Haha heb er toevallig vorige week nog een blog over geschreven! Zit nu op dit moment ook alles op een lijstje te schrijven van wat er nog moet gebeuren per kamer en wat we eventueel nog moeten kopen. Deze week ook zeer weinig tijd om wat te doen, maar vanaf volgende week begint mijn verlof en dan ga ik alle lijstjes stuk voor stuk afvinken! Hoop dat de lijstjes mij wel wat meer rust gaan geven, want heb echt de kriebels dat er nog zoveel moet gebeuren en doe het t liefste op 1 dag. De meeste mensen zeggen, je hebt nog tijd zat, maar zo voelt t voor mij echt niet!
Hoewel ons huis prima op orde is vind ik sinds kort alles viesssss. Het liefst zou ik de zaak helemaal ontsmetten ofzo, maar ik ben ook supermoe, bekkenpijn en nog een peuter rondlopen... Maar het noodzakelijke is allemaal af, behalve de vriezer die ik nog moet ontdooien, maar daar heb ik altijd zo'n hekel aan. Iemand nog tips zodat t niet zo'n waterballet wordt en ik de hele inhoud kan wegmikken?
Haha zal ik even een lijstje over m'n nesteldrang maken hihi.. - alle kledingkasten uitgepakt, bijna de helft naar goede doel gedaan, vervolgens nieuwe kast gekocht die complete wand bedekt om alles mooi weg te kunnen hangen - alle keukenlades leeg gepakt en ook bijna alles weg gedaan.. Verloskundige kan straks alles makkelijk vinden hihi -alle babykleding gewassen, gestreken, netjes op maar gesorteerd en de kast mooi in gepakt.. Lijkt wel een winkeltje als je in die kast kijkt haha - hele woonkamer leeg gepakt, vloer in de wax gezet, alles extra goed gepoetst, - de hoekbank met m'n stoomstrijkijzer gestoomd.. Nu ruikt hij weer lekker fris En zo kan ik nog wel even door gaan.. Achja iedere gek z'n eigen gebrek
Ik zette altijd pannen heet/kokend water in de vriezer en ging met de fohn aan de slag, was het 'snel' ontdooid, snel schoon en kon alles er weer netjes in. Maar heb nu een 'no-frost', dat is nog beter Alleen even doekje erdoor en klaar. Kan ik morgen wel doen trouwens...
@Ligero, thanks voor de tips @Ryanne, zo jij bent echt goed bezig! Ben een beetje jaloers, maar ik heb zo weinig puf en de peuter loopt zo in de weg!
@ Ligero jeetje heftig en gecondoleerd. Wat een heftige en rare tijd moet dat zijn zo hoog zwanger Met twee kleintjes (3,5 en 1,5jr) die hier rond lopen komt er van ruimen weinig en een babykamer hebben we niet vanwege ruimte gebrek maar wil wel wassen en strijken haha, keukenkastjes zijn al aan de beurt geweest, commode in elkaar gezet en ben aan het sprokkelen voor de baby, kleertjes, spulletjes etc dat is mijn nesteldrang denk ik
Bedankt loesje! Ik heb gisteren de structuurgeverfde muren schoongemaakt met plantenspuit en afwasborstel hahaha ik heb in ieder geval schone muren 😋
Ik krijg er last van zodra ik begin met iets schoon te maken. Dan ineens moet alles schoon. Over 3.5 week heb ik al "verlof" en zal ik wss niet meer stil zitten. Nu trekt mijn vriend de stekker van de stofzuiger eruit of pakt het doekje uit mijn handen als ik teveel doet en verplicht me dan om te stoppen en rustig te gaan zitten. Daar heb ik over 3.5 week geen last meer van
Wat grappig en herkenbaar om dit allemaal te lezen! Heb het ook m'n man laten zien "zie je wel ik ben niet de enige hihi" Hier ook veel "to do" lijstjes! Geeft mij meer rust als het op papier staat. Inmiddels is alles wel gedaan, de baby's kunnen dan ook elk moment komen nu Ik heb btw ook alle keukenkastjes gereorganiseerd en nu grijpt mijn man vaak mis omdat het ergens anders ligt(maar veel logischer in mijn optiek hihi!) Zie het wel gebeuren dat de Kraamzorg straks op zoek is naar iets en aan mijn man vraagt waar ligt dat en dat hij dan zegt "Jaaa.. das een goede vraag" hihi achja!
