Hallo, Wat volg jij? Je gevoel of verstand? Momenteel zit ik met iets waar mijn gevoel en verstand beide iets anders over zeggen en ik weet niet wat ik moet volgen... Ben benieuwd wat jullie doen.
Dat ligt er helemaal aan! Maar het liefst volg ik mijn gevoel, dat onderbuikgevoel of instinct, hoe je het ook noemt, klopt vaak.
Ik ben een gevoelsmens dus ik ga meestal op mijn gevoel af. Mijn gevoel heeft me nog nooit echt in de steek gelaten eigenlijk.
Ik heb gevoel geklikt, want met gevoel, weet je vaak ook of je verstand daarin klopt. Ik volg meestal mijn gevoel omdat ik me daar goed bij voel. Iets waar ik achter sta. Vaak is dat dan toevallig ook verstandig. Het ligt uiteraard heeeel erg aan welke situatie je bedoelt! Ik heb 2 maanden terug mijn gevoel gevolgd en ontslag genomen bij mn werk waar ik al 9 jaar werk. Dat was gevoel. En ik ben enorm blij dat ik deze keuze heb gemaakt. Nu gaan er weer nieuwe deuren voor me open. Of t verstandig is? Ik gaf mn vaste salaris op, mijn vaste contract...maar tóch sta ik er helemaal achter. Hierdoor moet ik mn verstand gaan gebruiken. We willen graag in juni een weekje op vakantie. Mijn gevoel zegt, nu gaan! Je hebt t geld, je geniet ervan, dus waarom niet. Mijn verstand zegt: niet doen. Je hebt het geld, maar bewaar dit voor als de kleine er straks is. Uit dit dilemme zijn we nog niet uit maar meestal wint ook hierin het gevoel haha. Wat is t probleem dan bij jou als ik vragen mag?
Dat ligt geheel aan het 'probleem' of de 'keuze'. Meestal probeer ik naar allebei goed te luisteren, waarbij ik gevoel zeker belangrijk vind, maar verstand ook zeker niet uitsluit. Wij hadden de afgelopen weken een keuze waarbij gevoel en verstand erg tegenstrijdig waren. Uiteindelijk bleek na serieus en langduriger raadplegen van ons verstand dat ons gevoel toch ook anders werd. En zo sloeg onze keuze dus door naar de in het begin verstands-keuze. In andere gevallen kan dit zeker andersom zijn, maar over het algemeen vind ik het afwegen van voor- en nadelen toch wel erg fijn. Mijn gevoel beslist zeker ook mee, maar uiteindelijk wint denk ik het verstand hier meestal
Meestal gevoel. In geval van derde kindje volg ik mijn verstand: ik heb een kind met autisme en een kind met vermoeden van adhd, zelf heb ik adhd dus het is beter om het hierbij te laten.
Ik luister altijd heel goed naar mijn gevoel en probeer dan met verstand te bekijken en te beredeneren wat het beste is om te doen.
Ligt aan de situatie. Als het alleen invloed op mezelf heeft dan gevoel. Mocht het op meerdere mensen invloed hebben ga ik kijken wat het verstandigste is en komt gevoel op de 2e plaats.
Meestal verstand, afgelopen december heb ik mijn gevoel gevolgd en ben ik gescheiden van mijn man. Moet eerlijk zeggen dat ik ondanks de moeilijke tijd blij ben dat ik dat gevolgd heb.