ( onze voorkeur) maar als er omstandigheden zijn waarom dat niet kan ( mijn schoonzusje is nu ernstig ziek, die kan nu geen 3 jongens erbij hebben) dan kijkt hij waar ze dan wel goed, en samen!, terecht kunnen.
Dat je iemand aanwijst als voogd wil nog niet zeggen dat de kinderen daar perse bij moeten gaan wonen. Een goede voogd zal op het moment dat het zich voordoet kijken wat op dat moment voor het kind de beste oplossing is (al dan niet in overleg met het kind zelf afhankelijk van de leeftijd) Wij hebben mijn moeder aangewezen, zij kent ze het beste. En mocht ons nu wat overkomen dan zal ze zeker zelf de zorg op zich nemen, over 5 of 10 jaar ligt dat misschien heel anders, maar zij krijgt wel het gezag en zal dan samen met de kinderen een goede oplossing zoeken.
Allemaal goede argumenten. Ik heb wel een jonge sm van 48jaar dus daar maak ik me geen zorgen over. Helaas geen 'geschikte' broer of zus dus onze enige opties zijn onze ouders. Een hele goede idd is als ze al wat ouder is en naar school gaat is in NL blijven beter, als ze wat jonger is kan ze zich wel aanpassen.