Ooh herkenbaar!! Alleen zo frustrerend dat je niet zoveel kan doen als je wilt. Steeds ff weer zitten of rustig aan doen, schiet niet hard genoeg op in mijn ogen ik ben vooral bezig met weggooien! Neem de prullenbak mee naar elke ruimte en uitruimen maar.. Terwijl ik helemaal niet veel spullen heb. Maar maak alvast ruimte voor baby/kinderspullen haha. Maar ook vooral met de gedachte dat je alles makkelijk kan vinden en schoon is voor de kraamverzorgster.
Heel herkenbaar allemaal! Hier ook al flink los met schoonmaken en reorganiseren haha. Vandaag begonnen met de keukenkastjes van binnen te doen.. morgen weer verder, want met een meisje van 3 hier rond te lopen en snel pijn in mijn buik/bekken/ rug schiet het niet echt op..
Weten jullie wat het mooie van lijstjes maken is? Dat je thuiskomt uit je werk en dat er gewoon heel veel van de lijstjes is afgestreept door ml!! Zo fijn!!
Hoe krijg je dat voor elkaar? Die van mij doet echt een hoop in het huishouden wat ik door mijn bekkenklachten niet meer kan, maar als ik een nestelaanval heb, blijft hij ver uit mijn buurt en piekert hij er niet over om erin mee te gaan!
Hier ook last van nesteldrang maar helaas moet ik ook naar mijn lichaam luisteren en op tijd stoppen. Vandaag de woonkamer een goede beurt gegeven. Heerlijk gevoel
ik heb het bij dl eigenlijk nooit gehad maar denk dat ik er nu wel een beetje last van heb.. straks met de zomervakantie ben ik 6 weken niet thuis en ben nu al wel bezig gegaan met dingen die ik voor de tijd al geregeld wil hebben. en heb een lijst in mijn hoofd wat ik voor de zomervakantie allemaal gedaan wil hebben. in principe zou ik na de vakantie nog we tijd genoeg hebben om het te regelen maar dat gaat nu niet in mijn hoofd.. ml bemoeid zich er niet erg mee die vind het prima maar ik heb voor hem ook nog wel het een en ander te doen!
Oh dit topic blijft in mijn hoofd zitten omdat ik van alles wil doen / vind dat ik niet genoeg doe. Maar ik heb altijd moeite te doseren, als ik eenmaal begin dan moet ik meteen alles doen tot ik er bij neerval en dat gaat nu echt niet. Daarom nu besloten om in de twee dagen dat zoon naar de kinderopvang is telkens 1 taak per dag te doen: - ijskast ontdooien en schoonmaken - koelkast poetsen (ga ik zometeen doen) - alle kamers aflopen met een stofdoek en de stukjes poetsen die ik normaal oversla (plinten, deurstijlen, etc) - servieskast ontdoen van overbodig spul - kolfflesjes uitzoeken en afwassen (oke, dat kan mss ook wel vandaag) - koffiezetter, flessenwarmer en waterkoker ontkalken (ff citroenzuur halen als ik straks zoon van kdv ga halen) - foto album zoon maken (heb ik een hekel aan..) Gelukkig heb ik wel al af wat ik echt af zou moeten hebben. Kamertje is schoon en compleet, inclusief alle gewassen kleertjes, lakentjes, dekentjes. Alles staat klaar, babybadje uitgesopt, nieuwe thermometer, verse tubes billenzalf, luiers, etc. Mijn kolfapparaat helemaal schoongemaakt, en nieuwe onderdelen gekocht. Deze week de hoezen van de autostoelen (zowel maxicosi die nu de twee ronde ingaat als de opvolger van zoonlief) uitgewassen, dus die kunnen er weer tegen. Twee nieuwe draagdoeken gekocht en uitgewassen en gestreken, zo ook ergonomische drager en ringsling die ik nog heb liggen. Verder zijn de enveloppen voor de babykaartjes al geschreven en voorzien van postzegels. Ik heb ook al van die leuke naamstickers besteld met de naam van dochter erop Ben ik nou nog iets vergeten? Wie weet er nog taken voor mij? Ik wil graag alles tot in de nopjes geregeld hebben Oja ziekenhuistasje moet ik nog pakken.. Ik zou t liefst ook nog de gordijnen uitwassen, maar we hebben nogal hoge plafonds en mn man zou me vermoorden als ik die nu ga loshalen en ophangen op een trapje, en zelf vindt ie het niet nodig.. Keukenkastjes zouden eigenlijk wel een doekje er doorheen kunnen gebruiken, maar daar heb ik geen zin in. Ze zijn namelijk verder wel op orde qua voorraad en indeling enzo.. Mijn kledingkast heb ik ook echt geen zin in, want die kleren kan ik toch allemaal niet aan.. Dat doe ik wel als de baby wendag gaat hebben op de creche ofzo (volgens mij heb ik dat bij zoon ook gedaan bedenk ik me nu, want dan ga je toch weer je gewone kleren aandoen). Manlief heeft de opdracht volgende week (bij 36 weken) klossen te halen en te installeren, box op te zetten en familyfix in de auto te maken voor de maxicosi. Het heeft eigenlijk helemaal geen nut dit hier allemaal op te schrijven, maar t voelt zo lekker om alles op n rijtje te hebben staan Ik geniet er ook wel van omdat ik dit bij zoon nooit heb gehad (ook geen verlof van te voren), omdat hij te vroeg geboren werd. Gelukkig had ik toen een paar weken van tevoren een woeste aanval van nesteldrang waardoor het hoognodige nét op tijd klaar was..
Even een up-je. Geen mama's meer die zin hebben in nesteldrang-praat? Ik zoek nog wel wat inspiratie voor meer klussen, want ben bang dat ik dingen vergeet!
De bestekla vind ik zelf altijd nog wel een ding om even te doen en alle voegen goed poetsen met een tandenborstel. Heb je de ramen al gezeemd? Staat de box al paraat? Kledingkast uitgezocht? Uhmm.... Zijn de wielen van de wandelwagen al opgepompt? (Hier 1 lekke band, moeten we nog plakken
Ziekenhuis/logeerkoffer voor jezelf en grote broer/zus al klaargezet naast het autostoeltje? Kraampakket binnen bereik, zeiltje op bed? Lijstje met relevante telefoonnummers naast de telefoon/in je mobiel? Versiering in huis voor als de baby er is (ballonnen, slingers, naambord/ooievaar)? Beschuiten, boter en muisjes in de voorraadkast en genoeg koffie en koffiemelk? Hier vandaag drempel in de babykamer gefixt door vl en de commode gesopt en verhuisd naar de babykamer. We zijn er nog niet helemaal uit hoe de indeling moet worden, dus ga de kasten nog even niet inruimen (Dat kan eigenlijk ook nog niet eens, heb nog niks gewassen..) Straks wel het speelhoekje in de kamer van grote zus maken (daar waar de commode stond). Hier nog te doen: hopen dat de schoonmaakster ook een beetje nesteldrang krijgt.. wiegje ophalen bij schoonouders, slaapbankje verkopen/weggeven die nu staat op de plek waar wiegje moet komen (op onze slaapkamer). Alle was en strijk (ik strijk normaal niks, maar wil wel dat de lakentjes en hydrofielen de eerste keer mooi glad zijn). Kast soppen en indelen. Gordijntjes ophangen en op juistje lengte afwerken (zijn kant en klaar maar nog te lang) Plek maken in de keuken voor sterilisator en kolfspullen. Box opzetten en waarschijnlijk nog wel wat aan lijmen/repareren